Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE»[VIDEO] Paweł Szkalej: E-zwolnienia weszły sprawnie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

RADIO AUDYCJE

[VIDEO] Paweł Szkalej: E-zwolnienia weszły sprawnie

Kielce / 29 stycznia 2019 / Tekst

Od 1 grudnia działają elektroniczne zwolnienia, a 1 stycznia weszły w życie e-akta czyli skrócenie przechowywania dokumentacji płacowo-kadrowej z 50 do 10 lat. Jak te systemy funkcjonują w praktyce?

- W naszym województwie akcja przebiegła bardzo sprawnie. 1 grudnia w sobotę wystawionych zostało w tej formie 135 zwolnień, a 3 grudnia w pierwszym dniu roboczym mieliśmy ich ponad 4,5 tysiąca. Średnio w ciągu dnia wpływa od 2 do 3 tysięcy zwolnień i prawie wszystkie są w formie elektronicznej - powiedział Paweł Szkalej, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Natomiast 1 stycznia weszły w życie e-akta. - Byliśmy jednym wielu z krajów europejskich, które do tej pory miały tak bardzo długi okres przechowywania dokumentów. Teraz dokumentacja płacowo-kadrowa pracowników zatrudnionych od 1 stycznia 2019 roku będzie przechowywana przez 10 lat. Okres 50 letni będzie nadal obowiązywał osoby, które były zatrudnione w latach 1999 do 2018, ale istnieje możliwość skrócenia go - poinformował rzecznik kieleckiego ZUS-u.

Posłuchaj całej rozmowy:ZOSTAW KOMENTARZ