Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE»[VIDEO]: Agnieszka Szczerba, Archiwum Państwowe w Kielcach: Rodzinne pamiątki to cenne źródło informacji historycznej

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

RADIO AUDYCJE

[VIDEO]: Agnieszka Szczerba, Archiwum Państwowe w Kielcach: Rodzinne pamiątki to cenne źródło informacji historycznej

Kielce / 08 sierpnia 2019 / Tekst

Archiwa Państwowe w całej Polsce realizują projekt "Archiwa Rodzinne Niepodległej", który jest skierowany do wszystkich, których korzenie rodzinne sięgają tematyki niepodległościowej. W ramach projektu zaplanowano też specjalne warsztaty, podczas których przedstawione zostaną kwestie związane z tworzeniem i zabezpieczaniem archiwów rodzinnych. W projekcie bierze udział również Archiwum Państwowe w Kielcach.

- Projekt ma na celu zaangażowanie jak najszerszej grupy osób prywatnych w dokumentowanie historii rodzinnej i lokalnej w ramach tworzonych przez nich archiwów domowych. Każdy z nas ma w swoich domach cenne pamiątki, wśród których można znaleźć fotografie, pocztówki, foldery, informatory, bilety, jak również dokumentację urzędową, finansową, zdrowotną, świadectwa szkolne lub wycinki z prasy np. przedwojennej. Wydaje nam się, że to są rzeczy niepotrzebne, które mają jedynie wartość sentymentalną, ale okazuje się, że jest to cenne źródło informacji historycznej, np. do badania życia codziennego w danym okresie - powiedziała Agnieszka Szczerba z Archiwum Państwowego w Kielcach w audycji "Prawdę Mówiąc" Katarzyny Bernat na antenie radia eM Kielce.

Posłuchaj całej rozmowy:

ZOSTAW KOMENTARZ