Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE»Senator Rusiecki: Wzrasta znaczenie CPdMZ na Bukówce

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

Senator Rusiecki: Wzrasta znaczenie CPdMZ na Bukówce

14 czerwca 2018 / Tekst

Sejmowa i Senacka Komisja Obrony Narodowej obradowała wczoraj w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce.

Celem spotkania było poznanie sposobu szkolenia żołnierzy wyjeżdżających na misje zagraniczne. - Poznaliśmy infrastrukturę i sprzęt bojowy jakim posługują się w szkoleniu. Mogliśmy się także zapoznać z problemami. To jednostka bardzo specyficzna, bo jest jedynym miejscem, gdzie szkoli się żołnierzy wyjeżdżających na misje. Zadaniem dowódców i instruktorów jest ukierunkowanie ich wypełnianie zadań – mówił Jarosław Rusiecki, senator PiS przewodniczący Senackiej Komisji Obrony Narodowej.

- Znaczenie kieleckiej Bukówki jeszcze wzrośnie po zapowiedziach Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka o zwiększeniu udziału polskich wojsk w misjach pokojowych ONZ – mówił Jarosław Rusiecki.

Parlamentarzyści odwiedzili także Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, gdzie złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą rozbicie więzienia Urzędu Bezpieczeństwa w sierpniu 1945 roku przez oddziały Antoniego Hedy „Szarego” i uwolnienie  więźniów w tym żołnierzy AK.

Posłuchaj całej rozmowy:

ZOSTAW KOMENTARZ

ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna