Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE»płk Paweł Chabielski w gronie zasłużonych żołnierzy RP

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

płk Paweł Chabielski w gronie zasłużonych żołnierzy RP

Kielce / 08 listopada 2018 / Tekst

Zasłużony Żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej – takim wyróżnieniem został uhonorowany pułkownik Paweł Chabielski, komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

– Jestem dumny, ale nie tylko z siebie, lecz przede wszystkim z moich podwładnych, którzy też mają swój udział w tym odznaczeniu. Oni pracują ze mną i poświęcają swój czas. Nie tylko ten służbowy, ale też prywatny, by pokazać, jak dobrą jesteśmy jednostką. Wraz ze mną to odznaczenie otrzymało w sumie osiem osób z całej Polski. To dla mnie bardzo doniosłe wydarzenie, bo pokazuje jak pracujemy w służbie Niepodległej  – powiedział pułkownik Paweł Chabielski w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce. W rozmowie odniósł się także do tego, jak Polacy przeżywają Święto Niepodległości. – Jestem przekonany, że potrafimy docenić to, co wydarzyło się sto lat temu. Dzięki dacie 11 listopada 1918 roku pojawiliśmy się na mapie świata jako państwo, jako naród. Powinniśmy być za to wdzięczni tysiącom poległych w walce o to – dodał pułkownik Chabielski.

Wojsko aktywnie uczestniczy w edukacji patriotycznej organizując szereg inicjatyw, których zadaniem było uczczenie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To między innymi "100 litrów krwi na stulecie niepodległości". Armia uświetni również sobotnie i niedzielne uroczystości, które odbędą się na Placu Wolności w Kielcach.

Posłuchaj całej rozmowy:

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna