online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Urząd Miar da pracę

Kielce / 02 października 2017 /

W czerwcu zostało ogłoszone, że w Kielcach powstanie laboratorium Głównego Urzędu Miar. – W ubiegłym tygodniu podpisane zostały umowy pomiędzy GUM, a uczelniami świętokrzyskimi dotyczące współpracy. Dotyczą one przede wszystkim kształcenia studentów w kierunkach, które będą oczekiwane przez urząd. Rektor Politechniki Świętokrzyskiej zapowiedział, że w przyszłym roku uruchomi dedykowany tej współpracy kierunek – poinformowała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Politechnika stawia na rozwój

Kielce / 29 września 2017 /

Za kilka dni rozpocznie się nowy rok akademicki. Politechnika Świętokrzyska rozpocznie go z ambitnymi planami na przyszłość. - Podpisaliśmy porozumienie z Uniwersytetem Radomskim i Politechniką Rzeszowską o współpracy z Polską Grupą Zbrojeniową. Chcemy też rozwijać współpracę z przemysłem i medycyną. Dziś składamy do Urzędu Marszałkowskiego projekt o wartości 75 milionów złotych na budowę specjalistycznych laboratoriów, a kilka dni temu podpisaliśmy porozumienie ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii  - powiedział profesor Wiesław Trąmpczyński w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

mutex/ocfipreoqyfb/mutex

1 października wchodzi w życie sieć szpitali. Jedną z konsekwencji  nowych przepisów są zmiany w nocnej i świątecznej opiece medycznej.  Od godz. 8.,  1 października  nocna i świąteczna opieka medyczna w Kielcach będzie prowadzona przez Wojewódzki Szpital w przychodni przy ul. Artwińskiego 6 a  przez Szpital św. Aleksandra w  przychodni przy ulicy Robotniczej 1. Pacjenci będą mogli zgłaszać się także do dotychczasowego punku  przy ul. Leonarda 10. Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego jest bowiem podwykonawcą Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka. O szczegółach mówiła Małgorzata Kiebzak, szefowa kieleckiego oddziału NFZ, w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat.

Stawiamy na drogi

Kielce / 26 września 2017 /

W województwie przeprowadzanych jest wiele inwestycji drogowych. Niedawno oddano do użytku kolejny fragment trasy S7. W planach jest ponadto budowa obwodnicy Daleszyc.  – Odebrałem sygnały od mieszkańców, którzy mówią, że wreszcie na ich terenie coś zaczyna się dziać. To bardzo ważna inwestycja dla społeczności lokalnej. Pragnę zwrócić uwagę również na to, że mamy pewność, iż niebawem rozpoczną się prace na DK74 prace na 3 odcinkach. Ta trasa jest ważna dla całego naszego regionu. Komunikuje nas przecież z całą Polską i Europą – informował senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Centralny Port Lotniczy powstanie w Baranowie,  50 kilometrów od Warszawy. – To nie koniec naszych marzeń o  lotnisku w Obicach. Mam wątpliwości, czy w Baranowie uda się przeprowadzić taką inwestycję. Jest szereg problemów, które mogą stanąć na drodze w jej realizacji. Są to po pierwsze sprawy związane z ochroną środowiska. Pamiętajmy, że w pobliżu znajduje się Puszcza Kampinoska. Poważniejszy problem ma jednak naturę społeczną. Z tamtych terenów należałoby przesiedlić około 2,5 tysiąca ludzi. Zawsze możemy więc powiedzieć, że istnieje jeszcze wariant B w okolicach Kielc, gdzie i tak prędzej czy później lotnisko powstanie – powiedział prezydent Kielc Wojciech Lubawski w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce. W rozmowie zostały poruszone również między innymi kwestie związane z przetargiem na usługi komunikacyjne dla miasta.

Prezydent Wojciech Lubawski był pierwszym gościem audycji Prawdę Mówiąc zrealizowanej w nowym studiu Radia eM Kielce przy ulicy Sienkiewicza 2.

Dni otwarte w NBP

Kielce / 15 września 2017 /

W najbliższy weekend w kieleckim oddziale Narodowego Banku Polskiego odbędą się dni otwarte. – Takie wydarzenie organizujemy cyklicznie, co dwa lata. Służą one temu, by przybliżyć mieszkańcom zadania, jakie stoją przed NBP - powiedział Łukasz Pastuszyński, specjalista do spraw komunikacji społecznej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

- Księdza biskupa Ryczana znałam krótko. Jednak te kilka odbytych spotkań pozwoliły mi zobaczyć w Nim człowieka bardzo zatroskanego o losy ojczyzny i regionu – mówiła Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski podczas audycji „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat.

Wojewoda dla seniorów

Kielce / 14 września 2017 /

W najbliższą sobotę na Placu Artystów w Kielcach organizowane będzie spotkanie dla seniorów „Senioralia 2017” - Ma być ono okazją do porozmawiania z  osobami, które udzielą seniorom praktycznych informacji dotyczących problemów, z którymi borykają się oni na co dzień – powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce.

Od 1 września Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje wnioski od osób chcących od października przejść na emeryturę zgodnie z ustawą o obniżeniu wieku emerytalnego. – Od pierwszego dnia radzimy sobie bardzo dobrze z obsługą interesantów, pomimo że przychodzi ich do nas bardzo dużo. Wnioski jak na razie złożyło prawie 6 tysięcy osób. Wiele z nich było naprawdę bardzo dobrze do tego przygotowanych. Nasi doradcy emerytalni, którzy mieli za zadanie w tym pomagać, stanęli więc na wysokości zadania – oceniał Paweł Szkalej, rzecznik świętokrzyskiego oddziału ZUS w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Powędrują na Święty Krzyż

Kielce / 12 września 2017 /

23 września już po raz 18. odbędzie się Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. W tym roku organizatorzy przygotowali 15 różnych tras. Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 września poprzez formularz internetowy, który jest dostępny na stronie: http://rajd.pttkkielce.pl/. Gośćmi Katarzyny Bernat w audycji Prawdę Mówiąc byli: Krzysztof Sabat, komandor rajdu, Ksiądz Jacek Kopeć, koordynator organizacyjny z ramienia diecezji kieleckiej oraz Łukasz Zarzycki, rzecznik prasowy wydarzenia.

W 1863 wybuchło powstanie styczniowe. Ludność Kielecczyzny aktywnie włączała się w walkę z zaborcą. W wyniku represji 43 miejscowości zostały pozbawione praw miejskich. Dekret carski sprawił też, że na Świętym Krzyżu zostało ustanowione więzienie. – W przyszłym roku mamy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i 155. Wybuchu powstania styczniowego.  Chcielibyśmy, by pokrzywdzone przez zaborcę miejscowości odzyskały prawa miejskie. Mamy też nadzieję, że uda się uregulować sprawy własnościowe na Świętym Krzyżu, by mógł on w pełni służyć ojcom Oblatom – powiedział Bogdan Latosiński, poseł Prawa i Sprawiedliwości z NSZZ „Solidarność” w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce.

Upamiętnią żołnierzy NSZ

Kielce / 08 września 2017 /

W najbliższą niedzielę w kieleckiej Bazylice Katedralnej zostanie odprawiona Msza święta w intencji Narodowych Sił Zbrojnych. – W tym roku przypada 75. rocznica powstania NSZ. Chcieliśmy upamiętnić nie tylko to wydarzenie, ale i tych ludzi, którzy byli prześladowani, zwłaszcza w więzieniu na ulicy Zamkowej. Powstała inicjatywa zawieszenia tam tablicy pamiątkowej. Zostanie ona odsłonięta po uroczystościach w Katedrze – zapowiedział Wojciech Zapała, prezes grupy rekonstrukcji historycznej im. porucznika Stanisława Grabdy „Bema” w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz odwiedził Święty Krzyż. Podczas swojej wizyty zapowiedział, że to miejsce ma być ważne dla Wojska Polskiego. – To bardzo ważna wiadomość dla naszego regionu. Jak bowiem zapowiedział Pan minister, Święty Krzyż stanie się duchową stolicą Wojska Polskiego – przypomniała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w  audycji „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat.

Szkoły bez barier

Kielce / 04 września 2017 /

Polscy uczniowie rozpoczynają dziś nowy rok szkolny. Wśród nich bardzo dużą grupę stanowią niepełnosprawni. W ocenie senatora Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Słonia szkoły coraz lepiej są przygotowane na ich przyjęcie. – Nie doszliśmy jeszcze do satysfakcjonującego wszystkich poziomu, ale jest coraz więcej możliwości dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży– powiedział w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Strona 10 z 82

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna