Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

RADIO AUDYCJE

- Centralne Laboratorium Głównego Urzędu Miar i Wag to inwestycja, która będzie wspomagała rozwój Kielc i regionu - powiedziała Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski w audycji Prawdę Mówiąc w Radiu eM Kielce. O wyborze Kielc, jako lokalizacji tej inwestycji zdecydował dobry klimat współpracy między kilkoma instytucjami w mieście, stabilne położenie tektoniczne, a także lokalizacja w centrum Polski - dodała wojewoda.

–  Ta inwestycja jest ważna dla całego kraju, bo będzie decydować o przyszłości technologicznej Polski – powiedział prezydent Kielc o Centralnym Laboratorium Głównego Urzędu Miar, które powstanie w naszym mieście. Włodarz stolicy województwa świętokrzyskiego był gościem porannej audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce. Odpowiadał również na pytania związane z kieleckim festiwalem muzycznym i zbliżającymi się rozgrywkami EURO U-21.

Przed nami uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O Jego darach:  mądrości, rozumie, radzie, umiejętności, męstwie, pobożności i bojaźni Bożej, a także o owocach: miłości, radości, pokoju, cierpliwości, uprzejmości, dobroci, wierności, łagodności i opanowaniu  mówił  w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat ks. dr Adam Wilczyński, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach,. 

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek zaprasza na wystawę Pielgrzym Tysiąclecia, na którą składa się ponad 300, w większości niepublikowanych fotografii przedstawiających papieża Jana Pawła II. – Zdjęciom towarzyszy głos Ojca Świętego, w którym przypomina teksty swoich homilii i poezji – powiedziała wojewoda w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce. Wystawę można oglądać od 2 czerwca do 2 lipca w Muzeum Narodowym w Kielcach.

Dziś Dzień Matki.  I to właśnie temu tematowi poświęcona była dzisiejsza audycja Prawdę Mówiąc. Gościem Katarzyny Bernat  była psycholog Magdalena Delipacy, prowadząca na antenie Radia eM magazyn 100 Procent dla Rodziny. Specjalistka mówiła między innymi o  tym, co powinno być najważniejsze w życiu każdej mamy. 

Posłanka PiS Anna Krupka, pełnomocnik partii ds. wyborów samorządowych w województwie świętokrzyskim powołała już przewodniczących obwodowych partii. O tym  kto znalazł się w tym gronie oraz jaka będzie ich rola była mowa w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat.

W poniedziałek 22 maja odbędzie się Droga Światła ulicami Kielc. Rozpocznie ją nabożeństwo w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II przy ul. Wesołej o godzinie 19.30. Tego typu modlitwa w przestrzeni miejskiej jest wciąż nową propozycją. W swej naturze może przypominać Drogę Krzyżową. Jednak Droga Światła podkreśla zmartwychwstanie Jezusa.

W rolnictwie, budownictwie i turystyce rozpoczyna się okres zatrudniania do pracy sezonowej. – Najważniejsze jest to, by podpisać umowę. Często przychodzą do nas osoby, którym przedsiębiorca obiecał taki dokument, tymczasem do samego końca pracy go nie wystawił, a co gorsza – nie wypłacił należnego wynagrodzenia – uczulała Barbara Kaszycka, rzecznik prasowy Okręgowej Inspekcji Pracy w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

- Wskazywana dzisiaj lokalizacja dla centralnego portu lotniczego jest obciążona wieloma wadami. One mogą zadecydować, że port między Łodzią a Warszawą nigdy nie powstanie – mówił prezydent Kielc Wojciech Lubawski na antenie Radia eM Kielce. W jego opinii podkielecka lokalizacja ma duży potencjał i na ten temat chciałby rozmawiać z politykami, między innymi z premier Beatą Szydło. Włodarz stolicy województwa świętokrzyskiego deklaruje dalszą walkę o budowę dużego lotniska w Obicach.

Międzynarodowy Dzień Rodziny jest okazją do dyskusji o sytuacji polskich rodzin. - Zgodnie z wyborczymi obietnicami wprowadziliśmy program Rodzina 500+, który działa rewelacyjnie. W Polsce nie ma już skrajnego ubóstwa, dzieci nie głodują. Ma on również bardzo dobry wpływ na całą gospodarkę - powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń pracujący w Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Zawód wysokiego zaufania

Świętokrzyskie / 10 maja 2017 /

Na 13 maja przypada Wojewódzki Dzień Strażaka. - Straż pożarna cieszy się największym zaufaniem społecznym. Jestem dumny, że mogę reprezentować ten zawód. Rodzaj zadań, które wykonujemy zmienia się. Dziś strażacy nie tylko gaszą pożary. To tylko 40 procent naszej pracy. Pozostałe 60 wiąże się z likwidowaniem przeróżnych zagrożeń – wyjaśnił zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, starszy brygadier Robert Sabat, który wraz z księdzem Łukaszem Zygmuntem, kapelanem naszych strażaków był gościem audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Kielce znajdą się w internetowej bazie świadectw „Zapisy Terroru”, którą prowadzi Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego. W OMPIO przygotowywane są relacje z okresu II wojny światowej z terenu Kielecczyzny. W tej chwili instytucja ze Wzgórza Zamkowego opracowuje 300 różnych opowieści, które trafią do sieci. Co ciekawe, nasz region znajdzie się w bazie jako drugi, zaraz po Warszawie. Prowadzone prace były jednym z tematów porannej audycji Prawdę Mówiąc. Gościem Katarzyny Bernat był dyrektor OMPIO Marek Maciągowski.

- Ponad dwudziestoletni okres funkcjonowania życia politycznego i układania państwa wokół dotychczasowej Konstytucji pokazuje, że ustawa zasadnicza powinna ulec zmianie – powiedziała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Maria Zuba odnosząc się do przyszłorocznych planów prezydenta Andrzeja Dudy związanych z referendum dotyczącym zmiany Konstytucji.

Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii przygotowuje widowiskowe rekonstrukcje. Przed hotelem Bristol rekonstruktorzy przypomną wydarzenia z 1914 roku, kiedy Prażmowski z żołnierzami odwiedzał Kielce. Podczas obiadu w hotelowej restauracji na kieleckim deptaku pojawił się patrol carski. Spotkanie dwóch oddziałów zakończyło się walką. - Mówi się, że to był chrzest odrodzonej kawalerii polskiej. W tym roku zamierzamy zorganizować rekonstrukcję tego co się wtedy wydarzyło – zapowiada Robert Mazur, dowódca Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii imienia 13. Pułku Ułanów Wileńskich.

Strona 10 z 80

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna