Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

RADIO AUDYCJE

O karcie EKUZ

30 czerwieca 2016 /

- Rozpoczynają się wakacje. Wiele osób planuje wyjazdy. Warto przed wybraniem się na zagraniczną wycieczkę wyrobić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego - mówi Beata Szczepanek rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wakacje w mieście

23 czerwieca 2016 /

Zbliżają się wakacje. W piątek (24.06) uczniowie kończą rok szkolny. - Co ciekawego będzie się działo w Kielcach, podczas nadchodzących dwóch miesięcy laby? - mówi Mieczysław Tomala dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce.

Kielce w czołówce

22 czerwieca 2016 /

- Kielce znajdują się w czołówce miast, w których zrealizowano najwięcej świadczeń w ramach programu Rodzina 500 plus. Dotychczas, a jest to około połowa przysługujących świadczeń, wypłacono za trzy miesiące 17 milionów złotych. Nadal nie złożyło wniosków 2500 osób - szacuje Marek Scelina dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Co stoi za sukcesem nominowanej do nagrody Laur Świętokrzyski firmy SUPON? Odpowiedzi na to pytanie szukał Piotr Wójcik w rozmowie ze swoimi gośćmi: Piotrem Bąkiem i Stanisławem Rupniewskim.

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie na 2016 rok już minął. Czy ci, którzy nie zdążyli go dotrzymać pozostaną bez wsparcia? Odpowiedź w wywiadzie Piotra Wójcika z Małgorzatą Erlich-Smurzyńską z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

- Wodociągi Kieleckie mogą poszczycić się najnowocześniejszą instalacją w Polsce i jedną z najlepszych w Europie. Spółkę odwiedzają zagraniczne delegacje, by podpatrzeć zastosowane rozwiązania. Byli już u nas Amerykanie, Chińczycy, Duńczycy, Włosi czy Ukraińcy – wymienia Henryk Milcarz prezes Wodociągów Kieleckich.

- Rząd przyjął założenia do budżetu na przyszły rok, mowa w nich między innymi  o wzroście minimalnej płacy do 2000 złotych brutto w przyszłym roku. Przy tej okazji premier Beata Szydło napisała do mnie list który zamieściłam na swojej stronie internetowej - mówi Maria Zuba poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Województwo Świętokrzyskie jest na pierwszym miejscu w Polsce, pod względem decyzji wydanych w programie „Rodzina 500 plus”. W ciągu dwóch miesięcy wydano ich 77 procent w stosunku do złożonych wniosków - mówi Agata Wojtyszek wojewoda świętokrzyski.

W weekend (18 i 19.06) w Chmielniku odbędą się Dni Kultur. W tym czasie nie zabraknie koncertów, spektakli czy musicali. Rozstrzygnięte zostaną konkursy: „Nasi sąsiedzi – Żydzi” oraz Konkurs Piosenki Żydowskiej.

Garść ważnych dla rolników informacji ma do przekazania Małgorzata Erlich-Smurzyńska, dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W rozmowie z Piotrem Wójcikiem poruszy między innymi temat dopłat bezpośrednich za 2015 i 2016 rok. Będzie też mowa o najnowszych sygnałach docierających od unijnego komisarza do spraw rolnictwa.

- Zobaczymy co się będzie działo jeszcze przez dwa i pół roku, mam nadzieję, że niektórzy przekonają się jeszcze do mnie. Nie mówię nie, więc wszystko jest możliwe - mówi prezydent Kielc Wojciech Lubawski w odpowiedzi na pytanie o start w kolejnych wyborach.

Magdalena Delipacy w magazynie familijnym „100% dla rodziny” poruszyła temat kryzysów małżeńskich. Gościem w studio był ksiądz Sebastian Wieczorek notariusz Kurii Diecezjalnej w Kielcach oraz duchowy opiekun Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar.

Wokół referendum

13 czerwieca 2016 /

17,6 procent uprawnionych do głosowania poszło w niedzielę (12.06) do urn. Tym samym prezydent Kielc Wojciech Lubawski nie został odwołany ze stanowiska a głosowanie jest nieważne.

W ostatnim czasie w miasto zainwestowano miliard euro. Są kolejne plany. – Przed nami nowa perspektywa finansowa a w niej podobne pieniądze jak w tej, która minęła. Wszystko wskazuje na to, że będą to ostatnie pieniądze, które możemy dostać z zewnątrz. Przewidywane dofinansowanie wynosi 85%, czyli za 15% możemy wybudować szereg obiektów - mówi prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Strona 10 z 69

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay