Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Około 12 tysięcy studentów rozpocznie od października nowy rok akademicki w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wśród nich będzie około 350 osób z zagranicy. – Po raz pierwszy tak wielu cudzoziemców będzie kształciło się w naszej uczelni. To świadczy o nowych perspektywach jakie otwieramy młodym ludziom – powiedział w Radiu eM Kielce prof. Jacek Semaniak, rektor UJK.

W związku z rozprzestrzenianiem się choroby trzody chlewnej, ministerstwo środowiska podjęło środki które mają na celu ograniczenie zjawiska ASF. Minister ogłosił na konferencji prasowej że wielkim krokiem w walce z wirusem, jest ograniczenie populacji dzików które są nosicielami. Sytuacja szczególnie dotyczy terenów na wschodzie Polski.

Wniosek o odwołanie Andrzeja Domańskiego, dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach na sesji sejmiku złożył radny PiS dr Bartłomiej Dorywalski. - Na pytanie, czy szpital korzysta z usług firm zewnętrznych, dyrektor odpowiedział, że nie korzysta. Na to samo pytanie marszałek Adam Jarubas odpowiedział, że  szpital na takie usługi wydaje blisko 10 tysięcy zł miesięcznie. Dyrektor, który w takich sprawach mija się z prawdą, powinien być odwołany - powiedział w Radiu eM Kielce Bartłomiej Dorywalski.

Wielu świętokrzyskich rolników boryka się z należnościami wobec budżetu państwa oraz takimi, lub takimi, które wynikają z kredytów. Wiele wskazuje na to, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa już niebawem uruchomi dla nich wsparcie. Szczegóły w rozmowie Piotra Wójcika z Małgorzatą Erlich-Smurzyńską ze świętokrzyskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

- Dołożymy wszelkich starań, aby Centralny Port Lotniczy powstał w Obicach koło Kielc. W sprawach regionu parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości muszą mówić jednym głosem – powiedział w Radiu eM Kielce poseł PiS Bogdan Latosiński.

O nowościach na kieleckim rynku nieruchomości i planowanych inwestycjach rozmawiamy z Karoliną Poniewierską z firmy developerskiej Poniewierski.

 - Nie mieliśmy lepszego rozwiązania. Wybór leżał między ofertą z Senegalu a tą przedstawioną przez pana Meresińskiego. Ta pierwsza umocowana jest strukturami rządowymi, dlatego jest wiarygodna. Z oferty biznesmena, który z wiadomym skutkiem przejął Wisłę w porę się wycofaliśmy. Ryzyko istnieje zawsze. Radni zapowiedzieli, że nie zagłosują już za przekazaniem Koronie kolejnych pieniędzy, dlatego jedynym krokiem była sprzedaż klubu - powiedział w audycji „Prawdę mówiąc” na antenie Radia eM Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.

- Około dwóch tysięcy osób miesięcznie odwiedza otwarte kilka miesięcy temu Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach. – W przystępny i ciekawy sposób popularyzujemy odkrycia naukowe, zawiłości otaczającego świata, a nawet działanie wielu urządzeń. U nas każdy, bez względu na wiek, znajdzie dla siebie coś atrakcyjnego – powiedziała w Radiu eM Kielce Sylwia Mularczyk, kierownik Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach.

Młodzi ludzie z fundacji: "Odzyskajmy naszą historię" przygotowują szereg inicjatyw, których celem jest odkłamywanie najnowszej historii Polski. Jednym z przedsięwzięć jest realizacja filmu fabularno-dokumentalnego "Bitwa pod Rząbcem".

- Ministrowie rządu Beaty Szydło będą spotykali się z mieszkańcami regionu świętokrzyskiego. Już w środę Jerzy Kwieciński, wiceminister rozwoju regionalnego odwiedzi Staszów i Koprzywnicę. Omawiane będą m.in. inwestycje drogowe – powiedziała w Radiu eM Kielce Maria Zuba, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

 

Wokół historii

16 września 2016 /

- Dyskutować w społeczeństwie na temat Żołnierzy Wyklętych będziemy jeszcze długo. Jest to sprawa nowa, bowiem  przez praktycznie 50 lat serwowano nam inny obraz Polski i historii, która była zakłamywana. Teraz  na podstawie wiedzy ludzi, żyjących w tamtych czasach i dostępnych dokumentów weryfikujemy naszą przeszłość, dlatego dyskusja w tym momencie jest czymś naturalnym - powiedziała w porannej rozmowie dnia Radia eM dr Dorota Koczwańska - Kalita, naczelnik Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach.

- Pomysł przyznania nagrody w wysokości 35 tysięcy zł dla dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach był nieprzyzwoity – powiedział w Radiu eM Kielce dr Bartłomiej Dorywalski, radny sejmiku i wiceprzewodniczący Rady Społecznej lecznicy.

Niebawem rusza druga edycja naboru wniosków na wsparcie dla przetwórców rolnych. Kto i na jakich zasadach może się o nie ubiegać? O tym w rozmowie Piotra Wójcika z Małgorzatą Erlich-Smurzyńską z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Minister w terenie

14 września 2016 /

„Minister w terenie” rozpoczyna wizyty w gminach. – Premier Beata Szydło zapowiadała, że będziemy blisko ludzi. Dlatego chcę odwiedzać gminy i spotykać się nie tylko z samorządowcami, ale przede wszystkim z mieszkańcami, aby poznać ich problemy – powiedziała w Radiu eM Kielce Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

 

Strona 10 z 71

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay