Na antenie: Twoje Ulubione Wakacje
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Twoje Ulubione Wakacje
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Czy należy zburzyć pomnik Bojowników o Wyzwolenie Narodowe i Społeczne na kieleckiej Kadzielni w ramach ustawy dekomunizacyjnej? Co dalej z planami budowy biurowca przy ul. Leśnej oraz jak będzie funkcjonowała pierwsza publiczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Kielcach? Na te i inne pytania odpowiadał dziś prezydent Kielc, Wojciech Lubawski w audycji Prawdę Mówiąc.

Choć wydawać by się mogło, że skoro mamy łagodną zimę, to problem związany z ochroną osób bezdomnych nie osiąga dużej skali, to i tak powinniśmy dokładać wszelkich starań, by zapewnić im miejsca noclegowe. Czy w województwie mamy ich pod dostatkiem? Odpowiedź na te i inne tematy w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat, której gościem była Anna Gromska, kierownik wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.

Obchody 100-lecia niepodległości Polski, wybory samorządowe, inwestycje i kontynuacja rządowych programów społecznych, to najważniejsze wydarzenia 2018 roku. – Mam nadzieję, że wytrzymamy również presję Unii Europejskiej, bo walczymy o zjednoczoną i chrześcijańską Europę taką, jaką chcieli jej twórcy – mówił Krzysztof Słoń, senator RP z Prawa i Sprawiedliwości.

Rok 2017. Rok pracowników.

Świętokrzyskie / 03 stycznia 2018 /

- Miniony rok był dobrym rokiem dla pracowników – uważa Waldemar Bartosz, przewodniczący Regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność.

Rok 2017. Naprawa państwa

Kielce / 02 stycznia 2018 /

Miniony rok to naprawa państwa. To wszystko co się działo w tym obszarze rzutowało na życie kielczan – uważa redaktor Tomasz Natkaniec.

W piątek Sąd Okręgowy w Kielcach zdecyduje kto będzie woził kielczan: MPK Kielce czy firma Michalczewski. – Liczę, że sąd wyda decyzję sprawiedliwą – mówił w Radiu eM Kielce Bogdan Latosiński, poseł PiS, honorowy przewodniczący „Solidarności” w MPK Kielce i przewodniczący Rady Nadzorczej spółki pracowniczej.

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny, wybrany do Sejmu z list PiS z województwa świętokrzyskiego przez ostatnie dwa lata rzadko pojawiał się w regionie. – Minister nie zapomniał o świętokrzyskim – zapewnia Mariusz Gosek, sekretarz generalny Solidarnej Polski.

Budżet Kielc na 2018 rok jest inwestycyjny. – Oznacza to, że w wydatkach majątkowych jest on większy o około 200 mln zł niż w 2017 roku – wyjaśnia Tomasz Bogucki, radny Porozumienia Samorządowego Rady Miasta Kielc.

Wodociągi podsumowują rok

Kielce / 21 grudnia 2017 /

W 2017 roku o 13 groszy spadła cena wody dostarczanej przez Wodociągi Kieleckie, choć i tak mamy jedne z najniższych stawek w Polsce. Spółka przyczyniła się ponadto do poprawy gospodarki ściekowej w kieleckim obszarze metropolitarnym, zmodernizowała kanalizację w wielu miejscach, a także zajmowała wysokie miejsca w rankingach. Te i inne wydarzenia mijającego roku omówił w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

O nauce w dwóch językach

Kielce / 21 grudnia 2017 /

Kształcenie dwujęzyczne, czyli nauka w języku polskim i w języku obcym – to temat rozmowy Piotra Wójcika z Piotrem Hnidanem, dyrektorem Kolegium Szkół Prywatnych. W jakim wieku uczyć dziecko w dwóch językach i jakie płyną z tego korzyści? Odpowiedzi na te i inne pytania w audycji Gość Radia eM.

“ Maluch+” jest jednym z rządowych programów mających na celu wsparcie polskich rodzin. – Młode mamy powinny po powrocie do pracy mieć możliwość pozostawienia dziecka do 3 lat w miejscu, które zapewni mu właściwą opiekę. Ten program pozwala tworzyć i utrzymywać takie miejsca. Na 2018 rok trzykrotnie zwiększy się pula pieniędzy na jego finansowanie – powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Handel na ulicach w okresie okołoświątecznym, wzmożona aktywność kieszonkowców w tym czasie i nasilający się problem bezdomności – to tematy, jakie w audycji GośćRadia eM poruszył Piotr Wójcik ze swoim gościem, Wojciechem Bafią, zastępcą komendanta Straży Miejskiej w Kielcach.

Skrócenie do dwóch liczby kadencji, w których można pełnić urząd prezydenta miasta, burmistrza lub wójta – to jedna z propozycji zmian w ordynacji wyborczej. – Liczymy na dopływ świeżej krwi do samorządów. Nie wszędzie, ale w wielu miejscach, gdzie jeden wójt rządzi od kilkunastu lat, tworzą się lokalne układy powiązań bazujące na zatrudnianiu w spółkach komunalnych czy instytucjach gminnych. Ograniczenie liczby kadencji może sprawić, że nowe osoby będą wreszcie mogły z sukcesem startować w wyborach – powiedziała Anna Krupka, poseł Prawa i Sprawiedliwości w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

W centrum kampusu uczelnianego Politechniki Świętokrzyskiej powstanie stadion wielofunkcyjny. Jego budowa pochłonie niemal 15 milionów złotych. – Koszty przerosły nasze oczekiwania. Będziemy starali się pozyskać te fundusze, ponieważ uczelnia nie dysponuje całą kwotą. Wiemy, że można starać się o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Zapukamy również do naszych przełożonych, czyli do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także do wszystkich osób i instytucji, które mogłyby okazać nam wsparcie – powiedziała prof. Barbara Goszczyńska, prorektor ds. ogólnych Politechniki Świętokrzyskiej w audycji Gość Radia eM Piotra Wójcika.

Strona 10 z 87

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna