Na antenie: Salon dziennikarski
Jacek Karnowski
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Salon dziennikarski
Jacek Karnowski
online button
online button

RADIO AUDYCJE

- Bezpłatne leki mogą wypisać tylko lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej, do których dany pacjent jest zapisany – przypomina Beata Szczepanek, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału NFZ. Lista bezpłatnych leków dostępna jest na stronie Ministerstwa Zdrowia. – Będzie ona modyfikowana i będzie na niej więcej leków – dodaje Szczepanek.

Nawet 100 tysięcy euro to wsparcie, jakie przez okres 5 lat mogą otrzymać nowe grupy i organizacje producentów rolnych. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłasza nabór wniosków w tej sprawie. O szczegółach rozmawia ze swoim gościem, Małgorzatą Erlich-Smurzyńską z ARiMR, Piotr Wójcik.

- Pamięć o wydarzeniach tragicznych i chwalebnych jest częścią naszej tożsamości narodowej. One pokazują jakim jesteśmy wspaniałym narodem – powiedziała w Radiu eM Kielce doktor Dorota Koczwańska – Kalita, naczelnik kieleckiej delegatury IPN.

Około 30 tysięcy złotych to maksymalna kwota, jaką będą mogli otrzymać rolnicy, którzy zdecydują się przekazać komuś swoje gospodarstwo. Nabór wniosków o wsparcie rozpocznie się 12 września. O szczegółach ze swoim gościem, Małgorzatą Erlich-Smurzyńską z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, rozmawia Piotr Wójcik

Mija 36. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania „Solidarności”. – To jedno z najważniejszych wydarzeń w historii.  Wydawało się, że upadek komunizmu musi się wiązać z kataklizmem. Okazało się, że tak naprawdę wola 10 milionów ludzi i jednoznaczny cel, jakim była wolna Polska oraz niepodległość i demokracja spowodowały kompletny rozkład komunizmu - mówi przewodniczący Waldemar Bartosz przewodniczący „Solidarności” w Świętokrzyskiem.

Nowy rok szkolny

30 sierpnia 2016 /

Rozpoczyna się nowy rok szkolny. W czwartek (01.09) uczniowie pójdą do szkół. O tym, jak są przygotowane placówki edukacyjne na ich przyjęcie - mówi Kazimierz Mądzik świętokrzyski kurator oświaty.

Wspólną muzyczną markę tworzą od około trzech lat. Wiele razy grali w kieleckich klubach, miejskich scenach, niedawno też wystąpili podczas koncertów zorganizowanych z okazji obchodów Światowych Dni Młodzieży kiedy to dali się poznać z najlepszej strony licznej i różnorodnej publiczności. Ta grupa muzyczna mieszkańcom regionu świętokrzyskiego jest już raczej dobrze znana. Ostatnio też zaczęła próbować sił na większych ogólnopolskich scenach, co zaowocowało sukcesami. W ramach jednego z nich będzie możliwe wydanie płyty. Mowa oczywiście o zespole grającym reggae Wolni Ludzie. To kolejni muzycy, którymi ziemia świętokrzyska może spokojnie się szczycić.

Minister Rozwoju oraz wicepremier w rządzie Beaty Szydło odwiedził dziś region świętokrzyski oraz Kielce. W Kieleckim Parku Technologicznym rozmawiał z przedstawicielami świętokrzyskiego biznesu o założeniach planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Natomiast w rozmowie z Radiem eM Kielce mówił o zmianach w infrastrukturze drogowej, bezrobociu, pomyśle Portu Centralnego oraz o współpracy rządu z Senegalem. Zapraszamy do przesłuchania rozmowy.

W niedzielę (03.07) w Parku Etnograficznym w Tokarni odbędzie się kolejne Rodzinne Spotkanie w Skansenie. – Zapraszamy cale rodziny, z dziećmi, dziadkami. Rodziny wielopokoleniowe czują się u nas wyśmienicie. To spotkanie poświęcone będzie tematyce wykorzystania wody na wsi - mówi Beata Ryń rzecznik Muzeum Wsi Kieleckiej.

Przed nami 70. rocznica tragicznych wydarzeń w mieście. 4 lipca 1946 roku doszło do pogromu kieleckiego. IPN przyłączył się do organizacji konferencji naukowej, która ma za zadanie przybliżyć tamto wydarzenie.

Za nami sesja absolutoryjna Sejmiku. Radni oceniali realizację budżetu za 2015 rok. Zarząd uzyskał absolutorium ale nie jednogłośnie. – Wiem, że pan Marszałek wystawił sobie mocną czwórkę, ja pytam czemu nie piątkę? Pełni tę funkcję od 10 lat i od tego czasu jesteśmy wśród  pięciu najbiedniejszych województw regionów w Unii Europejskiej - mówi doktor Bartłomiej Dorywalski radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z Prawa i Sprawiedliwości.

Wokół Brexitu

27 czerwieca 2016 /

Temat Brexitu czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie schodzi z topu zagadnień poruszanych w mediach. – Nie można przejść obojętnie wobec tego wydarzenia. Nie zaskakuje mnie jednak takie rozstrzygnięcie sytuacji, że Brytyjczycy postanowili wyjść z Unii Europejskiej. Jest to zasługa obecnych struktur, układów władzy i panowania tam koalicji tak zwanych chrześcijańskich demokratów i socjaldemokratów. To za ich przyczyną między innymi UE zmieniła swoje oblicze - mówi poseł Krzysztof Lipiec, szef świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

O karcie EKUZ

30 czerwieca 2016 /

- Rozpoczynają się wakacje. Wiele osób planuje wyjazdy. Warto przed wybraniem się na zagraniczną wycieczkę wyrobić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego - mówi Beata Szczepanek rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wakacje w mieście

23 czerwieca 2016 /

Zbliżają się wakacje. W piątek (24.06) uczniowie kończą rok szkolny. - Co ciekawego będzie się działo w Kielcach, podczas nadchodzących dwóch miesięcy laby? - mówi Mieczysław Tomala dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce.

Strona 10 z 70

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay