Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

Audycja z dnia 08.02.2019

Gość: Rafał Zawierucha, który wcielił się w postać Romana Polańskiego, w najnowszym filmie Quentina Tarantino "Once Upon a Time in Hollywood".

Temat: Scyzoryk w Hollywood czyli jak to jest dołączyć do rodziny Quentina Tarantino?

Audycja z dnia 08.02.2019

Gość: Katarzyna Majka ,mama dzielnego Adrianka.

Temat: Adrianek od pierwszego dnia życia zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Potrzebuje wsparcia, a udzielić go można przekazując 1% . Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie tutaj: https://www.fundacjaavalon.pl/nasi_benefi…/adrian_majka_8364

Zmiana organizacji ruchu w centrum Kielc to jeden z najgłośniejszych tematów w naszym mieście. Między innymi o tym mówiła w programie „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce Danuta Papaj, pełnomocnik prezydenta Kielc.

Czy fotografie Pawła Pierścińskiego można pokazać inaczej, niż były prezentowane na dotychczasowych ekspozycjach? Można. Dowodem tego jest najnowsza wystawa jaką od 8 lutego można oglądać w Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach. Gośćmi programu „Wokół kultury” były Monika Cybulska i Magda Leśniak z BWA.

Audycja z dnia 06.02.2019

Gość: dr Zdzisław Domagała, specjalista pediatrii i alergologii, kierownik I Kliniki Pediatrii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. 

Temat: W Świętokrzyskim Centrum Pediatrii wprowadzono ograniczenie odwiedzin i to nie tylko ze względu na grypę ale również wirus RSV. Co powoduje ten wirus? Dla kogo może być niebezpieczny? Jak odróżnić przeziębienie od grypy? 

Państwo w państwie

Gość Radia eM / 06 lutego 2019 /

Historia tej niemieckiej instytucji sięga lat 20. ubiegłego wieku. W trakcie II wojny światowej jej działalność, polegająca na przymusowej germanizacji polskich dzieci, dotknęła również nasz kraj. Obecnie, przynajmniej w teorii, ma dbać o dobro najmłodszych. Skandaliczne praktyki Jugendamtów, bo o nich mowa i wielu pokrzywdzonych ludzi zaprzeczają jednak tym założeniom.

W ubiegłym roku inspektorzy pracy przeprowadzili w województwie świętokrzyskim ponad trzy kontroli. Dotyczyły one przestrzegania przepisów prawa pracy, ale również bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawnego zakresu zatrudnienia.

Jak przygotować psa na wizytę w salonie dla zwierząt, czym kierować się w wyborze szamponu to tylko niektóre z zagadnień, które podejmie w najnowszym wydaniu programu „Na 4 łapy” mój gość, Paulina Lipska, z Odie Studio Psich Fryzur w Kielcach. Cz.2.

Ruszył program „Bezpłatnej Pomocy Prawnej”, któremu patronuje prezydent Andrzej Duda. Na terenie województwa świętokrzyskiego działa ok. 50 punktów, w których mieszkańcy mogą skorzystać z darmowej porady i pomocy prawnej.

Audycja z dnia 05.02.2019 

Gość: Wioletta Kruk, żona, mama czwórki dzieci, terapeutka zajęciowa, studentka katechetyki

Temat: Macierzyństwo, praca zawodowa, zainteresowania, czas dla siebie

– Politechnika Świętokrzyska może być sytuowana w pierwszej trójce polskich uczelni kształcących specjalistów w branży kosmicznej – uważa wicepremier Jarosław Gowin i zapowiada, że kolejna edycja europejskich zawodów łazików marsjańskich odbędzie się w Kielcach. Odnosząc się do aktualnych spraw politycznych premier Gowin uważa, że nowopowstała partia Wiosna Roberta Biedronia nie powinna stanowić zagrożenia dla wartości konserwatywnych.

Przy siedzibie ZPUE S.A. we Włoszczowie działa już inteligentna stacja transformatorowa SPS. Wyposażone w podziemny magazyn energii i zasilane między innymi z odnawialnych źródeł energii urządzenie zapewnia również dostęp do ładowarki dla samochodów elektrycznych. Więcej o jego działaniu w wywiadzie Piotra Wójcika z Arturem Kozińskim, Product Market Managerem Inteligentnej Stacji Transformatorowej w ZPUE S.A.

Audycja z dnia 04.02.2019

Gość: dr Mirosława Tekiel, psycholog, psychoonkolog, spec. psychologii klinicznej, familiolog.

Temat: Jak wspierać osoby chore onkologicznie.

Sejm przyjął program „Mama 4 plus”. Dotyczy on emerytur dla matek, które urodziły i wychowały co najmniej czwórkę dzieci. Wejdzie on w życie 1 marca 2019 roku.

Krzysztof Zięba - entuzjasta jazzu i animator kultury z impresariatu Kieleckiego Centrum Kultury 

Walentynkowy koncert formacji „Wojtek Mazolewski Quintet” w Kielcach już 14.02. Zapraszam na rozmowę o ich muzyce, repertuarze tego wydarzenia i kilku ciekawostkach z życia Krzysztofa Komedy.

Audycja z dnia: 02.02.2019 

Gość: Paweł Jachowicz, podróżnik i przewodnik 

Temat: Najpiękniejsze miejsca Saksonii

Wolfgang Munch, zastępca dyrektora wydziału ds. Polski w Departamencie Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej spotkał się z marszałkiem województwa świętokrzyskiego Andrzejem Bętkowskim. – Przedstawiciele KE zauważyli postęp w wydatkowaniu unijnych pieniędzy. Wpłynęło na to kilka czynników. Z reguły koniec roku jest momentem, w którym finalizuje się pewne działania. Nie bez znaczenia miało jednak skierowanie naszej uwagi na najbardziej wrażliwe obszary, w których byliśmy dotychczas sytuowani na końcowych miejscach w rankingach. Pozostało jednak jeszcze wiele do zrobienia – powiedział marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Gośćmi najnowszego wydania programu „Wokół kultury” były ą Grażyna Błocho i Dana Piotrowska, artystki amatorki, których prace można oglądać od 1 lutego w Galerii Art- Styl w Domu Kultury Zameczek.

Audycja z dnia 31.01.2019

Gość: Halina Dobrowolska z Piekarni "R Dobrowolski".

Temat: " Chcesz być mądry-jedz chleb...Ale tylko ten naturalny".

Zakończył się pierwszy etap budowy nowego pawilonu Szpitala MSWiA w Kielcach. – Do tego budynku zostaną przeniesione wszystkie oddziały w ulicy Ogrodowej. Myślimy jednak również o poszerzeniu naszej działalności. Przy szpitalu działał będzie SOR. Tego typu placówka wymaga pełnego zabezpieczenia pacjentów. To, jakie nowe oddziały będą mogły powstać zależy od tego, co uda nam się zakontraktować z Narodowym Funduszem Zdrowia. Są takie specjalności, których w szpitalach w Kielcach nie mamy wcale. Jednym z nich jest chociażby reumatologia –powiedziała Halina Olendzka, dyrektor szpitala.

Audycja z dnia 30.01.2019

Gość: dr hab.n.med. Rafał Zieliński, prof. UJK - kierownik Kliniki Otorynolaryngologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, specjalista laryngolog i laryngolog dziecięcy.

Temat: Jak walczyć z zapaleniem zatok?

Audycja z dnia 29.01.2019

Gość: Magdalena Malec, członkini zarządu Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, Przewodnicząca Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, trenerka kompetencji miękkich wśród młodzieży i osób pracujących z młodzieżą, koordynatorka grupy inicjatywnej na rzecz powołania Młodzieżowej Rady Miasta w Kielcach, realizatorka projektów w ramach programu Erasmus+ i tegoroczna maturzystka.

Temat: Wolontariat, aktywność społeczna, praca z młodzieżą, plany na przyszłość

Sierść psa, nazywana szatą, musi być pielęgnowana stosownie do rasy i owłosienia. Zdrowa i lśniąca odzwierciedla prawidłową kondycję psa. Sierść psa może mieć przeróżną fakturę i budowę. Istnieją rasy, które mają twardą sierść, delikatniejszą albo w ogóle mają włosy. Jak więc o nią dbać? O tym, w najnowszym wydaniu magazynu „Na 4 łapy” mówić będzie Paulina Lipska, z Odie Studio Psich Fryzur. Cz1.

Od 1 grudnia działają elektroniczne zwolnienia, a 1 stycznia weszły w życie e-akta czyli skrócenie przechowywania dokumentacji płacowo-kadrowej z 50 do 10 lat. Jak te systemy funkcjonują w praktyce?

Strona 6 z 70

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna