online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Nowy rok, nowe programy, nowa prowadząca!

Radio eM Kielce / 02 stycznia 2017 /

Dziś na naszej antenie oficjalnie zadebiutuje Aleksandra Niemczyk. Ola wygrała casting na prezentera radiowego, jaki odbywał się w Radiu eM Kielce jesienią ubiegłego roku.

Sylwester na 107,9 FM

Kielce / 31 grudnia 2016 /

W radiu eM trwa pełna pozytywnych dźwięków impreza sylwestrowa. Hity - i starsze i zupełne nowości specjalnie na ten wyjątkowy czas przygotował dla Was Mateusz Sośnicki. 

W nowym roku woda nie zdrożeje - zapewnił Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich w porannej rozmowie "Prawdę mówiąc" na antenie Radia eM Kielce. Co jeszcze planują Wodociągi w przyszłym roku? Dowiecie się słuchając całej audycji.

160 zgłoszonych podmiotów, ponad 500 uczestników  i 3 dni przesłuchań. Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom, a nagrodzeni zostaną najlepsi. Mowa o X edycji Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. - Zwycięzców poznamy 29 grudnia podczas Gali Finałowej – zapowiada ks. Andrzej Waligórski, organizator  wydarzenia. Więcej na ten temat w porannej audycji Prawdę Mówiąc.

Rekolekcje powołaniowe

Diecezja Kielecka / 15 grudnia 2016 /

Od 26 do 29 grudnia tego roku potrwają  rekolekcje powołaniowe zatytułowane „Zacznij słuchać Głosu Powołania". Rekolekcje skierowane do młodzieży męskiej z diecezji kieleckiej przeprowadzone zostaną w Ośrodku Rekolekcyjnym „WYSPA" koło Budzynia. O szczegółach tego wydarzenia poinformował w porannej rozmowie Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce ks. dr Mirosław Kowalski, moderator duszpasterstwa powołań w diecezji kieleckiej.

 

 

Posłuchaj: 

Trwa akcja pomocowa dla polskich kombatantów mieszkających na Kresach Wschodnich.  Do inicjatywy już  po raz trzeci przyłączyły się także Kielce. W wybranych miejscach w mieście można składać dary, które pojadą do Kresowiaków. Potrzebne są produkty żywnościowe z długim terminem ważności a także wszelkiego rodzaju chemia gospodarcza.  Chętnie przyjmowane są również świąteczne kartki z życzeniami.  

35 lat...

Kielce / 12 grudnia 2016 /

- Przede wszystkim modlitwa za ofiary stanu wojennego – powiedział poseł Bogdan Latosiński zapytany o to, jak będzie obchodził 35. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Ta ważna dla solidarnościowców i wszystkich Polaków data była jednym z głównych tematów porannej audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce.

W dzisiejszym odcinku o konferencji klimatycznej w Marakeszu, w której uczestniczyło 25 tysięcy przedstawicieli wszystkich O konferencji opowiada Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska - Paweł Sałek.

 

Już niebawem żywa szopka stanie przed kościołem o. Kapucynów przy ulicy Warszawskiej w Kielcach. Stało się to już tradycją w naszym mieście– Tradycją stało się też to, że co roku jeździmy z prywatną wizytą do Watykanu, gdzie spotykamy się z Ojcem Świętym, który błogosławi figurkę Dzieciątka Jezus – poinformował w porannej rozmowie Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce wiceprzewodniczący Rady Miasta Władysław Burzawa.

Przedświąteczna pomoc Caritas

Diecezja kielecka / 01 grudnia 2016 /

Caritas diecezji kieleckiej  jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia wychodzi z wieloma inicjatywami do potrzebujących.  Od lat w tym czasie dystrybuowane są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Prowadzone są również zbiórki żywności.  O tym, i nie tylko o tym w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM mówił ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor kieleckiej Caritas.

Promują BHP

30 listopada 2016 /

- Państwowa Inspekcja Pracy nie tylko kontroluje, ale też służy pomocą i promuje dobre praktyki wśród pracodawców – powiedziała w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce Barbara Kaszycka, nadinspektor pracy w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Kielcach. Jak to wygląda w praktyce? Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

W dzisiejszej audycji Sygnały Natury Piotr Trentowski w Ministerstwie Środowiska pytał o rentrodukcje żubra w Polsce północno-wschodniej. Piotr Trentowski

Ponad 13 tysięcy złotych niewłaściwie nałożonych kar musi zwrócić jednemu z przewoźników Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. O szczegółach sprawy informuje Bartłomiej Dorywalski w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM.

ZUS uczy młodych

Kielce / 24 listopada 2016 /

-Staramy się przekazać młodym ludziom ważne informacje dotyczące tego, co kiedyś może ich spotkać w życiu w zakresie ubezpieczeń społecznych - powiedział w audycji Prawdę Mówiąc Paweł Szkalej, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału ZUS odnosząc się do inicjatywy polegającej na organizowaniu przez zakład lekcji w szkołach. Posłuchaj całej audycji.

Strona 9 z 74

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay