Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

AUDYCJE RADIOWE

Ćwierć wieku minęło od wizyty świętego Jana Pawła II w regionie świętokrzyskim. Papież Polak odwiedził wówczas Kielce oraz Masłów, gdzie sprawował Eucharystię. Podczas homilii mówił głównie o rodzinie. – Doskonale pamiętam ten czas. W moim rodzinnym domu nocowało wtedy wiele osób z bliższej i dalszej rodziny. Każdy chciał uczestniczyć w tym wydarzeniu – wspomina ksiądz doktor Rafał Dudała diecezjalny duszpasterz środowisk akademickich.

25 lat temu Ziemię Świętokrzyską odwiedził Papież Jan Paweł II. Ojciec Święty mówił do nas głównie o Rodzinie. Przesłanie jest bardzo aktualne także dziś. Co konkretnie powiedział nam św. Jan Paweł II w Masłowie? Przypominamy najważniejsze słowa.

Przed nami uroczystości upamiętniające 25. rocznicę wizyty świętego Jana Pawła II w Kielcach i Masłowie. – To ważny jubileusz dla kieleckiego kościoła. Przesłanie, jakie przywiózł nam wtedy Ojciec Święty to była Ewangelia rodziny, która jest jak najbardziej aktualna w obecnych czasach - mówi ksiądz doktor Mirosław Cisowski rzecznik Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Czterech samorządowców z regionu zostało wyróżnionych Krzyżami Zasługi. Wśród wyróżnionych znalazł się między innymi dr Bartłomiej Dorywalski z powiatu włoszczowskiego. – Odznaczenia zostały przyznane osobom, które swoją działalnością w samorządzie przyczyniły się do rozwoju, zabiegały o sprawy mieszkańców a przede wszystkim jawili się w dotychczasowym działaniu jako ci samorządowcy, którzy zmieniają nasze małe ojczyzny zdecydowanie na lepsze - mówi radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego dr Bartłomiej Dorywalski.

Jakie są szanse na powstanie krajowego portu lotniczego w Obicach? – Za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości, dziewięć lat temu padła propozycja dotycząca budowy portu centralnego pomiędzy Warszawą i Łodzią. Wskazane zostały wtedy Kielce. Według naszej oceny nadal to jest najlepsze miejsce. Prowadzę w tym kierunku rozmowy. Szkoda, że jestem osamotniony bo myślę, że byłby to olbrzymia szansa dla województwa - mówi prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Zapis koncertu Mam Alibi, który odbył się 30 maja 2016 roku na kieleckim Rynku. Wydarzenie na żywo transmitowało Radio eM Kielce.

- Odtworzony zostanie Centralny Okręg Przemysłowy. Zapowiadaliśmy to od dawna. To kwestia wpisana w program gospodarczy Prawa i Sprawiedliwości. Chcemy odbudować zdewastowany w regionie przemysł, mam na myśli: Fabrykę Samochodów Ciężarowych, Hutę Ostrowiec, Koneckie Zakłady Odlewnicze czy skarżyskie Mesko. Chcemy stworzyć tak zwany klaster gospodarczy - mówi poseł Krzysztof Lipiec, szef świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości.

Po raz czwarty w stolicy regionu świętokrzyskiego odbędzie się Uwielbienie. Spotkanie na Rynku rozpocznie się w poniedziałek (30.05) o godzinie 20.

Przed nami uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. Co to za święto? Wszyscy wierzący są zaproszeni do tego, żeby złożyć wyznanie wiary. Arcybiskup Wacław Depo podczas Apelu Jasnogórskiego powiedział znamienne słowa: „Boże Ciało nie jest folklorem religijnym, tradycją katolicką – to jest wielkie wyznanie wiary”.

O tym, co trzeba zrobić, by utworzyć rodzinę zastępczą, a także jak studenci i pracownicy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wspierają osoby sprawujące taką pieczę rozmawia Małgorzata Cioroch wraz ze swoimi gośćmi: Beatą Rogowską, dyr. Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej, Małgorzatą Porąbaniec z Zakładu Pracy Socjalnej i Promocji Zdrowia UJK oraz Patrycją Durlik, studentką UJK

Radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego przyjęli uchwałę w sprawie stabilnego funkcjonowania Elektrowni Połaniec. Jakie to ma znaczenie dla tego zakładu i dla regionu świętokrzyskiego? – Mam nadzieję, że ta uchwała wpłynie na decyzję rządu. Obecny właściciel elektrowni – prywatna, francuska firma ogłosiła chęć wycofania się z inwestycji w Polsce. Odbieramy to jako niepowtarzalną okazję, by elektrownia wróciła pod opiekę państwa - mówi Andrzej Pruś wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z Prawa i Sprawiedliwości. 

- Jak Prawo i Sprawiedliwości odbiera ultimatum Brukseli w sprawie Trybunału Konstytucyjnego? – Bardzo spokojnie, chociaż uważamy jednak, że jest ono symptomatyczne. To ultimatum – jest efektem tego, że Komisja Europejska chce na Polsce przepracować zupełnie nowatorskie rozwiązanie, czyli takie dosyć ostre wtrącanie się w sprawy rozwoju demokracji i struktur państwa członkowskiego. Jesteśmy poligonem doświadczalnym dla tego typu rozwiązań europejskich - mówi Krzysztof Słoń senator z Prawa i Sprawiedliwości.

Piłkarski drugoligowej Sparty Daleszyce w ubiegłym roku zostały mistrzyniami Polski w beach soccerze. Dzięki temu sukcesowi jako pierwsze w naszym kraju zyskały szansę występu w prestiżowym turnieju Euro Winners Cup, który już w przyszłym tygodniu zostanie rozegrany we włoskiej Katanii. Na sycylijskiej plaży o tytuł najlepszej drużyny w Europie będzie rywalizowało dwanaście zespołów. O przygotowaniach do turnieju życia z trzema zawodniczkami Sparty: Kamilą Komisarczyk, Katarzyną Lipą i Pauliną Bednarską w programie  „eM na Dzień Dobry” rozmawiał Robert Majchrzyk. 

W diecezji kieleckiej prowadzona jest zbiórka elektrośmieci na cele misji. Trwa również zbiórka makulatury, z której pozyskane pieniądze przekazywane są na projekty misyjne. – Zbiórka makulatury na misje trwa od trzech lat, elektrośmieci zbieramy od ubiegłego roku. W sobotę (21.05) zbiórka prowadzona będzie w parafii świętego Stanisława Biskupa i Męczennika przy ulicy Szwedzkiej, tydzień później (28.05) u Ojców Kapucynów w Kielcach - mówi kielecki radny Władysław Burzawa koordynator akcji Makulatura i Elektrośmieci na Misje.

Strona 9 z 66

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay