Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Na prośbę naszych słuchaczy i pielgrzymów zamieszczamy wspomnieniową audycję wyemitowaną w Radiu eM tuż po zakończeniu 36. PP Kielelckiej na Jasną Górę.

Ważne zmiany w obsłudze rolnictwa wejdą w życie od 1 września. To dlatego, że Agencja Rynku Rolnego wkrótce zostanie zlikwidowana a jej zadania przejmą inne instytucje. Na przykład kompetencje związane z obsługą wsparcia dla producentów mleka, owoców i warzyw przejmie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Ale to nie wszystko, co powinno zainteresować gospodarzy z województwa świętokrzyskiego.

Renesans winyli

Kielce / 04 lipca 2017 /

Do niedawna narzekaliśmy, że przeskakuje na nich igła, słychać trzaski i trzeba co jakiś czas wstawać i wykonywać szereg monotonnych czynności… Mowa o płytach winylowych. Dziś przeżywają one drugą młodość. Co za tym stoi? Odpowiedź w wywiadzie Piotra Wójcika z Wiesławem Andrzejewskim, właścicielem antykwariatu muzycznego Pegaz w Kielcach.

Do niedawna narzekaliśmy, że przeskakuje na nich igła, słychać trzaski i trzeba co jakiś czas wstawać i wykonywać szereg monotonnych czynności… Mowa o płytach winylowych. Dziś przeżywają one drugą młodość. Co za tym stoi?

Rozpoczęły się prace polowe w rolnictwie i prace sezonowe. – Warunki pracy w rolnictwie należą do najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych. Pracujący są narażeni na kontakt z substancjami chemicznymi, a maszyny często są stare i nie spełniają dzisiejszych norm. Ponadto w czasie pracy w polu dzieci często przebywają w pobliżu pracujących rodziców i niestety nierzadko to właśnie one ulegają wypadkom - powiedziała Barbara Kaszycka, nadinspektor pracy w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Dziś zostanie ogłoszona Sieć Szpitali. – To system podstawowego zabezpieczenia opieki zdrowotnej. Zacznie on obowiązywać od 1 października. Polega przede wszystkim na ryczałtowym finansowaniu pewnych świadczeń wykonywanych w szpitalach.  Ma za zadanie przede wszystkim usprawnić organizację procesu leczenia prowadzonego głównie w szpitalu, a potem kontynuowanego w przychodniach specjalistycznych. Zyskają na tym przede wszystkim pacjenci – powiedział Jerzy Staszczyk, zastępca dyrektora świętokrzyskiego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Senatorowie zajmowali się ostatnio ustawami dotyczącymi rodziny i rodzicielstwa. Jednym z wyników tych prac jest to, że nie będzie podziału urlopu rodzicielskiego, pomimo że domagała się tego Unia Europejska. – Unia swoją kuriozalną dyrektywą próbowała odgórnie narzucić rozwiązanie, które nijak się ma do naszej tradycji. Polski system opieki daje ojcom możliwość bycia aktywnymi uczestnikami wychowania dzieci, ale nic nie nakazuje. Dyrektywa zakładała natomiast, by w 12-miesięcznym okresie trwania urlopu rodzicielskiego, co najmniej 4 miesiące były wykorzystane przez ojca – wyjaśnił senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Radni wojewódzcy udzielili absolutorium Zarządowi Województwa za realizację budżetu na 2016 rok. Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości mieli jednak zastrzeżenia. – Patrząc na jego wykonanie, to w stosunku do planu wpływy zmniejszyły się o prawie 100 milionów złotych. Również po stronie wydatków jest kiepsko, bo okazały się być one o 160 milionów złotych niższe, niż planowano – powiedział radny PiS w sejmiku, Bartłomiej Dorywalski w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce. Zastrzeżenia radnego budzi również statut Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

„Kielce w ruchu” – tak brzmi hasło tegorocznego Święta Kielc, które odbędzie się od 23 do 25 czerwca. Kielczanie będą mogli wziąć udział w przeróżnych zajęciach sportowych oraz zmierzyć się całymi rodzinami w dyscyplinach sprawnościowych i wytrzymałościowych. Gwiazdą weekendu ma być zespół T.Love.  O szczegółach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat mówił Rafał Nowak, dyrektor Wzgórza Zamkowego, które jest tegorocznym organizatorem imprezy. 

Wakacje z kielecką Caritas

Diecezja kielecka / 20 czerwca 2017 /

650 dzieci pochodzących z ubogich rodzin wyjedzie w tym roku na kolonie, które zorganizuje Caritas Diecezji Kieleckiej. Z wypoczynku skorzysta także grupa dzieci polonijnych z Białorusi. Najmłodsi będą wypoczywać  we Władysławowie, Pogorzelicy, Zakopanem a także w podkieleckim  Kaczynie. Oprócz tego organizacja zaplanowała także półkolonie.  O szczegółach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat mówił ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas.

W minionym tygodniu opinia publiczna żyła sprawą zatrzymania prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, burmistrza Połańca, a  także byłego prezesa i wiceprezesa Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice. – Jest mi ogromnie przykro, że takie sygnały płyną z województwa świętokrzyskiego. Zdaje się, że niektórzy nie wyciągają wniosków ze swojego postępowania. Oczywiście nikogo nie osądzam, ale skoro są tak zdecydowane kroki ze strony służb, to znaczy że dzieje się coś niedobrego - powiedziała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Maria Zuba w audycji „Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce.

Weekend wydarzeń w Chmielniku

Chmielnik / 16 czerwca 2017 /

Najbliższy weekend upłynie w Chmielniku pod znakiem wielu ważnych wydarzeń, związanych między innymi z promocją kultury żydowskiej. O szczegółach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat mówiła Agnieszka Dziarmaga, kierownik Ośrodka Edukacyjno Muzealnego Świętokrzyski Sztetl i Paweł Wójcik, burmistrz Chmielnika.

Szczegółowy program wydarzeń dostępny jest TUTAJ

Zapis koncertu uwielbienia pt. Niech się stanie, który odbył się 11 czerwca 2017 roku na kieleckim Rynku. Wydarzenie na żywo transmitowało Radio eM Kielce.

Pamiętajmy o paszportach

Kielce / 09 czerwca 2017 /

Przed nami wakacje i wyjazdy zagraniczne. Często sprawy związane z wydaniem paszportu zostawiamy na ostatnią chwilę, a to może przysporzyć nam kłopotów.  – Ustawowo na wydanie paszportu czeka się nawet do 30 dni. W rzeczywistości są to około 2 tygodnie. W całej Polsce istnieje też możliwość uzyskania informacji o wydaniu dokumentu poprzez sms lub e-mail. Można to też sprawdzić na stronie internetowej obywatel.gov.pl - powiedział Michał Gałczyński, zastępca dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

W minioną sobotę doszło w Londynie do ataku terrorystycznego. - To, co dzieje się w tej chwili w Europie przerasta najśmielsze oczekiwania wszystkich, którzy myśleli, że to kontynent bezpieczny i demokratyczny, dający gwarancję spokojnego i dostatniego życia. Dziś wszystko to żyje na włosku. Obca nam kulturowo cywilizacja próbuje odbić dla siebie tę Europę – powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Strona 9 z 80

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna