Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

RADIO AUDYCJE

- Przede wszystkim stawiamy na synergię działań samorządowych na każdym szczeblu z działaniami Rządu. Tylko to może przynieść dobre i spektakularne efekty – powiedział o przygotowaniach do wyborów w 2018 roku senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Posłuchaj całej audycji:

- Cały czas w naszym kraju jest grupa osób, która powinna być ubezpieczona, a w wyniku nieznajomości przepisów nie jest. Nowelizacja ustawy, która weszła w życie 12 stycznia daje możliwość wstecznego ubezpieczenia – powiedziała Beata Szczepanek, rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce zapraszając słuchaczy na jutrzejszy dzień otwarty NFZ.

Obchodzona dziś w Kościele katolickim Środa Popielcowa jest dniem rozpoczynającym okres Wielkiego Postu. - Posypanie głów popoiołem mówi nam o tym, kim jest człowiek. Karnawał to czas zakładania masek. W czasie Wielkiego Postu maski te zdejmujemy. Popiół uświadamia nam o tym, kim jesteśmy i jak kruche jest nasze życie. To również znak nawrócenia - powiedział ks. Dariusz Gącik, wikariusz generalny diecezji kieleckiej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Agroturystyka – to jest to!

powiat kielecki / 28 lutego 2017 /

Powiat kielecki jest miejscem, w którym przyroda i tradycje historyczne stanowią walory przekonujące turystów do odwiedzania naszego regionu. Uruchamiamy więc IV edycję programu Agroturystyka Szansą na Rozwój Przedsiębiorczości, dzięki któremu postaramy się przekonać mieszkańców, by zaczęli zarabiać właśnie na turystyce – powiedział Michał Godowski, starosta powiatu kieleckiego w audycji Prawdę Mówiąc Roberta Majchrzyka na antenie Radia eM Kielce.

Po więzieniu kieleckim i innych miejscach uświęconych krwią ofiar zbrodniczego systemu oprowadza Marek Maciągowski, dyrektor Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, Andrzej Wiatkowski ze Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego i Katarzyna Bernat.

Jak odczytać w swoim życiu powołanie od Boga? W programie "Jak Bóg da" zastanawiali się nad tym ks. Józef Majchrzyk oraz Ania i Grzegorz Stawscy z Domowego Kościoła Diecezji Kieleckiej. Audycja przeprowadzona została na podstawie fabuły filmu Edoardo Marii Falcone "Jak Bóg da".

- Młodym ludziom coraz ciężej podejmować trudne decyzje dotyczące dalszej drogi życia. Spotkanie „zostań klerykiem na weekend” jest sposobem na to by, wyjść naprzeciw tym, którzy rozważają związanie swojego dalszego życia z powołaniem kapłańskim – powiedział ks. dr Mirosław Kowalski, diecezjalny moderator powołań w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce. W studiu towarzyszyli mu alumni Karol Rasała, Dawid Dzienniak i Łukasz Chowaniec z kieleckiego Wyższego Seminarium Duchownego.

Pamiętamy o Wyklętych

Kielce / 24 lutego 2017 /

Zbliża się Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. - To nasza najnowsza historia, która przez wiele lat zakopana była w niepamięci. Dziś możemy i chcemy o tych bohaterach mówić, tym bardziej, że część z nich jeszcze żyje - powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce odnosząc się do wydarzenia, które będziemy obchodzić 1 marca. - Jeśli nie będziemy pamiętali o historii, zapomnimy kim jesteśmy. To ona kształtuje naszą przyszłość i teraźniejszość - dodał Andrzej Wiatkowski ze Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego.

- Tłusty czwartek rozpoczynał ostatni tydzień zapustów, czyli karnawału. Wypełniony on był hucznymi zabawami, organizowano też bardzo dużo wesel – opowiadała o dawnych zwyczajach świętokrzyskich wsi Ewa Tomaszewska, etnograf z Muzeum Wsi Kieleckiej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Pora na rozliczenia

Świętokrzyskie / 22 lutego 2017 /

- Do końca lutego roześlemy ponad 250 tysięcy rocznych rozliczeń PIT do emerytów, rencistów i innych świadczeniobiorców, czyli na przykład do osób pobierających zasiłki chorobowe. W większości będą to dokumenty PIT-40a. Rozliczenia powinny trafić do wszystkich najpóźniej na początku marca - poinformował Paweł Szkalej, rzecznik prasowy ZUS w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

MPK i gmina Kielce przygotowują się do zakupu nowych autobusów napędzanych ekologicznym paliwem. - Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na zakup 25 autobusów hybrydowych, które zasilą flotę przewoźnika, który będzie obsługiwał komunikację w Kielcach. Nasza umowa z ZTM kończy się 31 grudnia. Oczywiście przystąpimy do przetargu na świadczenie takich usług w ramach kolejnej umowy - powiedziała Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Maria Zuba: Trzeba mówić o historii

Trzeba mówić o historii, o ludziach, którzy ją tworzyli w trudnych, kryzysowych warunkach, w powstaniach, w walce o niepodległość i suwerenność. Z tych życiorysów trzeba wyciągać wnioski – mówiła w programie „Prawdę Mówiąc” posłanka Prawa i Sprawiedliwości Maria Zuba.

- Chodzi o to, by 1,5 miliona ludzi pracujących w sieciach handlowych miała dzień wypoczynku. To także odpowiedź na to, czego wymaga od nas dekalog - powiedział Kazimierz Pasternak, wiceprzewodniczący świętokrzyskiej "Solidarności" w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce odnosząc się do obywatelskiego projektu ustawy o zakazie handlu w niedziele.

- Przygotowania do wyborów samorządowych zaczęliśmy już po 2014 roku, ale tak naprawdę Prawo i Sprawiedliwość do wyborów gotowe jest zawsze. Z przeszłości trzeba wyciągać wnioski, by budować lepszą przyszłość. - powiedział poseł Krzysztof Lipiec w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Strona 9 z 77

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna