Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Krupka: zabiegamy o lotnisko w Obicach

Kielce / 24 października 2016 /

Poseł PiS Anna Krupka nie wyklucza, że będzie pełnomocnikiem PiS w regionie świętokrzyskim odpowiedzialnym za przygotowanie do wyborów samorządowych w 2018 roku. - Jest możliwy taki scenariusz, ale o tym ostatecznie zdecyduje Jarosław Kaczyński - powiedziała w Radiu eM Kielce  Anna Krupka. 

- Pod długim czasie przygotowań w końcu doszliśmy do momentu kiedy możemy przechodzić do finalnej realizacji kilku projektów. Na to czekało wiele osób, samorządów, przedsiębiorców itd. Ostatnio ruszył m.in. program stypendialny, w którym 400 najzdolniejszych uczniów z regionu zmagających się z problemami finansowymi otrzyma doraźną pomoc - powiedział w porannej rozmowie Radia eM Kielce Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.  

Wokół "Solidarności"

19 października 2016 /

W środę przypada 32. rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. O godzinie 18. w kieleckiej bazylice katedralnej Ks. biskup Kazimierz Ryczan będzie sprawował mszę świętą w intencji Ojczyzny i świata pracy. Po nabożeństwie zostaną złożone kwiaty przed pomnikiem błogosławionego. Między innymi ten temat został poruszony podczas porannej rozmowy Radia eM, której gościem był Mieczysław Gójski ze świętokrzyskiej „Solidarności”.

W sobotę (15 października) w sejmie odbyła się konferencja ekologiczna na temat Zrównoważonego rozwoju w świetle encykliki Laudato si. Czyli jak się rozwijać troszcząc się jednocześnie o ekologię. Na konferencji z mikrofonem obecny był Piotr Trentowski. Zapraszam na audycję Sygnały Natury. Piotr Tentowski

Powraca pomysł utworzenia Kieleckiego Centrum Niepełnosprawnych. – Ten projekt pojawił się w latach 2006 – 2010, ale przez kilka lat nie było woli politycznej do jego utworzenia. Teraz jest szansa – mówi senator PiS Krzysztof Słoń. – Byłoby to miejsce kompleksowej obsługi niepełnosprawnych, m.in.: porad, pracy, rehabilitacji – dodaje senator Słoń.

Różaniec na ulicy

14 października 2016 /

- Kwestia wiary to nie jest kwestia prywatna… Jezus zachęca nas do tego, abyśmy dawali świadectwo – powiedział ks. Marcin Boryń, wikariusz w parafii św. Wojciecha w Kielcach.  Dlatego już w najbliższą niedzielę (16.10) o godz. 20:00 startuje trzecia edycja wydarzenia pod tytułem „Różaniec na ulicy”. Odbędą się trzy spotkania w trzech miejscach w centrum Kielc. Poniżej rozmowa na ten temat.

 

 

Kielecka Chorągiew Związku Harcerstwa Polskiego stworzy  w województwie świętokrzyskim sieć świetlic podwórkowych. - Głównym celem projektu będzie wsparcie rodzin w wychowaniu dzieci. Harcerze mają im organizować czas, promując pozytywne wartości – podkreślał komendant Chorągwi Kieleckiej harcmistrz Tomasz Rejmer. Co dokładnie znajdzie się w ofercie świetlic? O tym i nie tylko o tym w audycji „Prawdę mówiąc”. 

 

 

Świadomość na temat rodzicielstwa zastępczego wzrasta, ale wciąż trzeba je promować – zauważyła w audycji „Prawdę Mówiąc” na antenie Radia eM Kielce Beata Rogowska, dyrektor Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Kielcach. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy.

Limity emisji CO2 dla Polski mogą ulec zmianie. Wszystko za sprawą ratyfikacji tzw. Porozumienia Paryskiego. O co dokładnie chodzi w tym porozumieniu w audycji Sygnały Natury sprawdza Piotr Trentowski.

 

Wokół reformy szkolnictwa

11 października 2016 /

- Jeśli ktokolwiek straci pracę, to nie z powodu reformy, a niżu demograficznego – tak Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty na antenie Radia eM Kielce odniósł się do obaw związanych z wygaszaniem gimnazjów. W kontekście planowanych zmian toczy się żywa dyskusja. Związek Nauczycielstwa Polskiego protestuje, a Ministerstwo Edukacji Narodowej i kuratorzy przekonują, że będą to zmiany na lepsze. 

Na temat bardzo ciekawej serii poradników "Jedność zdrowie" z Lucyną Rurarz z Wydawnictwa Jedność rozmawia Katarzyna Bernat.

W ciągu ostatnich miesięcy między organizacjami ekologicznymi a Ministerstwem Środowiska narastał spór  o Puszczę Białowieską. Jedni chcą pozostawienia jej w nienaruszonej formie, drudzy mówią o aktywnej ochronie puszczy. O współpracy z ekologami rozmawiałem z Rzecznikiem Ministerstwa Środowiska  - Pawłem Muchą.


W niedzielę przypada XVI Dzień Papieski, pod hasłem: „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”. Obchody mają charakter kulturalny, duchowy i charytatywny. Na ulicach i przed świątyniami będą zbierane datki wspierające fundusz stypendialny na rzecz zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. – Stypendium daje duże możliwości na rozwój, realizację marzeń, poznanie ciekawych ludzi, ale też zobowiązuje do pomocy innym – powiedziała w Radiu eM Kielce Emilia Koneczna, stypendystka Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
W diecezji kieleckiej jest 56 stypendystów fundacji.

Trwa czarny poniedziałek, czyli fala protestów organizowanych przez przeciwników zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych. Sprawę komentują dla nas psycholog Magdalena Delipacy, prowadząca na antenie Radia eM magazyn 100 Procent dla Rodziny oraz psychoterapeuta Patrycja Osman.

Strona 9 z 71

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay