Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Świętokrzyskie Pomniki Historii

Świętokrzyskie / 23 października 2017 /

Listę Pomników Historii tworzą obiekty będące największym świadectwem naszej kultury. Dziś jest ich 70, a tylko zaledwie 3 zlokalizowane są w naszym województwie. – Czynimy starania, aby na listę trafiła sandomierska starówka, Muzeum Narodowe wraz z zespołem katedralnym, a także Wiślica. Chcemy wskazać wszystkim tym, którzy odwiedzają nasz region, jak ważne obiekty są na naszym terenie i jak mocno jest on wpisany w historię Polski – powiedziała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Maria Zuba audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

- Od 1 stycznia kielczanie będą mieli zagwarantowany transport miejski. Będzie go realizować Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji – zapewnił prezydent Kielc Wojciech Lubawski audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce. – Do Krajowej Izby Odwoławczej trafiły opinie ekspertów, które wskazywały, że firma Michalczewski nie będzie w stanie przygotować bazy w ciągu 5 miesięcy. Tymczasem KIO, tylko na podstawie zapewnień przedsiębiorcy uznała, że będzie inaczej – odniósł się do werdyktu izby w sprawie sporu z firmą wykluczoną przez Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach z postępowania przetargowego.

Prawda i zwyciężanie zła dobrem

Świętokrzyskie / 19 października 2017 /

Mija 33. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana „Solidarności”. – Ksiądz Jerzy nauczał w czasach, kiedy byłem już działaczem „Solidarności”. Dwie rzeczy w jego nauce są dla mnie szczególnie znamienne. To, po pierwsze, wspomnienie pawiowego zawołania „zło dobrem zwyciężajcie”,  a po drugie zachęta do mówienia prawdy – powiedział przewodniczący świętokrzyskiej „Solidarności” Waldemar Bartosz w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Podnoszą bezpieczeństwo pracy

Świętokrzyskie / 19 października 2017 /

Państwowa Inspekcja Pracy realizuje szereg inicjatyw mających na celu podniesienie świadomości na temat prawa pracy, a także poprawienie bezpieczeństwa pracy. Co roku organizujemy na przykład program „Pracodawca. Organizator Pracy Bezpiecznej”. Polega on na tym, że nasi inspektorzy po całorocznej kontroli wyróżniają zakłady, które szczególnie dbają o dobre praktyki w ramach bezpieczeństwa pracy – powiedziała Barbara Kaszycka, nadinspektor pracy z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

„Ekspresówki” coraz więcej

Świętokrzyskie / 19 października 2017 /

Udało się pokonać zastój w budowie trasy S7, zarówno na północy, jak I na południu regionu. – Cieszy nas fakt, że udało się oddać niedawno do użytku prawie 20 kilometrów tej drogi od Jędrzejowa do granicy województwa. Najbardziej satysfakcjonująca była jednak radość kierowców, jaką widzieliśmy podczas przecinania wstęgi – powiedziała wojewoda Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Zmiany na Wzgórzu Zamkowym

Kielce / 11 października 2017 /

Wzgórze Zamkowe przygotowuje się do zmiany ekspozycji. - Zaczynamy od Sali poświęconej II wojnie światowej. Już niedługo zwiedzający będą mogli zobaczyć nowe light boxy, w których chcemy pokazać, jak wyglądały Kielce w 1939 roku. Pokażemy też, że niegdyś Kielce były miastem tętniącym życiem, miastem pełnym sportu. Przypomnimy ponadto, że mieszkańcy Kielc bronili również Westerplatte. Pochylimy się również nad życiem codziennym ludności naszego miasta pod hitlerowską okupacją – powiedział Rafał Nowak, dyrektor Wzgórza Zamkowego w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

KPT wspomoże GUM

Kielce / 12 października 2017 /

Kielecki Park Technologiczny będzie współpracował z Głównym Urzędem Miar, którego centralne laboratoria powstaną w Kielcach. – Włączymy się aktywnie w działalność operacyjną tego urzędu. Jego obecność będzie bowiem stymulowała powstawanie i rozwój firm technologicznych w naszym mieście – powiedział Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Administracja skarbowa już spójna

Kielce / 10 października 2017 /

Na początku 2017 roku powstała nowa instytucja - krajowa Administracja Skarbowa. – Jesteśmy odpowiedzialni za pobór, wymiar i ściąganie należności podatkowych i celnych. Jest ona połączeniem administracji podatkowej, służby celnej oraz kontroli skarbowej. Dotychczas zajmowały się tym osobne instytucje. Celem połączenia ich kompetencji była poprawa sprawności działania całej administracji skarbowej - powiedziała Anna Stępień, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Rok inwestycji na UJK

Kielce / 09 października 2017 /

Kieleckie uczelnie rozpoczęły nowy rok akademicki. - Rozpoczynamy go z nadzieją na to, że będziemy pielęgnować to, co jest siłą naszego uniwersytetu, czyli wieloprofilowość. Będzie to wyjątkowy rok, ponieważ przeprowadzimy szereg inwestycji związanych z Wydziałem Lekarskim i Nauk o Zdrowiu, z Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej, a także remontem Wydziału Pedagogicznego i rektoratu. Uruchomiliśmy ponadto kilka kierunków studiów. Niektóre z nich są absolutną nowością w regionie świętokrzyskim. To między innymi studia skandynawskie, które będą prowadzone w języku angielskim, czy rolnictwo ekologiczne, które świetnie wpisuje się w inteligentne specjalizacje województwa świętokrzyskiego – powiedział rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego profesor Jacek Semaniak w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Żydowskie wątki w Chmielniku

Chmielnik / 06 października 2017 /

W najbliższą niedzielę w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Świętokrzyski Sztetl w Chmielniku rozpoczną się VI Spotkania z Kinem o Żydowskich Wątkach im. Andrzeja Koziei. – Zaplanowaliśmy szereg ciekawych wydarzeń. W niedzielę zainaugurujemy całe wydarzenie Mszą świętą, a na poniedziałek zaplanowaliśmy projekcję fragmentów Listy Schindlera Stevena Spielberga i spotkanie między innymi z drugim reżyserem filmu, Markiem Brodzkim – zapowiedziała Agnieszka Dziarmaga, dyrektor OEM Świętokrzyski Sztetl w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Zrekonstruują walki z 1939 roku

Tokarnia / 05 października 2017 /

Gośćmi audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce byli: Beata Ryń z Muzeum Wsi Kieleckiej i Robert Mazur, dowódca Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii imienia 13. Pułku Ułanów Wileńskich. W najbliższą niedzielę w Parku Etnograficznym w Tokarni odbędzie się widowisko „Szlakiem wrześniowej chwały oręża polskiego 1939-2017” – Będziemy starali się zrekonstruować bitwy, jakie  jednostki wojska polskiego stoczyły z Niemcami w 1939 roku na terenie dzisiejszego powiatu kieleckiego – zapowiedział Robert Mazur.

Przed nami reforma szkolnictwa wyższego. Jej celem ma być sprofilowanie uczelni zgodnie z rynkiem pracy. – Powinniśmy skończyć z byle jaką edukacją na poziomie wyższym. Studenci sygnalizują brak satysfakcji z jakości kształcenia. W polskich uczelniach tkwi potencjał dużo większy, niż ten, który do tej pory potrafiliśmy z nich wydobyć. Jeśli chodzi o kieleckie środowisko akademickie, to warto byłoby rozważyć na przykład konsolidację Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i Politechniki Świętokrzyskiej.  Jeżeli jednak miałoby do tego dojść, to będzie to autonomiczna decyzja tych uczelni – powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin w rozmowie z Katarzyną Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Przetarg na świadczenie usług związanych z transportem miejskim był jedną z najszerzej komentowanych w ostatnim czasie spraw w Kielcach. – Sądzę, że to, co się dzieje jest próbą przejęcia kieleckiego rynku. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji świadczy usługi komunikacyjne od ponad 60 lat. Trudno byłoby więc nie przygotować się do przetargu, który jest naszym być, albo nie być. Zarzuty mówiące o tym, że specyfikacja została napisana dla nas są nieprawdziwe. Jesteśmy przewoźnikiem i musimy się dostosować do warunków, które są mocno wyśrubowane w stosunku do tego, co było – powiedziała prezes MPK Elżbieta Śreniawska w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Embargo 2017 obsłuży ARiMR

Kielce / 02 października 2017 /

Po raz pierwszy nie Agencja Rynku Rolnego, lecz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała powiadomienia o zamiarze wycofania z rynku owoców celem ich bezpłatnej dystrybucji.

Strona 9 z 82

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna