Dąbrowa 750x200

Na antenie: Twoje Ulubione Wakacje
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Twoje Ulubione Wakacje
online button
online button

RADIO AUDYCJE

W 2018 roku można otrzymać "Paszport Niepodległości". – Osoby, które ukończyły w tym roku 18 lat i składają wniosek o paszport otrzymują specjalny pakiet. Składa się na niego piękna imienna koperta, flaga Polski, poradnik o tym, jak korzystać z symboli narodowych, a także okolicznościowy znaczek. – powiedział Mariusz Cołoszyński, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

- Zarówno mnie, jak i całe kierownictwo Instytutu Pamięci Narodowej zaskoczyło to, jaka burza rozpętała się wokół nowelizacji ustawy o IPN, w której znalazł się zapis zakazujący używania sformułowania "polskie obozy zagłady". Jest to dla mnie zdumiewające, ponieważ to, co zostało ujęte w ustawie jest prawdą. Nie było polskich obozów śmierci. Polacy nie są odpowiedzialni za holocaust - powiedziała Dorota Koczwańska-Kalita, naczelnik kieleckiej delegatury IPN w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Dyplomatyczna burza

Kielce / 29 stycznia 2018 /

Po uchwaleniu nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, która przewiduje kary za używanie określenia "polskie obozy zagłady", rozpętała się dyplomatyczna burza na linii Polska-Izrael. Ustawa trafi teraz do Senatu. – Niepokojące są zjawiska, które towarzyszą temu ważnemu dokumentowi. Dziwię się, że w niektórych środowiskach te chroniące dobre imię Polski zapisy są odbierane w taki sposób – powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Kielce są miastem, w którym popularyzowana jest kultura ormiańska. Jednym z miejsc włączających się w to jest Zespół Szkół Plastycznych, gdzie trwa Rok Kultury Ormiańskiej. – To dla nas wielki zaszczyt i możliwość prezentacji naszej kultury i tradycji młodym ludziom. Kultura ormiańska ma wielowiekową tradycję i stanowi mieszankę kultury europejskiej i wschodniej – powiedział w studiu Radia eM Kielce Edgar Ghazaryan, ambasador Armenii w Polsce.

Walka ze smogiem - to jeden z priorytetów, jakie na 2018 rok stawia sobie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. – W 2017 roku ogłosiliśmy program "Zorza". Cieszył się on ogromną popularnością. Przyjęliśmy rekordową ilość ponad 600 wniosków. Program przyczynił się do zmniejszenia emisji pyłów zawieszonych o kilkanaście ton - powiedział prezes WFOŚiGW Ryszard Gliwiński w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Lepiej na rynku pracy

Kielce / 24 stycznia 2018 /

Coraz mniejsze bezrobocie i wzrost minimalnego wynagrodzenia od nowego roku wpłynęły na poprawę sytuacji na rynku pracy i podniesienie jej bezpieczeństwa. Uporządkowana została ponadto sprawa tak zwanych umów śmieciowych. – Umowy niepracownicze powinny stanowić tylko wyjątek. Nie może to mieć charakteru stałego. Z tytułu umowy-zlecenie pracownik powinien dostać a jedną godzinę co najmniej 13,70 zł brutto – powiedziała w audycji Prawdę Mówiąc Barbara Kaszycka, nadinspektor pracy w Powiatowej Inspekcji Pracy.

W Starostwie Powiatowym w Kielcach otworzona została wystawa o Wincentym Witosie. Urząd przypominając losy tej postaci włącza się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Ponadto starostwo planuje zorganizować kolejne ekspozycje o drogach do wolnej Polski. O tym i nie tylko o tym w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce mówił Michał Godowski, starosta kielecki. 

PiS szykuje się do wyborów

Kielce / 22 stycznia 2018 /

Rok 2018 jest rokiem wyborów samorządowych. W Prawie i Sprawiedliwości trwają rozmowy dotyczące kandydatów na prezydentów miast i do sejmików. –Zgłosiłam kierownictwu partii trzy warianty kandydatur prezydenta Kielc. Pod uwagę brany jest między innymi obecny włodarz miasta, Wojciech Lubawski. Dwa tygodnie temu podczas spotkania na Nowogrodzkiej przedstawiałam założenia programu PiS dla samorządu województwa. Jest on obecnie analizowany. Ogłosimy go w odpowiednim momencie – poinformowała posłanka rządzącej partii Anna Krupka w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Pamiętamy o powstańcach

Kielce / 19 stycznia 2018 /

Przed nami 155. rocznica Powstania Styczniowego. Od wielu lat włącza się w nią kielecka młodzież. Uczniowie odwiedzą dziś groby powstańców na cmentarzach. – To inicjatywa Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego, które doprowadziło do tego, że ich mogiły są oznaczone tabliczkami. Młodzież chętnie zaangażowała się w to, by zapalić na nich znicze – powiedział dr Marek Maciągowski, dyrektor Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, który wraz z Andrzejem Wiatkowskim ze SODN był gościem Katarzyny Bernat w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce.

Rok Niepodległości

Kielce / 18 stycznia 2018 /

W tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W województwie świętokrzyskim obchody tego jubileuszu rozpoczęły się w ubiegłym roku Korowodem Niepodległości. – Korowód dotarł już do około 3 tysięcy uczniów, ale przd nami jeszcze wizyta w kilku miastach powiatowych, między innymi w Busku-Zdroju. Na stronie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego funkcjonuje zakładka „Niepodległa”. Można znaleźć na niej informacje o tym, jakie wydarzenia organizują samorządy w związku z jubileuszem niepodległości. Chcemy, aby całe województwo żyło Rokiem Niepodległości – powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Wyzwoliciele czy okupanci?

Kielce / 17 stycznia 2018 /

Mija 73. rocznica wkroczenia do Polski Armii Czerwonej. Propaganda okresu PRL podawała, że byli oni naszymi wyzwolicielami. - Przyszedł najwyższy czas, by jednoznacznie stwierdzić, że ten termin był stosowany w sposób nieuprawniony - powiedział Marek Jończyk, historyk z kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Jutro XXI Dzień Judaizmu

Kielce / 16 stycznia 2018 /

Jutro w Kościele katolickim będziemy obchodzić XXI Dzień Judaizmu. Jego tegoroczna edycja jest skupiona wokół biblijnego wezwania „Pokój! Pokój dalekim i bliskim” z Księgi Izajasza gościem audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat była Agnieszka Dziarmaga, dyrektor Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego Świętokrzyski Sztetl.

Staną w obronie życia

Kielce / 15 stycznia 2018 /

Istnieje prawdopodobieństwo, że parlament jeszcze w tej kadencji przyjmie ustawę „W obronie życia” zakazującej aborcji.

MPK wygrało przetarg na obsługę linii autobusowych w Kielcach. W czwartek Sąd Okręgowy zmienił wyrok Krajowej Izby Odwoławczej i odrzucił skargę firmy Michalczewski. – Odczuliśmy ogromną ulgę. Tak naprawdę jednak wygrali wszyscy pasażerowie i komunikacja miejska w Kielcach. Nie wyobrażam sobie sytuacji, by było inaczej – powiedziała w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach.

Strona 9 z 87

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna