online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE
online button
online button

RADIO AUDYCJE

W piątek, 4 listopada w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” odbędzie się uroczystość Wręczenia Krzyży Wolności i Solidarności dla działaczy opozycji antykomunistycznej w PRL z byłego województwa kieleckiego. Między innymi o tym wydarzeniu w porannej rozmowie Radia eM mówiła Dorota Kowczańska - Kalita, naczelnik Delegatury IPN w Kielcach. 

Puszcza Białowieska to temat bardzo gorący z jednej strony ekolodzy którzy chcą pozostawić puszczę w nienaruszonym stanie, z drugiej leśnicy którzy chcą dbać o puszczę i aktywnie go pielęgnować. Na ten temat w dzisiejszej audycji mówi Dyrektor Generalny Lasów Państwowych - Konrad Tomaszewski.

Piotr Trentowski

- Moim zdaniem prawa kobiet w Polsce nie są zagrożone.  Ja osobiście nie utożsamiam ich z prawem do aborcji czy antykoncepcji jak robi to wiele kobiet w naszym państwie - powiedziała w porannej rozmowie Radia eM Kielce Paulina Toporek, koordynatorka spotkań dla kobiet w centrum duszpasterskim „Wesoła 54”.


W sobotę 22 października w Węgrowie odbyło się oficjalne otwarcie sezonu łowieckiego. Na cześć św Huberta organizowana jest uroczystość w której biorą udział myśliwi i leśnicy z całej polski. O Hubertusie bo tak nazywa się ta wydarzenie  Rozmawiałem z ministrem środowiska Janem Szyszko. Piotr Trentowski

Nawet pół miliona złotych można uzyskać w ramach wsparcia dla przedsiębiorców świadczących usługi dla rolnictwa. Jak starać się o dofinansowanie? Odpowiedź w rozmowie Piotra Wójcika z Małgorzatą Erlich-Smurzyńską z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Krupka: zabiegamy o lotnisko w Obicach

Kielce / 24 października 2016 /

Poseł PiS Anna Krupka nie wyklucza, że będzie pełnomocnikiem PiS w regionie świętokrzyskim odpowiedzialnym za przygotowanie do wyborów samorządowych w 2018 roku. - Jest możliwy taki scenariusz, ale o tym ostatecznie zdecyduje Jarosław Kaczyński - powiedziała w Radiu eM Kielce  Anna Krupka. 

- Pod długim czasie przygotowań w końcu doszliśmy do momentu kiedy możemy przechodzić do finalnej realizacji kilku projektów. Na to czekało wiele osób, samorządów, przedsiębiorców itd. Ostatnio ruszył m.in. program stypendialny, w którym 400 najzdolniejszych uczniów z regionu zmagających się z problemami finansowymi otrzyma doraźną pomoc - powiedział w porannej rozmowie Radia eM Kielce Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.  

Wokół "Solidarności"

19 października 2016 /

W środę przypada 32. rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. O godzinie 18. w kieleckiej bazylice katedralnej Ks. biskup Kazimierz Ryczan będzie sprawował mszę świętą w intencji Ojczyzny i świata pracy. Po nabożeństwie zostaną złożone kwiaty przed pomnikiem błogosławionego. Między innymi ten temat został poruszony podczas porannej rozmowy Radia eM, której gościem był Mieczysław Gójski ze świętokrzyskiej „Solidarności”.

W sobotę (15 października) w sejmie odbyła się konferencja ekologiczna na temat Zrównoważonego rozwoju w świetle encykliki Laudato si. Czyli jak się rozwijać troszcząc się jednocześnie o ekologię. Na konferencji z mikrofonem obecny był Piotr Trentowski. Zapraszam na audycję Sygnały Natury. Piotr Tentowski

Powraca pomysł utworzenia Kieleckiego Centrum Niepełnosprawnych. – Ten projekt pojawił się w latach 2006 – 2010, ale przez kilka lat nie było woli politycznej do jego utworzenia. Teraz jest szansa – mówi senator PiS Krzysztof Słoń. – Byłoby to miejsce kompleksowej obsługi niepełnosprawnych, m.in.: porad, pracy, rehabilitacji – dodaje senator Słoń.

Różaniec na ulicy

14 października 2016 /

- Kwestia wiary to nie jest kwestia prywatna… Jezus zachęca nas do tego, abyśmy dawali świadectwo – powiedział ks. Marcin Boryń, wikariusz w parafii św. Wojciecha w Kielcach.  Dlatego już w najbliższą niedzielę (16.10) o godz. 20:00 startuje trzecia edycja wydarzenia pod tytułem „Różaniec na ulicy”. Odbędą się trzy spotkania w trzech miejscach w centrum Kielc. Poniżej rozmowa na ten temat.

 

 

Kielecka Chorągiew Związku Harcerstwa Polskiego stworzy  w województwie świętokrzyskim sieć świetlic podwórkowych. - Głównym celem projektu będzie wsparcie rodzin w wychowaniu dzieci. Harcerze mają im organizować czas, promując pozytywne wartości – podkreślał komendant Chorągwi Kieleckiej harcmistrz Tomasz Rejmer. Co dokładnie znajdzie się w ofercie świetlic? O tym i nie tylko o tym w audycji „Prawdę mówiąc”. 

 

 

Świadomość na temat rodzicielstwa zastępczego wzrasta, ale wciąż trzeba je promować – zauważyła w audycji „Prawdę Mówiąc” na antenie Radia eM Kielce Beata Rogowska, dyrektor Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Kielcach. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy.

Limity emisji CO2 dla Polski mogą ulec zmianie. Wszystko za sprawą ratyfikacji tzw. Porozumienia Paryskiego. O co dokładnie chodzi w tym porozumieniu w audycji Sygnały Natury sprawdza Piotr Trentowski.

 

Strona 9 z 72

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay