Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

Niemal 40 lat temu, powstało w Kielcach muzeum poświęcone wyłącznie zabawkom. Ten niezwykły jubileusz jest doskonałą okazją, by zajrzeć do Muzeum i porozmawiać nie tylko o wyjątkowych zabawkach, ale także o szczególnych gościach placówki. Moim gościem będzie Przemek Krystian, który w Muzeum Zabawek i Zabawy pracuje od 13 lat. Zaczynamy dziś tuż po godzinie 21. Możesz nas słuchać na 107.9 FM lub online na www.em.kielce.pl. Zapraszam Małgorzata Cioroch

Nowy Zarząd Województwa Świętokrzyskiego wprowadził z nowym praktykę cyklicznych spotkań z samorządowcami. Dotyczą one głównie projektów społecznych skierowanych do mieszkańców i przedsiębiorców.

Audycja z dnia 23.01.2019

Gość:Dr Katarzyna Nowak, spec. chorób wewnętrznych,  dyrektor ds. medycznych Centrum medycznego OMEGA.

Temat: Liczba zachorowań na grypę wzrasta. Jakie objawy powinny nas zaniepokoić? Dlaczego nie wolno bagatelizować grypy i jak zadbać o odporność organizmu, żeby uchronić się przed chorobą?

Z Kulturą na Ty - Audycja z dnia 23.01.2019

Gość: Józef Broda - multiinstrumentalista, edukator muzyczny, budowniczy instrumentów ludowych, folklorysta.

Temat: Czego powinniśmy sobie życzyć w 2019 roku? Co działo się na koncercie "Betlejem w Kielcach" ?

Audycja z dnia 22.01.2019

Gość: Jarosław Meresiński, mgr inż. budownictwa, wioślarz, dietetyk i społecznik

Temat: Pasje, wioślarstwo, dietetyka, pomoc drugiemu człowiekowi, porady, wspieranie sportowców z Kielc

Śnieg i niska temperatura to dwa typowe oznaki zimy, z którą zupełnie dobrze sobie radzimy – ogrzewamy domy, zakładamy ciepłe kurtki, odśnieżamy drogi… Bardzo miło oglądać jest zimowy pejzaż zza okna w ciepłym pokoju. Nie wszyscy jednak mają takie szczęście. Bezdomni są zarówno ludzie, jak i zwierzęta. Niestety, w przeciwieństwie do ludzi, którzy mogą nieraz odmienić swój los, zwierzaki nie mają nic do powiedzenia – często lądują na ulicy, nawet zimą, bo już się komuś znudziły, są niepotrzebne i niechciane. W najnowszym programie „Na 4 łapy” z moim gościem, Darią Antoniną Szydą rozmawiałam o pomocy zwierzętom, nie tylko zimą.

Narodowy Fundusz Zdrowia będzie wdrażał, ale również finansował pilotaż Krajowej Sieci Onkologicznej, który prowadzony będzie w województwach świętokrzyskim i dolnośląskim. Projekt, zakładający przyspieszenie procedur medycznych, ma przyczynić się do lepszej opieki nad pacjentami.

W budżecie państwa na 2019 rok znalazło się wiele inwestycji z regionu świętokrzyskiego. Wśród nich są budowa Głównego Urzędu miar oraz poprawa infrastruktury drogowej i kolejowej.

Audycja z dnia 21.01.2019

Gość: Katarzyna Florecka - trener personalny, certyfikowany instruktor zajęć ruchowych dla kobiet w ciąży i treningów medycznych po porodzie 

Temat: Czy aktywność fizyczna jest wskazana dla kobiet w ciąży? Od kiedy zacząć, w którym momencie przerwać ćwiczenia? 

Audycja z dnia: 19.01.2019 

Gość: Dariusz Kisiel, miłośnik Włoch, podróżnik i kielecki radny. 

Temat: Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Włoszech

Zakończenie ważnych inwestycji, pozyskiwanie środków zewnętrznych oraz modernizacja i poprawa warunków w placówkach służby zdrowia – to główne zadania samorządu powiatu kieleckiego na kadencję 2018 do 2023.

Audycja z dnia 17.01.2019

Gość: Ryszard Gliwiński-prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Temat: Wszystko o programie " Czyste Powietrze" i o ważnych zmianach związanych z wprowadzeniem ulgi termomodernizacyjnej w 2019 roku.

Audycja z dnia 17.01.2019

Gość: Robert Drobniuch-dyrektor Teatru Lalki I Aktora "Kubuś" w Kielcach.

Temat: Ferie z "Kubusiem" i jakie plany ma teatr w Nowym 2019 roku.

Gościem najnowszego wydania programu „Wokół kultury” była Anna Latos- Paryska, kurator wystawy „Od sacrum do profanum. Rzeźba i malarstwo w sztuce ludowej”, którą oglądać możemy w Muzeum Dialogu Kultur, oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach. Na ekspozycji zgromadzono ponad 400 unikalnych eksponatów, których autorami są artyści z regionu świętokrzyskiego. Oglądając ich prace, możemy poznać również ich sylwetki. Na ekranie dotykowym udostępniono bowiem biogramy opowiadające o życiu artystów.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przygotowuje nową strukturę organizacyjną Urzędu Marszałkowskiego. Jak mówi Mariusz Gosek, członek zarządu, nie należy spodziewać się rewolucyjnych zmian – Będzie to bardziej ewolucja i dostosowanie urzędu do jego potrzeb. Niewątpliwym jest to, że zmiany są potrzebne. Na pewno jednak nie w takim zakresie, jaki pojawia się w przestrzeni medialnej. Chciałbym zdementować te informacje. Pracujemy nad nowym schematem i wymaga to dużego wysiłku, wielu analiz i konsultacji. Potrzeba do tego nie tylko dużo mądrości, ale i roztropności. Pośpiech nie jest wskazany – powiedział Mariusz Gosek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Trwa drugi etap kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Wojsko przekonuje do siebie młodych ludzi przede wszystkim stałą pracą i dobrymi zarobkami. – Przekonujemy też możliwością pracy w ciekawym środowisku i spełniania się w zawodowej sferze. Możemy też szkolić się w kraju i za granicą, wyjeżdżać na misje. To wszystko składa się na wiele aspektów przyciągających młodych ludzi do armii – powiedział ppłk Mirosław Smerdzyński, komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Strona 7 z 101

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna