Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

AUDYCJE RADIOWE

W weekend (18 i 19.06) w Chmielniku odbędą się Dni Kultur. W tym czasie nie zabraknie koncertów, spektakli czy musicali. Rozstrzygnięte zostaną konkursy: „Nasi sąsiedzi – Żydzi” oraz Konkurs Piosenki Żydowskiej.

Garść ważnych dla rolników informacji ma do przekazania Małgorzata Erlich-Smurzyńska, dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W rozmowie z Piotrem Wójcikiem poruszy między innymi temat dopłat bezpośrednich za 2015 i 2016 rok. Będzie też mowa o najnowszych sygnałach docierających od unijnego komisarza do spraw rolnictwa.

- Zobaczymy co się będzie działo jeszcze przez dwa i pół roku, mam nadzieję, że niektórzy przekonają się jeszcze do mnie. Nie mówię nie, więc wszystko jest możliwe - mówi prezydent Kielc Wojciech Lubawski w odpowiedzi na pytanie o start w kolejnych wyborach.

Magdalena Delipacy w magazynie familijnym „100% dla rodziny” poruszyła temat kryzysów małżeńskich. Gościem w studio był ksiądz Sebastian Wieczorek notariusz Kurii Diecezjalnej w Kielcach oraz duchowy opiekun Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar.

Wokół referendum

13 czerwieca 2016 /

17,6 procent uprawnionych do głosowania poszło w niedzielę (12.06) do urn. Tym samym prezydent Kielc Wojciech Lubawski nie został odwołany ze stanowiska a głosowanie jest nieważne.

W ostatnim czasie w miasto zainwestowano miliard euro. Są kolejne plany. – Przed nami nowa perspektywa finansowa a w niej podobne pieniądze jak w tej, która minęła. Wszystko wskazuje na to, że będą to ostatnie pieniądze, które możemy dostać z zewnątrz. Przewidywane dofinansowanie wynosi 85%, czyli za 15% możemy wybudować szereg obiektów - mówi prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

W sezonie wiosenno-letnim co weekend rzesza turystów odwiedza Park Etnograficzny w Tokarni. W niedzielę (12.06) odbędzie się tam kolejny piknik rodzinny, tym razem pod hasłem „Jawor u źródeł kultury”.

12 czerwca kielczanie zdecydują o odwołaniu bądź pozostawieniu na stanowisku obecnie rządzącego miastem prezydenta Wojciecha Lubawskiego. Jeżeli do urn pójdzie 3/5 głosujących w wyborach samorządowych, które odbyły się w listopadzie 2014 roku, wtedy referendum będzie ważne. W Kielcach wydano 65 618 kart do głosowania. Referendum będzie więc ważne, jeśli wybierze się na nie dokładnie 39 371 osób.

W tym roku przypadają okrągłe rocznice protestów robotniczych z 1956 roku i 1976 roku. Mowa o wydarzeniach w Poznaniu i Radomiu. – Instytut Pamięci Narodowej chce o tych wydarzeniach przypomnieć. W środę (08.06) odbędzie się tematyczna konferencja naukowa - mówi doktor Dorota Koczwańska-Kalita naczelnik kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina rolnikom realizującym zobowiązania ekologiczne lub też zobowiązania rolno-środowiskowo-klimatyczne o terminach, które ich obowiązują - wyjaśnia Małgorzata Erlich-Smurzyńska, dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego ARiMR.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wspiera inwestycje w rozwój obszarów leśnych. Na jakich zasadach to działa? - wyjaśnia Małgorzata Erlich-Smurzyńska, dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego ARiMR.

Co daje rolnikowi informacja o przesuniętym terminie naboru wniosków o dopłaty bezpośrednie? – Przypominam, że Komisja Europejska podjęła ostatecznie decyzję o wydłużeniu do 15 czerwca okresu składania wniosków o tegoroczne płatności bezpośrednie - wyjaśnia Małgorzata Erlich-Smurzyńska, dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego ARiMR.

- W lipcu odbędzie się ogólnopolski kongres Prawa i Sprawiedliwości. W regionalnym zjeździe partii uczestniczyło 700 osób. Wybrano delagatów, którzy z kolei wybiorą nowe władze ugrupowania - mówi poseł Krzysztof Lipiec, szef świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Jak obecnie funkcjonuje Biuro Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach? Jakie nasz ARiMR ma wyniki w powrównaniu z biurami w innych regionach kraju oraz o piorytetowych dzaiałniach na rzecz gospodarstw rolniczych w Województwie Świętokrzyskim możemy sie dowiedzieć z niniejszej audycji.

Strona 8 z 66

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay