Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

RADIO AUDYCJE

 - Nie mieliśmy lepszego rozwiązania. Wybór leżał między ofertą z Senegalu a tą przedstawioną przez pana Meresińskiego. Ta pierwsza umocowana jest strukturami rządowymi, dlatego jest wiarygodna. Z oferty biznesmena, który z wiadomym skutkiem przejął Wisłę w porę się wycofaliśmy. Ryzyko istnieje zawsze. Radni zapowiedzieli, że nie zagłosują już za przekazaniem Koronie kolejnych pieniędzy, dlatego jedynym krokiem była sprzedaż klubu - powiedział w audycji „Prawdę mówiąc” na antenie Radia eM Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.

- Około dwóch tysięcy osób miesięcznie odwiedza otwarte kilka miesięcy temu Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach. – W przystępny i ciekawy sposób popularyzujemy odkrycia naukowe, zawiłości otaczającego świata, a nawet działanie wielu urządzeń. U nas każdy, bez względu na wiek, znajdzie dla siebie coś atrakcyjnego – powiedziała w Radiu eM Kielce Sylwia Mularczyk, kierownik Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach.

Młodzi ludzie z fundacji: "Odzyskajmy naszą historię" przygotowują szereg inicjatyw, których celem jest odkłamywanie najnowszej historii Polski. Jednym z przedsięwzięć jest realizacja filmu fabularno-dokumentalnego "Bitwa pod Rząbcem".

- Ministrowie rządu Beaty Szydło będą spotykali się z mieszkańcami regionu świętokrzyskiego. Już w środę Jerzy Kwieciński, wiceminister rozwoju regionalnego odwiedzi Staszów i Koprzywnicę. Omawiane będą m.in. inwestycje drogowe – powiedziała w Radiu eM Kielce Maria Zuba, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

 

Wokół historii

16 września 2016 /

- Dyskutować w społeczeństwie na temat Żołnierzy Wyklętych będziemy jeszcze długo. Jest to sprawa nowa, bowiem  przez praktycznie 50 lat serwowano nam inny obraz Polski i historii, która była zakłamywana. Teraz  na podstawie wiedzy ludzi, żyjących w tamtych czasach i dostępnych dokumentów weryfikujemy naszą przeszłość, dlatego dyskusja w tym momencie jest czymś naturalnym - powiedziała w porannej rozmowie dnia Radia eM dr Dorota Koczwańska - Kalita, naczelnik Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach.

- Pomysł przyznania nagrody w wysokości 35 tysięcy zł dla dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach był nieprzyzwoity – powiedział w Radiu eM Kielce dr Bartłomiej Dorywalski, radny sejmiku i wiceprzewodniczący Rady Społecznej lecznicy.

Niebawem rusza druga edycja naboru wniosków na wsparcie dla przetwórców rolnych. Kto i na jakich zasadach może się o nie ubiegać? O tym w rozmowie Piotra Wójcika z Małgorzatą Erlich-Smurzyńską z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Minister w terenie

14 września 2016 /

„Minister w terenie” rozpoczyna wizyty w gminach. – Premier Beata Szydło zapowiadała, że będziemy blisko ludzi. Dlatego chcę odwiedzać gminy i spotykać się nie tylko z samorządowcami, ale przede wszystkim z mieszkańcami, aby poznać ich problemy – powiedziała w Radiu eM Kielce Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

 

Od początku 2017 roku Morawica będzie miastem. – Oznacza to prestiż dla mieszkańców. Będziemy również mogli ubiegać się o większe środki z programów unijnych w kategorii: gmina miejsko – wiejska – powiedział w Radiu eM Kielce Marian Buras, wójt Morawicy.
   

W ścisłym kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości, czyli w gronie wiceprezesów i Komitetu Politycznego, nie ma parlamentarzystów ziemi świętokrzyskiej. – Mamy silną reprezentację w Radzie Politycznej, która wyłania władze partii – powiedział w Radiu eM Kielce senator Krzysztof Słoń.

Wodociągi inwestują

09 września 2016 /

Wodociągi Kieleckie rozpoczynają kolejny etap inwestycyjny. Będzie on dotyczył przede wszystkim Kielc. – Projekt przewiduje wybudowanie 2,1 km kanalizacji przy ul. Warszawskiej, Prostej, Tarnowskiej, Poleskiej i Herbskiej – powiedział w Radiu eM Kielce Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

 

Punkty informacyjne dla rolników i wypłata zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich - to główne tematy, jakie poruszył Piotr Wójcik w rozmowie z Małgorzatą Erlich-Smurzyńską, dyrektorem świętokrzyskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zachęcamy do wysłuchania wywiadu.

Szansa dla Wiślicy

08 września 2016 /

- Wiślica jest bardzo ważnym zabytkiem średniowiecznej historii Polski, który czeka na ponowne odkrycie – powiedział w Radiu eM Kielce dr hab. Robert Kotowski, dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach.

Około 200 wyprawek szkolnych przygotowała Caritas diecezji kieleckiej. – W akcję „Tornister pełen uśmiechu”, której celem było skompletowanie podręczników i przyborów szkolnych, włączyli się m.in.: ks. biskup Jan Piotrowski, wojewoda Agata Wojtyszek, sportowcy oraz policjanci – powiedział ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas diecezji kieleckiej.

Strona 8 z 69

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay