Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

Przemysław Marczyński - dziennikarz technologiczny, wydawca, podcaster i YouTuber, entuzjasta sprzętu z logiem nadgryzionego jabłka.

Rozmowa o tym, czym jest podcast, jak być dobrym podcasterem, YouTuberem, wydawcą magazynu internetowego i o realizowaniu własnych pomysłów i pasji z zastosowaniem narzędzi dostępnych w sieci.

W ubiegłym tygodniu została podana publicznie informacja o tym, że dyrektor Domu Środowisk Twórczych w Kielcach  zostaje zwolniony dyscyplinarnie. W uzasadnieniu było podane, że nie wykonał on zaleceń Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków dotyczących remontów w Pałacyku im. Tomasza Zielińskiego. Władze miasta jednak zmieniły zdanie i Ryszard Pomorski zostanie na stanowisku.

Audycja z dnia 21.02.2019

Gość: Dominik Kowalski- przewodnik turystyczny regionu świętokrzyskiego.

Temat: Rozmowa o pracy, którą jest pasją z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego.

Audycja z dnia 21.02.2019

Gość: Zbigniew Stróżyk- doradca ds. Sprzedaży samochodów nowych Toyota Romanowski w Kielcach.

Temat: Dni otwarte Toyoty i premiera nowego modelu Rav4.

Podczas sesji Rady Miasta odbędzie się głosowanie dotyczące zmian w systemie naboru do szkół średnich. Do tej pory można było starać się o przyjęcie do maksymalnie trzech placówek.

Rozpoczynające się jutro ( 22.02 ) Kieleckie Dni Książki Historycznej będą tematem dzisiejszego wydania programu „Wokół kultury”. Moimi gośćmi będą Leszek Dziedzic i Krzysztof Myśliński, z Muzeum Historii Kielc.

W tym roku nastąpiła pewnego rodzaju rewolucja w składaniu rozliczeń podatkowych. Ministerstwo Finansów przygotowało dla podatników nową usługę „Twój e-PIT”, która jest przeznaczona dla osób rozliczających się przez PIT 37 i PIT 38. 

Ruszył konkurs „Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe”. Jego zadaniem jest promowanie innowacyjnego podejścia do zwiększenia skali kształcenia w miejscu pracy.

Audycja z dnia 19.02.2019

Gość: Anna Błachucka, autorka fraszek, limeryków, sonetów, opowiadań i powieści, animatorka kultury, członek Związku Literatów Polskich, opiekun młodziezowej grupy literackiej "Słowniacy Świętokrzyscy", a z wykształcenia matematyk 

Temat: Zamiłowanie do matematyki i poezji, praca z młodzieżą

Edukacja najmłodszych mieszkańców Kielc, pokazanie jak ważną rolę w życiu człowieka pełni zwierzę. To tylko niektóre zagadnienia jakie zawarte są w projekcie „Piątka z czworonogiem”. To program realizowany przez grupę uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki w Kielcach, którzy byli gośćmi programu „Na 4 łapy”.

Powstają otwarte strefy aktywności. Są to plenerowe, dostępne dla wszystkich miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku.

Audycja z dnia 18.02.2019

Gość: Marta Kaleta, specjalista do spraw żywienia Dietoterapia, trener personalny oraz instruktor fitness 

Temat: Jak powinna wyglądać dieta osoby aktywnej fizycznie? Jak zrezygnować z niezdrowych przekąsek i czym je zastąpić? Na te i inne pytania odpowie Marta Kaleta z Dietoterapii

Audycja z dnia: 16.02.2019 

Gość: Danuta Rasała, podróżniczka 

Temat: O etiopskich kościołach, klasztorach, najpiękniejszych ludziach na świecie, wspaniałych zwierzętach i Arce Przymierza

Prokuratura zabezpieczyła dokumenty dotyczące Regionalnej Organizacji Turystycznej za przedsięwzięcia z lat 2016-2018. Stroną pokrzywdzoną w tej sprawie jest Samorząd Województwa Świętokrzyskiego.

– Problem polega na tym, że jedna strona sporu mówi wyłącznie o sukcesie Okrągłego Stołu, zaś druga wskazuje jedynie na koszty tego przedsięwzięcia – mówił prof. Antoni Dudek w rozmowie z Katarzyną Bernat na antenie Radia eM Kielce. Naukowiec odniósł się także do procesu zmiany ustrojowej w Polsce.

Audycja z dnia 14.02.2019

Gość: Jacek Józefik ekspert finansowy LENDI.

Temat: W "eM na Zakupach" z naszym Gościem Jackiem Józefikiem z Firmy LENDI zagłębiamy się w instrumenty finansowe, które mogą uprościć nasze codzienne życie i powiemy o tym, jak kiedyś pewien algorytm dość znacznie przyspieszył proces wyszukiwania kredytów.

Dokładnie 77 lat temu odbyło się przemianowanie Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową, która stała się największą armią w Europie.  

Tym razem gościem programu „Wokół kultury” była Beata Ryń, z Muzeum Wsi Kieleckiej, która mówiła będzie między innymi o cennych zabytkach jakie właśnie trafiły do Muzeum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie.

W tym tygodniu w programie "Debata w Radiu eM" gościliśmy radnego Koalicji Obywatelskiej Michała Brauna oraz Pawła Kwietniewskiego z fundacji Stefana Artwińskiego. Głównym tematem naszej rozmowy była współpraca władz Kielc z przedstawicielami organizacji samorządowych. Zapraszamy do odsłuchania audycji! 

Audycja z dnia 13.02.2019

Gość: Iwona Śliwa - położna i doradca laktacyjny ze Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach

Temat: Laktacja

Debata, nie agresja

Gość Radia eM / 13 lutego 2019 /

Reforma sądownictwa to jedna z najbardziej fundamentalnych zmian  wprowadzanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Jest ona przedmiotem wielu dyskusji i sporów, nie tylko w naszym kraju, ale również na arenie europejskiej. Stanowi to dobrą okazję do refleksji na temat poziomu i jakości polskiej debaty politycznej.

W tym roku Państwowa Inspekcja Pracy obchodzi setną rocznicę istnienia. Została ona stworzona dzięki dekretowi, który podpisał Józef Piłsudski i od wieku działa na rzecz ochrony pracy.

Audycja z dnia 12.02.2019 

Goście: Patryk Zieliński, Damian Liwocha, Paulina Kozieł, organizatorzy Turnieju charytatywnego pamięci Izy Domagały oraz Elżbieta Domagała, mama Izy

Temat: Turniej charytatywny pamięci Izy Domagały, jubileusz, pomoc, wspomnienia

Adopcja psa to zawsze poważny temat, nie można podjąć tej decyzji bez porządnego przemyślenia. Burza mózgów jest zawsze na topie i może zdziałać cuda. Każda adopcja cieszy, jednak te, w których adoptowane są staruszki-cieszy najbardziej. Dlaczego? O tym, w dzisiejszym wydaniu programu „Na 4 łapy”. Moim gościem będzie Patrycja Duda, opiekunka Czarka, adoptowanego rok temu staruszka po przejściach. Zaczynamy tuż po godzinie 13. Zapraszam Małgorzata Cioroch

Strona 5 z 70

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna