Na antenie: Twoje Ulubione Wakacje
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Twoje Ulubione Wakacje
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Przed nami Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Są jednak  ci, którzy mają krytyczny stosunek wobec tego święta i pielęgnowania pamięci o tych żołnierzach. - Myślę, że podłożem takiego stanowiska jest po prostu nieznajomość historii - powiedziała Maria Zuba, poseł Prawa i Sprawiedliwości w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na  antenie Radia eM Kielce.

Ubezpieczają i edukują

Kielce / 22 lutego 2018 /

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego nie tylko ubezpiecza rolników, ale i spełnia funkcję edukacyjną. Organizuje szkolenia, konkursy i kampanie społeczne. – Służą one przede wszystkim zwiększeniu bezpieczeństwa na wsi. Jest ono z roku na rok coraz większe. Mimo wszystko jednak wypadki się zdarzają. Właśnie dlatego bardzo istotny jest wzrost świadomości nie tylko wśród samych rolników, ale i dzieci – powiedział Tadeusz Jakubowski, dyrektor oddziału regionalnego KRUS w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

W Muzeum Historii Kielc trwają "Ferie z Niepodległą". Przed nami ostatnich kilka dni ich trwania. – W tym roku przygotowaliśmy program przybliżający historię naszego miasta właśnie pod kątem odzyskania przez Polskę Niepodległości. Były to spotkania warsztatowe dotyczące nie tylko postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego, ale i ważnych miejsc w naszym mieście – powiedziała w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce Iwona Grabczak z MHK. Muzeum zaprasza ponadto na warsztaty rodzinne w ramach cyklu Poranki w Muzeum Historii Kielc.

Kościół zachęca do jałmużny

diecezja kielecka / 20 lutego 2018 /

Wielki Post to czas jałmużny. Tę propozycję Kościoła katolickiego można realizować na różne sposoby. Jezus Chrystus w Ewangelii mówi jednak, by nie czynić tego na pokaz. – My pomagamy w inspiracji do tych dzieł. Inicjatywą angażującą w jałmużnę wielkopostną może być na przykład skarbonka będąca częścią akcji Dar Juniora dla Seniora. W naszej diecezji przygotowaliśmy 18 tysięcy skarbonek. Pozostaną one w parafiach, które same zadecydują o sposobie spożytkowania pieniędzy – powiedział ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej w audycji Prawdę mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Dziś w Kielcach miało miejsce przekazanie środków dla ochotniczych straży pożarnych z funduszu Ministerstwa Sprawiedliwości. Świętokrzyskie OSP dostały wsparcie w wysokości 5,5 miliona złotych. – Zadaniem "Funduszu Sprawiedliwości" jest pomoc osobom pokrzywdzonym i przekazywanie wsparcia dla osób osadzonych na resocjalizację i rozwój. Podjąłem jednak bezprecedensową decyzję, by skierować te środki w zupełnie innym kierunku, a mianowicie do OSP. To właśnie one w większości pojawiają się jako pierwsze na miejscu wypadków drogowych – powiedział Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwośc i i poseł ziemi świętokrzyskiej w audycji Gość Radia eM, którą poprowadziła Katarzyna Bernat.

Działalność społeczna i na rzecz osób niepełnosprawnych sprawiła, że senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń został wyróżniony nagrodą Miasta Kielce. – Doświadczyłem bardzo wielu wzruszeń, a także wielkiej dumy i radości. Jestem wdzięczny tym wszystkim, którzy przez ostatnie 30 lat byli ze mną. To i wolontariusze i osoby niepełnosprawne – powiedział senator w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

- W Kielcach mamy wodę jedną z lepszych w Europie – zachwala Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich. Kielcom nie grozi również brak wody, ponieważ ma duże zasoby podziemne.

Czy prezydent Kielc Wojciech Lubawski zamieni samorząd i w najbliższych wyborach wystartuje do sejmiku z list Prawa i Sprawiedliwości i zostanie marszałkiem województwa? Prezydent Lubawski zaprzecza: - Nie mam aspiracji, aby zostać marszałkiem województwa. Są tylko dwa rozwiązania albo wystartuję na prezydenta Kielc, albo nie wystartuję – mówił Wojciech Lubawski, podczas porannej rozmowy w Radiu eM Kielce.

Pod koniec ubiegłego tygodnia minister zdrowia Łukasz Szumowski podpisał porozumienie z lekarzami rezydentami. - To bardzo ważne i cieszę się, że do tego doszło. Premier Morawiecki mówił w swoim expose, że służba zdrowia będzie dla niego priorytetem i rzeczywiście tak jest. Jednym z założeń porozumienia jest to że szybciej dojdziemy do stanu, w którym 6 proc. PKB będzie przeznaczane właśnie na służbę zdrowia - powiedziała w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat posłanka Anna Krupka z Prawa i Sprawiedliwości.

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 przypada w niedzielę 11 lutego. Wojewoda wraz z pracownikami Centrum Powiadamiania Ratunkowego zaprasza na obchody, które odbędą się w niedzielę w godz. 14-19 w kieleckiej Galerii Echo.

Około czterech tysięcy spraw wpłynęło do kieleckiego biura poselskiego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro w ostatnich dwóch latach. Dotyczyły one problemów karnych, gospodarczych i społecznych.

- Pracodawcy poszukują przede wszystkim pracowników wyspecjalizowanych. Świętokrzyskie nadal jest regionem, gdzie trudno znaleźć pracę, choć już jest lepiej niż na przykład trzy lata temu – mówi Kazimierz Pasternak, wiceprzewodniczący świętokrzyskiej „Solidarności”.

- Nie możemy zatrzymać się tylko na ustawie o IPN. Musimy zmieniać świadomość Europejczyków i całego świata. Nie byliśmy sprawcami II wojny światowej, a takimi samymi ofiarami, jak Żydzi. Musimy zadbać o prawdziwy przekaz i edukację historyczną. Prawda o przeszłości buduje przyszłość – mówiła w Radiu eM Kielce Maria Zuba, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Ogólnopdostępne rankingi pokazują, że świętokrzyskie jest na szarym końcu w kraju w kwestii wykorzystania funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego. - Urząd Marszałkowski odpiera zarzuty twierdząc, że wcale nie jest tak źle. Ocena, w którym punkcie się znajdujemy zależy od tak zwanego systemu SL 2014. Określony w nim jest na przykład poziom kontraktowania. Problem w tym, że ministerstwo go stosuje i tego samego wymaga od Urzędu Marszałkowskiego. Ten jednak twierdzi, że jest on zły, a pod uwagę należy brać preumowy. Tymczasem nie funkcjonują one w tym systemie - mówi dr Bartłomiej Dorywalski, radny Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku.

Strona 8 z 87

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna