online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE
online button
online button

RADIO AUDYCJE

- Najważniejszą sprawą do załatwienia w związku z reformą oświaty jest utworzenie sieci szkół. W większości świętokrzyskich samorządów nie będzie z tym problemów. W Kielcach są 3 samodzielne gimnazja, ale władze miasta mają pomysły na zagospodarowanie budynków po nich. Na pewno będą tam szkoły - poinformował Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty w audycji Gość Radia eM Katarzyny Bernat. Kurator uspokajał też nauczycieli. W jego ocenie najprawdopodobniej trzeba ich będzie zatrudniać, a nie zwalniać.

Patriotycznie w ferie

Kielce / 24 stycznia 2017 /

-Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na ferie w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. To między innymi zajęcia  "Gdzie jest bohater", w ramach których młodzi kielczanie wcielą się w role detektywów i będą poszukiwali bohaterów związanych z Kielecczyzną - poinformował Rafał Nowak, dyrektor Wzgórza Zamkowego w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat. Jakie jeszcze plany związane z ofertą edukacyjną w ferie i nie tylko ma Wzgórze Zamkowe?

- Trzeba skończyć ze zjawiskiem marnowania żywności. Marnujemy około 9 milionów ton pożywienia, które nie jest zepsute – powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Słoń w audycji Gość Radia eM Katarzyny Bernat. Senat RP pochyli się nad ustawą, która ma w znacznym stopniu zapobiec temu zjawisku. Jakie będą jej założenia?

Lider zespołu Hook w Radiu eM

Kielce / 20 stycznia 2017 /

W piątkowe przedpołudnie  w naszym studiu gościliśmy Mateusza Salatę, gitarzystę, wokalistę i lidera zespołu Hook.. Zespół poruszający sie w rockowych klimatach powstał w 2013 roku i ma juz na swoim koncie debiutancki krążek "Bunt". 

- Mamy bardzo dobrze zorganizowany system wsparcia dla bezdomnych – oceniła Dorota Ławniczak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach w audycji Gość Radia eM Katarzyny Bernat.

Mesko zatrudnia

Skarżysko-Kamienna / 18 stycznia 2017 /

-Złapaliśmy wiatr w żagle i mam nadzieję, że lata ogromnych wyrzeczeń już są za nami. Mesko się odradza. W ubiegłym roku przyjęliśmy około 190 osób, a w tym roku planujemy uruchomić jeszcze więcej miejsc pracy - powiedział w audycji Gość Radia eM Katarzyny Bernat Stanisław Głowacki, przewodniczący komisji zakładowej NSZZ "Solidarność" w skarżyskiej spółce.

Ogromne widowisko z kolędami i gwiazdami polskiej muzyki w rolach głównych wkrótce odbędzie się w stolicy województwa świętokrzyskiego. Już w piątek 20 stycznia o godzinie 19 w Hali Legionów zabrzmią najpiękniejsze świąteczne pieśni z różnych stron świata w koncercie pt. „Betlejem w Kielcach”. Dźwiękami rozpieszczać nas będą tacy muzycy jak Kuba Badach, Natalia Niemen, Marika czy zespół gospel Trzecia Godzina Dnia. Tematem porannej rozmowy w Radiu eM Kielce było właśnie to nadchodzące widowisko.

- Przez cały rok udzielałam pomocy ludziom potrzebującym, a w szczególności niepełnosprawnym. Wojewoda powinien pomagać zawsze, a nie tylko od święta - powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Co nowego w prawie pracy?

Kielce / 11 stycznia 2017 /

Rok 2017 przynosi dużo zmian w prawie pracy. Co powinniśmy wiedzieć będąc pracownikiem lub pracodawcą? O tym w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat, której gościem była Barbara Kaszycka, nadinspektor pracy z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach.

To będzie rok szeregu reform w służbie zdrowia – powiedziała w rozmowie z Radiem eM Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

- Wszyscy chcemy wreszcie zacząć normalną pracę. Marazm wprowadzony przez opozycję uniemożliwia nam to - powiedziała posłanka PiS Maria Zuba w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce odnosząc się do aktualnej sytuacji w polskiej polityce.

-  Wyzwania są podobne, bo zmienił się tylko status. Najważniejszym planem jest rozwój bazy oświatowej, bo ciągle przybywa nam mieszkańców. Musimy rozbudować m.in.  szkoły w Bilczy i Brzezinach. W związku z planowaną budową obwodnicy część placówki w Woli Morawickiej zostanie wyburzona, dlatego tutaj również czeka nas wezwanie jeśli chodzi o przebudowę - mówił w porannej rozmowie Radia eM Kielce Marian Buras, burmistrz miasta i gminy Morawica.

- Mijający rok był dobry dla Polski, więc również dla „Solidarności”. Mam nadzieję, że w tym nadchodzącym również nie będziemy musieli jako związek zapalać czerwonego światła reagując na wydarzenia. Patrząc na wskaźniki i zjawiska, do których dochodzi w skali kraju i regionu mamy ku temu poważne sygnały - mówił w porannej rozmowie Radia eM Kielce Waldemar Bartosz - przewodniczący świętokrzyskiej „Solidarności”.

Jaki będzie 2017 rok?

Kielce / 02 stycznia 2017 /

Co przyniesie nowy rok dla naszego kraju, regionu czy miasta? Jakie zadania stoją przed Prawem i Sprawiedliwością oraz prezydentem Kielc, Wojciechem Lubawskim. O tym mówił publicysta Tygodnia eM Kielce Tomasz Natkaniec w  porannej rozmowie "Prawdę mówiąc" na antenie Radia eM Kielce. 

Strona 8 z 74

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay