Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek wraz ze Świętokrzyskim Kuratorem Oświaty rozpoczyna spotkania informacyjne w świętokrzyskich powiatach. Będą one dotyczyły reformy edukacji. Więcej w audycji "Prawdę Mówiąc".

Ponad 80 milionów złotych z rządowego programu „Rodzina 500 plus”  i 50 milionów z innych świadczeń trafi do kieleckich rodzin w przyszłym roku. O tym, i nie tylko o tym w porannej rozmowie Radia eM mówił Marek Scelina, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach. 

W dzisiejszej audycji Sygnały Natury wszystko o kompostowaniu. O tym jak zbudować własny kompostownik i co do niego wrzucać. Sprawdza Piotr Trentowski.

Geologiczny Ogród Doświadczeń to jeden z najświeższych pomysłów kieleckiego Geoparku na kształtowanie postaw proekologicznych i edukację geologiczną. Co jeszcze Geopark oferuje odwiedzającym? O tym w rozmowie Katarzyny Bernat z Elżbietą Czajkowską, dyrektorem ośrodka.

- Zawsze w szkole kiedy mieliśmy akademie z okazji 11 listopada podkreślałem swoim uczniom, że jest to najbardziej radosne święto z całego katalogu polskich świąt narodowych. W tym dniu świętujemy odrodzenie naszego narodu po stu dwudziestu trzech latach zaborów. Było to możliwe dzięki olbrzymiemu patriotyzmowi naszych przodków - powiedział w porannej rozmowie Radia eM Kielce Rafał Nowak, dyrektor Wzgórza Zamkowego w Kielcach.

W najbliższy piątek – 11 listopada przypada  98. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W Kielcach na ten dzień przygotowano wiele uroczystości. Wszystko rozpocznie Msza święta o godzinie 11.00  w intencji Ojczyzny w Bazylice Katedralnej w Kielcach. Oprócz oficjalnej części zaplanowano także towarzyszące wydarzenia sportowe i artystyczne. O tym, co dokładnie przygotowano  na ten dzień w porannej rozmowie Radia eM mówili:  ks. Stanisław Strycharczyk - kapelan Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich oraz Robert Mazur, dowódca Kieleckiego Szwadronu.

Umowa CETA może wprowadzić genetycznie modyfikowaną żywność do Polski. W jaki sposób umowa handlu z kanadą może wprowadzić zmiany w polskim środowisku? W temat zagłębił się Piotr Trentowski.

„Jedność” nie tak dawno uczestniczyła  w jubileuszowych XX Targach Książki w Krakowie.  Najnowsza pozycja kieleckiego wydawnictwa  „Od śmiechu do łez” otrzymała  główną nagrodę jury oraz internautów w kategorii najlepszych poradników dla rodziców. - Książka Roberta Zuli podpowiada jak zrozumieć emocje naszych dzieci. Każdy rodzic chciałby posiadać klucz do dobrego kontaktu ze swoimi pociechami i ta pozycja daje takie podpowiedzi jak pokonać gniew, lęk i itp.  Pełna jest konkretnych przykładów i scenek „z życia” - powiedziała w porannej rozmowie Radia eM Kielce Lucyna Rurarz z wydawnictwa „Jedność”.

Październik i listopad to ostatni moment aby zapobiec zamarzaniu przyłączy wodociągowych. Zima w roku 2011/2012 pokazała, jak wielu właścicieli nieruchomości nie przywiązuje to tego wystarczającej uwagi. Efekt - kosztowna awaria wodomierza lub zamarznięte przyłącze i brak wody w domu nawet przez całe tygodnie. Między innymi o tym jak praktycznie zadbać o przyłącze mówił w porannej rozmowie Radia eM Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

W piątek, 4 listopada w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” odbędzie się uroczystość Wręczenia Krzyży Wolności i Solidarności dla działaczy opozycji antykomunistycznej w PRL z byłego województwa kieleckiego. Między innymi o tym wydarzeniu w porannej rozmowie Radia eM mówiła Dorota Kowczańska - Kalita, naczelnik Delegatury IPN w Kielcach. 

Puszcza Białowieska to temat bardzo gorący z jednej strony ekolodzy którzy chcą pozostawić puszczę w nienaruszonym stanie, z drugiej leśnicy którzy chcą dbać o puszczę i aktywnie go pielęgnować. Na ten temat w dzisiejszej audycji mówi Dyrektor Generalny Lasów Państwowych - Konrad Tomaszewski.

Piotr Trentowski

- Moim zdaniem prawa kobiet w Polsce nie są zagrożone.  Ja osobiście nie utożsamiam ich z prawem do aborcji czy antykoncepcji jak robi to wiele kobiet w naszym państwie - powiedziała w porannej rozmowie Radia eM Kielce Paulina Toporek, koordynatorka spotkań dla kobiet w centrum duszpasterskim „Wesoła 54”.


W sobotę 22 października w Węgrowie odbyło się oficjalne otwarcie sezonu łowieckiego. Na cześć św Huberta organizowana jest uroczystość w której biorą udział myśliwi i leśnicy z całej polski. O Hubertusie bo tak nazywa się ta wydarzenie  Rozmawiałem z ministrem środowiska Janem Szyszko. Piotr Trentowski

Nawet pół miliona złotych można uzyskać w ramach wsparcia dla przedsiębiorców świadczących usługi dla rolnictwa. Jak starać się o dofinansowanie? Odpowiedź w rozmowie Piotra Wójcika z Małgorzatą Erlich-Smurzyńską z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Strona 8 z 71

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay