Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Wsparcie dla agroturystyki

powiat kielecki / 26 kwietnia 2017 /

Turystyka wiejska może przyczynić się do rozwoju przedsiębiorczości. Takiego zdania są pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach i dlatego organizują program „Agroturystyka – usługi agroturystyczne rozwojem przedsiębiorczości w powiecie kieleckim”. To szereg działań skierowanych do bezrobotnych, które mają dać narzędzia do założenia profesjonalnej firmy nastawionej na potrzeby turystów wybierających Kielecczyznę jako miejsce wypoczynku.

- Zaledwie jedna czwarta spodziewanych wniosków o płatności obszarowe wpłynęła dotychczas do biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w naszym województwie – informuje Małgorzata Erlich-Smurzyńska, dyrektor jej świętokrzyskiego biura regionalnego i apeluje do rolników, by nie zostawiali załatwiania formalności na ostatnią chwilę. Więcej w audycji Gość Radia eM Piotra Wójcika.

- Kupując i scalając grunty w Obicach zrobiliśmy naprawdę dobry interes. Mamy dokumentację, która pozwala nam bardzo szybko rozpocząć tam budowę. W Polsce centralnej i wschodniej nie ma takiej 600-hektarowej działki, na której mógłby powstać na przykład port lotniczy. Nadal uważam, że najlepszą lokalizacją dla tego centralnego dla Polski są właśnie okolice stolicy naszego województwa – powiedział prezydent Kielc, Wojciech Lubawski, w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

To już 7 lat…

Kielce / 11 kwietnia 2017 /

10 kwietnia minęło 7 lat od katastrofy polskiego samolotu TU154M, w wyniku której zginęło 96 osób udających się na obchody upamiętniające Zbrodnię Katyńską. - Uczestniczyłem w uroczystościach w Warszawie. 7 lat temu była ona bijącym sercem Polski w żałobie. W tym roku uroczystości przybrały szczególny wymiar. W kancelarii Prezesa Rady Ministrów zostały odsłonięte tablice poświęcone pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wicepremiera Przemysława Gosiewskiego i ministra Zbigniewa Wassermana – powiedział senator Krzysztof Słoń w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Wodociągi Kieleckie są w ścisłej czołówce polskich firm zaopatrujących ludność w wodę. - Na podstawie analiz kondycji finansowej zajmujemy piątą lokatę w kraju wśród około tysiąca przedsiębiorstw o takim samym profilu działalności. To ogromny powód do dumy - powiedział Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Berant na antenie Radia eM Kielce.

500 + działa

Kielce / 03 kwietnia 2017 /

Program Rodzina 500+ funkcjonuje już od pełnego roku. – Te pieniądze mają ogromne znaczenie dla polskich rodzin. Obawialiśmy się początkowo, że trudno nam będzie osiągnąć dzięki niemu zakładane cele, takie jak chociażby walka z ubóstwem. Tymczasem, udało się ten problem w tak krótkim czasie zlikwidować aż o 94 procent – powiedziała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Maria Zuba w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Wystawa wielkanocna jest jedną z ważniejszych wiosennych propozycji Muzeum Wsi Kieleckiej. – Już od 9 kwietnia w Dworku Laszczyków będzie można obejrzeć ekspozycję stworzoną przez Małgorzatę Imiołek, kustosza MWK. Zobaczymy na niej atmosferę Świąt Wielkanocnych towarzyszącą mieszkańcom nie tylko wsi świętokrzyskich, ale i tym z innych regionów Polski – zapowiedziała Beata Ryń, rzecznik Muzeum Wsi Kieleckiej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Kielczanie chętnie wspierają misje. Dzięki ich hojności i ofiarowanym pieniądzom pomoc otrzymała Gabrysia z Kamerunu. Zebrane podczas prowadzonych w diecezji kieleckiej akcji fundusze przekazane zostały również na budowę studni w Czadzie. Ale na tym nie koniec: pomagać możemy w dalszym ciągu. A w jaki sposób? O tym w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

W Urzędzie Wojewódzkim od piątku można oglądać wystawę pt. „Jan Paweł II w obronie życia człowieka”. – Podkreśla ona wartość życia każdego człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Chcemy pokazać, że dziecko poczęte to człowiek mający prawo do życia – powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Posłuchaj całej audycji:

Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Świętokrzyski Sztetl w Chmielniku został uhonorowany Medalem Powstania w Getcie Warszawskim. – To dla nas wielkie zaskoczenie, tym bardziej, że nasza podstawowa działalność dotyczy czasów głównie przed II wojną światową i do 1942 roku. Historii nie można jednak poszatkować i temat Holocaustu również nie jest nam obcy. Staramy się na przykład, by marzec zawsze upływał u nas pod znakiem pamięci o sprawiedliwych Polakach ratujących Żydów. 28 marca zapraszamy na spotkanie z jedną takich rodzin  – powiedziała Agnieszka Dziarmaga, kierownik Świętokrzyskiego Sztetla w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na terenie Masłowa, przebudowa sieci w Kowali, a także szereg inwestycji w Kielcach – to tylko niektóre z prac, jakie planują wykonać w najbliższym czasie Wodociągi Kieleckie. Więcej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat, której gościem był prezes Wodociągów, Henryk Milcarz.

Bartłomiej Dorywalski, radny Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku został pełnomocnikiem wojewody ds. zrównoważonego rozwoju. - Będę się zajmował współdziałaniem sektora prywatnego z publicznym w celu wypracowania optymalnych kierunków polityki regionalnej na rzecz efektywnego rozwoju naszego regionu. Będę też monitorował prawidłowość wykorzystania funduszy unijnych. Wiemy doskonale, że problemów z tym jest bardzo wiele, a stopień wydatkowania środków mamy zatrważająco niski. Jednym z przykładów na to, że system kuleje może być chociażby sprawa internetu szerokopasmowego Polski Wschodniej. Spółka, która jest operatorem sieci ogłosiła upadłość i nie wpłaciła raty czynszu opiewającej na kwotę ponad miliona złotych. Teraz Urząd Marszałkowski stara się o uzyskanie tych pieniędzy z gwarancji bankowych - powiedział Dorywalski w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Kielecki Park Technologiczny to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm w regionie świętokrzyskim. - Przez ostatnie lata udało nam się zrobić bardzo dobrze i jesteśmy wzorem dla podobnych instytucji z zagranicy. Młodym ludziom zapewniamy wsparcie na każdym etapie rozwoju ich biznesów. Tych najbardziej kreatywnych zabierzemy do Doliny Krzemowej w USA. Może to być dla nich życiowy przełom - powiedział Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT w audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

- Zrobiło się cieplej, więc rozpoczęły się prace budowlane na otwartej przestrzeni. Nasze apele głównie skierowane są do małych firm, które powinny pamiętać, że muszą odpowiednio zabezpieczyć pracowników i dbać o ich bezpieczeństwo na budowie czy w innym miejscu - mówiła w porannej rozmowie Radia eM Kielce Barbara Kaszycka, nadinspektor z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach. 

Strona 8 z 77

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna