Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

Krzysztof Zięba - entuzjasta jazzu i animator kultury z impresariatu Kieleckiego Centrum Kultury 

Walentynkowy koncert formacji „Wojtek Mazolewski Quintet” w Kielcach już 14.02. Zapraszam na rozmowę o ich muzyce, repertuarze tego wydarzenia i kilku ciekawostkach z życia Krzysztofa Komedy.

Audycja z dnia: 02.02.2019 

Gość: Paweł Jachowicz, podróżnik i przewodnik 

Temat: Najpiękniejsze miejsca Saksonii

Wolfgang Munch, zastępca dyrektora wydziału ds. Polski w Departamencie Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej spotkał się z marszałkiem województwa świętokrzyskiego Andrzejem Bętkowskim. – Przedstawiciele KE zauważyli postęp w wydatkowaniu unijnych pieniędzy. Wpłynęło na to kilka czynników. Z reguły koniec roku jest momentem, w którym finalizuje się pewne działania. Nie bez znaczenia miało jednak skierowanie naszej uwagi na najbardziej wrażliwe obszary, w których byliśmy dotychczas sytuowani na końcowych miejscach w rankingach. Pozostało jednak jeszcze wiele do zrobienia – powiedział marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Gośćmi najnowszego wydania programu „Wokół kultury” były ą Grażyna Błocho i Dana Piotrowska, artystki amatorki, których prace można oglądać od 1 lutego w Galerii Art- Styl w Domu Kultury Zameczek.

Audycja z dnia 31.01.2019

Gość: Halina Dobrowolska z Piekarni "R Dobrowolski".

Temat: " Chcesz być mądry-jedz chleb...Ale tylko ten naturalny".

Zakończył się pierwszy etap budowy nowego pawilonu Szpitala MSWiA w Kielcach. – Do tego budynku zostaną przeniesione wszystkie oddziały w ulicy Ogrodowej. Myślimy jednak również o poszerzeniu naszej działalności. Przy szpitalu działał będzie SOR. Tego typu placówka wymaga pełnego zabezpieczenia pacjentów. To, jakie nowe oddziały będą mogły powstać zależy od tego, co uda nam się zakontraktować z Narodowym Funduszem Zdrowia. Są takie specjalności, których w szpitalach w Kielcach nie mamy wcale. Jednym z nich jest chociażby reumatologia –powiedziała Halina Olendzka, dyrektor szpitala.

Audycja z dnia 30.01.2019

Gość: dr hab.n.med. Rafał Zieliński, prof. UJK - kierownik Kliniki Otorynolaryngologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, specjalista laryngolog i laryngolog dziecięcy.

Temat: Jak walczyć z zapaleniem zatok?

Audycja z dnia 29.01.2019

Gość: Magdalena Malec, członkini zarządu Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, Przewodnicząca Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, trenerka kompetencji miękkich wśród młodzieży i osób pracujących z młodzieżą, koordynatorka grupy inicjatywnej na rzecz powołania Młodzieżowej Rady Miasta w Kielcach, realizatorka projektów w ramach programu Erasmus+ i tegoroczna maturzystka.

Temat: Wolontariat, aktywność społeczna, praca z młodzieżą, plany na przyszłość

Sierść psa, nazywana szatą, musi być pielęgnowana stosownie do rasy i owłosienia. Zdrowa i lśniąca odzwierciedla prawidłową kondycję psa. Sierść psa może mieć przeróżną fakturę i budowę. Istnieją rasy, które mają twardą sierść, delikatniejszą albo w ogóle mają włosy. Jak więc o nią dbać? O tym, w najnowszym wydaniu magazynu „Na 4 łapy” mówić będzie Paulina Lipska, z Odie Studio Psich Fryzur. Cz1.

Od 1 grudnia działają elektroniczne zwolnienia, a 1 stycznia weszły w życie e-akta czyli skrócenie przechowywania dokumentacji płacowo-kadrowej z 50 do 10 lat. Jak te systemy funkcjonują w praktyce?

Audycja z dnia 28.01.2019

por. Katarzyna Rzadkowska oficer prasowy opowie o swojej pracy w wojsku

W naszym regionie działają ważne dla obronności kraju jednostki wojskowe. Tą, która cieszy się największą renomą i uznaniem jest Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na Bukówce, które będzie obchodziło w tym roku jubileusz 30-lecia istnienia. – Jest ono jednostką specyficzną i stanowi swego rodzaju uniwersytet studiów podyplomowych dla tych żołnierzy, którzy wyjeżdżają reprezentować nasze siły zbrojne poza granicami Polski. To jednostka elitarna, zauważalna w dowództwie. Możemy być z niej dumni – powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Rusiecki w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia 28.01.2019

Temat: Jak przygotować się do wyjścia na stok. 

Gość: Łukasz Sędek, instruktor narciarstwa 

Audycja z dnia: 26.01.2019 

Gość: porucznik Katarzyna Rzadkowska, oficer prasowy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach 

Temat: Wyprawa na Islandię i Grenlandię

W tym roku przypadają dwie ważne rocznice - 80 lat od wybuchu II wojny światowej i 30 rocznica pierwszych po wojnie częściowo wolnych wyborów. Obie są bardzo ważne dla Polaków.

Audycja z dnia 24.01.2019

Goście: Panie Agnieszka i Wioletta z Manufaktury Sylwetki w Kielcach.

Temat: Po zdrowie do Manufaktury Sylwetki i czy sylwetkę można "wyprodukować"

Strona 6 z 101

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna