Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

W tym tygodniu przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Większość społeczeństwa, które chce świętować między innymi ten dzień, wywiesza biało-czerwone flagi.

Z Kulturą na Ty - Audycja z dnia 03.11.2018

Gość: Natalia Kukulska - piosenkarka, autorka tekstów, producent muzyczny

Temat: Twórczość muzyczna, ostatnia płyta "Halo tu Ziemia" i koncert, na którym Natalia Kukulska wystąpi w Kielcach 14 listopada w klubie "CZERWONY FORTEPIAN".

Audycja z dnia: 03.11.2018 

Gość: Artur Wiśniewski, podróżnik 

Temat: O podróży do Wietnamu, Kambodży i Tajlandii.

Audycja z dnia 02.11.2018

Gość: Prof. dr hab. n. med. Stanisław Głuszek, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, absolwent Akademii Medycznej w Łodzi,  konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii ogólnej, kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Zespolonym w Kielcach, prorektor do spraw medycznych UJK w Kielcach. 

Temat: W książce "Zapis umierania", którą napisał mój gość przeczytać możemy: 

Śmierć stanowi zjawisko przerażające dla większości ludzi, dla lekarzy-wbrew niektórym niesłusznym posądzeniom o obojętność -stanowi mocne, bolesne doznanie. 

Skąd posądzenie lekarza o obojętność wobec pacjenta? Czy lekarz potrafi oswoić śmierć? Czy w kulturze wiecznej młodości jest jeszcze miejsce na refleksje o przemijaniu, o śmierci? Jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry chirurg? 

W dniu Wszystkich Świętych odwiedzamy cmentarze, na których są pochowani nasi bliscy. Niektóre z nich są dla nas ważne nie tylko ze względu na miejsce pochówku, ale także na wygląd. Największy urok mają te, na których można zobaczyć zabytkowe rzeźby, stare krypty i grobowce. O tych najpiękniejszych kieleckich grobach opowie Krzysztof Myśliński, historyk sztuki.

Jak co roku, w okresie Uroczystości Wszystkich Świętych, policjanci organizują akcję „Znicz”. To czas wzmożonego ruchu drogowego, ale również wzmożonej pracy mundurowych. Akcja rozpocznie się w środę, 31 października od godziny 14 i potrwa do 4 listopada.  Należy spodziewać się wzmożonych kontroli, większej liczby patroli policyjnych, nie tylko oznakowanych, ale również nieoznakowanych i tych wyposażonych w wideorejestratory. Będzie również sprawdzana trzeźwość kierowców. O tegorocznej akcji "Znicz" z aspirantem Mariuszem Bednarskim z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach rozmawia Katarzyna Bernat.

Posłuchaj całej rozmowy:

Audycja z dnia 31.10.2018

Gość: Filip Witkowski, rehabilitant ze Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji w Kielcach.

Temat: Na jakie dolegliwość pomagają okłady całościowe z borowiny? Kto może z nich korzystać? Ile zabiegów potrzeba żeby poczuć się lepiej?

Każdy i każda z nas może pomagać zwierzętom – mogą być to zarówno małe rzeczy, jak i większe. Każda się liczy i każda jest ważna. Każdy i każda z nas ma w sobie potencjał, by zmienić sytuację zwierząt! Tylko od naszego zaangażowania, motywacji, chęci do działania zależy, w jakim świecie zarówno my, jak i zwierzęta będziemy żyć. O trudach i satysfakcji z pomagania w najnowszym wydaniu magazynu opowiedzą Daria Antonina Szyda i Joanna Posłowska.

Od 1993 roku wolontariusze Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach 1 i 2 listopada zbierają datki na ratowanie zabytków kieleckich cmentarzy. Kielczanie nie szczędzą pieniędzy. Dzięki nim dawny blask odzyskało już kilkaset nagrobków. O tegorocznej kweście z prezesem Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego rozmawia Katarzyna Bernat.

Gmina Sitkówka-Nowiny rozpoczęła w ostatnim czasie projekt "Wymelduj smog ze swojego sąsiedztwa" To kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca ochrony powietrza atmosferycznego. O szczegółach akcji i tym, skąd wziął sie pomysł jej organizacji rozmawia Piotr Wójcik z wójtem gminy, Sebastianem Nowaczkiewiczem.

Młodość to atut

30 października 2018 /

- Młodość to w sprawowaniu władzy atut. Jestem młody, mam chęci i chcę się zaangażować w działania społeczne w mojej gminie - powiedział na antenie Radia eM Kielce lokalny kandydat na wójta gminy Miedziana Góra. W pierwszej turze wyborów uzyskał on wynik 36,35 proc. Jego kontrkandydat w drugiej turze, obecnie urzędujący wójt Zdzisław Wrzałka uzyskał poparcie 30,36 proc. wyborców.

Audycja z dnia 30.10.2018 

Gość: ks. Wojciech Skorupa, misjonarz, a obecnie dyrektor ekonomiczny w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

 Temat: Powołanie, działalność misyjna w Kazachstanie.  

Audycja z dnia 28.10.2018

Gość: Anna Michalska, nauczycielka edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, dyrektorka Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi "Złota Rybka" w Kielcach.

Temat: Adaptacja dziecka w przedszkolu, czyli jak radzić sobie z płaczem. Jakie korzyści płyną z funkcjonowania dzieci w grupie integracyjnej?

Audycja z dnia 29.10.2018

Gość: Jarosław Wojciechowski z Fitness Klubu Symetris. 

Temat: Pogoda zniechęca do biegania i jazdy na rowerze? Może warto wybrać zajęcia indoor cycling i indoor walking? O rowerach stacjonarnych i bieżniach mechanicznych opowiemy prawie wszystko :) 

Audycja z dnia 27.10.2018

Gość: Krzysztof Miklaszewski - reżyser, krytyk literacki, aktor i dyrektor artystyczny Festiwalu Form Dokumentalnych NURT

Temat: XXIV Festiwal Form Dokumentalnych NURT , który odbędzie się w Kielcach od 19 do 23 listopada 2018

Audycja z dnia: 27.10.2018

Gość: Mariola Haraźny i Ludwik Pisarski, podróżnicy i członkowie Stowarzyszenia Salutem

Temat: O wyjątkowej wyprawie do Afryki, odkrywaniu pasji podróżniczej i przełamywaniu barier.

Strona 6 z 91

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna