ZAKŁADY

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

RADIO AUDYCJE

Ponad 10 tysięcy osób z województwa świętokrzyskiego zostało przebadanych przez pracowników Zakładu Usług Społecznych w związku z kontrolami zwolnień lekarskich. Okazuje się, że wiele osób wykorzystywało zwolnienia w nieprawidłowy sposób. Zdarzały się również sytuacje przedstawiania sfałszowanych dokumentów.

 

W Kielcach rozpoczyna się prestiżowa impreza, jaką jest Salon Przemysłu Obronnego. W tym roku wydarzenie ma szczególny wymiar ze względu na to, że obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

- MSPO kojarzy się z Kielcami. Jeśli gdziekolwiek na świecie mówimy o Kielcach, to w kontekście targów obronnych – powiedział w Radiu eM Kielce prof. Piotr Wawrzyk, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Rozmowa z Beatą Przeniczną w ramach audycji Kobieton. Prowadzi Aleksandra Niemczyk.

Do 30 września będzie trwała rekrutacja do Ochotniczych Hufców Pracy w naszym regionie. To doskonała szansa na wejście na rynek pracy dla młodych ludzi.

Uroczystą konwencją wyborczą Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło kampanię do wyborów samorządowych. Jednym z jej elementów jest objazd naszego kraju przez premiera Mateusza Morawieckiego, który specjalnym PiS-busem odwiedzi także Kielce.

Przed nami XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Wydarzenie rozpocznie się 4 września w Targach Kielce. Na MSPO zaprezentuje się rekordowa ilość 624 firm z 31 krajów.

Mieszkańcy Chańczy zyskają nową nawierzchnię drogi powiatowej przebiegającej przez ich miejscowość. Natomiast w najbliższą niedzielę w Chmielniku odbędzie się festyn rodzinny na rzecz tamtejszego szpitala.

38 lat temu zostały podpisane porozumienia sierpniowe. Ich efektem było zalegalizowanie działalności związków zawodowych. W 2005 roku ustanowiono ten dzień świętem państwowym, czyli Dniem Solidarności i Wolności.

Przełom sierpnia i września przypomina Polakom o uczczeniu ważnych rocznic historycznych. 31 sierpnia mija 38 lat od podpisania porozumień sierpniowych i powstania "Solidarności", natomiast w sobotę 1 września, przeżywać będziemy 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

We wrześniu w Kielcach odbędzie się uroczysta przysięga Wojsk Obrony Terytorialnej. Z województwa świętokrzyskiego do WOT zgłosiło się wielu wykładowców akademickich, pracodawców i uczniów oraz studentów. - Cieszę się, że przyszło wielu młodych ludzi. Wrześniowe szkolenie było w dużej mierze dla studentów uczelni wyższych funkcjonujących w Kielcach oraz całym województwie. Myślę, że młodzi z tego skorzystali, bo to widać po statystykach - powiedział pułkownik Artur Barański, dowódca 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialne w audycji  "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat.

Już w najbliższy poniedziałek rozpocznie się nowy rok szkolny. Tym razem jest on szczególny dla dzieci i rodziców, ponieważ tegoroczna wyprawka dla najmłodszych może być bogatsza. - Dla rodziców rozpoczęcie roku wiąże się z dużymi wydatkami, dlatego ważne jest to, co rząd w tym roku zaproponował dla wszystkich mieszkańców ziemi świętokrzyskiej, ale też dla całej Polski, czyli wyprawka "Dobry start", 300 złotych dla każdego dziecka - mówiła wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek podczas porannej audycji "Prawdę Mówiąc" Katarzyny Bernat.

W najbliższą niedzielę przypada 55. rocznica śmierci księdza biskupa Czesława Kaczmarka. Została wydana książka z filmem pt. "Czesław Kaczmarek. Biskup Niezłomny". – Biskup Kaczmarek był  najbardziej prześladowanym hierarchą Kościoła w ówczesnym czasie przez reżim komunistyczny. Został poddany bardzo brutalnemu śledztwu, nie był bity, nie był torturowany fizycznie, ale przecież tortury psychiczne potrafią być dużo bardziej wyrafinowane i mają większy wpływ na człowieka. Wystarczy powiedzieć, że był przesłuchiwany ponad 230 razy. Wmawiano mu, że Kościół się całkowicie od niego odciął, nie poinformowano go nawet o śmierci matki – powiedział Rafał Nowak, dyrektor Wzgórza Zamkowego w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Przed nami XV edycja Pikniku Historyczno - Edukacyjnego Wikingowie i Słowianie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15 - 16 września w Bobrzy w gminie Miedziana Góra. - Zaczęło się to wszystko od tego, że chcieliśmy zainteresować ludzi tematem, na początku samych Wikingów i Celtów. Natomiast z biegiem czasu doszliśmy do wniosku, że prezentowanie początków państwa polskiego jest ciekawsze. Poza tym, relacje Wikingów i  Słowian nie były ścisłe, ale były, istniały, więc nie możemy mówić, że Wikingowie to jest jakiś temat odległy od nas - mówił Michał Bednarski z Klubu Historycznego "Hird" w audycji "Prawdę Mówiąc" Katarzyny Bernat na antenie Radia eM.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił już termin wyborów samorządowych, odbędą się one 21 października. Jednak obecny prezydent Kielc, decyzję o kandydowaniu w nich, podejmie na początku września. - Jeszcze tak naprawdę nie podjąłem tej decyzji, jest wiele czynników, które trzeba rozważyć, to jest bardzo odpowiedzialne zadanie. Jest jednak pewna granica, której nie można przekraczać. Tą granicą są pierwsze dni września, wtedy oznajmię mieszkańcom naszego miasta, jaka jest moja decyzja - mówił Wojciech Lubawski, prezydent Kielc  w audycji "Prawdę Mówiąc" Katarzyny Bernat na antenie Radia eM.

Została zmieniona ustawa dotycząca elektromobilności. Skutkiem tego, jest wymiana autobusów miejskich, na takie, które są ekologiczne, napędzane gazem, wodorem lub energią elektryczną. – Na chwilę obecną nie mamy infrastruktury elektrycznej, więc poszliśmy w kierunku gazu. Jesteśmy już po rozmowach i ostatecznych uzgodnieniach z PGNiG.  Na terenie naszej zajezdni zostanie wybudowana stacja napełniana zbiorników gazem, ponieważ na taki napęd będą jeździły autobusy. Będzie to otwarta stacja dostępna również dla klientów zewnętrznych. Autobusów na gaz do 2025 roku musimy kupić ok. 60.    – powiedziała Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach w audycji "Prawdę Mówiąc" Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Strona 6 z 82

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna