online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE
online button
online button

RADIO AUDYCJE

W Starostwie Powiatowym w Kielcach otworzona została wystawa o Wincentym Witosie. Urząd przypominając losy tej postaci włącza się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Ponadto starostwo planuje zorganizować kolejne ekspozycje o drogach do wolnej Polski. O tym i nie tylko o tym w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce mówił Michał Godowski, starosta kielecki. 

PiS szykuje się do wyborów

Kielce / 22 stycznia 2018 /

Rok 2018 jest rokiem wyborów samorządowych. W Prawie i Sprawiedliwości trwają rozmowy dotyczące kandydatów na prezydentów miast i do sejmików. –Zgłosiłam kierownictwu partii trzy warianty kandydatur prezydenta Kielc. Pod uwagę brany jest między innymi obecny włodarz miasta, Wojciech Lubawski. Dwa tygodnie temu podczas spotkania na Nowogrodzkiej przedstawiałam założenia programu PiS dla samorządu województwa. Jest on obecnie analizowany. Ogłosimy go w odpowiednim momencie – poinformowała posłanka rządzącej partii Anna Krupka w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Pamiętamy o powstańcach

Kielce / 19 stycznia 2018 /

Przed nami 155. rocznica Powstania Styczniowego. Od wielu lat włącza się w nią kielecka młodzież. Uczniowie odwiedzą dziś groby powstańców na cmentarzach. – To inicjatywa Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego, które doprowadziło do tego, że ich mogiły są oznaczone tabliczkami. Młodzież chętnie zaangażowała się w to, by zapalić na nich znicze – powiedział dr Marek Maciągowski, dyrektor Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, który wraz z Andrzejem Wiatkowskim ze SODN był gościem Katarzyny Bernat w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce.

Rok Niepodległości

Kielce / 18 stycznia 2018 /

W tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W województwie świętokrzyskim obchody tego jubileuszu rozpoczęły się w ubiegłym roku Korowodem Niepodległości. – Korowód dotarł już do około 3 tysięcy uczniów, ale przd nami jeszcze wizyta w kilku miastach powiatowych, między innymi w Busku-Zdroju. Na stronie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego funkcjonuje zakładka „Niepodległa”. Można znaleźć na niej informacje o tym, jakie wydarzenia organizują samorządy w związku z jubileuszem niepodległości. Chcemy, aby całe województwo żyło Rokiem Niepodległości – powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Wyzwoliciele czy okupanci?

Kielce / 17 stycznia 2018 /

Mija 73. rocznica wkroczenia do Polski Armii Czerwonej. Propaganda okresu PRL podawała, że byli oni naszymi wyzwolicielami. - Przyszedł najwyższy czas, by jednoznacznie stwierdzić, że ten termin był stosowany w sposób nieuprawniony - powiedział Marek Jończyk, historyk z kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Jutro XXI Dzień Judaizmu

Kielce / 16 stycznia 2018 /

Jutro w Kościele katolickim będziemy obchodzić XXI Dzień Judaizmu. Jego tegoroczna edycja jest skupiona wokół biblijnego wezwania „Pokój! Pokój dalekim i bliskim” z Księgi Izajasza gościem audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat była Agnieszka Dziarmaga, dyrektor Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego Świętokrzyski Sztetl.

Staną w obronie życia

Kielce / 15 stycznia 2018 /

Istnieje prawdopodobieństwo, że parlament jeszcze w tej kadencji przyjmie ustawę „W obronie życia” zakazującej aborcji.

MPK wygrało przetarg na obsługę linii autobusowych w Kielcach. W czwartek Sąd Okręgowy zmienił wyrok Krajowej Izby Odwoławczej i odrzucił skargę firmy Michalczewski. – Odczuliśmy ogromną ulgę. Tak naprawdę jednak wygrali wszyscy pasażerowie i komunikacja miejska w Kielcach. Nie wyobrażam sobie sytuacji, by było inaczej – powiedziała w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach.

Czy należy zburzyć pomnik Bojowników o Wyzwolenie Narodowe i Społeczne na kieleckiej Kadzielni w ramach ustawy dekomunizacyjnej? Co dalej z planami budowy biurowca przy ul. Leśnej oraz jak będzie funkcjonowała pierwsza publiczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Kielcach? Na te i inne pytania odpowiadał dziś prezydent Kielc, Wojciech Lubawski w audycji Prawdę Mówiąc.

Choć wydawać by się mogło, że skoro mamy łagodną zimę, to problem związany z ochroną osób bezdomnych nie osiąga dużej skali, to i tak powinniśmy dokładać wszelkich starań, by zapewnić im miejsca noclegowe. Czy w województwie mamy ich pod dostatkiem? Odpowiedź na te i inne tematy w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat, której gościem była Anna Gromska, kierownik wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.

Obchody 100-lecia niepodległości Polski, wybory samorządowe, inwestycje i kontynuacja rządowych programów społecznych, to najważniejsze wydarzenia 2018 roku. – Mam nadzieję, że wytrzymamy również presję Unii Europejskiej, bo walczymy o zjednoczoną i chrześcijańską Europę taką, jaką chcieli jej twórcy – mówił Krzysztof Słoń, senator RP z Prawa i Sprawiedliwości.

Rok 2017. Rok pracowników.

Świętokrzyskie / 03 stycznia 2018 /

- Miniony rok był dobrym rokiem dla pracowników – uważa Waldemar Bartosz, przewodniczący Regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność.

Rok 2017. Naprawa państwa

Kielce / 02 stycznia 2018 /

Miniony rok to naprawa państwa. To wszystko co się działo w tym obszarze rzutowało na życie kielczan – uważa redaktor Tomasz Natkaniec.

W piątek Sąd Okręgowy w Kielcach zdecyduje kto będzie woził kielczan: MPK Kielce czy firma Michalczewski. – Liczę, że sąd wyda decyzję sprawiedliwą – mówił w Radiu eM Kielce Bogdan Latosiński, poseł PiS, honorowy przewodniczący „Solidarności” w MPK Kielce i przewodniczący Rady Nadzorczej spółki pracowniczej.

Strona 7 z 84

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna