Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

RADIO AUDYCJE

O pamięci i nadziei

Kielce / 30 listopada 2017 /

„Pamięć i nadzieja” – to tytuł konferencji o Polakach ratujących Żydów, w której uczestniczyła wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. – Kiedy dostałam zaproszenie od ojca Tadeusza Rydzyka, stwierdziłam, że nie może mnie tam nie być. Zwłaszcza, że reprezentuję region bardzo silnie naznaczony piętnem pogromu kieleckiego. Na konferencji miałam okazję poznać świadectwa osób, które zostały uratowane podczas II wojny światowej. Były to wzruszające historie ludzi, którzy dziś są w podeszłym wieku. Wówczas były to małe dzieci – powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kielcach zaprasza do służby przygotowawczej, po której możliwa jest praca w wojsku. To propozycja dla ochotników, którzy wcześniej nie pełnili jakiegokolwiek rodzaju czynnej służby wojskowej a chcieliby zostać zawodowym żołnierzem. WKU czeka na zgłoszenia zarówno od mężczyzn jak i kobiet w wieku od 18 do 50 roku życia.

We wtorkowej audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce gośćmi Katarzyny Bernat byli Rafał Nowak – dyrektor Wzgórza Zamkowego w Kielcach oraz Sławomir Mazur – dziennikarz TVP3 Kielce. Z ich inicjatywy powstał film fabularny o biskupie Kaczmarku.

W minionym tygodniu posłowie przegłosowali ustawę dotyczącą ograniczenia handlu w niedzielę. – Od marca 2018 roku zakaz będzie obowiązywał w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. W 2019 roku zakupy zrobimy w ostatnią niedzielę miesiąca. Już od 2020 roku wszystkie niedziele w sklepach wielkopowierzchniowych będą dniami wolnymi – powiedział Bogdan Latosiński, poseł Prawa i Sprawiedliwości z NSZZ Solidarność w poniedziałkowej audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce. W rozmowie poseł Latosiński odniósł się również do przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego (dla kobiet - 60 lat, dla mężczyzn – 65 – przyp. red.)

Kielecka jednostka Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych powstała w 2011 roku z połączenia dwóch jednostek: Centrum Szkolenia dla Potrzeb Sił Pokojowych i Centralnej Grupy Współpracy Cywilno-Wojskowej. W poniedziałek dowodzenie nad CPdMZ objał kielczanin płk. Paweł Chabielski. W audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenia Radia eM Kielce mówił: - Chciałbym otworzyć się w szczególności na młodych ludzi, bo to oni są solą naszej Ziemii.

Szykują się duże zmiany w zasadach składania wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników. Jakie to zmiany i kogo dotyczą?  Małgorzatę Erlich-Smurzyńską, dyrektora Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pytał o to Piotr Wójcik.

- Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej doceniło działający przy miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach zespół Profilaktyki Rodzinnej za działalność na rzecz rodzin z dziećmi w kryzysie w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki społecznej, wspracia w pokonywaniu trudności życiowych, a także w interwencji w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom – mówiła Izabela Aniołek, kierownik działu opieki i wychowania MOPR w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenia Radia eM Kielce.

Skarżyskie Mesko poszukuje wykwalifikowanych fachowców, ale przede wszystkim młodych ludzi, którzy chcą zdobyć doświadczenie. - W ostatnim miesiącu firma przyjęła ponad 30 nowych osób, zarówno pracowników warsztatowych, jak również wysoko wykwalifikowanych absolwentów wyższych uczelni - mówił Stanisław Głowacki, przewodniczący Solidarności w Mesko Skarżysko w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

M. Zuba: Realizujemy obietnice

Kielce / 20 listopada 2017 /

Jak wynika z sondaży, po dwóch latach rządów, partia rządząca cieszy się 45-procentowym poparciem społeczeństwa. – To pierwszy rząd, który realizuje swoje wyborcze obietnice. To rząd, który wsłuchuje się w oczekiwania społeczne i naprawia Polskę usuwając zaniedbania poprzednich ekip rządzących – powiedziała Maria Zuba, posłanka Prawa i Sprawiedliwości w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Idźcie i głoście!

diecezja kielecka / 16 listopada 2017 /

Dobiega końca Rok Duszpasterski, w którym w sposób szczególny Kościół katolicki zachęcał do ewangelizacji. – W diecezji był to bardzo ciekawy rok. Zaowocował on ogromną otwartością misyjną. Ksiądz biskup Jan Piotrowski posłał na misje kilka osób, a wśród niech dwie osoby świeckie – powiedział ksiądz biskup Jan Piotrowski w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Pokażą kulturę Romów

Kielce / 17 listopada 2017 /

„Pożegnanie Taboru” to tytuł wystawy dotyczącej społeczności romskiej w fotografiach Andrzeja Polakowskiego z lat 1966-1967. Można ją oglądać w Muzeum Dialogu Kultur Muzeum Narodowego. – To zdjęcia dokumentujące ważny okres w życiu polskich Romów. W latach 60. i 70. Zakończyli ważny etap w swojej historii, czyli czas wędrowania. Wyjeżdżali na wiosnę, a na zimę wracali do zimowisk. Przez wiosnę, lato i jesień wędrowali po polskich drogach. Ówczesna władza dołożyła jednak starań, by uniemożliwić Romom wędrowanie - powiedziała Agnieszka Caban, kierownik muzeum, w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Promują legalne zatrudnienie

Świętokrzyskie / 15 listopada 2017 /

„Pracuję legalnie” – pod takim hasłem rozpoczyna się kampania informacyjno-edukacyjna. – Praca „na czarno” nadal jest w Polsce i naszym regionie znaczącym problemem. Potwierdzają to nasze kontrole. To praca bez żadnego oficjalnego potwierdzenia zawarcia umowy, na podstawie której pracownik wiedziałby, czy i jakie dostaje wynagrodzenie, w jakim wymiarze będzie pracował, a także kto zadba o jego bezpieczeństwo. Na 870 kontroli zatrudnienia Polaków w niemal 40 przypadkach stwierdza się nieprawidłowości. Jeszcze gorzej jest w przypadku cudzoziemców – uchybienia sięgają nawet 50 procent kontroli – informuje Barbara Kaszycka, nadinspektor pracy w Okręgowym Inspektoracie Pracy. Studio audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat odwiedziła wraz z Michałem Gałczyńskim, wicedyrektorem Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

Minęło 15 lat od wyboru Wojciecha Lubawskiego na Prezydenta Kielc. – Trudno uwierzyć, że te lata tak szybko minęły. Mam taką naturę, że zawsze widzę swoje zaniedbania i niedociągnięcia. Jest wiele rzeczy, które sprawiły, że przez ten czas Kielce się zmieniły. Mam też jednak i świadomość, że mogłem zrobić jeszcze więcej. Czas szybko biegnie, ale musi być dobrze wykorzystywany – powiedział prezydent w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

- Wiele osób walczących na frontach było ludźmi wierzącymi. Z żołnierzami byli kapelani, którzy odprawiali Msze święte. Kościół był zawsze zaangażowany w to, co dzieje się w kraju i zawsze brał w tym czynny udział – powiedział ksiądz Stanisław Strycharczyk, kapelan Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce. W studiu przy ulicy Sienkiewicza 2 gościł wraz z Robertem Mazurem, dowódcą Szwadronu.

Strona 7 z 82

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna