Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Rekolekcje powołaniowe

Diecezja Kielecka / 15 grudnia 2016 /

Od 26 do 29 grudnia tego roku potrwają  rekolekcje powołaniowe zatytułowane „Zacznij słuchać Głosu Powołania". Rekolekcje skierowane do młodzieży męskiej z diecezji kieleckiej przeprowadzone zostaną w Ośrodku Rekolekcyjnym „WYSPA" koło Budzynia. O szczegółach tego wydarzenia poinformował w porannej rozmowie Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce ks. dr Mirosław Kowalski, moderator duszpasterstwa powołań w diecezji kieleckiej.

 

 

Posłuchaj: 

Trwa akcja pomocowa dla polskich kombatantów mieszkających na Kresach Wschodnich.  Do inicjatywy już  po raz trzeci przyłączyły się także Kielce. W wybranych miejscach w mieście można składać dary, które pojadą do Kresowiaków. Potrzebne są produkty żywnościowe z długim terminem ważności a także wszelkiego rodzaju chemia gospodarcza.  Chętnie przyjmowane są również świąteczne kartki z życzeniami.  

35 lat...

Kielce / 12 grudnia 2016 /

- Przede wszystkim modlitwa za ofiary stanu wojennego – powiedział poseł Bogdan Latosiński zapytany o to, jak będzie obchodził 35. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Ta ważna dla solidarnościowców i wszystkich Polaków data była jednym z głównych tematów porannej audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce.

W dzisiejszym odcinku o konferencji klimatycznej w Marakeszu, w której uczestniczyło 25 tysięcy przedstawicieli wszystkich O konferencji opowiada Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska - Paweł Sałek.

 

Już niebawem żywa szopka stanie przed kościołem o. Kapucynów przy ulicy Warszawskiej w Kielcach. Stało się to już tradycją w naszym mieście– Tradycją stało się też to, że co roku jeździmy z prywatną wizytą do Watykanu, gdzie spotykamy się z Ojcem Świętym, który błogosławi figurkę Dzieciątka Jezus – poinformował w porannej rozmowie Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce wiceprzewodniczący Rady Miasta Władysław Burzawa.

Przedświąteczna pomoc Caritas

Diecezja kielecka / 01 grudnia 2016 /

Caritas diecezji kieleckiej  jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia wychodzi z wieloma inicjatywami do potrzebujących.  Od lat w tym czasie dystrybuowane są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Prowadzone są również zbiórki żywności.  O tym, i nie tylko o tym w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM mówił ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor kieleckiej Caritas.

Promują BHP

30 listopada 2016 /

- Państwowa Inspekcja Pracy nie tylko kontroluje, ale też służy pomocą i promuje dobre praktyki wśród pracodawców – powiedziała w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce Barbara Kaszycka, nadinspektor pracy w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Kielcach. Jak to wygląda w praktyce? Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

W dzisiejszej audycji Sygnały Natury Piotr Trentowski w Ministerstwie Środowiska pytał o rentrodukcje żubra w Polsce północno-wschodniej. Piotr Trentowski

Ponad 13 tysięcy złotych niewłaściwie nałożonych kar musi zwrócić jednemu z przewoźników Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. O szczegółach sprawy informuje Bartłomiej Dorywalski w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM.

ZUS uczy młodych

Kielce / 24 listopada 2016 /

-Staramy się przekazać młodym ludziom ważne informacje dotyczące tego, co kiedyś może ich spotkać w życiu w zakresie ubezpieczeń społecznych - powiedział w audycji Prawdę Mówiąc Paweł Szkalej, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału ZUS odnosząc się do inicjatywy polegającej na organizowaniu przez zakład lekcji w szkołach. Posłuchaj całej audycji.

Trwa tydzień honorowego krwiodawstwa

Świętokrzyskie / 23 listopada 2016 /

- Krwiodawcy chętnie odpowiadają na apele ze strony mediów czy Kościoła - powiedział Jerzy Stalmasiński, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce. Jak zauważył, RCKiK w pełni pokrywa zapotrzebowanie płynące ze współpracujących z nim klinik. O ile krwiodawców nam nie brakuje, o tyle wciąż kuleje u nas transplantologia narządów.

144 tysiące to liczba dzików która żyje w polskich lasach. Zakończyła się inwentaryzacja dzików której celem było uzyskanie informacji o wielkości populacji. Tematem kolejnej Audycji Sygnały Natury jest podsumowanie akcji. O szczegółach Piotr Trentowski.

22 listopada to dzień, w którym wspominamy w Kościele katolickim św. Cecylię, patronkę śpiewaków i organistów. Z kolei w najbliższą sobotę będziemy obchodzić jubileusz 90-lecia Chóru Bazyliki Katedralnej. Gościem audycji Prawdę Mówiąc był Mariusz Bednarz, organista w kieleckiej Bazylice Katedralnej.

Starania o ulokowanie centralnego portu lotniczego w Obicach, rozszerzenie Starachowickiej Strefy Ekonomicznej o Staszów, czy wspieranie lokalnego przemysłu – takie przedsięwzięcia na rzecz regionu realizują świętokrzyscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Więcej w audycji Prawdę Mówiąc, której gościem była posłanka Anna Krupka z PiS.

Strona 7 z 71

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay