Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

AUDYCJE RADIOWE

Wspólną muzyczną markę tworzą od około trzech lat. Wiele razy grali w kieleckich klubach, miejskich scenach, niedawno też wystąpili podczas koncertów zorganizowanych z okazji obchodów Światowych Dni Młodzieży kiedy to dali się poznać z najlepszej strony licznej i różnorodnej publiczności. Ta grupa muzyczna mieszkańcom regionu świętokrzyskiego jest już raczej dobrze znana. Ostatnio też zaczęła próbować sił na większych ogólnopolskich scenach, co zaowocowało sukcesami. W ramach jednego z nich będzie możliwe wydanie płyty. Mowa oczywiście o zespole grającym reggae Wolni Ludzie. To kolejni muzycy, którymi ziemia świętokrzyska może spokojnie się szczycić.

Minister Rozwoju oraz wicepremier w rządzie Beaty Szydło odwiedził dziś region świętokrzyski oraz Kielce. W Kieleckim Parku Technologicznym rozmawiał z przedstawicielami świętokrzyskiego biznesu o założeniach planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Natomiast w rozmowie z Radiem eM Kielce mówił o zmianach w infrastrukturze drogowej, bezrobociu, pomyśle Portu Centralnego oraz o współpracy rządu z Senegalem. Zapraszamy do przesłuchania rozmowy.

W niedzielę (03.07) w Parku Etnograficznym w Tokarni odbędzie się kolejne Rodzinne Spotkanie w Skansenie. – Zapraszamy cale rodziny, z dziećmi, dziadkami. Rodziny wielopokoleniowe czują się u nas wyśmienicie. To spotkanie poświęcone będzie tematyce wykorzystania wody na wsi - mówi Beata Ryń rzecznik Muzeum Wsi Kieleckiej.

Przed nami 70. rocznica tragicznych wydarzeń w mieście. 4 lipca 1946 roku doszło do pogromu kieleckiego. IPN przyłączył się do organizacji konferencji naukowej, która ma za zadanie przybliżyć tamto wydarzenie.

Za nami sesja absolutoryjna Sejmiku. Radni oceniali realizację budżetu za 2015 rok. Zarząd uzyskał absolutorium ale nie jednogłośnie. – Wiem, że pan Marszałek wystawił sobie mocną czwórkę, ja pytam czemu nie piątkę? Pełni tę funkcję od 10 lat i od tego czasu jesteśmy wśród  pięciu najbiedniejszych województw regionów w Unii Europejskiej - mówi doktor Bartłomiej Dorywalski radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z Prawa i Sprawiedliwości.

Wokół Brexitu

27 czerwieca 2016 /

Temat Brexitu czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie schodzi z topu zagadnień poruszanych w mediach. – Nie można przejść obojętnie wobec tego wydarzenia. Nie zaskakuje mnie jednak takie rozstrzygnięcie sytuacji, że Brytyjczycy postanowili wyjść z Unii Europejskiej. Jest to zasługa obecnych struktur, układów władzy i panowania tam koalicji tak zwanych chrześcijańskich demokratów i socjaldemokratów. To za ich przyczyną między innymi UE zmieniła swoje oblicze - mówi poseł Krzysztof Lipiec, szef świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

O karcie EKUZ

30 czerwieca 2016 /

- Rozpoczynają się wakacje. Wiele osób planuje wyjazdy. Warto przed wybraniem się na zagraniczną wycieczkę wyrobić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego - mówi Beata Szczepanek rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wakacje w mieście

23 czerwieca 2016 /

Zbliżają się wakacje. W piątek (24.06) uczniowie kończą rok szkolny. - Co ciekawego będzie się działo w Kielcach, podczas nadchodzących dwóch miesięcy laby? - mówi Mieczysław Tomala dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce.

Kielce w czołówce

22 czerwieca 2016 /

- Kielce znajdują się w czołówce miast, w których zrealizowano najwięcej świadczeń w ramach programu Rodzina 500 plus. Dotychczas, a jest to około połowa przysługujących świadczeń, wypłacono za trzy miesiące 17 milionów złotych. Nadal nie złożyło wniosków 2500 osób - szacuje Marek Scelina dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Co stoi za sukcesem nominowanej do nagrody Laur Świętokrzyski firmy SUPON? Odpowiedzi na to pytanie szukał Piotr Wójcik w rozmowie ze swoimi gośćmi: Piotrem Bąkiem i Stanisławem Rupniewskim.

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie na 2016 rok już minął. Czy ci, którzy nie zdążyli go dotrzymać pozostaną bez wsparcia? Odpowiedź w wywiadzie Piotra Wójcika z Małgorzatą Erlich-Smurzyńską z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

- Wodociągi Kieleckie mogą poszczycić się najnowocześniejszą instalacją w Polsce i jedną z najlepszych w Europie. Spółkę odwiedzają zagraniczne delegacje, by podpatrzeć zastosowane rozwiązania. Byli już u nas Amerykanie, Chińczycy, Duńczycy, Włosi czy Ukraińcy – wymienia Henryk Milcarz prezes Wodociągów Kieleckich.

- Rząd przyjął założenia do budżetu na przyszły rok, mowa w nich między innymi  o wzroście minimalnej płacy do 2000 złotych brutto w przyszłym roku. Przy tej okazji premier Beata Szydło napisała do mnie list który zamieściłam na swojej stronie internetowej - mówi Maria Zuba poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Województwo Świętokrzyskie jest na pierwszym miejscu w Polsce, pod względem decyzji wydanych w programie „Rodzina 500 plus”. W ciągu dwóch miesięcy wydano ich 77 procent w stosunku do złożonych wniosków - mówi Agata Wojtyszek wojewoda świętokrzyski.

Strona 7 z 66

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay