Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

Gosciem dzisiejszego programu Świętokjrzyskie to My jest reżyser teatralny, dyrektor Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach Michał Kotański. Dziś o teatrze, premierach tego sezonu i zbliżającym się remoncie. Rozmawiała A. Niemczyk

W pierwszym po wakacyjnym odcinku goścmi Stacji Integracji były incjatorki wydarzenie "Organizacje NGO łączmy się" Danuta Papaj (Projekt Swiętokrzyskie), Aleksandra Bąk i Magdalena Pawlik-Paciorek( Fundacja Dogadanka), Anita Majkowska (Bezpieczny dom) i Anna Żmudzińska (Klub Modnych Babeczek)

9 września o godzinie 12 w Parku Etnograficznym w Tokarni rozpoczną się kolejne obchody Święta Chleba. Wydarzenie zainauguruje Msza Święta i uroczysty Korowód Dożynkowy.

Igor Hawryszko właściciel firmy Lokum Nieruchomości w Kielcach. Rozmowę prowadzi Aleksandra Niemczyk.

Reforma wymiaru sprawiedliwości trwa. Obejmuje ona również przepisy dotyczących lichwy i pożyczek udzielanych przez instytucje finansowe inne niż banki.

Gościem Aleksandry Niemczyk była lek. med. Barbara Szczepańska specjalista chorób zakaźnych, specjalista pediatrii, kierująca Pododdziałem Infekcyjno-Neurologicznym, zastępca kierownika Kliniki Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach

Ponad 10 tysięcy osób z województwa świętokrzyskiego zostało przebadanych przez pracowników Zakładu Usług Społecznych w związku z kontrolami zwolnień lekarskich. Okazuje się, że wiele osób wykorzystywało zwolnienia w nieprawidłowy sposób. Zdarzały się również sytuacje przedstawiania sfałszowanych dokumentów.

 

W Kielcach rozpoczyna się prestiżowa impreza, jaką jest Salon Przemysłu Obronnego. W tym roku wydarzenie ma szczególny wymiar ze względu na to, że obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

- MSPO kojarzy się z Kielcami. Jeśli gdziekolwiek na świecie mówimy o Kielcach, to w kontekście targów obronnych – powiedział w Radiu eM Kielce prof. Piotr Wawrzyk, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Rozmowa z Beatą Przeniczną w ramach audycji Kobieton. Prowadzi Aleksandra Niemczyk.

Do 30 września będzie trwała rekrutacja do Ochotniczych Hufców Pracy w naszym regionie. To doskonała szansa na wejście na rynek pracy dla młodych ludzi.

Uroczystą konwencją wyborczą Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło kampanię do wyborów samorządowych. Jednym z jej elementów jest objazd naszego kraju przez premiera Mateusza Morawieckiego, który specjalnym PiS-busem odwiedzi także Kielce.

Przed nami XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Wydarzenie rozpocznie się 4 września w Targach Kielce. Na MSPO zaprezentuje się rekordowa ilość 624 firm z 31 krajów.

Mieszkańcy Chańczy zyskają nową nawierzchnię drogi powiatowej przebiegającej przez ich miejscowość. Natomiast w najbliższą niedzielę w Chmielniku odbędzie się festyn rodzinny na rzecz tamtejszego szpitala.

38 lat temu zostały podpisane porozumienia sierpniowe. Ich efektem było zalegalizowanie działalności związków zawodowych. W 2005 roku ustanowiono ten dzień świętem państwowym, czyli Dniem Solidarności i Wolności.

Przełom sierpnia i września przypomina Polakom o uczczeniu ważnych rocznic historycznych. 31 sierpnia mija 38 lat od podpisania porozumień sierpniowych i powstania "Solidarności", natomiast w sobotę 1 września, przeżywać będziemy 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Strona 6 z 83

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna