Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

Jak co roku, w okresie Uroczystości Wszystkich Świętych, policjanci organizują akcję „Znicz”. To czas wzmożonego ruchu drogowego, ale również wzmożonej pracy mundurowych. Akcja rozpocznie się w środę, 31 października od godziny 14 i potrwa do 4 listopada.  Należy spodziewać się wzmożonych kontroli, większej liczby patroli policyjnych, nie tylko oznakowanych, ale również nieoznakowanych i tych wyposażonych w wideorejestratory. Będzie również sprawdzana trzeźwość kierowców. O tegorocznej akcji "Znicz" z aspirantem Mariuszem Bednarskim z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach rozmawia Katarzyna Bernat.

Posłuchaj całej rozmowy:

Audycja z dnia 31.10.2018

Gość: Filip Witkowski, rehabilitant ze Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji w Kielcach.

Temat: Na jakie dolegliwość pomagają okłady całościowe z borowiny? Kto może z nich korzystać? Ile zabiegów potrzeba żeby poczuć się lepiej?

Każdy i każda z nas może pomagać zwierzętom – mogą być to zarówno małe rzeczy, jak i większe. Każda się liczy i każda jest ważna. Każdy i każda z nas ma w sobie potencjał, by zmienić sytuację zwierząt! Tylko od naszego zaangażowania, motywacji, chęci do działania zależy, w jakim świecie zarówno my, jak i zwierzęta będziemy żyć. O trudach i satysfakcji z pomagania w najnowszym wydaniu magazynu opowiedzą Daria Antonina Szyda i Joanna Posłowska.

Od 1993 roku wolontariusze Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach 1 i 2 listopada zbierają datki na ratowanie zabytków kieleckich cmentarzy. Kielczanie nie szczędzą pieniędzy. Dzięki nim dawny blask odzyskało już kilkaset nagrobków. O tegorocznej kweście z prezesem Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego rozmawia Katarzyna Bernat.

Gmina Sitkówka-Nowiny rozpoczęła w ostatnim czasie projekt "Wymelduj smog ze swojego sąsiedztwa" To kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca ochrony powietrza atmosferycznego. O szczegółach akcji i tym, skąd wziął sie pomysł jej organizacji rozmawia Piotr Wójcik z wójtem gminy, Sebastianem Nowaczkiewiczem.

Młodość to atut

30 października 2018 /

- Młodość to w sprawowaniu władzy atut. Jestem młody, mam chęci i chcę się zaangażować w działania społeczne w mojej gminie - powiedział na antenie Radia eM Kielce lokalny kandydat na wójta gminy Miedziana Góra. W pierwszej turze wyborów uzyskał on wynik 36,35 proc. Jego kontrkandydat w drugiej turze, obecnie urzędujący wójt Zdzisław Wrzałka uzyskał poparcie 30,36 proc. wyborców.

Audycja z dnia 30.10.2018 

Gość: ks. Wojciech Skorupa, misjonarz, a obecnie dyrektor ekonomiczny w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

 Temat: Powołanie, działalność misyjna w Kazachstanie.  

Audycja z dnia 28.10.2018

Gość: Anna Michalska, nauczycielka edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, dyrektorka Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi "Złota Rybka" w Kielcach.

Temat: Adaptacja dziecka w przedszkolu, czyli jak radzić sobie z płaczem. Jakie korzyści płyną z funkcjonowania dzieci w grupie integracyjnej?

Audycja z dnia 29.10.2018

Gość: Jarosław Wojciechowski z Fitness Klubu Symetris. 

Temat: Pogoda zniechęca do biegania i jazdy na rowerze? Może warto wybrać zajęcia indoor cycling i indoor walking? O rowerach stacjonarnych i bieżniach mechanicznych opowiemy prawie wszystko :) 

Audycja z dnia 27.10.2018

Gość: Krzysztof Miklaszewski - reżyser, krytyk literacki, aktor i dyrektor artystyczny Festiwalu Form Dokumentalnych NURT

Temat: XXIV Festiwal Form Dokumentalnych NURT , który odbędzie się w Kielcach od 19 do 23 listopada 2018

Audycja z dnia: 27.10.2018

Gość: Mariola Haraźny i Ludwik Pisarski, podróżnicy i członkowie Stowarzyszenia Salutem

Temat: O wyjątkowej wyprawie do Afryki, odkrywaniu pasji podróżniczej i przełamywaniu barier.

11 listopada będziemy obchodzić setną rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednak ważne wydarzenia związane z tym jubileuszem trwają już od minionego roku.

Audycja z dnia 26.10.2018

Goście: Joanna Massalska-Bzymek, dział marketingu Ośrodka Polanika i Karolina Moćko, koordynatorka ds. rehabilitacji w Ośrodku Polanika, terapeuta SI, hipoterapii i dogoterapii.

Temat: Czy turnusy rehabilitacyjne to jedyne wyjście? Jakie efekty może dać terapia dojazdowa? Na czym polega Integracja sensoryczna i komu pomaga? Hipoterapia i dogoterapia czyli co daje kontakt ze zwierzętami?

Audycja z dnia 26.10.2018

Goście: Elżbieta Pańtak, dyrektorka Kieleckiego Teatru Tańca, tancerka, pedagog tańca, choreograf i Grzegorz Pańtak, zastępca dyrektora Kieleckiego Teatru Tańca, tancerz solista KTT, pedagog tańca jazzowego i modern jazz, choreograf.

Temat: Co słychać w Kieleckim Teatrze Tańca? Jak wyglądają kulisy teatru? Dlaczego warto podejrzeć lekcje tańca i jak to zrobić?

 Audycja z dnia 25.10.2018

Jaki kolor kiedyś miał znaleźć się w barwach narodowych i jakie jest ich znaczenie. To tylko niektóre zagadnienia jakie poruszy Paweł Grzesik, kurator wystawy „ Biel, Czerwień, Braterstwo”, którą możemy oglądać w Muzeum Narodowym.

Audycja z dnia 25.10.2018

Gościem eM na Zakupach był Robert Woś że sklepu "Zabawki z klasą" przy ul. Zagórskiej 3 w Kielcach.

Rozmawialiśmy o zabawkach ale nie tylko dla dzieci...;)

Strona 6 z 91

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna