Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

Audycja z dnia 26.02.2019

Gość: Janina Łucak, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Ponad Czasem", członek Fundacji "Dobro jest w nas", członek Rady Nadzorczej KSM, ławnik w Sądzie Okręgowym w Kielcach, członek Wojewódzkiej Społecznej Rady Seniorów, sekretarz Kieleckiej Rady Seniorów i inżynier budownictwa.

Temat: Uniwersytet Trzeciego Wieku, aktywność społeczna, realizacja marzeń.

Coraz bliżej realizacji długo wyczekiwanej w regionie inwestycji drogowej, czyli budowy trasy S74 na odcinkach S74 Przełom/Mniów – węzeł Kielce Zachód oraz od Łagowa do Jałowęsów. – To droga ogromnie ważna dla naszego regionu. Dla jego rozwoju gospodarczego i turystycznego. Ta droga będzie się łączyć z Via Carpatia, trasą przebiegającą od Kłajpedy przez Kowno, Białystok, Lublin, Rzeszów, Słowację, Rumunię i Bułgarię aż do Grecji – powiedziała Maria Zuba, poseł Prawa i Sprawiedliwości w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej przywrócił pamięć o nich. – Historia tych ludzi to nasze dziedzictwo. Gdyby nie oni, to prawdopodobnie idea niepodległościowa nie miałaby takiego wymiaru – powiedziała dr Dorota Koczwańska-Kalita, naczelnik kieleckiej delegatury IPN w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Program Rodzina 500 plus będzie obowiązywał już od pierwszego dziecka. – Wprowadzając program przejmowaliśmy budżet po koalicji PO-PSL i tam nie były przewidziane na to środki. Musieliśmy więc wygospodarować z niego ponad 17 miliardów złotych. W kolejnym było to ponad 20 miliardów. Program sprawdził się również pod kątem ekonomicznym i dzięki temu pieniądze z 500 plus zapracowały na kolejne 500 plus, tym razem już dla każdego dziecka – powiedziała wicepremier Beata Szydło w rozmowie z Katarzyną Bernat. Wicepremier zapowiedziała też między innymi wsparcie polityki senioralnej. Zapewniła ponadto, że startując do europarlamentu ze świętokrzysko-małopolskiej listy widzi potrzebę wsparcia dla uboższych regionów.

Audycja z dnia 28.02.2019

Gość: Karolina Salamon z "Magii Łazienek"

Temat: Wszystko o najnowszych trendach łazienkowych i jak stworzyć swoją ulubioną łazienkę nawet w małym mieszkaniu. A na koniec...miła niespodzianka :)

Pierwszego marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z ich historią jest szczególnie związane Wzgórze Zamkowe w Kielcach.

W najbliższy piątek będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. – Przywracanie pamięci o nich jest szczególnie istotne, ponieważ ich oprawcy chcieli o nich zapomnieć. Zapomnieć o tych, którzy nigdy nie zgodzili się ze zniewoleniem militarnym i gospodarczym kraju, które miało miejsce po zakończeniu drugiej wojny światowej – powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce.

Uchodźcy, czy imigranci? Pokojowo nastawieni ludzie uciekający przed wojną, czy ukryci agenci tzw. Państwa Islamskiego? Kryzys migracyjny, którego widmo cały czas krąży nad Europą rodzi wiele pytań, na które ciężko znaleźć odpowiedź. Choć tematyka z nim związana w ostatnim czasie nie jest numerem jeden w unijnej debacie publicznej to jednak wciąż stanowi on palący problem dla wspólnoty.

Czy reagujemy na krzywdę zwierząt i czy pomaganie bezdomnym psom czy kotom to wstyd? Już dziś zapraszam na kolejne wydanie programu „Na 4 łapy”. Tym razem moim gościem była Renata Kosowska, z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Odział Kielce. Zapraszam Małgorzata Cioroch.

Audycja z dnia 26.02.2019

Gość: Janina Łucak, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Ponad Czasem", członek Fundacji "Dobro jest w nas", członek Rady Nadzorczej KSM, ławnik w Sądzie Okręgowym w Kielcach, członek Wojewódzkiej Społecznej Rady Seniorów, sekretarz Kieleckiej Rady Seniorów i inżynier budownictwa.

Temat: Uniwersytet Trzeciego Wieku, aktywność społeczna, realizacja marzeń.

W marcu będziemy obchodzili 20-lecie obecności Polski w NATO. W związku z tym, w 20 jednostkach wojskowych odbędą się pikniki. Ten, który zostanie zorganizowany w kieleckim Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych zaplanowany jest na sobotę 9 marca. – Będzie na nim można zobaczyć występy dzieci z naszego klubu wojskowego. Nie zabraknie musztry paradnej w wykonaniu uczniów z Zakładu Doskonalenia Zawodowego oraz pokazu walki wręcz w wykonaniu naszych żołnierzy służby przygotowawczej. Wystąpi również Przemysław Majewski, raper wykonujący utwory patriotyczne. Odegrane zostaną hymny: Polski i NATO. Nie zabraknie także grochówki wojskowej – zapowiedział w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat płk Paweł Chabielski, komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce.

Od pierwszego marca wejdzie w życie nowy schemat organizacyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. W rękach marszałka spocznie teraz duży zakres kompetencji i odpowiedzialność. – Schemat będzie się różnił od tego, który zastaliśmy. Ma on poprawić sprawność urzędu, a jednocześnie ma być dostosowany do potrzeb związanych z nową perspektywą pozyskiwania funduszy unijnych – powiedział marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia 25.02.2019

Gość: Tancerka Katarzyna Katrin Kowalczyk 

Temat: Taniec jako forma aktywności? To świetny pomysł! Do zajęć Latino Mix oraz indywidualnych lekcji tańca zachęca Katrin Kowalczyk

Audycja z dnia: 23.02.2019 

Gość: Joanna Dziwisz, podróżniczka

Temat: O Aborygenach, Australijczykach, kangurach, kuchni na antypodach, rozmowie z robotem w Canberze i nurkowaniu na Wielkiej Rafie Koralowej

Przemysław Marczyński - dziennikarz technologiczny, wydawca, podcaster i YouTuber, entuzjasta sprzętu z logiem nadgryzionego jabłka.

Rozmowa o tym, czym jest podcast, jak być dobrym podcasterem, YouTuberem, wydawcą magazynu internetowego i o realizowaniu własnych pomysłów i pasji z zastosowaniem narzędzi dostępnych w sieci.

W ubiegłym tygodniu została podana publicznie informacja o tym, że dyrektor Domu Środowisk Twórczych w Kielcach  zostaje zwolniony dyscyplinarnie. W uzasadnieniu było podane, że nie wykonał on zaleceń Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków dotyczących remontów w Pałacyku im. Tomasza Zielińskiego. Władze miasta jednak zmieniły zdanie i Ryszard Pomorski zostanie na stanowisku.

Audycja z dnia 21.02.2019

Gość: Dominik Kowalski- przewodnik turystyczny regionu świętokrzyskiego.

Temat: Rozmowa o pracy, którą jest pasją z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego.

Audycja z dnia 21.02.2019

Gość: Zbigniew Stróżyk- doradca ds. Sprzedaży samochodów nowych Toyota Romanowski w Kielcach.

Temat: Dni otwarte Toyoty i premiera nowego modelu Rav4.

Podczas sesji Rady Miasta odbędzie się głosowanie dotyczące zmian w systemie naboru do szkół średnich. Do tej pory można było starać się o przyjęcie do maksymalnie trzech placówek.

Rozpoczynające się jutro ( 22.02 ) Kieleckie Dni Książki Historycznej będą tematem dzisiejszego wydania programu „Wokół kultury”. Moimi gośćmi będą Leszek Dziedzic i Krzysztof Myśliński, z Muzeum Historii Kielc.

W tym roku nastąpiła pewnego rodzaju rewolucja w składaniu rozliczeń podatkowych. Ministerstwo Finansów przygotowało dla podatników nową usługę „Twój e-PIT”, która jest przeznaczona dla osób rozliczających się przez PIT 37 i PIT 38. 

Ruszył konkurs „Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe”. Jego zadaniem jest promowanie innowacyjnego podejścia do zwiększenia skali kształcenia w miejscu pracy.

Audycja z dnia 19.02.2019

Gość: Anna Błachucka, autorka fraszek, limeryków, sonetów, opowiadań i powieści, animatorka kultury, członek Związku Literatów Polskich, opiekun młodziezowej grupy literackiej "Słowniacy Świętokrzyscy", a z wykształcenia matematyk 

Temat: Zamiłowanie do matematyki i poezji, praca z młodzieżą

Edukacja najmłodszych mieszkańców Kielc, pokazanie jak ważną rolę w życiu człowieka pełni zwierzę. To tylko niektóre zagadnienia jakie zawarte są w projekcie „Piątka z czworonogiem”. To program realizowany przez grupę uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki w Kielcach, którzy byli gośćmi programu „Na 4 łapy”.

Strona 4 z 70

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna