Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

Niewątpliwie, wiele akwariów z różnokolorowymi rybkami robi wrażenie i wzbudza w nas podziw. Akwarium, poza funkcją ozdobną, pełni również funkcje relaksacyjną. Jednak założenie własnego akwarium wcale nie jest rzeczą prostą – musimy widzieć jakie gatunki można łączyć z sobą, jakie rośliny posadzić, jakie urządzenia wybrać i jak wpuszczać rybki do akwarium. O tym, w najnowszym wydaniu magazynu „Ma 4 łapy” mówić będzie Marcin Jarząbek, prezes kieleckiego Forum Akwarystycznego. Cz.1

Audycja z dnia 12.11.2018

Gość: Dawid Podsiadło – muzyk, piosenkarz, autor tekstów

Temat: Wywiad promocyjny albumu "Małomiasteczkowy" Dawida Podsiadło. Artysta opowie o utworach z płyty i swoich odczuciach na temat muzyki zawartej na tym krążku. Album po tygodniu od ukazania się w sprzedaży zdążył pokryć się w Polsce platyną.

Audycja z dnia: 12.11.2018 

Gość: Robert Kulak, przewodnik PTTK, uczestnik Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej 

Temat: O miejscach związanych z setną rocznica odzyskania niepodległośc

Audycja z dnia 10.11.2018

Gość: Karolina Kępczyk - koordynator regionalny Roku Stanisława Moniuszki i dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie

Temat: Rozmowa o polskim kompozytorze Stanisławie Moniuszce, projektach związanych z jego twórczością w przyszłym roku w naszym regionie i ofercie edukacyjnej i rekreacyjnej ECB w Pacanowie.

Audycja z dnia: 10.11.2018 

Gość: Jakub Juszyński, podróżnik, miłośnik Czech i twórca bloga tymrazem.pl 

Temat: O czeskich zamkach, zabytkach, jedzeniu i najciekawszych miejscach

Audycja z dnia 09.11.2018

Gość: Prezydent elekt Bogdan Wenta.

Temat: Takiego wywiadu jeszcze nie udzielił… Zapytany o swoją najmocniejszą stronę odpowiedział: odpowiedzialność, za wypowiedź, za decyzje. Bliska mu dewiza brzmi: żeby ruszyć świat rusz najpierw siebie. Jego muzyczne oczekiwania spełnia David Sanborn, choć nie ma nic przeciwko disco polo. O rodzinie mówi, że to oaza, która zawsze pomagała i zawsze sprowadzała na ziemie. Kielczanom chciałby powiedzieć: grajmy razem! 

Audycja z dnia: 09.11.2018

Goście: Aleksandra Bąk i Magdalena Pawlik-Paciorek z Fundacji DOGgadanka.

Audycja: Co dobrego w DOGgadance? Z kim i gdzie niepełnosprawni kibice będą oglądali mecz naszej reprezentacji? Kto pojawi się na grudniowej konferencji pt. "Rola sportu w życiu osób niepełnosprawnych"? 

"Zaproponowałam mieszkańcom ziemi świętokrzyskiej pewien sposób świętowania. Mam nadzieję, że zechcemy być razem tego dnia" - mówi Wojewoda Świetokrzyski Agata Wojtyszek.

Jakie znaczenie w odzyskaniu niepodległości miały kobiety?

Na to pytanie spróbują odpowiedzieć moi dzisiejsi goście w programie „Wokół kultury” Marzena Nosek, autorka książki „ Nie (d) ocenione kobiety w dziejach Kielc” oraz Krzysztof Myśliński, historyk sztuki z Muzeum Historii Kielc.

Audycja z dnia 08.11.2018

Gość: Kris Kojder dyrektor ds wizerunku i zarazem rzecznik Energylandii :-)

Temat rozmowy: Najnowsze inwestycje w Energylandii.

Zasłużony Żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej – takim wyróżnieniem został uhonorowany pułkownik Paweł Chabielski, komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości stało się okazją do zorganizowania Międzynarodowego Seminarium Naukowego Centralnego Okręgu Przemysłowego, które odbędzie się 14 listopada. Gospodarzem tego spotkania będzie Politechnika Świętokrzyska. O tym, a także o kontynuacji przez PŚk tradycji współpracy środowiska naukowego z przemysłem rozmawiał Piotr Wójcik z rektorem Politechniki Świętokrzyskiej profesorem Wiesławem Trąmpczyńskim.

Audycja z dnia 6.11.2018

Gość: Kacper Dziedzic, student IV roku medycyny na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach i wolontariusz Fundacji My Baobab

Temat: Marzenia o wyjeździe do Afryki, zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu medycznego dla szpitala na Madagaskarze.

"Podaruj Kotu Buty" to bardzo fajna akcja, której głównym celem jest nie tylko adopcja futrzaków ale także pokazanie, że koty to niezwykle mądre zwierzęta.

Podczas dzisiejszego wydania magazynu „Na 4 łapy” organizatorzy wydarzenia powiedzą co się będzie działo w Galerii Echo 10 listopada w godzinach od 14 do 18.

Od wczoraj obowiązuje nowy wzór paszportów, który upamiętnia setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. – Od lipca istniała strona internetowa "zaprojektuj paszport". Wszyscy Polacy, którzy chcieli wziąć udział w tej akcji mogli wybierać, co ma znaleźć się na kartach paszportowych. Pierwszą niespodzianką będzie już strona personalizacyjna. Wykonana będzie z włókna poliwęglanowego. Najpiękniejsze wzory znajdują się jednak na kolejnych kartach dokumentu. Otwiera je wizerunek Marszałka Józefa Piłsudskiego. Kolejne strony poświęcone są między innymi Legionom, Ignacemu Paderewskiemu czy Romanowi Dmowskiemu – powiedział w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat Mariusz Cołoszyński, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.

Audycja z dnia 05.11.2018

Gość: Weronika Bekier trener medyczny w Studiu Ruchu Mięta 

Temat: Trening medyczny czyli trening szyty na miarę. Ta forma skierowana jest do osób, które po wyjściu z gabinetu fizjoterapeutycznego potrzebują dalszej kontynuacji i wskazówek trenera. 

Strona 5 z 91

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna