Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

"Zaproponowałam mieszkańcom ziemi świętokrzyskiej pewien sposób świętowania. Mam nadzieję, że zechcemy być razem tego dnia" - mówi Wojewoda Świetokrzyski Agata Wojtyszek.

Jakie znaczenie w odzyskaniu niepodległości miały kobiety?

Na to pytanie spróbują odpowiedzieć moi dzisiejsi goście w programie „Wokół kultury” Marzena Nosek, autorka książki „ Nie (d) ocenione kobiety w dziejach Kielc” oraz Krzysztof Myśliński, historyk sztuki z Muzeum Historii Kielc.

Audycja z dnia 08.11.2018

Gość: Kris Kojder dyrektor ds wizerunku i zarazem rzecznik Energylandii :-)

Temat rozmowy: Najnowsze inwestycje w Energylandii.

Zasłużony Żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej – takim wyróżnieniem został uhonorowany pułkownik Paweł Chabielski, komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości stało się okazją do zorganizowania Międzynarodowego Seminarium Naukowego Centralnego Okręgu Przemysłowego, które odbędzie się 14 listopada. Gospodarzem tego spotkania będzie Politechnika Świętokrzyska. O tym, a także o kontynuacji przez PŚk tradycji współpracy środowiska naukowego z przemysłem rozmawiał Piotr Wójcik z rektorem Politechniki Świętokrzyskiej profesorem Wiesławem Trąmpczyńskim.

Audycja z dnia 6.11.2018

Gość: Kacper Dziedzic, student IV roku medycyny na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach i wolontariusz Fundacji My Baobab

Temat: Marzenia o wyjeździe do Afryki, zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu medycznego dla szpitala na Madagaskarze.

"Podaruj Kotu Buty" to bardzo fajna akcja, której głównym celem jest nie tylko adopcja futrzaków ale także pokazanie, że koty to niezwykle mądre zwierzęta.

Podczas dzisiejszego wydania magazynu „Na 4 łapy” organizatorzy wydarzenia powiedzą co się będzie działo w Galerii Echo 10 listopada w godzinach od 14 do 18.

Od wczoraj obowiązuje nowy wzór paszportów, który upamiętnia setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. – Od lipca istniała strona internetowa "zaprojektuj paszport". Wszyscy Polacy, którzy chcieli wziąć udział w tej akcji mogli wybierać, co ma znaleźć się na kartach paszportowych. Pierwszą niespodzianką będzie już strona personalizacyjna. Wykonana będzie z włókna poliwęglanowego. Najpiękniejsze wzory znajdują się jednak na kolejnych kartach dokumentu. Otwiera je wizerunek Marszałka Józefa Piłsudskiego. Kolejne strony poświęcone są między innymi Legionom, Ignacemu Paderewskiemu czy Romanowi Dmowskiemu – powiedział w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat Mariusz Cołoszyński, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.

Audycja z dnia 05.11.2018

Gość: Weronika Bekier trener medyczny w Studiu Ruchu Mięta 

Temat: Trening medyczny czyli trening szyty na miarę. Ta forma skierowana jest do osób, które po wyjściu z gabinetu fizjoterapeutycznego potrzebują dalszej kontynuacji i wskazówek trenera. 

W tym tygodniu przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Większość społeczeństwa, które chce świętować między innymi ten dzień, wywiesza biało-czerwone flagi.

Z Kulturą na Ty - Audycja z dnia 03.11.2018

Gość: Natalia Kukulska - piosenkarka, autorka tekstów, producent muzyczny

Temat: Twórczość muzyczna, ostatnia płyta "Halo tu Ziemia" i koncert, na którym Natalia Kukulska wystąpi w Kielcach 14 listopada w klubie "CZERWONY FORTEPIAN".

Audycja z dnia: 03.11.2018 

Gość: Artur Wiśniewski, podróżnik 

Temat: O podróży do Wietnamu, Kambodży i Tajlandii.

Audycja z dnia 02.11.2018

Gość: Prof. dr hab. n. med. Stanisław Głuszek, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, absolwent Akademii Medycznej w Łodzi,  konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii ogólnej, kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Zespolonym w Kielcach, prorektor do spraw medycznych UJK w Kielcach. 

Temat: W książce "Zapis umierania", którą napisał mój gość przeczytać możemy: 

Śmierć stanowi zjawisko przerażające dla większości ludzi, dla lekarzy-wbrew niektórym niesłusznym posądzeniom o obojętność -stanowi mocne, bolesne doznanie. 

Skąd posądzenie lekarza o obojętność wobec pacjenta? Czy lekarz potrafi oswoić śmierć? Czy w kulturze wiecznej młodości jest jeszcze miejsce na refleksje o przemijaniu, o śmierci? Jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry chirurg? 

W dniu Wszystkich Świętych odwiedzamy cmentarze, na których są pochowani nasi bliscy. Niektóre z nich są dla nas ważne nie tylko ze względu na miejsce pochówku, ale także na wygląd. Największy urok mają te, na których można zobaczyć zabytkowe rzeźby, stare krypty i grobowce. O tych najpiękniejszych kieleckich grobach opowie Krzysztof Myśliński, historyk sztuki.

Jak co roku, w okresie Uroczystości Wszystkich Świętych, policjanci organizują akcję „Znicz”. To czas wzmożonego ruchu drogowego, ale również wzmożonej pracy mundurowych. Akcja rozpocznie się w środę, 31 października od godziny 14 i potrwa do 4 listopada.  Należy spodziewać się wzmożonych kontroli, większej liczby patroli policyjnych, nie tylko oznakowanych, ale również nieoznakowanych i tych wyposażonych w wideorejestratory. Będzie również sprawdzana trzeźwość kierowców. O tegorocznej akcji "Znicz" z aspirantem Mariuszem Bednarskim z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach rozmawia Katarzyna Bernat.

Posłuchaj całej rozmowy:

Audycja z dnia 31.10.2018

Gość: Filip Witkowski, rehabilitant ze Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji w Kielcach.

Temat: Na jakie dolegliwość pomagają okłady całościowe z borowiny? Kto może z nich korzystać? Ile zabiegów potrzeba żeby poczuć się lepiej?

Strona 5 z 91

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna