Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

RADIO AUDYCJE

W kolejnym programie z cyklu ARP poruszamy temat „Specjalnych Stref Ekonomicznych”. Co oznaczają i jakie mają znaczenie Specjalne Strefy Ekonomiczne. Pokażemy też ich sukcesy.

W kolejnym programie z cyklu ARP poruszamy temat „Roli stref ekonomiczych w Polsce”. Dokonamy podsumowania 20 lat funkcjonowania Tarnmobrzeskiej Specjallnej Strefy Ekonomicznej .

W kolejnym programie z cyklu ARP poruszamy temat „Co oznacza skrót ARP”. Mowa o wsparciu na rozwój przedsiebiorczości przez Agencji Rozwoju Przemysłu.

Jesteśmy dumni z Polski

Kielce / 07 listopada 2017 /

- Nasza postawa obywatelska coraz bardziej ewoluuje w stronę dumy i dojrzałości z tego, że jesteśmy Polakami. Uwidacznia się to w wielu aspektach naszego życia. Jest bardzo wiele inicjatyw służących temu, by pielęgnować takie postawy, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. To na przykład akcja „Korowód Niepodległości” organizowana przez wojewodę – powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Gospodarka wodno-ściekowa, ochrona powietrza i edukacja proekologiczna – to tematyka programów, jakie w 2018 roku planuje realizować Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. – Przeprowadziliśmy w powiatach akcję sondażową. Spotykamy się z mieszkańcami, inwestorami i samorządowcami po to, by przygotować programy szyte na miarę potrzeb – powiedział Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚiGW w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Wodociągi Kieleckie są gospodarzem rozpoczynającego się w przyszłym tygodniu ogólnopolskiego kongresu branży wodociągowej WOD-KAN-EKO. Oprócz wykładów i dyskusji zaplanowaliśmy dwie wycieczki techniczne — do ujęcia wody w Białogonie i oczyszczalni „Sitkówka".

W kolejnym programie z cyklu ARP poruszamy tematykę „Sieci Otwartych Innowacji”. Mowa o projekcie grantowym dotacji refinansowych dla mikro małych i średnich przedsiębiorców.

Szkolnictwo zawodowe kuleje

Kielce / 30 października 2017 /

W ubiegłym tygodniu w województwie świętokrzyskim gościliśmy przedstawicieli Komisji Europejskiej, Banku Światowego i Ministerstwa Rozwoju. Wizyta towarzyszyła podsumowaniu 2-letniej inicjatywy Komisji Europejskiej, która adresowana była do regionów wolniej rozwijających się. – Inicjatywa polegała na tym, by przy wykorzystaniu dobrych praktyk Banku Światowego i KE spojrzeć na dwa regiony w Polsce (podkarpackie i świętokrzyskie) i dwa w Rumunii. Badano, jakie problemy stanowią blokadę przed rozwojem gospodarczym. Po analizie jednym z głównych tematów, nad którymi się pochyliliśmy była kondycja szkolnictwa zawodowego. Jest ogromna potrzeba, by młodzi ludzie kończący szkołę zawodową mieli realną perspektywę zdobycia pracy – powiedział marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Trwają ostatnie przygotowania do 25. kwesty na ratowanie najcenniejszych nagrobków na kieleckich cmentarzach. W dniach od 31 października do 2 listopada przy nekropoliach znów staną wolontariusze z puszkami, do których będziemy mogli wrzucić datek na konserwacje zabytkowych płyt, ogrodzeń czy rzeźb. W zbiórce pieniędzy może pomóc każdy z nas. Wystarczy w wyznaczonych dniach, bądź wcześniej, zgłosić się do organizatorów, odebrać puszkę i stanąć w jednym z wyznaczonych punktów na 1,5 godziny. Organizatorzy liczą także na hojność odwiedzających groby bliskich.

Gospodarka wodna w jednych rękach

Świętokrzyskie / 26 października 2017 /

Świętokrzyski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych zostanie zlikwidowany – zadecydowali radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego podczas poniedziałkowej sesji. Jego zadania przejmie od przyszłego roku Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”. – Uchwała wynikała ze zmian ustawowych. Od 1 stycznia 2018 roku wchodzi w życie ustawa Prawo Wodne. Idzie za tym szereg zmian, również o charakterze instytucjonalnym. Dotychczas gospodarka wodami była w kilku rękach. Po nowym roku skupi się to już w jednych – powiedział radny Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Bartłomiej Dorywalski w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

We Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, jak co roku, w rejonie cmentarzy będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. – Trwają ostatnie przygotowania. W miniony piątek odbyło się posiedzenie zespołu bezpieczeństwa ruchu drogowego, na którym ustalaliśmy ostatnie szczegóły związane z wdrożeniem tymczasowej organizacji ruchu. Zmiany będą praktycznie identyczne, jak w latach ubiegłych. Kielczanie są już do nich przyzwyczajeni – powiedział rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg Jarosław Skrzydło w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce. Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać od poniedziałku, 30 października do 1 listopada do godziny 22.

Świętokrzyskie Pomniki Historii

Świętokrzyskie / 23 października 2017 /

Listę Pomników Historii tworzą obiekty będące największym świadectwem naszej kultury. Dziś jest ich 70, a tylko zaledwie 3 zlokalizowane są w naszym województwie. – Czynimy starania, aby na listę trafiła sandomierska starówka, Muzeum Narodowe wraz z zespołem katedralnym, a także Wiślica. Chcemy wskazać wszystkim tym, którzy odwiedzają nasz region, jak ważne obiekty są na naszym terenie i jak mocno jest on wpisany w historię Polski – powiedziała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Maria Zuba audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

- Od 1 stycznia kielczanie będą mieli zagwarantowany transport miejski. Będzie go realizować Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji – zapewnił prezydent Kielc Wojciech Lubawski audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce. – Do Krajowej Izby Odwoławczej trafiły opinie ekspertów, które wskazywały, że firma Michalczewski nie będzie w stanie przygotować bazy w ciągu 5 miesięcy. Tymczasem KIO, tylko na podstawie zapewnień przedsiębiorcy uznała, że będzie inaczej – odniósł się do werdyktu izby w sprawie sporu z firmą wykluczoną przez Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach z postępowania przetargowego.

Prawda i zwyciężanie zła dobrem

Świętokrzyskie / 19 października 2017 /

Mija 33. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana „Solidarności”. – Ksiądz Jerzy nauczał w czasach, kiedy byłem już działaczem „Solidarności”. Dwie rzeczy w jego nauce są dla mnie szczególnie znamienne. To, po pierwsze, wspomnienie pawiowego zawołania „zło dobrem zwyciężajcie”,  a po drugie zachęta do mówienia prawdy – powiedział przewodniczący świętokrzyskiej „Solidarności” Waldemar Bartosz w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Strona 6 z 80

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna