Dąbrowa 750x200

Na antenie: Twoje Ulubione Wakacje
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Twoje Ulubione Wakacje
online button
online button

RADIO AUDYCJE

"ZORZA", "AURA"  i "ŚWIT"- to główne programy,  które obecnie realizuje  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.  Każdy z nich ma na celu zachęcenie społeczeństwa do wymiany źródeł ciepła na te ekologiczne.  O tym, i nie tylko o tym rozmawiała Katarzyna Bernat z prezesem instytucji - Ryszardem Gliwińskim podczas audycji "Prawdę Mówiąc".

Tworzona jest  X  Świętokrzyska  Brygada  Wojsk Obrony Terytorialnej. - W tej chwili zajmujemy się przyjmowaniem i uzupełnianiem kadry żołnierzy zawodowych, którzy przygotują się do szkolenia żołnierzy obrony terytorialnej - mówi pułkownik Artur Barański, dowódca Brygady. Szczegóły w audycji  "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat.

Premier Mateusz Morawiecki i członkowie Rządu zaproponowali kilka programów społecznych, które będą realizowane w najbliższym czasie, wśród nich: "Drogi lokalne", "Dobry start", czy "Dostępność +". - Do tych wszystkich programów musi  być zaangażowanie samorządów i różnych instytucji. Polska jest jedna i musimy ją wszyscy razem budować - mówiła poseł Prawa i Sprawiedliwości Maria Zuba podczas porannej audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat.

Powiat kielecki zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu gmin i powiatów. - Zostaliśmy docenieni między innymi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, podejmowane i zrealizowane inwestycje,  czy działania proekologiczne i posiadane certyfikaty - wymienił Michał Godowski, starosta kielecki podczas porannej audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat.

Nie marnujmy wody

Kielce / 11 kwietnia 2018 /

- Woda to cenny dar, dlatego trzeba ją chronić - przekonywał Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich podczas porannej rozmowy "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat.  Oprócz wskazówek na temat dbania o wodę, w  audycji znajdziemy także informacje o planowanych przez Wodociągi inwestycjach.

O godzinie 12. rozpocznie się dziś V Kielecki Marsz Katyński.  Wydarzenie organizowane jest z okazji 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. - Marsz ten to forma oddania czci, hołdu i przede wszystkim przypominania w sposób bardzo specyficzny o tych bardzo dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce przed siedemdziesięcioma ośmioma laty. Czasami nazywamy to "marszem cieni", bo najczęściej odbywa się on w całkowitej ciszy - powiedział Marek Jończyk, historyk z kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej podczas audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat. 

Przed nami 8. rocznica katastrofy smoleńskiej.  - W najbliższym czasie zostanie opublikowany raport częściowy dotyczący tej katastrofy. (...) Prowadzimy bardzo szerokie działania prokuratorskie wyjaśniające przyczyny zdarzenia.  Nie bagatelizujemy żadnego elementu - powiedział Krzysztof Słoń-  senator RP Prawa i Sprawiedliwości  podczas audycji "Prawdę mówiąc"  Katarzyny Bernat.

5, 5 mln złotych trafi łącznie do  świętokrzyskich  jednostek  Ochotniczych Straży Pożarnych w ramach Funduszu Ministerstwa Sprawiedliwości. - Te pieniądze będą przeznaczone  głównie na  defibrylatory, torby ratownicze a także inny sprzęt niezbędny do podejmowania działań ratowniczych - powiedział podczas audycji "Prawdę mówiąc"  Mariusz Gosek, sekretarz generalny Solidarnej Polski a także dyrektor biura ministra Zbigniewa Ziobry i senatora Jacka Włosowicza.

Ponad 11 tysięcy kieleckich rodzin korzysta z rządowego programu 500 plus. Tylko w ubiegłym roku do kieleckich rodzin w ramach tego świadczenia trafiło łącznie 93 mln złotych. - Spełniły się wszystkie dobre przewidywania. Program wiele zmienił, przede wszystkim poprawił jakość życia  kieleckich rodzin - powiedział na antenie Radia eM Kielce Marek Scelina, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach podczas audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat. 

W ubiegłym tygodniu prezydent Kielc Wojciech Lubawski przebywał z wizytą na Węgrzech. – W 2007 roku parlamenty naszych państw ustanowiły 23 marca Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Obchody tego święta odbywają się naprzemiennie na terenie obu państw. W przyszłym roku będziemy świętować w Kielcach. To wielka uroczystość, ponieważ uczestniczą w niej głowy obu państw, ministrowie, ludzie biznesu oraz sportu i kultury – powiedział prezydent Kielc Wojciech Lubawski w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Rządowy program Rodzina 500 plus jest realizowany już od dwóch lat. W tym czasie wiele rodzin, dzięki nieopodatkowanemu zasiłkowi w wysokości 500 zł na dziecko, mogło wyjść z ubóstwa i poprawić swoją sytuację materialną. – Rodzina była dla Polaków zawsze ogromną wartością. Pielęgnowana w rodzinach miłość i pamięć o ojczyźnie poprowadziła nas do odzyskania niepodległości. Jestem przekonana, że rząd pokazuje wartość rodziny dla kraju – powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Za życiem

Kielce / 26 marca 2018 /

Państwo dysponuje szeregiem narzędzi mających chronić osoby niepełnosprawne i pomagać im w życiu codziennym. – Rodzice dzieci niepełnosprawnych już na etapie ciąży są objęci wsparciem w obszarze diagnostyki i dostępu do najnowocześniejszych form leczenia. Wspieramy również rodziny zasiłkami oraz poprzez program "Za życiem". Jest on skierowany do rodzin, w których pojawia się dziecko z niepełnosprawnością. Jego istotą jest wsparcie poprzez dostęp do nowoczesnej rehabilitacji i form leczenia. To także dostęp do szeregu wyspecjalizowanych placówek – powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Na najbliższą sobotę przypadną obchody nowego święta – Narodowego Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod Okupacją Niemiecką ustanowionego przez prezydenta Andrzeja Dudę. – To dobrze, że mamy wiele świąt związanych z naszą heroiczną historią i pojawia się ich coraz więcej. Odkrywamy historię, której nie znaliśmy. Coraz więcej mówi się o tym, że Polacy podczas II wojny światowej wykazywali się ofiarnością. Z drugiej strony obecne są wciąż głosy, które podkreślają, jakimi byliśmy szmalcownikami albo kolaborantami. Badania pokazują jednak, że były to postawy stanowiące znikomy udział – powiedziała dr Dorota Koczwańska-Kalita, naczelnik kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Od początku aktualnej kadencji sejmiku województwa jednym z większych zainteresowań radnych był projekt sieci szerokopasmowej dla Polski Wschodniej. – Skupia on naszą uwagę z tego względu, że były dokonywane dość duże operacje prawne budzące nasze wątpliwości. Zarząd województwa je rozwiewał. Tymczasem nagle, na koniec kadencji marszałek informuje, że operator nie reguluje w terminie czynszu dzierżawnego. Oznacza to, że nie wpłacił na rzecz województwa kwoty ponad miliona złotych netto. Po raz pierwszy przyznano rację o nieprawidłowym i niegospodarczym zarządzaniem siecią – powiedział radny Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku Bartłomiej Dorywalski w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Strona 6 z 87

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna