Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

AUDYCJE RADIOWE

Od początku 2017 roku Morawica będzie miastem. – Oznacza to prestiż dla mieszkańców. Będziemy również mogli ubiegać się o większe środki z programów unijnych w kategorii: gmina miejsko – wiejska – powiedział w Radiu eM Kielce Marian Buras, wójt Morawicy.
   

W ścisłym kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości, czyli w gronie wiceprezesów i Komitetu Politycznego, nie ma parlamentarzystów ziemi świętokrzyskiej. – Mamy silną reprezentację w Radzie Politycznej, która wyłania władze partii – powiedział w Radiu eM Kielce senator Krzysztof Słoń.

Wodociągi inwestują

09 września 2016 /

Wodociągi Kieleckie rozpoczynają kolejny etap inwestycyjny. Będzie on dotyczył przede wszystkim Kielc. – Projekt przewiduje wybudowanie 2,1 km kanalizacji przy ul. Warszawskiej, Prostej, Tarnowskiej, Poleskiej i Herbskiej – powiedział w Radiu eM Kielce Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

 

Punkty informacyjne dla rolników i wypłata zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich - to główne tematy, jakie poruszył Piotr Wójcik w rozmowie z Małgorzatą Erlich-Smurzyńską, dyrektorem świętokrzyskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zachęcamy do wysłuchania wywiadu.

Szansa dla Wiślicy

08 września 2016 /

- Wiślica jest bardzo ważnym zabytkiem średniowiecznej historii Polski, który czeka na ponowne odkrycie – powiedział w Radiu eM Kielce dr hab. Robert Kotowski, dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach.

Około 200 wyprawek szkolnych przygotowała Caritas diecezji kieleckiej. – W akcję „Tornister pełen uśmiechu”, której celem było skompletowanie podręczników i przyborów szkolnych, włączyli się m.in.: ks. biskup Jan Piotrowski, wojewoda Agata Wojtyszek, sportowcy oraz policjanci – powiedział ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas diecezji kieleckiej.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości zwiększa wydatki na obronę państwa. Wpłynie to na zwiększenie miejsc pracy i rozwój takich firm, jak Mesko Skarżysko  – powiedziała w Radiu eM Kielce poseł PiS Maria Zuba i dodaje: - Udział najwyższych władz państwowych: prezydenta, premiera, szefa MON na MSPO potwierdza to stanowisko.

Od 1 września pracodawca musi podpisać umowę z pracownikiem w dniu rozpoczęcia przez niego pracy – przypomina Barbara Kaszycka, nadinspektor pracy w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Kielcach.

- Bezpłatne leki mogą wypisać tylko lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej, do których dany pacjent jest zapisany – przypomina Beata Szczepanek, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału NFZ. Lista bezpłatnych leków dostępna jest na stronie Ministerstwa Zdrowia. – Będzie ona modyfikowana i będzie na niej więcej leków – dodaje Szczepanek.

Nawet 100 tysięcy euro to wsparcie, jakie przez okres 5 lat mogą otrzymać nowe grupy i organizacje producentów rolnych. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłasza nabór wniosków w tej sprawie. O szczegółach rozmawia ze swoim gościem, Małgorzatą Erlich-Smurzyńską z ARiMR, Piotr Wójcik.

- Pamięć o wydarzeniach tragicznych i chwalebnych jest częścią naszej tożsamości narodowej. One pokazują jakim jesteśmy wspaniałym narodem – powiedziała w Radiu eM Kielce doktor Dorota Koczwańska – Kalita, naczelnik kieleckiej delegatury IPN.

Około 30 tysięcy złotych to maksymalna kwota, jaką będą mogli otrzymać rolnicy, którzy zdecydują się przekazać komuś swoje gospodarstwo. Nabór wniosków o wsparcie rozpocznie się 12 września. O szczegółach ze swoim gościem, Małgorzatą Erlich-Smurzyńską z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, rozmawia Piotr Wójcik

Mija 36. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania „Solidarności”. – To jedno z najważniejszych wydarzeń w historii.  Wydawało się, że upadek komunizmu musi się wiązać z kataklizmem. Okazało się, że tak naprawdę wola 10 milionów ludzi i jednoznaczny cel, jakim była wolna Polska oraz niepodległość i demokracja spowodowały kompletny rozkład komunizmu - mówi przewodniczący Waldemar Bartosz przewodniczący „Solidarności” w Świętokrzyskiem.

Nowy rok szkolny

30 sierpnia 2016 /

Rozpoczyna się nowy rok szkolny. W czwartek (01.09) uczniowie pójdą do szkół. O tym, jak są przygotowane placówki edukacyjne na ich przyjęcie - mówi Kazimierz Mądzik świętokrzyski kurator oświaty.

Strona 6 z 66

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay