Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

Powstają otwarte strefy aktywności. Są to plenerowe, dostępne dla wszystkich miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku.

Audycja z dnia 18.02.2019

Gość: Marta Kaleta, specjalista do spraw żywienia Dietoterapia, trener personalny oraz instruktor fitness 

Temat: Jak powinna wyglądać dieta osoby aktywnej fizycznie? Jak zrezygnować z niezdrowych przekąsek i czym je zastąpić? Na te i inne pytania odpowie Marta Kaleta z Dietoterapii

Audycja z dnia: 16.02.2019 

Gość: Danuta Rasała, podróżniczka 

Temat: O etiopskich kościołach, klasztorach, najpiękniejszych ludziach na świecie, wspaniałych zwierzętach i Arce Przymierza

Prokuratura zabezpieczyła dokumenty dotyczące Regionalnej Organizacji Turystycznej za przedsięwzięcia z lat 2016-2018. Stroną pokrzywdzoną w tej sprawie jest Samorząd Województwa Świętokrzyskiego.

– Problem polega na tym, że jedna strona sporu mówi wyłącznie o sukcesie Okrągłego Stołu, zaś druga wskazuje jedynie na koszty tego przedsięwzięcia – mówił prof. Antoni Dudek w rozmowie z Katarzyną Bernat na antenie Radia eM Kielce. Naukowiec odniósł się także do procesu zmiany ustrojowej w Polsce.

Audycja z dnia 14.02.2019

Gość: Jacek Józefik ekspert finansowy LENDI.

Temat: W "eM na Zakupach" z naszym Gościem Jackiem Józefikiem z Firmy LENDI zagłębiamy się w instrumenty finansowe, które mogą uprościć nasze codzienne życie i powiemy o tym, jak kiedyś pewien algorytm dość znacznie przyspieszył proces wyszukiwania kredytów.

Dokładnie 77 lat temu odbyło się przemianowanie Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową, która stała się największą armią w Europie.  

Tym razem gościem programu „Wokół kultury” była Beata Ryń, z Muzeum Wsi Kieleckiej, która mówiła będzie między innymi o cennych zabytkach jakie właśnie trafiły do Muzeum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie.

W tym tygodniu w programie "Debata w Radiu eM" gościliśmy radnego Koalicji Obywatelskiej Michała Brauna oraz Pawła Kwietniewskiego z fundacji Stefana Artwińskiego. Głównym tematem naszej rozmowy była współpraca władz Kielc z przedstawicielami organizacji samorządowych. Zapraszamy do odsłuchania audycji! 

Audycja z dnia 13.02.2019

Gość: Iwona Śliwa - położna i doradca laktacyjny ze Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach

Temat: Laktacja

Reforma sądownictwa to jedna z najbardziej fundamentalnych zmian  wprowadzanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Jest ona przedmiotem wielu dyskusji i sporów, nie tylko w naszym kraju, ale również na arenie europejskiej. Stanowi to dobrą okazję do refleksji na temat poziomu i jakości polskiej debaty politycznej.

W tym roku Państwowa Inspekcja Pracy obchodzi setną rocznicę istnienia. Została ona stworzona dzięki dekretowi, który podpisał Józef Piłsudski i od wieku działa na rzecz ochrony pracy.

Audycja z dnia 12.02.2019 

Goście: Patryk Zieliński, Damian Liwocha, Paulina Kozieł, organizatorzy Turnieju charytatywnego pamięci Izy Domagały oraz Elżbieta Domagała, mama Izy

Temat: Turniej charytatywny pamięci Izy Domagały, jubileusz, pomoc, wspomnienia

Adopcja psa to zawsze poważny temat, nie można podjąć tej decyzji bez porządnego przemyślenia. Burza mózgów jest zawsze na topie i może zdziałać cuda. Każda adopcja cieszy, jednak te, w których adoptowane są staruszki-cieszy najbardziej. Dlaczego? O tym, w dzisiejszym wydaniu programu „Na 4 łapy”. Moim gościem będzie Patrycja Duda, opiekunka Czarka, adoptowanego rok temu staruszka po przejściach. Zaczynamy tuż po godzinie 13. Zapraszam Małgorzata Cioroch

„Partnerstwo dla osób z niepełnosprawnościami” to program adresowany do organizacji pozarządowych, fundacji, a także spółdzielni socjalnych, które zajmują się osobami niepełnosprawnymi. Nabór wniosków ruszy w marcu.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1992 roku. Przypada on na 11 lutego, czyli we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W tym roku hasło przewodnie brzmi „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”.

Strona 4 z 101

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna