Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

W minioną niedzielę obchodziliśmy Światowy Dzień Ubogich. Dzień ten ustanowił rok temu papież Franciszek.

Region Świętokrzyski otrzymał środki rządowe na budowę i modernizację dróg powiatowych i gminnych. Te pieniądze rozdziela między innymi wojewoda.

Jak dobrać do siebie gatunki ryb, by żyły w zgodzie. Gdzie je kupować i na co zwracać uwagę przy ich wyborze. Między innymi o tym, w dzisiejszym wydaniu magazynu „Na 4 łapy” opowie Marcin Jarząbek, prezes Kieleckiego Forum Akwarystycznego. Cz.2.

Audycja z dnia 20.11.2018

Gość: Grzegorz Warowiec, prezes Stowarzyszenia "Nadzieja" przy parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach, które działa na rzecz osób niepełnosprawnych.

Temat: Praca z osobami niepełnosprawnymi, trudy i radości służby drugiemu człowiekowi.

Audycja z dnia 19.11.2018

Gość: Magdalena Piasecka ze Studia Ruchu Mięta 

Temat: Ćwiczenia nie zawsze muszą być męczące! Czasami to czysty relaks. Chcesz się odstresować, uwolnić napięcie i poprawić jasność umysłu? Posłuchaj audycji o ćwiczeniach, które na pewno Ci w tym pomogą.

Audycja 19.11.2018

Gość: Katarzyna Karcz, fizjoterapeutka ze Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji na Os. Stok 63 A.

Temat: Drenaż limfatyczny za pomocą aparatu BOA. Komu dedykowany jest ten zabieg, jak wygląda i w jakich dolegliwościach może przynieść ulgę.

Audycja z dnia: 17.11.2018 

Gość: Katarzyna Kosowska i Wojciech Grabowski, twórcy projektu Road Trip Bus

Temat: O pierwszym etapie swojej podróży „W 100 dni dookoła Europy”

Pomimo że Święto Niepodległości obchodziliśmy w minioną niedzielę, to uroczystości związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości nadal trwają. Dziś Instytut Pamięci Narodowej wraz z uczniami liceum im. Józefa Piłsudskiego sadził Dąb Niepodległości. – Kontynuujemy obchody rocznicowe. Jest ich bardzo dużo. Dąb, który sadziliśmy z uczniami został poświęcony w maju przez papieża Franciszka. Przekazali nam go polscy leśnicy – powiedział w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce Leszek Bukowski, historyk z kieleckiej delegatury IPN.

Pogoda za oknem już nie zachęca do spacerów, dlatego świetną alternatywą dla aury jest dobre kino. O jesiennych propozycjach w najnowszym wydaniu programu „Wokół kultury” opowie Jarek Skulski, filmoznawca, kierownik kina Fenomen.

Fitness klub Symetris przeszedł metamorfozę. Zostały otworzone nowe sale i dokupiony sprzęt do ćwiczeń.

Dzięki wprowadzonym zmianom klienci będą mogli jeszcze bardziej komfortowo korzystać z tego miejsca.

Nasza reporterka Magdalena Nowak odwiedziła klub Symetris i porozmawiała z Katarzyną Woldan, która jest menadżerem klubu.

Audycja z dnia 15.11.2018

Goście: Maja Wanat-prezes Zarządu Fundacji im. Stefana Artwińskiego i Paula Kopciak-członek Zarządu Fundacji. 

Temat: Czym zajmuje się Fundacja i jakie wdarzenia ma w planach w najbliższym czasie.

23 listopada odbędzie się uroczysta gala „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”. – To podsumowanie działalności Okręgowego Inspektoratu Pracy – mówił w audycji „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce Adam Derza, okręgowy inspektor pracy.

Rozpoczął się nabór wniosków do programu „Czy Powietrze”. Jak podkreśla Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, cieszy się on dużym zainteresowaniem.

Audycja z dnia: 14.11.2018

Gość: Tadeusz Czapka, psychoterapeuta uzależnień i współuzależnień, psychoterapeuta par, właściciel Ośrodka terapii uzależnień SystemMed w Morawicy.

Temat: Czy każdy z nas ma skłonności do uzależnienia? Kiedy możemy mówić o uzależnieniu i jak je zdiagnozować? Jak radzić sobie z uzależnieniem?

W niedzielę przeżywaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wielkie uroczystości miały miejsce również w Kielcach.

Audycja z dnia 13.11.2018

Gość: Maciej Kowalski, uczeń II klasy Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, członek Aeroklubu Kieleckiego i zwycięzca Szybowcowych Mistrzostw Polski Juniorów w klasie Klub B w Lesznie 2018 roku.

Temat: Szybownictwo, mistrzostwa, pasja.

Strona 4 z 91

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna