Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Dni otwarte w NBP

Kielce / 15 września 2017 /

W najbliższy weekend w kieleckim oddziale Narodowego Banku Polskiego odbędą się dni otwarte. – Takie wydarzenie organizujemy cyklicznie, co dwa lata. Służą one temu, by przybliżyć mieszkańcom zadania, jakie stoją przed NBP - powiedział Łukasz Pastuszyński, specjalista do spraw komunikacji społecznej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

- Księdza biskupa Ryczana znałam krótko. Jednak te kilka odbytych spotkań pozwoliły mi zobaczyć w Nim człowieka bardzo zatroskanego o losy ojczyzny i regionu – mówiła Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski podczas audycji „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat.

Wojewoda dla seniorów

Kielce / 14 września 2017 /

W najbliższą sobotę na Placu Artystów w Kielcach organizowane będzie spotkanie dla seniorów „Senioralia 2017” - Ma być ono okazją do porozmawiania z  osobami, które udzielą seniorom praktycznych informacji dotyczących problemów, z którymi borykają się oni na co dzień – powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce.

Od 1 września Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje wnioski od osób chcących od października przejść na emeryturę zgodnie z ustawą o obniżeniu wieku emerytalnego. – Od pierwszego dnia radzimy sobie bardzo dobrze z obsługą interesantów, pomimo że przychodzi ich do nas bardzo dużo. Wnioski jak na razie złożyło prawie 6 tysięcy osób. Wiele z nich było naprawdę bardzo dobrze do tego przygotowanych. Nasi doradcy emerytalni, którzy mieli za zadanie w tym pomagać, stanęli więc na wysokości zadania – oceniał Paweł Szkalej, rzecznik świętokrzyskiego oddziału ZUS w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Powędrują na Święty Krzyż

Kielce / 12 września 2017 /

23 września już po raz 18. odbędzie się Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. W tym roku organizatorzy przygotowali 15 różnych tras. Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 września poprzez formularz internetowy, który jest dostępny na stronie: http://rajd.pttkkielce.pl/. Gośćmi Katarzyny Bernat w audycji Prawdę Mówiąc byli: Krzysztof Sabat, komandor rajdu, Ksiądz Jacek Kopeć, koordynator organizacyjny z ramienia diecezji kieleckiej oraz Łukasz Zarzycki, rzecznik prasowy wydarzenia.

W 1863 wybuchło powstanie styczniowe. Ludność Kielecczyzny aktywnie włączała się w walkę z zaborcą. W wyniku represji 43 miejscowości zostały pozbawione praw miejskich. Dekret carski sprawił też, że na Świętym Krzyżu zostało ustanowione więzienie. – W przyszłym roku mamy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i 155. Wybuchu powstania styczniowego.  Chcielibyśmy, by pokrzywdzone przez zaborcę miejscowości odzyskały prawa miejskie. Mamy też nadzieję, że uda się uregulować sprawy własnościowe na Świętym Krzyżu, by mógł on w pełni służyć ojcom Oblatom – powiedział Bogdan Latosiński, poseł Prawa i Sprawiedliwości z NSZZ „Solidarność” w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce.

Upamiętnią żołnierzy NSZ

Kielce / 08 września 2017 /

W najbliższą niedzielę w kieleckiej Bazylice Katedralnej zostanie odprawiona Msza święta w intencji Narodowych Sił Zbrojnych. – W tym roku przypada 75. rocznica powstania NSZ. Chcieliśmy upamiętnić nie tylko to wydarzenie, ale i tych ludzi, którzy byli prześladowani, zwłaszcza w więzieniu na ulicy Zamkowej. Powstała inicjatywa zawieszenia tam tablicy pamiątkowej. Zostanie ona odsłonięta po uroczystościach w Katedrze – zapowiedział Wojciech Zapała, prezes grupy rekonstrukcji historycznej im. porucznika Stanisława Grabdy „Bema” w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz odwiedził Święty Krzyż. Podczas swojej wizyty zapowiedział, że to miejsce ma być ważne dla Wojska Polskiego. – To bardzo ważna wiadomość dla naszego regionu. Jak bowiem zapowiedział Pan minister, Święty Krzyż stanie się duchową stolicą Wojska Polskiego – przypomniała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w  audycji „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat.

Szkoły bez barier

Kielce / 04 września 2017 /

Polscy uczniowie rozpoczynają dziś nowy rok szkolny. Wśród nich bardzo dużą grupę stanowią niepełnosprawni. W ocenie senatora Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Słonia szkoły coraz lepiej są przygotowane na ich przyjęcie. – Nie doszliśmy jeszcze do satysfakcjonującego wszystkich poziomu, ale jest coraz więcej możliwości dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży– powiedział w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Ginęli niewinni

Kielce / 01 września 2017 /

Mija 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. Jednym z miejsc naznaczonych krwią kielczan było więzienie kieleckie. – Kielce były zajęte przez Niemców, którzy już od pierwszego dnia okupacji stosowali represje. Zastrzelili wówczas na przykład właściciela sklepu kolonialnego, który stanął w obronie żony. Na murze pamięci znajdują się fotografie ludzi, którzy byli więzieni na Wzgórzu Zamkowym. Pochodzą one w większości od dzieci tych ludzi. To też dzieci wojny. Miały one bowiem wtedy zaledwie po kilka lat – opowiadał Marek Maciągowski, dyrektor Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce.

Sierpień był przełomem

Kielce / 30 sierpnia 2017 /

31 sierpnia będziemy obchodzić 37. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. - To przełomowy moment w historii Polski, które zapisze się na jej kartach złotymi zgłoskami. Niestety są środowiska, które chciałyby przejąć jego dziedzictwo i wykorzystać do własnych celów. Zatrzeć różnice między dobrem a złem Prawda zawsze jednak wypłynie na wierzch – powiedział Waldemar Bartosz, przewodniczący świętokrzyskiego zarządu regionalnego NSZZ „Solidarność” w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Z Caritas w nowy rok szkolny

Kielce / 29 sierpnia 2017 /

Koniec wakacji i początek nowego roku szkolnego to nowe wyzwania. Caritas jak zawsze organizuje wyprawki dla uczniów. – Podchodzimy do tych działań podobnie jak w latach poprzednich. Od kilku lat nie kupujemy już podręczników, tylko plecaki i przybory, czyli rzeczy potrzebne w szkole każdemu dziecku. Plecaki kupujemy ze środków własnych pozyskanych w różnego rodzaju akcjach. Prosimy zaś o pomoc w wypełnieniu tych tornistrów. Włączyły się w nią parafie i sponsorzy – poinformował ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Na prośbę naszych słuchaczy i pielgrzymów zamieszczamy wspomnieniową audycję wyemitowaną w Radiu eM tuż po zakończeniu 36. PP Kielelckiej na Jasną Górę.

Ważne zmiany w obsłudze rolnictwa wejdą w życie od 1 września. To dlatego, że Agencja Rynku Rolnego wkrótce zostanie zlikwidowana a jej zadania przejmą inne instytucje. Na przykład kompetencje związane z obsługą wsparcia dla producentów mleka, owoców i warzyw przejmie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Ale to nie wszystko, co powinno zainteresować gospodarzy z województwa świętokrzyskiego.

Strona 5 z 77

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna