Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

RADIO AUDYCJE

- Dzięki wprowadzeniu monitoringu sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wykryliśmy wiele awarii, które dotychczas nie byłyby do wykrycia z uwagi chociażby z uwagi na uwarunkowania geologiczne terenu, na którym działamy. Dzięki temu straty wody w ciągu ostatnich zaledwie kilku miesięcy spadły aż o około 8 procent – powiedział Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

- O Armii Krajowej musimy stale przypominać. W przestrzeni publicznej spotykamy często kalki propagandowe rodem z czasów PRL. My chcemy podkreślać, że powstanie Armii Krajowej to był bunt przeciw agresji i podeptaniu godności, na który przed Polakami nikt się nie odważył – powiedziała Dorota Koczwańska-Kalita, naczelnik kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Srebrna łyżeczka z grawerem Marczewskich, duży zestaw fotografii dotyczących kapitana Cholewy czy przedmioty codziennego użytku, takie jak chociażby rzadko już dziś spotykany ręczny młynek do kawy - to tylko niektóre z najnowszych nabytków Muzeum Historii Kielc. Między innymi o nich i o wystawach dotyczących braci Piłsudskich, a także o planach edukacyjnych i wystawowych na 2017 rok opowiadał w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce Krzysztof Myśliński z Muzeum Historii Kielc.

W regionie świętokrzyskim nie ma już zagrożenia ptasią grypą, ale rolnicy ponieśli w jej wyniku duże straty. Czy zostaną im one jakoś zrekompensowane? Między innymi na to pytanie odpowiadała Małgorzata Erlich-Smurzyńska w audycji Gość Radia eM Piotra Wójcika.

- Jest to święto, w którym wspominamy ofiarowanie Jezusa przez Matkę Najświętszą i św. Józefa Bogu Ojcu – powiedział o obchodzonym dziś Święcie Ofiarowania Pańskiego ks. Tomasz Rusiecki, wikariusz biskupi ds. instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego diecezji kieleckiej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

- W reformie samorządów widzę dużo plusów i dużo minusów. Z jednej strony to szansa na wprowadzenie do lokalnej polityki świeżej krwi. Z drugiej zaś, w wielu gminach od lat rządzą bardzo dobrzy wójtowie, których ciężko byłoby zastąpić. Narzucenie kadencyjności mogłoby przynieść tam tylko straty. W mojej ocenie ta reforma nie zostanie wprowadzona – ocenił prezydent Kielc Wojciech Lubawski w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Jedność dla dzieci

Kielce / 31 stycznia 2017 /

Powrót do sprawdzonych, tradycyjnych sposobów na spędzanie czasu z najmłodszymi – z książką i w gronie najbliższych. To cel, jaki stawia sobie Wydawnictwo Jedność przy komponowaniu oferty dla najmłodszych. O nowościach wydawniczych w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce opowiedziały Lucyna Rurarz i Agnieszka Bernacka z Wydawnictwa Jedność.

- Wprowadzenie kadencyjności w samorządach zdynamizowałaby je i wyeliminowała niektóre nieprawidłowości, takie jak tworzenie się tak zwanych klik - ocenił profesor Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Instytut Pamięci Narodowej odtajnił akta ze zbioru zastrzeżonego. - Sądzę, że mimo tego iż w archiwach IPN zgromadzono około 90 kilometrów akt, to tak naprawdę nie mamy jeszcze wszystkiego. Są dość poważne luki dokumentowe i zadajemy sobie pytanie, gdzie te dokumenty się znajdują. Mogły one ulec zniszczeniu, na przykład w pożarach, ale i równie dobrze znajdować się w miejscach takich, jak słynna "szafa Kiszczaka" - powiedział Leszek Bukowski z kieleckiej delegatury IPN w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Dzieci pomagają dzieciom

Kielce / 26 stycznia 2017 /

Ponad 150 kolędników misyjnych z naszej diecezji uczestniczyło w kolędowaniu na rzecz dzieci z Tajlandii. - Dzieci stowarzyszone Pomocą w Papieskim Dziele Misyjnym skupiły się w tym roku zwłaszcza na „dzieciach niewidzialnych”, czyli takich, których urodzenie nie zostało nigdzie udokumentowane – powiedział ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor papieskich dzieł misyjnych diecezji kieleckiej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce. Podsumowanie z udziałem księdza biskupa Jana Piotrowskiego odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 10. w kieleckiej Bazylice Katedralnej.

- Najważniejszą sprawą do załatwienia w związku z reformą oświaty jest utworzenie sieci szkół. W większości świętokrzyskich samorządów nie będzie z tym problemów. W Kielcach są 3 samodzielne gimnazja, ale władze miasta mają pomysły na zagospodarowanie budynków po nich. Na pewno będą tam szkoły - poinformował Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty w audycji Gość Radia eM Katarzyny Bernat. Kurator uspokajał też nauczycieli. W jego ocenie najprawdopodobniej trzeba ich będzie zatrudniać, a nie zwalniać.

Patriotycznie w ferie

Kielce / 24 stycznia 2017 /

-Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na ferie w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. To między innymi zajęcia  "Gdzie jest bohater", w ramach których młodzi kielczanie wcielą się w role detektywów i będą poszukiwali bohaterów związanych z Kielecczyzną - poinformował Rafał Nowak, dyrektor Wzgórza Zamkowego w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat. Jakie jeszcze plany związane z ofertą edukacyjną w ferie i nie tylko ma Wzgórze Zamkowe?

- Trzeba skończyć ze zjawiskiem marnowania żywności. Marnujemy około 9 milionów ton pożywienia, które nie jest zepsute – powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Słoń w audycji Gość Radia eM Katarzyny Bernat. Senat RP pochyli się nad ustawą, która ma w znacznym stopniu zapobiec temu zjawisku. Jakie będą jej założenia?

Lider zespołu Hook w Radiu eM

Kielce / 20 stycznia 2017 /

W piątkowe przedpołudnie  w naszym studiu gościliśmy Mateusza Salatę, gitarzystę, wokalistę i lidera zespołu Hook.. Zespół poruszający sie w rockowych klimatach powstał w 2013 roku i ma juz na swoim koncie debiutancki krążek "Bunt". 

Strona 5 z 71

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay