Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

W najbliższą niedzielę już po raz drugi będziemy obchodzić Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Zdaniem historyków, to bardzo ważny dla Polaków dzień, dzięki któremu pamiętamy o ważnych momentach w dziejach naszego narodu. – To pamięć o osobach, które w okresie niewyobrażalnego terroru i strachu holocaustu zdecydowały się, by ratować swoich sąsiadów – Żydów – powiedział dr Tomasz Domański, historyk z kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej.

Audycja z dnia 21.03.2019

Goście: Ewa Leśniak i Jacek Skrzyniarz z Grupy Effector.

Temat: Charakterystyka Grupy Effector jednego z największych pracodawców w regionie świętokrzyskim oraz aktualne oferty pracy w Grupie Effector.

Audycja z dnia 21.03.2019

Goście: Beata i Janusz Barwinek z Ruchu Spotkań Małżeńskich.

Temat: Czym są Spotkania Małżeńskie i czy dotyczą tylko osób wierzących.

Przed nami Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, których obchody odbędą się w Kielcach. Z tej okazji stolicę świętokrzyskiego odwiedzą między innymi głowy obu państw.  – Kielce dostały możliwość bycia gospodarzem tego wydarzenia, ponieważ zaoferowaliśmy bardzo ciekawe pomysły, które teraz będziemy wcielać w życie. To ogromny prestiż dla  miasta, jak również szansa na jego promocję – powiedział Karol Gadowski, wicedyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Promocji w Urzędzie Miasta Kielce w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM.

Najwyższa Izba Kontroli obchodzi w tym roku stulecie swojego istnienia. Twórcom tego organu przyświecała idea, by stał on na straży państwa. – Wiemy, w jaki sposób powinno funkcjonować państwo, by było to zgodne z przepisami prawa. Dokonujemy swoistego audytu, który nie tylko ma pokazać, że coś jest źle, ale i wskazać, co należy zrobić, by doprowadzić stan funkcjonowania kontrolowanych jednostek do zgodności z prawem – powiedział dr Grzegorz Walendzik, dyrektor delegatury NIK w Kielcach.

Audycja z dnia 19.03.2019

Gość: Dominik Kowalik, założyciel Fundacji "Wielka Radość na Małych Kółkach"

Temat: Pomoc dzieciom, praca w Fundacji, wydarzenia rowerowe

Jakie prawa mają zwierzęta, jak reagować na ich krzywdę. Czy zostanie wegetarianinem się opłaca? To tylko niektóre z zagadnień jakie poruszane były podczas projektu „Misja na 4 łapach”. Moimi gośćmi w ostatnim programie „Na 4 łapy” były Izabela Złonkiewicz, pedagog I L.O. im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz Dominika Nathali i Patrycja Malicka uczennice szkoły, pomysłodawczyni akcji.

Audycja z dnia 18.03.2019

Gość: Weronika Bekier, trener medyczny metody pilates. 

Temat: Innowacyjne zajęcia w podwieszeniu na hamakach oraz zajęcia z użyciem TRX. 

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już 26 maja. Partie polityczne rozpoczęły kampanię wyborczą. Prawo i Sprawiedliwość prowadzi w całej Polsce konwencje pod hasłem „Polska sercem Europy”, na których prezentowani są kandydaci ugrupowania oraz założenia programowe.

Una Thorleifsdottir - reżyserka teatralna z Islandii, która wraz z aktorami kieleckiego teatru im. Stefana Żeromskiego pracowała przy sztuce "Prawie Równo". Premiera spektaklu odbyła się 16.03.2019. 

– Parlament Euroejski, podobnie jak inne europejskie instytucje, jest bardzo mocno zideologizowany. Dominuje podejście lewicowe, liberalne. Rządy i kraje konserwatywne, w tym Polska, są traktowane jako wrogowie, obce ciało, którego powinno nie być. Obrona Chrześcijan nie jest tam łatwa. Wiele lat przeżyłem w PRL-u i dziś mam poczucie deja vu – powiedział profesor Ryszard Legutko, poseł Parlamentu Europejskiego, przewodniczący grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów a audycji Gość Radia eM Katarzyny Bernat.

Gmina Stąporków aktywnie korzysta z form wsparcia oferowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. – Na ten rok złożyliśmy wnioski na projekty o wartości 19,5 miliona złotych. Podpisaliśmy już preumowy na termomodernizację trzech obiektów: Szkoły nr 1 w Stąporkowie, budynku po gimnazjum w Stąporkowie i przychodni w Niekłaniu. Podpisaliśmy też między innymi umowę na modernizację i przebudowę oraz wyposażenie remizy w Krasnej – wymieniała w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa.

Gość: Agnieszka Adamczyk ze Studia Dekoracji Okna "Decorativa".

Temat: Jak pięknie i ze smakiem udekorować nasze domowe okna i jak ważne jest dziś fachowe doradztwo.

Dodatkowe 80 milionów złotych trafi do województwa świętokrzyskiego na ochronę powietrza i realizację rządowego programu „Czyste Powietrze”. – Staramy się, by dostępność do niego była coraz lepsza. Już w tej chwili podpisaliśmy umowy ze starostwami powiatowymi w Jędrzejowie, Opatowie i Starchowicach, gdzie otworzymy nasze placówki – zapowiedział prezes Wojewódzkiego Funduszu i Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Jaki brexit?

Radio eM Kielce / 13 marca 2019 /

Jeszcze do niedawna wyraz „brexit” nie funkcjonował w żadnym słowniku. Dziś, kiedy Wielka Brytania przygotowuje się do wyjścia z Unii Europejskiej, odmieniany jest przez wszystkie możliwe przypadki. Jakie są przyczyny opuszczenia wspólnoty przez Brytyjczyków? Jakie czekają nas z tego powodu konsekwencje? Warto przyjrzeć się bliżej temu, jednemu z najważniejszych od czasu II wojny światowej, procesowi geopolitycznemu w Europie.

Działają w Kieleckim Parku Technologicznym. Od kilku lat produkują nowoczesne, ultralekkie wózki inwalidzkie dla zwierząt. Dzięki tym urządzeniom niepełnosprawne czworonogi mogą się samodzielnie poruszać. Gościem najnowszego programu „Na 4 łapy” był Paweł Pydzyński, inżynier, współzałożyciel firmy Cabiomede.

Audycja z dnia 12.03.2019

Gość: Barbara Żelazna, pracownik Domu Kultury "Zameczek"

Temat: Zamiłowanie do sztuki, praca z młodzieżą i dorosłymi, warsztaty modowe

Powiat kielecki prezentuje sie na XXIV Międzynarodowych Targach Rolniczych w Plauen w Niemczech. – Nasi regionalni wystawcy zaprezentowali tam miody z pasieki z gminy Masłów, były wędliny Zychowicz z Daleszyc i oleje z Olejarni Zagłoby. Nasze produkty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Taka prezentacja daje nam to, że Niemcy zaczynają dostrzegać naszą zdrową żywność i zwracać uwagę na to, że nasze gospodarstwa są ekologiczne. Być może uda się zachęcić ich do odwiedzania naszego regionu – powiedział starosta powiatu kieleckiego Mirosław Gębski w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia 11.03.2019

Gość: Katarzyna Woldan z Klubu Fitness Symetris 

Temat: Jak przygotować się do sezonu bikini i wakacji na plaży? Czy zdążymy z wymarzoną sylwetką do lata?

W audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń odniósł się do sprawy wypowiedzenia Zgromadzeniu Sióstr Nazaretanek umowy bezpłatnego użyczenia budynku po Gimnazjum nr 3. – Uważam, że to zbyt pochopna decyzja aktualnych władz miasta. Jest bardzo wiele aspektów, przemawiających za tym, że umowa podpisana przez poprzednie władze miasta z siostrami Nazaretankami to była dobra decyzja. Dawała ona szansę na to, by wysoki poziom nauczania miał również miejsce na poziomie podstawowym. Chociażby w Krakowie jest bardzo wiele przykładów na to, że władze miasta, niekoniecznie przecież sympatyzujące ze środowiskiem kościelnym, podpisują takie umowy bezpłatnego użyczenia na okres 30- czy nawet 40-letni po to, by zgromadzenia mogły prowadzić działalność wychowawczą i edukacyjną na wysokim poziomie – powiedział Krzysztof Słoń.

Audycja z dnia: 09.03.2019 

Gość: Marian Orliński z Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich 

Temat: O wileńskich Kaziukach, zabytkach, kuchni i znanych postaciach związanych z tym miastem.

Specjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice oferuje przedsiębiorcom wsparcie w postaci zwolnień podatkowych. Przedsiębiorcy, którzy dostają dofinansowanie unijne rezygnują z niego i decydują się na współpracę ze Specjalną Strefą. Wsparcie polega na udzieleniu zwolnienia z podatku CIT, albo PIT, w zależności od rodzaju inwestycji mówił Marcin Perz, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia 07.03.2019

Gość: Edyta Wiecha asystent zarządu Piekarni Pod Telegrafem w Kielcach.

Temat: Poznaliśmy istotę sukcesu jednej z najlepszych piekarni w Polsce. W audycji także dużo o zdrowej żywności i na koniec miła niespodzianka z okazji Dnia Kobiet :)

Audycja z dnia 05.03.2019

Gość: Monika Leduchowska, właścicielka gabinetu masażu "Zdrowie i Relaks"

Temat: niepełnosprawność, sytuacja osób niewidomych, praca w zawodzie masażysty

Strona 3 z 70

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna