Na antenie: Twoje Ulubione Wakacje
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Twoje Ulubione Wakacje
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Stowarzyszenie Forum Pracodawców prowadzi nabór kandydatów do projektu "Praca szuka człowieka" współfinansowanego ze środków unijnych. Kto może ubiegać się o udział w tym projekcie? Odpowiedź w wywiadzie Piotra Wójcika z Magdaleną Fudalą.

Wojskowa Komenda Uzupełnień poszukuje ochotników do odbycia służby przygotowawczej na potrzeby kształcenia w korpusie szeregowym. – Osoba, która jest po kwalifikacji wojskowej i ma określoną kategorię gotowości do służby może zostać żołnierzem rezerwy, który składa w czasie służby przygotowawczej przysięgę i później może odbywać inne formy służby, w tym również zawodowej – powiedział ppłk Mirosław Smerdzyński, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Wystawa fotografii, czy „Świętokrzyskie–Winniczyzna oczami partnera” – takie ekspozycje można oglądać  w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach. Do odwiedzenia muzeum zachęca jego kierownik, Agnieszka Caban, która była gościem w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Dziś obchodzimy kolejną rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie. - 8 maja to tak naprawdę dzień zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami, bo II wojna światowa jeszcze trwała.  Japonia nadal walczyła ze Stanami Zjednoczonymi. To zakończyło się dopiero we wrześniu 1945 roku. 8 maja to data, która dotyczy Europy- mówił Leszek Bukowski, historyk z kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej podczas audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat.

Remont ulic Pileckiego, Łopuszniańskiej, Wapiennikowej i Cmentarnej to tylko niekótre z inwestycji prowadzonych w Kielcach - Po tym, jak zakończyła się zima rzeczywiście został wzmożony czas robót budowlanych na wszystkich możliwych frontach. W tej chwili mamy kilka dużych realizacji. To inwestycje, które są realizowane przy udziale Funduszy Europejskich - powiedział Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach w porannej rozmowie z Robertem Majchrzykiem na antenie Radia eM Kielce.

Dziś obchodzimy Święto Flagi. – To święto uczy nas patriotyzmu, który możemy kultywować ze swoimi najbliższymi. Flaga przypomina nam o historii kraju i o tym, co jest dla niego najważniejsze. Przypomina nam też o tym, skąd się wywodzimy i uczy nas, że to nasz najważniejszy symbol, za który przecież wielu naszych przodków oddało swoje życie – powiedział Rafał Nowak, dyrektor Wzgórza Zamkowego w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Święto Józefa Robotnika, Dzień Flagi, Święto Konstytucji 3 Maja – te dni obchodzić będziemy już od jutra. Uroczystości będą odbywać się także w naszym regionie. Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski podkreśla jak cenny jest ten czas dla wszystkich Polaków.

Wojciech Lubawski jest kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Kielc. W czwartek Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości ogłosił kandydatów na prezydentów największych miast w Polsce. - Ja jestem rad z tej decyzji. Pan prezydent Wojciech Lubawski pokazał, że zasługuje na miano dobrego prezydenta i może startować jako kandydat Zjednoczonej Prawicy. Liczę na to, że jego decyzja co do wyborów będzie na "Tak" - powiedział Krzysztof Słoń, senator RP z  PiS podczas audycji Prawdę mówiąc Katarzyny Bernat.

 

28 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy  Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy. - Na szczęście wypadków śmiertelnych przy pracy jest coraz mniej. Niestety tych lekkich wciąż jest bardzo dużo.  W tamtym roku, w całej Polsce było ich ponad 88 tysięcy - powiedziała  Barbara Kaszycka, nadinspektor pracy z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach.

A więcej na ten temat w audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat.

Trwają prace nad zmianami w Kodeksie Pracy. - Kiedy zapoznaliśmy się z tymi propozycjami, okazało się, że większość z nich nie nadaje się do dalszego procedowania- powiedział Waldemar Bartosz, przewodniczący świętokrzyskiej Solidarności. - Podam przykład:  propozycja jest taka, żeby  pracodawca nie płacił  pracownikowi pieniędzy za pracę w godzinach nadliczbowych. W zamian za to  tworzyłby  specjalne konto dla pracownika, gdzie te pieniądze byłyby zapisywane. Tymi pieniędzmi pracodawca mógłby dysponować  nawet po to, aby inwestować w zakład, ale pracownik by ich nie widział. To jest mocno kontrowersyjne - kontynuował przewodniczący. Więcej na ten i inne tematy w audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat.

- Pod względem rozwoju  gospodarczego  niestety nasze województwo dalej jest w "ogonie"  Europy. Oznacza to, że musimy ciężko pracować - powiedział dr Bartłomiej Dorywalski, radny sejmiku województwa świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości podczas Porannej Audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat.  Samorządowiec nie ukrywa jednak, że przez ostatnie dwadzieścia lat w naszym regionie nie zabrakło też dziedzin, które się rozwinęły - Jest wiele pozytywnych rzeczy. Korzystne zmiany zaszły między innymi w obszarze kultury,  infrastruktury, czy sportowym - wymieniał radny.

- Obrona każdego życia jest ważna – przypomniał w Radiu eM Kielce prof. Bogdan Chazan, autorytet w dziedzinie obrony życia dzieci nienarodzonych, którego wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek powołała na Konsultanta Wojewódzkiego ds. Położnictwa i Ginekologii.

Milion złotych chcą  przeznaczyć  władze Kielc na modernizację sieci wodociągowych lub położenie nowych w ogródkach działkowych na terenie miasta. - Ja cenię to, że są ogródki działkowe  w Kielcach. To są płuca miasta. Są one cenne dla środowiska, ale i ludzi - powiedział prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Więcej na ten oraz inne  tematy  w porannej audycji "Prawdę mówiąc"  Katarzyny Bernat.

Do 30 września można składać wnioski o udzielenie dotacji na wymianę źródeł ciepła. Miasto zarezerwowało na ten cel 300 tysięcy złotych. Nowością jest dofinansowanie na kotły na pellet. Niestety taką okazję wykorzystują także oszuści, którzy proponują nam wymianę kotłów oraz pieców na preferencyjnych warunkach. O tym wszystkim rozmawiała Katarzyna Bernat z wiceprzewodniczącym Rady Miasta Kielce -Władysławem Burzawą podczas audycji "Prawdę mówiąc".

Strona 5 z 87

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna