Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

RADIO AUDYCJE

W minionym tygodniu posłowie przegłosowali ustawę dotyczącą ograniczenia handlu w niedzielę. – Od marca 2018 roku zakaz będzie obowiązywał w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. W 2019 roku zakupy zrobimy w ostatnią niedzielę miesiąca. Już od 2020 roku wszystkie niedziele w sklepach wielkopowierzchniowych będą dniami wolnymi – powiedział Bogdan Latosiński, poseł Prawa i Sprawiedliwości z NSZZ Solidarność w poniedziałkowej audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce. W rozmowie poseł Latosiński odniósł się również do przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego (dla kobiet - 60 lat, dla mężczyzn – 65 – przyp. red.)

Kielecka jednostka Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych powstała w 2011 roku z połączenia dwóch jednostek: Centrum Szkolenia dla Potrzeb Sił Pokojowych i Centralnej Grupy Współpracy Cywilno-Wojskowej. W poniedziałek dowodzenie nad CPdMZ objał kielczanin płk. Paweł Chabielski. W audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenia Radia eM Kielce mówił: - Chciałbym otworzyć się w szczególności na młodych ludzi, bo to oni są solą naszej Ziemii.

Szykują się duże zmiany w zasadach składania wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników. Jakie to zmiany i kogo dotyczą?  Małgorzatę Erlich-Smurzyńską, dyrektora Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pytał o to Piotr Wójcik.

- Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej doceniło działający przy miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach zespół Profilaktyki Rodzinnej za działalność na rzecz rodzin z dziećmi w kryzysie w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki społecznej, wspracia w pokonywaniu trudności życiowych, a także w interwencji w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom – mówiła Izabela Aniołek, kierownik działu opieki i wychowania MOPR w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenia Radia eM Kielce.

Skarżyskie Mesko poszukuje wykwalifikowanych fachowców, ale przede wszystkim młodych ludzi, którzy chcą zdobyć doświadczenie. - W ostatnim miesiącu firma przyjęła ponad 30 nowych osób, zarówno pracowników warsztatowych, jak również wysoko wykwalifikowanych absolwentów wyższych uczelni - mówił Stanisław Głowacki, przewodniczący Solidarności w Mesko Skarżysko w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

M. Zuba: Realizujemy obietnice

Kielce / 20 listopada 2017 /

Jak wynika z sondaży, po dwóch latach rządów, partia rządząca cieszy się 45-procentowym poparciem społeczeństwa. – To pierwszy rząd, który realizuje swoje wyborcze obietnice. To rząd, który wsłuchuje się w oczekiwania społeczne i naprawia Polskę usuwając zaniedbania poprzednich ekip rządzących – powiedziała Maria Zuba, posłanka Prawa i Sprawiedliwości w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Idźcie i głoście!

diecezja kielecka / 16 listopada 2017 /

Dobiega końca Rok Duszpasterski, w którym w sposób szczególny Kościół katolicki zachęcał do ewangelizacji. – W diecezji był to bardzo ciekawy rok. Zaowocował on ogromną otwartością misyjną. Ksiądz biskup Jan Piotrowski posłał na misje kilka osób, a wśród niech dwie osoby świeckie – powiedział ksiądz biskup Jan Piotrowski w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Pokażą kulturę Romów

Kielce / 17 listopada 2017 /

„Pożegnanie Taboru” to tytuł wystawy dotyczącej społeczności romskiej w fotografiach Andrzeja Polakowskiego z lat 1966-1967. Można ją oglądać w Muzeum Dialogu Kultur Muzeum Narodowego. – To zdjęcia dokumentujące ważny okres w życiu polskich Romów. W latach 60. i 70. Zakończyli ważny etap w swojej historii, czyli czas wędrowania. Wyjeżdżali na wiosnę, a na zimę wracali do zimowisk. Przez wiosnę, lato i jesień wędrowali po polskich drogach. Ówczesna władza dołożyła jednak starań, by uniemożliwić Romom wędrowanie - powiedziała Agnieszka Caban, kierownik muzeum, w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Promują legalne zatrudnienie

Świętokrzyskie / 15 listopada 2017 /

„Pracuję legalnie” – pod takim hasłem rozpoczyna się kampania informacyjno-edukacyjna. – Praca „na czarno” nadal jest w Polsce i naszym regionie znaczącym problemem. Potwierdzają to nasze kontrole. To praca bez żadnego oficjalnego potwierdzenia zawarcia umowy, na podstawie której pracownik wiedziałby, czy i jakie dostaje wynagrodzenie, w jakim wymiarze będzie pracował, a także kto zadba o jego bezpieczeństwo. Na 870 kontroli zatrudnienia Polaków w niemal 40 przypadkach stwierdza się nieprawidłowości. Jeszcze gorzej jest w przypadku cudzoziemców – uchybienia sięgają nawet 50 procent kontroli – informuje Barbara Kaszycka, nadinspektor pracy w Okręgowym Inspektoracie Pracy. Studio audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat odwiedziła wraz z Michałem Gałczyńskim, wicedyrektorem Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

Minęło 15 lat od wyboru Wojciecha Lubawskiego na Prezydenta Kielc. – Trudno uwierzyć, że te lata tak szybko minęły. Mam taką naturę, że zawsze widzę swoje zaniedbania i niedociągnięcia. Jest wiele rzeczy, które sprawiły, że przez ten czas Kielce się zmieniły. Mam też jednak i świadomość, że mogłem zrobić jeszcze więcej. Czas szybko biegnie, ale musi być dobrze wykorzystywany – powiedział prezydent w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

- Wiele osób walczących na frontach było ludźmi wierzącymi. Z żołnierzami byli kapelani, którzy odprawiali Msze święte. Kościół był zawsze zaangażowany w to, co dzieje się w kraju i zawsze brał w tym czynny udział – powiedział ksiądz Stanisław Strycharczyk, kapelan Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce. W studiu przy ulicy Sienkiewicza 2 gościł wraz z Robertem Mazurem, dowódcą Szwadronu.

Patriota dziś

Świętokrzyskie / 08 listopada 2017 /

Jak być patriotą? To pytanie zadali młodym mieszkańcom naszego regionu przedstawiciele biura wojewody świętokrzyskiego organizując konkurs filmowy. –Młodzi ludzie w piękny sposób pokazywali, jak rozumieją patriotyzm. To pielęgnacja grobów naszych bohaterów, odwiedzanie miejsc pamięci narodowej, wywieszanie flagi narodowej, a także udział w uroczystościach patriotycznych i kupowanie polskich produktów – powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

W pierwszym programie z cyklu "ABC przedsiębiorczości" poruszamy temat, czym jest Agencja Rowzowu Przemysłu i jaką spełnia rolę.

W kolejnym programie z cyklu ARP poruszamy temat „Rozwój Polskiej Strategii Kosmicznej”. Wsparcie dla kadry sektora kosmicznego .

Strona 5 z 80

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna