Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

Gośćmi najbliższego wydania programu „Wokół kultury” będą Magda Leśniak, specjalista d.s. edukacji, oraz Agnieszka Gołębiowska, specjalista d.s. promocji Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach. Panie mówić będą o różnorodnych propozycjach BWA, które kierowane są zarówno do dzieci, młodzieży i dorosłych.

Polityka społeczna to obszar, jaki w swoich kompetencjach w nowej kadencji Zarządu Województwa będzie miała Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego. –To po pierwsze działalność Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej. Obszary mojej działalności, czyli polityka społeczna, są mi bardzo bliskie. Wszystkie działania na tym polu mają przyczynić się do tego, by seniorzy, niepełnosprawni i inne grupy wymagające wsparcia mogli je otrzymywać – powiedziała Renata Janik w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Budowa kanalizacji w Mąchocicach Kapitulnych, uzbrojenie w wodę kolejnych terenów inwestycyjnych i zakup specjalistycznego samochodu do udrażniania i czyszczenia kanalizacji – to najważniejsze z realizowanych aktualnie przez Wodociągi Kieleckie inwestycji. Na jakim etapie jest ich realizacja i dlaczego są tak ważne dla Kielc i okolic? Odpowiedzi na te pytania w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat, której gościem był Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Kupowanie papugi nie jest łatwym zadaniem. Wymaga wiedzy i zastanowienia. Papugi to zwierzęta długowieczne. Wiele gatunków, zwłaszcza tych największych, dożywa nawet 100 lat i więcej. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego ptaka musimy się zatem dobrze zastanowić. O tym, jak się przygotować do nowego skrzydlatego domownika w najnowszym wydaniu magazynu „Na 4 łapy” mówić będzie doktor Karolina Siedlecka- Kowalczewska, specjalista chorób zwierząt nieudomowionych.

Audycja z dnia 27.11.2018 

Gość: Łukasz Wilk, mąż, ojciec dwóch córek, pasjonat rysunku, fotografii, jazdy na rowerze i rekonstrukcji rycerskiej.

Temat: Hobby, jak pogodzić swoje pasje z pracą, rodziną i innymi obowiązkami.

Eksponaty z Muzeum Wsi Kieleckiej będą prezentowane na wystawie w Muzeum Zachodniokaszubskim w Bytowie.

Audycja z dnia 26.11.2018

Gość: Jarosław Wojciechowski z Fitness Klubu Symetris 

Temat: Jak ćwiczyć aby uzyskać pożądane efekty? Czego unikać w treningu siłowym, żeby nie nabawić się kontuzji? Na te i inne pytania odpowie Jarosław Wojciechowski z Kubu Symetris

Pierwszy raz od początku istnienia samorządu naszego województwa Prawo i Sprawiedliwość przejmuje władzę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego.

Audycja z dnia 23.11.2018

Gość: Edyta Stryjecka, pedagog, pracownik socjalny Świętokrzyskiego Centrum Onkologi.

Temat: Jaką role spełnia pracownik socjalny w trakcie lub po zakończeniu choroby? W jakich sytuacjach jest nam wstanie pomóc? Jakiego wsparcia najbardziej potrzebują pacjenci?

Audycja z dnia 23.11.2018

Gość: Rafał Nowak, dyrektor Wzgórza Zamkowego w Kielcach.

Temat: Co ciekawego w Instytucie Dizajnu i Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach? Jakie wystawy i wydarzenia czekają na kielczan w najbliższym czasie? Nie zabraknie również "norwidowych" wspomnień.

Wczoraj zaprzysiężony został nowy prezydent Kielc Bogdan Wenta. Radio eM Kielce było pierwsza redakcją, jaką odwiedził po oficjalnym przejęciu władzy. –Znamy już nazwisko jednego z wiceprezydentów. To Marcin Różycki. Poważnie myślimy też o Danucie Papaj. W jej przypadku dochodzi też kwestia konieczności rezygnacji z mandatu radnej w Sejmiku. Podchodzimy do tego poważnie i chcemy dopilnować wszelkich procedur. Na pewno chciałbym, aby obsada komisji była rozłożona między wszystkich radnych. Nie możemy w tym zapominać też o grupie 11 radnych z Prawa i Sprawiedliwości. Zależy nam na wzajemnej współpracy i wzajemnej kontroli i mam nadzieję, że unikając przechylania się na jedną ze stron będziemy mogli po prostu dobrze pracować – powiedział prezydent Kielc Bogdan Wenta w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

 Audycja z dnia 22.11.2018

Goście: Wiktoria Sępioł-Szablicka i Maksymilian Pająk  z Parku Rozrywki Fly Sky w Kielcach przy ul. Skrajnej,

Temat rozmowy: Wszystko, co możemy dowiedzieć się o Tym Jedynym w Swoim Rodzaju Parku Rozrywki w Kielcach.

Janusz Głogowski z teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach związany jest od 1988 roku. W tym roku aktor świętuje 30 lat pracy artystycznej. Zagrał w kilkudziesięciu spektaklach, dwa razy zdobył „Złotą Różę” od dziennikarzy. W najnowszym programie „Wokół kultury” opowie o swojej pracy w Kielcach, ale zdradzi także kim by został, gdyby nie był aktorem.

Przed nami pierwsze sesje nowej kadencji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i Rady Miasta Kielce. Wyborcy zadecydowali o ogromnych zmianach w tych organach władzy samorządowej.

Audycja z dnia 28.11.2019

Gość:  Profesor Beata Wożakowska–Kapłon, kierownik I Kliniki Kardiologii i Elektroterapii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii, specjalista kardiologii, hipertensjologii oraz chorób wewnętrznych, wojewódzki konsultant w dziedzinie hipertensjologii. Przewodnicząca komitetu naukowego wydania polskiego atlasu zdrowia "Poradź mi, doktorze".

Temat: Jak i gdzie szukam informacji na temat naszego zdrowia? Czy internet to dobry doradca? Co znajdziemy w atlasie zdrowia "Poradź mi, doktorze"?

Od 1 grudnia nie będzie juz możliwości wystawienia zwolnienia lekarskiego w formie papierowej. Jak poinformował w rozmowie z Radiem eM Kielce Paweł Szkalej, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ponad 80 proc. lekarzy z województwa świętokrzyskiego posiada odpowiedni certyfikat i już wystawia e-zwolnienia. – W kwietniu w formie elektronicznej wystawianych było 20 proc. wszystkich zwolnień trafiających do ZUS, w październiku było 47-48 proc., a z początkiem listopada mamy ich już 51 proc. – powiedział w audycji Prawdę Mówiąc. O co jeszcze pytaliśmy rzecznika ZUS-u?

Strona 3 z 91

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna