Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

Czy reagujemy na krzywdę zwierząt i czy pomaganie bezdomnym psom czy kotom to wstyd? Już dziś zapraszam na kolejne wydanie programu „Na 4 łapy”. Tym razem moim gościem była Renata Kosowska, z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Odział Kielce. Zapraszam Małgorzata Cioroch.

Audycja z dnia 26.02.2019

Gość: Janina Łucak, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Ponad Czasem", członek Fundacji "Dobro jest w nas", członek Rady Nadzorczej KSM, ławnik w Sądzie Okręgowym w Kielcach, członek Wojewódzkiej Społecznej Rady Seniorów, sekretarz Kieleckiej Rady Seniorów i inżynier budownictwa.

Temat: Uniwersytet Trzeciego Wieku, aktywność społeczna, realizacja marzeń.

W marcu będziemy obchodzili 20-lecie obecności Polski w NATO. W związku z tym, w 20 jednostkach wojskowych odbędą się pikniki. Ten, który zostanie zorganizowany w kieleckim Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych zaplanowany jest na sobotę 9 marca. – Będzie na nim można zobaczyć występy dzieci z naszego klubu wojskowego. Nie zabraknie musztry paradnej w wykonaniu uczniów z Zakładu Doskonalenia Zawodowego oraz pokazu walki wręcz w wykonaniu naszych żołnierzy służby przygotowawczej. Wystąpi również Przemysław Majewski, raper wykonujący utwory patriotyczne. Odegrane zostaną hymny: Polski i NATO. Nie zabraknie także grochówki wojskowej – zapowiedział w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat płk Paweł Chabielski, komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce.

Od pierwszego marca wejdzie w życie nowy schemat organizacyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. W rękach marszałka spocznie teraz duży zakres kompetencji i odpowiedzialność. – Schemat będzie się różnił od tego, który zastaliśmy. Ma on poprawić sprawność urzędu, a jednocześnie ma być dostosowany do potrzeb związanych z nową perspektywą pozyskiwania funduszy unijnych – powiedział marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia 25.02.2019

Gość: Tancerka Katarzyna Katrin Kowalczyk 

Temat: Taniec jako forma aktywności? To świetny pomysł! Do zajęć Latino Mix oraz indywidualnych lekcji tańca zachęca Katrin Kowalczyk

Audycja z dnia: 23.02.2019 

Gość: Joanna Dziwisz, podróżniczka

Temat: O Aborygenach, Australijczykach, kangurach, kuchni na antypodach, rozmowie z robotem w Canberze i nurkowaniu na Wielkiej Rafie Koralowej

Przemysław Marczyński - dziennikarz technologiczny, wydawca, podcaster i YouTuber, entuzjasta sprzętu z logiem nadgryzionego jabłka.

Rozmowa o tym, czym jest podcast, jak być dobrym podcasterem, YouTuberem, wydawcą magazynu internetowego i o realizowaniu własnych pomysłów i pasji z zastosowaniem narzędzi dostępnych w sieci.

W ubiegłym tygodniu została podana publicznie informacja o tym, że dyrektor Domu Środowisk Twórczych w Kielcach  zostaje zwolniony dyscyplinarnie. W uzasadnieniu było podane, że nie wykonał on zaleceń Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków dotyczących remontów w Pałacyku im. Tomasza Zielińskiego. Władze miasta jednak zmieniły zdanie i Ryszard Pomorski zostanie na stanowisku.

Audycja z dnia 21.02.2019

Gość: Dominik Kowalski- przewodnik turystyczny regionu świętokrzyskiego.

Temat: Rozmowa o pracy, którą jest pasją z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego.

Audycja z dnia 21.02.2019

Gość: Zbigniew Stróżyk- doradca ds. Sprzedaży samochodów nowych Toyota Romanowski w Kielcach.

Temat: Dni otwarte Toyoty i premiera nowego modelu Rav4.

Podczas sesji Rady Miasta odbędzie się głosowanie dotyczące zmian w systemie naboru do szkół średnich. Do tej pory można było starać się o przyjęcie do maksymalnie trzech placówek.

Rozpoczynające się jutro ( 22.02 ) Kieleckie Dni Książki Historycznej będą tematem dzisiejszego wydania programu „Wokół kultury”. Moimi gośćmi będą Leszek Dziedzic i Krzysztof Myśliński, z Muzeum Historii Kielc.

W tym roku nastąpiła pewnego rodzaju rewolucja w składaniu rozliczeń podatkowych. Ministerstwo Finansów przygotowało dla podatników nową usługę „Twój e-PIT”, która jest przeznaczona dla osób rozliczających się przez PIT 37 i PIT 38. 

Ruszył konkurs „Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe”. Jego zadaniem jest promowanie innowacyjnego podejścia do zwiększenia skali kształcenia w miejscu pracy.

Audycja z dnia 19.02.2019

Gość: Anna Błachucka, autorka fraszek, limeryków, sonetów, opowiadań i powieści, animatorka kultury, członek Związku Literatów Polskich, opiekun młodziezowej grupy literackiej "Słowniacy Świętokrzyscy", a z wykształcenia matematyk 

Temat: Zamiłowanie do matematyki i poezji, praca z młodzieżą

Edukacja najmłodszych mieszkańców Kielc, pokazanie jak ważną rolę w życiu człowieka pełni zwierzę. To tylko niektóre zagadnienia jakie zawarte są w projekcie „Piątka z czworonogiem”. To program realizowany przez grupę uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki w Kielcach, którzy byli gośćmi programu „Na 4 łapy”.

Strona 3 z 101

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna