online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Przed nami 8. rocznica katastrofy smoleńskiej.  - W najbliższym czasie zostanie opublikowany raport częściowy dotyczący tej katastrofy. (...) Prowadzimy bardzo szerokie działania prokuratorskie wyjaśniające przyczyny zdarzenia.  Nie bagatelizujemy żadnego elementu - powiedział Krzysztof Słoń-  senator RP Prawa i Sprawiedliwości  podczas audycji "Prawdę mówiąc"  Katarzyny Bernat.

5, 5 mln złotych trafi łącznie do  świętokrzyskich  jednostek  Ochotniczych Straży Pożarnych w ramach Funduszu Ministerstwa Sprawiedliwości. - Te pieniądze będą przeznaczone  głównie na  defibrylatory, torby ratownicze a także inny sprzęt niezbędny do podejmowania działań ratowniczych - powiedział podczas audycji "Prawdę mówiąc"  Mariusz Gosek, sekretarz generalny Solidarnej Polski a także dyrektor biura ministra Zbigniewa Ziobry i senatora Jacka Włosowicza.

Ponad 11 tysięcy kieleckich rodzin korzysta z rządowego programu 500 plus. Tylko w ubiegłym roku do kieleckich rodzin w ramach tego świadczenia trafiło łącznie 93 mln złotych. - Spełniły się wszystkie dobre przewidywania. Program wiele zmienił, przede wszystkim poprawił jakość życia  kieleckich rodzin - powiedział na antenie Radia eM Kielce Marek Scelina, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach podczas audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat. 

W ubiegłym tygodniu prezydent Kielc Wojciech Lubawski przebywał z wizytą na Węgrzech. – W 2007 roku parlamenty naszych państw ustanowiły 23 marca Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Obchody tego święta odbywają się naprzemiennie na terenie obu państw. W przyszłym roku będziemy świętować w Kielcach. To wielka uroczystość, ponieważ uczestniczą w niej głowy obu państw, ministrowie, ludzie biznesu oraz sportu i kultury – powiedział prezydent Kielc Wojciech Lubawski w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Rządowy program Rodzina 500 plus jest realizowany już od dwóch lat. W tym czasie wiele rodzin, dzięki nieopodatkowanemu zasiłkowi w wysokości 500 zł na dziecko, mogło wyjść z ubóstwa i poprawić swoją sytuację materialną. – Rodzina była dla Polaków zawsze ogromną wartością. Pielęgnowana w rodzinach miłość i pamięć o ojczyźnie poprowadziła nas do odzyskania niepodległości. Jestem przekonana, że rząd pokazuje wartość rodziny dla kraju – powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Za życiem

Kielce / 26 marca 2018 /

Państwo dysponuje szeregiem narzędzi mających chronić osoby niepełnosprawne i pomagać im w życiu codziennym. – Rodzice dzieci niepełnosprawnych już na etapie ciąży są objęci wsparciem w obszarze diagnostyki i dostępu do najnowocześniejszych form leczenia. Wspieramy również rodziny zasiłkami oraz poprzez program "Za życiem". Jest on skierowany do rodzin, w których pojawia się dziecko z niepełnosprawnością. Jego istotą jest wsparcie poprzez dostęp do nowoczesnej rehabilitacji i form leczenia. To także dostęp do szeregu wyspecjalizowanych placówek – powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Na najbliższą sobotę przypadną obchody nowego święta – Narodowego Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod Okupacją Niemiecką ustanowionego przez prezydenta Andrzeja Dudę. – To dobrze, że mamy wiele świąt związanych z naszą heroiczną historią i pojawia się ich coraz więcej. Odkrywamy historię, której nie znaliśmy. Coraz więcej mówi się o tym, że Polacy podczas II wojny światowej wykazywali się ofiarnością. Z drugiej strony obecne są wciąż głosy, które podkreślają, jakimi byliśmy szmalcownikami albo kolaborantami. Badania pokazują jednak, że były to postawy stanowiące znikomy udział – powiedziała dr Dorota Koczwańska-Kalita, naczelnik kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Od początku aktualnej kadencji sejmiku województwa jednym z większych zainteresowań radnych był projekt sieci szerokopasmowej dla Polski Wschodniej. – Skupia on naszą uwagę z tego względu, że były dokonywane dość duże operacje prawne budzące nasze wątpliwości. Zarząd województwa je rozwiewał. Tymczasem nagle, na koniec kadencji marszałek informuje, że operator nie reguluje w terminie czynszu dzierżawnego. Oznacza to, że nie wpłacił na rzecz województwa kwoty ponad miliona złotych netto. Po raz pierwszy przyznano rację o nieprawidłowym i niegospodarczym zarządzaniem siecią – powiedział radny Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku Bartłomiej Dorywalski w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Remont dworca w 2019

Kielce / 19 marca 2018 /

Prace przy remoncie kieleckiego dworca PKP rozpoczną się najprawdopodobniej na początku 2019 roku - zapowiadają władzę spółki. W sprawę przeprowadzenia tej inwestycji zaangażowała się poseł Maria Zuba z Prawa i Sprawiedliwości. - W dwa tygodnie po świętach Wielkanocnych odbędą się konsultacje społeczne z udziałem wszystkich zainteresowanych stron - zapowiedziała w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat.

Sztuka reportażu

Kielce / 16 marca 2018 /

Do końca lutego w Muzeum Dialogu Kultur można było oglądać wystawę poświęconą społeczności romskiej. W przyszłym tygodniu zmienia się ekspozycja. – Mamy  propozycję dla wszystkich entuzjastów dobrej fotografii. Tym razem proponujemy młodą artystkę, wywodzącą się z kultury odległej dla nas. Będą to zdjęcia pokazujące ludzi żyjących na Bliskim Wschodzie, a konkretnie w Teheranie, stolicy Iranu. Newsha Tavakolian wywodzi się z tego kraju. Jest młodą fotoreporterką, ale została już dostrzeżona przez najważniejsze dzienniki, takie jak New York Times czy Der Spiegel. Artystka skupia się na dramacie jednostki, ale nie epatuje negatywnymi emocjami – powiedział Michał Sierlecki, koordynator wystawy "Sztuka reportażu" w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat. – Chcieliśmy sięgnąć właśnie po kulturę bliskowschodnią. Chcemy też przedstawiać relację między naszą kulturą, a tamtejszą – dodała Agnieszka Caban, kierownik muzeum.

Zmiany dla dobra rodziny

Kielce / 16 marca 2018 /

Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło projekt reformy prawa rodzinnego. – Zmienią się przede wszystkim kwestie związane z egzekwowaniem prawa alimentacyjnego. Wprowadzimy rozwiązanie przyspieszające przyznawanie alimentów, a także gwarancję prawa do dziecka dla obojga rodziców, rodzinne postępowanie informacyjne i ochronę dzieci przed przemocą. To główne założenia, które będą kluczowe w tym projekcie. Mam nadzieję, że w krótkim czasie te przepisy zostaną wdrożone – powiedział Mariusz Gosek, sekretarz generalny Solidarnej Polski, dyrektor biura parlamentarnego posła Zbigniewa Ziobry i senatora Jacka Włosowicza w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Tory łucznicze Stelli Kielce na kieleckim Słowiku od kilkudziesięciu lat są sercem świętokrzyskiego łucznictwa. Jest szansa, by były również jednym z najważniejszych ośrodków łuczniczych w Polsce, a to za sprawą centrum przygotowań olimpijskich, jakie teoretycznie mogłoby tam powstać. Co trzeba zrobić, aby do tego doszło? Odpowiedź w rozmowie Piotra Wójcika z Ryszardem Barwinkiem, prezesem Klubu Sportowego Stella Kielce.

Miniona niedziela była pierwszą, w której obowiązywał zakaz handlu. Przy tej okazji warto pochylić się nad obecnością związków zawodowych w sieciach handlowych. – Jest z nią niestety nie najlepiej. W Kielcach mamy tylko uzwiązkowienie w dwóch sieciach. W terenie jest podobnie. Dobrze byłoby, gdyby pracownicy wiedzieli, że poprzez zrzeszenie się w organizacje zawodowe, ich szanse na obronę praw zwyczajnie rosną. Ponadto ludzie boją się zakładać związki w obawie przed utratą posady – powiedział Kazimierz Pasternak, wiceprzewodniczący świętokrzyskiej "Solidarności" w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

W Senacie trwają prace nad ustawą, która ma zapobiegać marnowaniu żywności. – Jesteśmy w tej chwili na etapie drugiego czytania. Ustawa została zaprezentowana przez senatora Antoniego Szymańskiego, który prawdopodobnie będzie ją sprawozdawał również na forum Sejmu. Ustawa została poddana dyskusji. Pojawiły się w jej trakcie głosy związane z koniecznością wprowadzenia pewnych poprawek. Jako inicjatorzy liczymy się z takim podejściem. Jest to bowiem nowatorska ustawa nie tylko w skali Polski, ale i całego świata – powiedział senator Krzysztof Słoń z Prawa i Sprawiedliwości  w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Strona 4 z 84

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna