Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

Audycja z dnia 28.09.2018

Gość: Paulina Pięta, manager marketingu Ośrodka Polanika, pomysłodawczyni konferencji.

Temat: Ogólnopolska konferencja "Z MPD na co dzień" w Ośrodku Polanika.

Audycja z dnia 28.09.2018

Gość: Jarosław Panek, zastępca dyrektora ROT, rzecznik prasowy ROT

Temat: Jak pachnie Świętokrzyskie? Jak postrzegane są Kielce? Czym możemy się pochwalić?

W mijającym tygodniu odbyła sie konwencja wyborca Porozumienia Samorządowego. Prezydent Wojciech Lubawski podsumował na niej 16 lat rządów w Kielcach. – Trudno jest mieć dystans do tego, co sam robię. Na plus zapisuję niewątpliwie układ komunikacyjny miasta. W godzinach szczytu przez Kielce jedzie się wolno, ale jeszcze wolniej przez inne miasta. Dziś trudno wyobrazić sobie, jak ogromne problemy komunikacyjne spotykalibyśmy na przykład gdyby nie było ulicy Gosiewskiego. Cały czas budujemy. Powoduje to miejscowe paraliże, ale ludzie rozumieją to, bo wiedzą, że jak oddamy te inwestycje to będzie nam się lepiej jeździło – powiedział prezydent Kielc w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia 27.09.2018

Gość: Tomasz Irski, opiekun i założyciel Kieleckiego Teatru SEN.

Temat: Działający przy Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach Teatr Plastyczny SEN, w którym występują osoby niesłyszące uczestniczył  w spotkaniach włosko-polskich,  gdzie rozmawiano m.in. o  na temat barier wynikających z braku jednolitego języka migowego na świecie. Podczas programu mówiliśmy także o innych barierach, z jakimi nadal spotykają się osoby z dysfunkcją słuchu.

Audycja z dnia 27.09.2018

Gość: Pani Halina Dobrowolska z Piekarni R. Dobrowolski

Temat: Z Haliną Dobrowolską z Piekarni R. Dobrowolski rozmawiamy o tradycji piekarskiej, trendach i jakości w piekarstwie oraz o pieczywie bezglutenowym.

 Z doktorem Grzegorzem Gałuszką, dziekanem Wydziału Nauk Medycznych Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach rozmawiamy o nowoczesnym centrum symulacji medycznych w Kielcach.

Obchodzimy 79. rocznicę powołania Polskiego Państwa Podziemnego. Historycy bezsprzecznie uważają, że było ono fenomenem.

Wioletta Kłys i Aleksandra Ślusarczyk są wolontariuszkami Fundacji"Mam marzenie". Dziewczyny opowiedziały o tym, jak to jest być wolontariuszem i zachęcały do włączenia się w pomoc.

Dziś po godzinie 11 na 107,9 Fm w "Dobrym Tonie" gościły bardzo muzyczne Panie: Beata Misztal i Faustyna Tarasek z Music Land przy ZDZ w Kielcach, z którymi rozmawialiśmy własnie o muzyce :) 

Wojewódzki Szpital Zespolony przekształci się w szpital kliniczny. Zmieniona formuła działania może oznaczać dla placówki lepsze finansowanie, dla studentów medycyny poprawę warunków kształcenia, a dla pacjentów dostęp do autorytetów lekarskich i nowoczesnych metod leczenia.

Audycja z dnia 26.09.2018

Gość: Dr n.med. Paweł Orłowski, specjalista urolog FEBU ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii z Kliniki Urologii, pracujący również w Przychodni Uromedyk w Kielcach.

Temat: Europejski Tydzień Urologii.

Na wtorkowym spotkaniu z seniorami ze Świętokrzyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku gościł Jarosław Gowin, wicepremier oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Tego typu uczelnie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem naszego społeczeństwa.

Zakończył się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Miał on na celu promowanie ekologicznych form transportu. Do wprowadzenia zmian w komunikacji dojdzie również w Kielcach.

Audycja z dnia 24.09.2018

Goście: Katarzyna Radek, koordynatorka w grupie Macierzanka i Małgorzata Czupryńska koordynatorka w grupie Macierzanka.

Temat: Grupa Macierzanka działająca przy Duszpasterstwie Wesoła 54 w Kielcach to miejsce dla każdej kobiety. jakie warsztaty odbędą się w najbliższym czasie?

Ruszył rządowy program "Czyste Powietrze", który jest szansą dla gospodarstw domowych na termomodernizację oraz wymianę wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

Gościem Magdaleny Nowak była Olga Kowalińska instruktor nordic walking.

Temat: Nordic Walking. Jakie kije powinniśmy wybrać, jeśli chcemy zacząć przygodę z nordic walking? Dlaczego ta dyscyplina zyskała ogromne uznanie seniorów? Na te i inne pytania odpowiemy podczas kolejnego odcinka Akademii Aktywnego Słuchacza. 

Strona 3 z 83

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna