Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

 Audycja z dnia 22.11.2018

Goście: Wiktoria Sępioł-Szablicka i Maksymilian Pająk  z Parku Rozrywki Fly Sky w Kielcach przy ul. Skrajnej,

Temat rozmowy: Wszystko, co możemy dowiedzieć się o Tym Jedynym w Swoim Rodzaju Parku Rozrywki w Kielcach.

Janusz Głogowski z teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach związany jest od 1988 roku. W tym roku aktor świętuje 30 lat pracy artystycznej. Zagrał w kilkudziesięciu spektaklach, dwa razy zdobył „Złotą Różę” od dziennikarzy. W najnowszym programie „Wokół kultury” opowie o swojej pracy w Kielcach, ale zdradzi także kim by został, gdyby nie był aktorem.

Przed nami pierwsze sesje nowej kadencji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i Rady Miasta Kielce. Wyborcy zadecydowali o ogromnych zmianach w tych organach władzy samorządowej.

Audycja z dnia 28.11.2019

Gość:  Profesor Beata Wożakowska–Kapłon, kierownik I Kliniki Kardiologii i Elektroterapii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii, specjalista kardiologii, hipertensjologii oraz chorób wewnętrznych, wojewódzki konsultant w dziedzinie hipertensjologii. Przewodnicząca komitetu naukowego wydania polskiego atlasu zdrowia "Poradź mi, doktorze".

Temat: Jak i gdzie szukam informacji na temat naszego zdrowia? Czy internet to dobry doradca? Co znajdziemy w atlasie zdrowia "Poradź mi, doktorze"?

Od 1 grudnia nie będzie juz możliwości wystawienia zwolnienia lekarskiego w formie papierowej. Jak poinformował w rozmowie z Radiem eM Kielce Paweł Szkalej, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ponad 80 proc. lekarzy z województwa świętokrzyskiego posiada odpowiedni certyfikat i już wystawia e-zwolnienia. – W kwietniu w formie elektronicznej wystawianych było 20 proc. wszystkich zwolnień trafiających do ZUS, w październiku było 47-48 proc., a z początkiem listopada mamy ich już 51 proc. – powiedział w audycji Prawdę Mówiąc. O co jeszcze pytaliśmy rzecznika ZUS-u?

W minioną niedzielę obchodziliśmy Światowy Dzień Ubogich. Dzień ten ustanowił rok temu papież Franciszek.

Region Świętokrzyski otrzymał środki rządowe na budowę i modernizację dróg powiatowych i gminnych. Te pieniądze rozdziela między innymi wojewoda.

Jak dobrać do siebie gatunki ryb, by żyły w zgodzie. Gdzie je kupować i na co zwracać uwagę przy ich wyborze. Między innymi o tym, w dzisiejszym wydaniu magazynu „Na 4 łapy” opowie Marcin Jarząbek, prezes Kieleckiego Forum Akwarystycznego. Cz.2.

Audycja z dnia 20.11.2018

Gość: Grzegorz Warowiec, prezes Stowarzyszenia "Nadzieja" przy parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach, które działa na rzecz osób niepełnosprawnych.

Temat: Praca z osobami niepełnosprawnymi, trudy i radości służby drugiemu człowiekowi.

Audycja z dnia 19.11.2018

Gość: Magdalena Piasecka ze Studia Ruchu Mięta 

Temat: Ćwiczenia nie zawsze muszą być męczące! Czasami to czysty relaks. Chcesz się odstresować, uwolnić napięcie i poprawić jasność umysłu? Posłuchaj audycji o ćwiczeniach, które na pewno Ci w tym pomogą.

Audycja 19.11.2018

Gość: Katarzyna Karcz, fizjoterapeutka ze Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji na Os. Stok 63 A.

Temat: Drenaż limfatyczny za pomocą aparatu BOA. Komu dedykowany jest ten zabieg, jak wygląda i w jakich dolegliwościach może przynieść ulgę.

Audycja z dnia: 17.11.2018 

Gość: Katarzyna Kosowska i Wojciech Grabowski, twórcy projektu Road Trip Bus

Temat: O pierwszym etapie swojej podróży „W 100 dni dookoła Europy”

Pomimo że Święto Niepodległości obchodziliśmy w minioną niedzielę, to uroczystości związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości nadal trwają. Dziś Instytut Pamięci Narodowej wraz z uczniami liceum im. Józefa Piłsudskiego sadził Dąb Niepodległości. – Kontynuujemy obchody rocznicowe. Jest ich bardzo dużo. Dąb, który sadziliśmy z uczniami został poświęcony w maju przez papieża Franciszka. Przekazali nam go polscy leśnicy – powiedział w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce Leszek Bukowski, historyk z kieleckiej delegatury IPN.

Pogoda za oknem już nie zachęca do spacerów, dlatego świetną alternatywą dla aury jest dobre kino. O jesiennych propozycjach w najnowszym wydaniu programu „Wokół kultury” opowie Jarek Skulski, filmoznawca, kierownik kina Fenomen.

Fitness klub Symetris przeszedł metamorfozę. Zostały otworzone nowe sale i dokupiony sprzęt do ćwiczeń.

Dzięki wprowadzonym zmianom klienci będą mogli jeszcze bardziej komfortowo korzystać z tego miejsca.

Nasza reporterka Magdalena Nowak odwiedziła klub Symetris i porozmawiała z Katarzyną Woldan, która jest menadżerem klubu.

Audycja z dnia 15.11.2018

Goście: Maja Wanat-prezes Zarządu Fundacji im. Stefana Artwińskiego i Paula Kopciak-członek Zarządu Fundacji. 

Temat: Czym zajmuje się Fundacja i jakie wdarzenia ma w planach w najbliższym czasie.

Strona 3 z 91

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna