Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Po więzieniu kieleckim i innych miejscach uświęconych krwią ofiar zbrodniczego systemu oprowadza Marek Maciągowski, dyrektor Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, Andrzej Wiatkowski ze Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego i Katarzyna Bernat.

Jak odczytać w swoim życiu powołanie od Boga? W programie "Jak Bóg da" zastanawiali się nad tym ks. Józef Majchrzyk oraz Ania i Grzegorz Stawscy z Domowego Kościoła Diecezji Kieleckiej. Audycja przeprowadzona została na podstawie fabuły filmu Edoardo Marii Falcone "Jak Bóg da".

- Młodym ludziom coraz ciężej podejmować trudne decyzje dotyczące dalszej drogi życia. Spotkanie „zostań klerykiem na weekend” jest sposobem na to by, wyjść naprzeciw tym, którzy rozważają związanie swojego dalszego życia z powołaniem kapłańskim – powiedział ks. dr Mirosław Kowalski, diecezjalny moderator powołań w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce. W studiu towarzyszyli mu alumni Karol Rasała, Dawid Dzienniak i Łukasz Chowaniec z kieleckiego Wyższego Seminarium Duchownego.

Pamiętamy o Wyklętych

Kielce / 24 lutego 2017 /

Zbliża się Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. - To nasza najnowsza historia, która przez wiele lat zakopana była w niepamięci. Dziś możemy i chcemy o tych bohaterach mówić, tym bardziej, że część z nich jeszcze żyje - powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce odnosząc się do wydarzenia, które będziemy obchodzić 1 marca. - Jeśli nie będziemy pamiętali o historii, zapomnimy kim jesteśmy. To ona kształtuje naszą przyszłość i teraźniejszość - dodał Andrzej Wiatkowski ze Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego.

- Tłusty czwartek rozpoczynał ostatni tydzień zapustów, czyli karnawału. Wypełniony on był hucznymi zabawami, organizowano też bardzo dużo wesel – opowiadała o dawnych zwyczajach świętokrzyskich wsi Ewa Tomaszewska, etnograf z Muzeum Wsi Kieleckiej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Pora na rozliczenia

Świętokrzyskie / 22 lutego 2017 /

- Do końca lutego roześlemy ponad 250 tysięcy rocznych rozliczeń PIT do emerytów, rencistów i innych świadczeniobiorców, czyli na przykład do osób pobierających zasiłki chorobowe. W większości będą to dokumenty PIT-40a. Rozliczenia powinny trafić do wszystkich najpóźniej na początku marca - poinformował Paweł Szkalej, rzecznik prasowy ZUS w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

MPK i gmina Kielce przygotowują się do zakupu nowych autobusów napędzanych ekologicznym paliwem. - Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na zakup 25 autobusów hybrydowych, które zasilą flotę przewoźnika, który będzie obsługiwał komunikację w Kielcach. Nasza umowa z ZTM kończy się 31 grudnia. Oczywiście przystąpimy do przetargu na świadczenie takich usług w ramach kolejnej umowy - powiedziała Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Maria Zuba: Trzeba mówić o historii

Trzeba mówić o historii, o ludziach, którzy ją tworzyli w trudnych, kryzysowych warunkach, w powstaniach, w walce o niepodległość i suwerenność. Z tych życiorysów trzeba wyciągać wnioski – mówiła w programie „Prawdę Mówiąc” posłanka Prawa i Sprawiedliwości Maria Zuba.

- Chodzi o to, by 1,5 miliona ludzi pracujących w sieciach handlowych miała dzień wypoczynku. To także odpowiedź na to, czego wymaga od nas dekalog - powiedział Kazimierz Pasternak, wiceprzewodniczący świętokrzyskiej "Solidarności" w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce odnosząc się do obywatelskiego projektu ustawy o zakazie handlu w niedziele.

- Przygotowania do wyborów samorządowych zaczęliśmy już po 2014 roku, ale tak naprawdę Prawo i Sprawiedliwość do wyborów gotowe jest zawsze. Z przeszłości trzeba wyciągać wnioski, by budować lepszą przyszłość. - powiedział poseł Krzysztof Lipiec w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Trwają dyskusje nad ustawą o przeciwdziałaniu marnotrawieniu żywności. – Najogólniej chodzi w niej o to, by duże i mniejsze sklepy zostały zobligowane do podpisania umowy z odbiorcami żywności, której upływa termin minimalnej trwałości. Dzięki temu trafi ona do potrzebujących, a nie na śmietnik. Sprawdza się to dobrze w wielu miejscach – powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Posłuchaj całej rozmowy:

- Kiedy generał Sikorski wydawał rozkazy dotyczące przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową nikt nie słyszał na okupowanych ziemiach polskich o Walentynkach, ale dzięki temu, że dzień Świętego Walentego przypada na tę samą datę, co rocznica utworzenia AK, młodzieży łatwiej jest zapamiętać, kiedy doszło do tego ważnego historycznie wydarzenia - powiedział dr Tomasz Domański z kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

112 na ratunek

Kielce / 10 lutego 2017 /

W najbliższą sobotę będziemy obchodzić Europejski Dzień numeru 112. - Ten numer integruje wszystkie służby. Często w stresie nie wiemy, na który z numerów alarmowych powinniśmy zadzwonić. Operator numeru 112 zadecyduje za nas, którą ze służb należy zawiadomić w konkretnej sytuacji - powiedział Michał Warszawski, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzystowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego  w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Trwają prace nad siecią szkół

Świętokrzyskie / 09 lutego 2017 /

- Wszystkim nam zależy na tym, by reforma oświaty w naszym województwie została wprowadzona w należyty sposób i ze zwróceniem uwagi na tych najważniejszych, czyli uczniów - powiedziała Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Strona 4 z 71

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay