Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

W audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń odniósł się do sprawy wypowiedzenia Zgromadzeniu Sióstr Nazaretanek umowy bezpłatnego użyczenia budynku po Gimnazjum nr 3. – Uważam, że to zbyt pochopna decyzja aktualnych władz miasta. Jest bardzo wiele aspektów, przemawiających za tym, że umowa podpisana przez poprzednie władze miasta z siostrami Nazaretankami to była dobra decyzja. Dawała ona szansę na to, by wysoki poziom nauczania miał również miejsce na poziomie podstawowym. Chociażby w Krakowie jest bardzo wiele przykładów na to, że władze miasta, niekoniecznie przecież sympatyzujące ze środowiskiem kościelnym, podpisują takie umowy bezpłatnego użyczenia na okres 30- czy nawet 40-letni po to, by zgromadzenia mogły prowadzić działalność wychowawczą i edukacyjną na wysokim poziomie – powiedział Krzysztof Słoń.

Specjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice oferuje przedsiębiorcom wsparcie w postaci zwolnień podatkowych. Przedsiębiorcy, którzy dostają dofinansowanie unijne rezygnują z niego i decydują się na współpracę ze Specjalną Strefą. Wsparcie polega na udzieleniu zwolnienia z podatku CIT, albo PIT, w zależności od rodzaju inwestycji mówił Marcin Perz, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia 07.03.2019

Gość: Edyta Wiecha asystent zarządu Piekarni Pod Telegrafem w Kielcach.

Temat: Poznaliśmy istotę sukcesu jednej z najlepszych piekarni w Polsce. W audycji także dużo o zdrowej żywności i na koniec miła niespodzianka z okazji Dnia Kobiet :)

Fundacja im. Stefana Artwińskiego jest tworzona przez ludzi młodych. W organizowanych przez siebie dyskusjach podejmuje tematy dotyczące wartości, również tych patriotycznych. – Chcemy, by fundacja była miejscem, do którego młodzi ludzie będą mogli przychodzić i wymieniać sie poglądami. Chcemy kształtować ich na prawdziwych patriotów i promować etos pracy propaństwowej. Pracy dla Polski – powiedział Paweł Kwietniewski z fundacji w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce. – Chcemy stworzyć miejsce, w którym znajdzie się przestrzeń do swobodnej debaty – dodała Maja Wanat, również członkini fundacji.

W tym tygodniu w programie "Debata w Radiu eM" gościliśmy przewodniczącą klubu radnych Koalicji Obywatelskiej Agatę Wojdę oraz Jarosława Karysia wiceprzewodniczącego Rady Miasta oraz przewodniczącego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Głównym tematem naszej rozmowy była ocena stu dni rządów prezydenta Kielc, Bogdana Wenty.  Zapraszamy do odsłuchania audycji! 

Usuwanie kamienia nazębnego u psów bez narkozy? Czyszczenie zębów ultradźwiękową szczoteczką, to nowa alternatywa dla właścicieli psów, którzy chcą dbać o zęby swojego pupila a nie chcą poddawać go takiemu znieczuleniu. O szczegółach w programie „Na 4 łapy” mówić będzie Paulina Lipska, z Odie Studio Psich Fryzur.

Major Eugeniusz Kaszyński, ps. „Nurt” został patronem 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Święto brygady będzie obchodzone 11 czerwca. – Był on uczestnikiem walk obrony w 1939 roku, dowódcą zgrupowań partyzanckich. Całe życie związany był z Górami Świętokrzyskimi. We wspomnieniach ludzie mówili o nim, że był w stanie nie tylko pokonać wroga, ale też złamać jego psychikę, tak żeby stracił wolę do walki – powiedział płk Artur Barański, dowódca 10. ŚBOT w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat.

Audycja z dnia 05.03.2019

Gość: Monika Leduchowska, właścicielka gabinetu masażu "Zdrowie i Relaks"

Temat: niepełnosprawność, sytuacja osób niewidomych, praca w zawodzie masażysty

Audycja z dnia 26.02.2019

Gość: Janina Łucak, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Ponad Czasem", członek Fundacji "Dobro jest w nas", członek Rady Nadzorczej KSM, ławnik w Sądzie Okręgowym w Kielcach, członek Wojewódzkiej Społecznej Rady Seniorów, sekretarz Kieleckiej Rady Seniorów i inżynier budownictwa.

Temat: Uniwersytet Trzeciego Wieku, aktywność społeczna, realizacja marzeń.

Coraz bliżej realizacji długo wyczekiwanej w regionie inwestycji drogowej, czyli budowy trasy S74 na odcinkach S74 Przełom/Mniów – węzeł Kielce Zachód oraz od Łagowa do Jałowęsów. – To droga ogromnie ważna dla naszego regionu. Dla jego rozwoju gospodarczego i turystycznego. Ta droga będzie się łączyć z Via Carpatia, trasą przebiegającą od Kłajpedy przez Kowno, Białystok, Lublin, Rzeszów, Słowację, Rumunię i Bułgarię aż do Grecji – powiedziała Maria Zuba, poseł Prawa i Sprawiedliwości w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej przywrócił pamięć o nich. – Historia tych ludzi to nasze dziedzictwo. Gdyby nie oni, to prawdopodobnie idea niepodległościowa nie miałaby takiego wymiaru – powiedziała dr Dorota Koczwańska-Kalita, naczelnik kieleckiej delegatury IPN w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Program Rodzina 500 plus będzie obowiązywał już od pierwszego dziecka. – Wprowadzając program przejmowaliśmy budżet po koalicji PO-PSL i tam nie były przewidziane na to środki. Musieliśmy więc wygospodarować z niego ponad 17 miliardów złotych. W kolejnym było to ponad 20 miliardów. Program sprawdził się również pod kątem ekonomicznym i dzięki temu pieniądze z 500 plus zapracowały na kolejne 500 plus, tym razem już dla każdego dziecka – powiedziała wicepremier Beata Szydło w rozmowie z Katarzyną Bernat. Wicepremier zapowiedziała też między innymi wsparcie polityki senioralnej. Zapewniła ponadto, że startując do europarlamentu ze świętokrzysko-małopolskiej listy widzi potrzebę wsparcia dla uboższych regionów.

Audycja z dnia 28.02.2019

Gość: Karolina Salamon z "Magii Łazienek"

Temat: Wszystko o najnowszych trendach łazienkowych i jak stworzyć swoją ulubioną łazienkę nawet w małym mieszkaniu. A na koniec...miła niespodzianka :)

Pierwszego marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z ich historią jest szczególnie związane Wzgórze Zamkowe w Kielcach.

W najbliższy piątek będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. – Przywracanie pamięci o nich jest szczególnie istotne, ponieważ ich oprawcy chcieli o nich zapomnieć. Zapomnieć o tych, którzy nigdy nie zgodzili się ze zniewoleniem militarnym i gospodarczym kraju, które miało miejsce po zakończeniu drugiej wojny światowej – powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce.

Uchodźcy, czy imigranci? Pokojowo nastawieni ludzie uciekający przed wojną, czy ukryci agenci tzw. Państwa Islamskiego? Kryzys migracyjny, którego widmo cały czas krąży nad Europą rodzi wiele pytań, na które ciężko znaleźć odpowiedź. Choć tematyka z nim związana w ostatnim czasie nie jest numerem jeden w unijnej debacie publicznej to jednak wciąż stanowi on palący problem dla wspólnoty.

Strona 2 z 101

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna