online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Święto Józefa Robotnika, Dzień Flagi, Święto Konstytucji 3 Maja – te dni obchodzić będziemy już od jutra. Uroczystości będą odbywać się także w naszym regionie. Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski podkreśla jak cenny jest ten czas dla wszystkich Polaków.

Wojciech Lubawski jest kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Kielc. W czwartek Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości ogłosił kandydatów na prezydentów największych miast w Polsce. - Ja jestem rad z tej decyzji. Pan prezydent Wojciech Lubawski pokazał, że zasługuje na miano dobrego prezydenta i może startować jako kandydat Zjednoczonej Prawicy. Liczę na to, że jego decyzja co do wyborów będzie na "Tak" - powiedział Krzysztof Słoń, senator RP z  PiS podczas audycji Prawdę mówiąc Katarzyny Bernat.

 

28 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy  Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy. - Na szczęście wypadków śmiertelnych przy pracy jest coraz mniej. Niestety tych lekkich wciąż jest bardzo dużo.  W tamtym roku, w całej Polsce było ich ponad 88 tysięcy - powiedziała  Barbara Kaszycka, nadinspektor pracy z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach.

A więcej na ten temat w audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat.

Trwają prace nad zmianami w Kodeksie Pracy. - Kiedy zapoznaliśmy się z tymi propozycjami, okazało się, że większość z nich nie nadaje się do dalszego procedowania- powiedział Waldemar Bartosz, przewodniczący świętokrzyskiej Solidarności. - Podam przykład:  propozycja jest taka, żeby  pracodawca nie płacił  pracownikowi pieniędzy za pracę w godzinach nadliczbowych. W zamian za to  tworzyłby  specjalne konto dla pracownika, gdzie te pieniądze byłyby zapisywane. Tymi pieniędzmi pracodawca mógłby dysponować  nawet po to, aby inwestować w zakład, ale pracownik by ich nie widział. To jest mocno kontrowersyjne - kontynuował przewodniczący. Więcej na ten i inne tematy w audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat.

- Pod względem rozwoju  gospodarczego  niestety nasze województwo dalej jest w "ogonie"  Europy. Oznacza to, że musimy ciężko pracować - powiedział dr Bartłomiej Dorywalski, radny sejmiku województwa świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości podczas Porannej Audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat.  Samorządowiec nie ukrywa jednak, że przez ostatnie dwadzieścia lat w naszym regionie nie zabrakło też dziedzin, które się rozwinęły - Jest wiele pozytywnych rzeczy. Korzystne zmiany zaszły między innymi w obszarze kultury,  infrastruktury, czy sportowym - wymieniał radny.

- Obrona każdego życia jest ważna – przypomniał w Radiu eM Kielce prof. Bogdan Chazan, autorytet w dziedzinie obrony życia dzieci nienarodzonych, którego wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek powołała na Konsultanta Wojewódzkiego ds. Położnictwa i Ginekologii.

Milion złotych chcą  przeznaczyć  władze Kielc na modernizację sieci wodociągowych lub położenie nowych w ogródkach działkowych na terenie miasta. - Ja cenię to, że są ogródki działkowe  w Kielcach. To są płuca miasta. Są one cenne dla środowiska, ale i ludzi - powiedział prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Więcej na ten oraz inne  tematy  w porannej audycji "Prawdę mówiąc"  Katarzyny Bernat.

Do 30 września można składać wnioski o udzielenie dotacji na wymianę źródeł ciepła. Miasto zarezerwowało na ten cel 300 tysięcy złotych. Nowością jest dofinansowanie na kotły na pellet. Niestety taką okazję wykorzystują także oszuści, którzy proponują nam wymianę kotłów oraz pieców na preferencyjnych warunkach. O tym wszystkim rozmawiała Katarzyna Bernat z wiceprzewodniczącym Rady Miasta Kielce -Władysławem Burzawą podczas audycji "Prawdę mówiąc".

"ZORZA", "AURA"  i "ŚWIT"- to główne programy,  które obecnie realizuje  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.  Każdy z nich ma na celu zachęcenie społeczeństwa do wymiany źródeł ciepła na te ekologiczne.  O tym, i nie tylko o tym rozmawiała Katarzyna Bernat z prezesem instytucji - Ryszardem Gliwińskim podczas audycji "Prawdę Mówiąc".

Tworzona jest  X  Świętokrzyska  Brygada  Wojsk Obrony Terytorialnej. - W tej chwili zajmujemy się przyjmowaniem i uzupełnianiem kadry żołnierzy zawodowych, którzy przygotują się do szkolenia żołnierzy obrony terytorialnej - mówi pułkownik Artur Barański, dowódca Brygady. Szczegóły w audycji  "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat.

Premier Mateusz Morawiecki i członkowie Rządu zaproponowali kilka programów społecznych, które będą realizowane w najbliższym czasie, wśród nich: "Drogi lokalne", "Dobry start", czy "Dostępność +". - Do tych wszystkich programów musi  być zaangażowanie samorządów i różnych instytucji. Polska jest jedna i musimy ją wszyscy razem budować - mówiła poseł Prawa i Sprawiedliwości Maria Zuba podczas porannej audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat.

Powiat kielecki zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu gmin i powiatów. - Zostaliśmy docenieni między innymi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, podejmowane i zrealizowane inwestycje,  czy działania proekologiczne i posiadane certyfikaty - wymienił Michał Godowski, starosta kielecki podczas porannej audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat.

Nie marnujmy wody

Kielce / 11 kwietnia 2018 /

- Woda to cenny dar, dlatego trzeba ją chronić - przekonywał Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich podczas porannej rozmowy "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat.  Oprócz wskazówek na temat dbania o wodę, w  audycji znajdziemy także informacje o planowanych przez Wodociągi inwestycjach.

O godzinie 12. rozpocznie się dziś V Kielecki Marsz Katyński.  Wydarzenie organizowane jest z okazji 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. - Marsz ten to forma oddania czci, hołdu i przede wszystkim przypominania w sposób bardzo specyficzny o tych bardzo dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce przed siedemdziesięcioma ośmioma laty. Czasami nazywamy to "marszem cieni", bo najczęściej odbywa się on w całkowitej ciszy - powiedział Marek Jończyk, historyk z kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej podczas audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat. 

Strona 3 z 84

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna