Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Wodociągi Kieleckie są w ścisłej czołówce polskich firm zaopatrujących ludność w wodę. - Na podstawie analiz kondycji finansowej zajmujemy piątą lokatę w kraju wśród około tysiąca przedsiębiorstw o takim samym profilu działalności. To ogromny powód do dumy - powiedział Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Berant na antenie Radia eM Kielce.

500 + działa

Kielce / 03 kwietnia 2017 /

Program Rodzina 500+ funkcjonuje już od pełnego roku. – Te pieniądze mają ogromne znaczenie dla polskich rodzin. Obawialiśmy się początkowo, że trudno nam będzie osiągnąć dzięki niemu zakładane cele, takie jak chociażby walka z ubóstwem. Tymczasem, udało się ten problem w tak krótkim czasie zlikwidować aż o 94 procent – powiedziała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Maria Zuba w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Wystawa wielkanocna jest jedną z ważniejszych wiosennych propozycji Muzeum Wsi Kieleckiej. – Już od 9 kwietnia w Dworku Laszczyków będzie można obejrzeć ekspozycję stworzoną przez Małgorzatę Imiołek, kustosza MWK. Zobaczymy na niej atmosferę Świąt Wielkanocnych towarzyszącą mieszkańcom nie tylko wsi świętokrzyskich, ale i tym z innych regionów Polski – zapowiedziała Beata Ryń, rzecznik Muzeum Wsi Kieleckiej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Kielczanie chętnie wspierają misje. Dzięki ich hojności i ofiarowanym pieniądzom pomoc otrzymała Gabrysia z Kamerunu. Zebrane podczas prowadzonych w diecezji kieleckiej akcji fundusze przekazane zostały również na budowę studni w Czadzie. Ale na tym nie koniec: pomagać możemy w dalszym ciągu. A w jaki sposób? O tym w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

W Urzędzie Wojewódzkim od piątku można oglądać wystawę pt. „Jan Paweł II w obronie życia człowieka”. – Podkreśla ona wartość życia każdego człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Chcemy pokazać, że dziecko poczęte to człowiek mający prawo do życia – powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Posłuchaj całej audycji:

Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Świętokrzyski Sztetl w Chmielniku został uhonorowany Medalem Powstania w Getcie Warszawskim. – To dla nas wielkie zaskoczenie, tym bardziej, że nasza podstawowa działalność dotyczy czasów głównie przed II wojną światową i do 1942 roku. Historii nie można jednak poszatkować i temat Holocaustu również nie jest nam obcy. Staramy się na przykład, by marzec zawsze upływał u nas pod znakiem pamięci o sprawiedliwych Polakach ratujących Żydów. 28 marca zapraszamy na spotkanie z jedną takich rodzin  – powiedziała Agnieszka Dziarmaga, kierownik Świętokrzyskiego Sztetla w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na terenie Masłowa, przebudowa sieci w Kowali, a także szereg inwestycji w Kielcach – to tylko niektóre z prac, jakie planują wykonać w najbliższym czasie Wodociągi Kieleckie. Więcej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat, której gościem był prezes Wodociągów, Henryk Milcarz.

Bartłomiej Dorywalski, radny Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku został pełnomocnikiem wojewody ds. zrównoważonego rozwoju. - Będę się zajmował współdziałaniem sektora prywatnego z publicznym w celu wypracowania optymalnych kierunków polityki regionalnej na rzecz efektywnego rozwoju naszego regionu. Będę też monitorował prawidłowość wykorzystania funduszy unijnych. Wiemy doskonale, że problemów z tym jest bardzo wiele, a stopień wydatkowania środków mamy zatrważająco niski. Jednym z przykładów na to, że system kuleje może być chociażby sprawa internetu szerokopasmowego Polski Wschodniej. Spółka, która jest operatorem sieci ogłosiła upadłość i nie wpłaciła raty czynszu opiewającej na kwotę ponad miliona złotych. Teraz Urząd Marszałkowski stara się o uzyskanie tych pieniędzy z gwarancji bankowych - powiedział Dorywalski w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Kielecki Park Technologiczny to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm w regionie świętokrzyskim. - Przez ostatnie lata udało nam się zrobić bardzo dobrze i jesteśmy wzorem dla podobnych instytucji z zagranicy. Młodym ludziom zapewniamy wsparcie na każdym etapie rozwoju ich biznesów. Tych najbardziej kreatywnych zabierzemy do Doliny Krzemowej w USA. Może to być dla nich życiowy przełom - powiedział Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT w audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

- Zrobiło się cieplej, więc rozpoczęły się prace budowlane na otwartej przestrzeni. Nasze apele głównie skierowane są do małych firm, które powinny pamiętać, że muszą odpowiednio zabezpieczyć pracowników i dbać o ich bezpieczeństwo na budowie czy w innym miejscu - mówiła w porannej rozmowie Radia eM Kielce Barbara Kaszycka, nadinspektor z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach. 

- Przede wszystkim stawiamy na synergię działań samorządowych na każdym szczeblu z działaniami Rządu. Tylko to może przynieść dobre i spektakularne efekty – powiedział o przygotowaniach do wyborów w 2018 roku senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Posłuchaj całej audycji:

- Cały czas w naszym kraju jest grupa osób, która powinna być ubezpieczona, a w wyniku nieznajomości przepisów nie jest. Nowelizacja ustawy, która weszła w życie 12 stycznia daje możliwość wstecznego ubezpieczenia – powiedziała Beata Szczepanek, rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce zapraszając słuchaczy na jutrzejszy dzień otwarty NFZ.

Obchodzona dziś w Kościele katolickim Środa Popielcowa jest dniem rozpoczynającym okres Wielkiego Postu. - Posypanie głów popoiołem mówi nam o tym, kim jest człowiek. Karnawał to czas zakładania masek. W czasie Wielkiego Postu maski te zdejmujemy. Popiół uświadamia nam o tym, kim jesteśmy i jak kruche jest nasze życie. To również znak nawrócenia - powiedział ks. Dariusz Gącik, wikariusz generalny diecezji kieleckiej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Agroturystyka – to jest to!

powiat kielecki / 28 lutego 2017 /

Powiat kielecki jest miejscem, w którym przyroda i tradycje historyczne stanowią walory przekonujące turystów do odwiedzania naszego regionu. Uruchamiamy więc IV edycję programu Agroturystyka Szansą na Rozwój Przedsiębiorczości, dzięki któremu postaramy się przekonać mieszkańców, by zaczęli zarabiać właśnie na turystyce – powiedział Michał Godowski, starosta powiatu kieleckiego w audycji Prawdę Mówiąc Roberta Majchrzyka na antenie Radia eM Kielce.

Strona 3 z 71

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay