Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

RADIO AUDYCJE

W kolejnym programie z cyklu ARP poruszamy temat „Co oznacza skrót ARP”. Mowa o wsparciu na rozwój przedsiebiorczości przez Agencji Rozwoju Przemysłu.

Jesteśmy dumni z Polski

Kielce / 07 listopada 2017 /

- Nasza postawa obywatelska coraz bardziej ewoluuje w stronę dumy i dojrzałości z tego, że jesteśmy Polakami. Uwidacznia się to w wielu aspektach naszego życia. Jest bardzo wiele inicjatyw służących temu, by pielęgnować takie postawy, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. To na przykład akcja „Korowód Niepodległości” organizowana przez wojewodę – powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Gospodarka wodno-ściekowa, ochrona powietrza i edukacja proekologiczna – to tematyka programów, jakie w 2018 roku planuje realizować Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. – Przeprowadziliśmy w powiatach akcję sondażową. Spotykamy się z mieszkańcami, inwestorami i samorządowcami po to, by przygotować programy szyte na miarę potrzeb – powiedział Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚiGW w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Wodociągi Kieleckie są gospodarzem rozpoczynającego się w przyszłym tygodniu ogólnopolskiego kongresu branży wodociągowej WOD-KAN-EKO. Oprócz wykładów i dyskusji zaplanowaliśmy dwie wycieczki techniczne — do ujęcia wody w Białogonie i oczyszczalni „Sitkówka".

W kolejnym programie z cyklu ARP poruszamy tematykę „Sieci Otwartych Innowacji”. Mowa o projekcie grantowym dotacji refinansowych dla mikro małych i średnich przedsiębiorców.

Szkolnictwo zawodowe kuleje

Kielce / 30 października 2017 /

W ubiegłym tygodniu w województwie świętokrzyskim gościliśmy przedstawicieli Komisji Europejskiej, Banku Światowego i Ministerstwa Rozwoju. Wizyta towarzyszyła podsumowaniu 2-letniej inicjatywy Komisji Europejskiej, która adresowana była do regionów wolniej rozwijających się. – Inicjatywa polegała na tym, by przy wykorzystaniu dobrych praktyk Banku Światowego i KE spojrzeć na dwa regiony w Polsce (podkarpackie i świętokrzyskie) i dwa w Rumunii. Badano, jakie problemy stanowią blokadę przed rozwojem gospodarczym. Po analizie jednym z głównych tematów, nad którymi się pochyliliśmy była kondycja szkolnictwa zawodowego. Jest ogromna potrzeba, by młodzi ludzie kończący szkołę zawodową mieli realną perspektywę zdobycia pracy – powiedział marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Trwają ostatnie przygotowania do 25. kwesty na ratowanie najcenniejszych nagrobków na kieleckich cmentarzach. W dniach od 31 października do 2 listopada przy nekropoliach znów staną wolontariusze z puszkami, do których będziemy mogli wrzucić datek na konserwacje zabytkowych płyt, ogrodzeń czy rzeźb. W zbiórce pieniędzy może pomóc każdy z nas. Wystarczy w wyznaczonych dniach, bądź wcześniej, zgłosić się do organizatorów, odebrać puszkę i stanąć w jednym z wyznaczonych punktów na 1,5 godziny. Organizatorzy liczą także na hojność odwiedzających groby bliskich.

Gospodarka wodna w jednych rękach

Świętokrzyskie / 26 października 2017 /

Świętokrzyski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych zostanie zlikwidowany – zadecydowali radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego podczas poniedziałkowej sesji. Jego zadania przejmie od przyszłego roku Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”. – Uchwała wynikała ze zmian ustawowych. Od 1 stycznia 2018 roku wchodzi w życie ustawa Prawo Wodne. Idzie za tym szereg zmian, również o charakterze instytucjonalnym. Dotychczas gospodarka wodami była w kilku rękach. Po nowym roku skupi się to już w jednych – powiedział radny Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Bartłomiej Dorywalski w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

We Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, jak co roku, w rejonie cmentarzy będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. – Trwają ostatnie przygotowania. W miniony piątek odbyło się posiedzenie zespołu bezpieczeństwa ruchu drogowego, na którym ustalaliśmy ostatnie szczegóły związane z wdrożeniem tymczasowej organizacji ruchu. Zmiany będą praktycznie identyczne, jak w latach ubiegłych. Kielczanie są już do nich przyzwyczajeni – powiedział rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg Jarosław Skrzydło w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce. Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać od poniedziałku, 30 października do 1 listopada do godziny 22.

Świętokrzyskie Pomniki Historii

Świętokrzyskie / 23 października 2017 /

Listę Pomników Historii tworzą obiekty będące największym świadectwem naszej kultury. Dziś jest ich 70, a tylko zaledwie 3 zlokalizowane są w naszym województwie. – Czynimy starania, aby na listę trafiła sandomierska starówka, Muzeum Narodowe wraz z zespołem katedralnym, a także Wiślica. Chcemy wskazać wszystkim tym, którzy odwiedzają nasz region, jak ważne obiekty są na naszym terenie i jak mocno jest on wpisany w historię Polski – powiedziała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Maria Zuba audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

- Od 1 stycznia kielczanie będą mieli zagwarantowany transport miejski. Będzie go realizować Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji – zapewnił prezydent Kielc Wojciech Lubawski audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce. – Do Krajowej Izby Odwoławczej trafiły opinie ekspertów, które wskazywały, że firma Michalczewski nie będzie w stanie przygotować bazy w ciągu 5 miesięcy. Tymczasem KIO, tylko na podstawie zapewnień przedsiębiorcy uznała, że będzie inaczej – odniósł się do werdyktu izby w sprawie sporu z firmą wykluczoną przez Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach z postępowania przetargowego.

Prawda i zwyciężanie zła dobrem

Świętokrzyskie / 19 października 2017 /

Mija 33. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana „Solidarności”. – Ksiądz Jerzy nauczał w czasach, kiedy byłem już działaczem „Solidarności”. Dwie rzeczy w jego nauce są dla mnie szczególnie znamienne. To, po pierwsze, wspomnienie pawiowego zawołania „zło dobrem zwyciężajcie”,  a po drugie zachęta do mówienia prawdy – powiedział przewodniczący świętokrzyskiej „Solidarności” Waldemar Bartosz w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Podnoszą bezpieczeństwo pracy

Świętokrzyskie / 19 października 2017 /

Państwowa Inspekcja Pracy realizuje szereg inicjatyw mających na celu podniesienie świadomości na temat prawa pracy, a także poprawienie bezpieczeństwa pracy. Co roku organizujemy na przykład program „Pracodawca. Organizator Pracy Bezpiecznej”. Polega on na tym, że nasi inspektorzy po całorocznej kontroli wyróżniają zakłady, które szczególnie dbają o dobre praktyki w ramach bezpieczeństwa pracy – powiedziała Barbara Kaszycka, nadinspektor pracy z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

„Ekspresówki” coraz więcej

Świętokrzyskie / 19 października 2017 /

Udało się pokonać zastój w budowie trasy S7, zarówno na północy, jak I na południu regionu. – Cieszy nas fakt, że udało się oddać niedawno do użytku prawie 20 kilometrów tej drogi od Jędrzejowa do granicy województwa. Najbardziej satysfakcjonująca była jednak radość kierowców, jaką widzieliśmy podczas przecinania wstęgi – powiedziała wojewoda Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Strona 3 z 77

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna