Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

Audycja z dnia 04.04.2019

Gość: Michał Gołąbek z NEODOM nieruchomości.

Temat: Na czym polega praca doradcy nieruchomości i jak obecnie wygląda rynek nieruchomości.

Audycja z dnia 04.04.2019

Gość: Paulina Domagała, Dekoratorka w Kieleckiej Fabryce Mebli.

Temat: Jak w prosty i przystępny sposób zmienić wystrój mieszkania bez specjalnych nakładów finansowych, a także o wiodących trendach w wystroju wnętrz.

Nauczyciele przygotowują się do strajku, który zapowiadają na przyszły tydzień. W mediach pojawiły się informacje, że jego legalność sprawdzi Inspekcja Pracy. – Nie zajmujemy się kontrolą legalności strajku. Dyrektorzy szkół, tak jak każdy pracodawca, jeżeli wejdzie w spór zbiorowy, to powinien zgłosić do Powiatowego Inspektoratu Pracy taką informację. Stanowi to dla nas źródło informacji o tym, czy nie są naruszone przepisy prawa pracy. Jeśli nie, to nie zajmujemy się kontrolą. Dodam, że nie mamy takiego polecenia – wyjaśniła w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat Barbara Kaszycka, nadinspektor pracy w Powiatowym Inspektoracie Pracy w Kielcach.

Gościem ostatniego programu „Wokół kultury” była Agata Sobota, aktorka Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”, która mówiła o swojej miłości do małego widza, o degradacji zawodu lalkarza i o tym, z jakimi problemami borykają się aktorzy kieleckiego Teatru dla najmłodszych.

18 marca Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski i wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski rozpoczęli akcję informacyjną dotyczącą „Nowej Piątki” premiera Mateusza Morawieckiego. Przedstawiciele rządu odwiedzili już ponad połowę gmin w naszym województwie.

Audycja z dnia 02.04.2019 

Goście: Anita Grzesik, koordynatorka wolontariatu hospicyjnego i Edyta Jurczak, wolontariuszka w Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach

Temat: Wolontariat hospicyjny, trudy i radości służby drugiemu człowiekowi

Gościem ostatniego programu „Na 4 łapy” był Paweł Zawadzki z Dragonem, który ma szansę być pierwszym w regionie świętokrzyskim certyfikowanym psem mogącym brać udział w poszukiwań osób zaginionych. Zapraszam Małgorzata Cioroch.

Władze miasta zmniejszyły czas dzierżawy budynku Zespołowi Szkół Nazaretanek w Kielcach do 16 lat. Zgromadzenie bierze pod uwagę jednak tylko umowę użyczenia obiektu.

Audycja z dnia 30.03.2019

Gość: Arkadiusz Latos - artysta rzeźbiarz, właściciel kieleckiej galerii „Wieża Sztuki”.

Temat: Rozmowa m.in. o wystawie malarstwa Pauliny Góry, z natury niepoprawnej romantyczki, której największą radością jest rodzina i podróże ścieżkami wyobraźni. Artystka zajmuje się głównie malarstwem olejnym, akrylowym i rysunkiem.

Audycja z dnia: 30.03.2019 

Gość: Artur Zieliński, podróżnik i pracownik naukowy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach 

Temat: O Jakucji, Jakutach, bogactwie tamtejszej przyrody, architekturze i życiu codziennym mieszkańców

Rozpoczyna się nabór wniosków do bardzo ważnych programów społecznych realizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Pierwszy z nich dotyczy szkolnictwa zawodowego.– Na to zadanie mamy przeznaczone prawie 40 mln zł. Dwa konkursy zostały ogłoszone już w lutym. Ten natomiast umożliwi przeszkolenie pracowników i uczniów, którzy będą odbywać staże i praktyki u przedsiębiorców – wyjaśniła Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat. Drugi program skierowany jest do seniorów. Jego ideą jest to, by osoby niesamodzielne mogły czuć się bezpiecznie i nie pozostawać bez opieki. Może to być wsparcie na przykład wsparcie psychologiczne czy usługi opiekuńcze.

W tym tygodniu w programie "Debata w Radiu eM" gościliśmy przewodniczącą klubu radnych Koalicji Obywatelskiej Agatę Wojdę oraz Jarosława Karysia wiceprzewodniczącego Rady Miasta oraz przewodniczącego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Tematami naszej rozmowy była reorganizacja Urzędu Miasta, propozycja podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej oraz sprawa Szkoły Podstawowej prowadzonej przez Siostry Nazaretanki.

Gość: Kamil Kamiński z Firmy Kuna System.

Temat: Jaka woda jest najzdrowsza dla naszego organizmu. Co to jest odwrócona osmoza i wszystko o nowoczesnych systemach filtracji.

Audycja z dnia 28.03.2019

Goście: Ryszard Mańko i Tomasz Bogucki ze Społecznego Komitetu Budowy Ławeczki Andrzeja Koziei. 

Temat: Jak narodził się pomysł budowy ławeczki Andrzeja Koziei i kiedy odbędzie się uroczystość jej odsłonięcia.

Równość według Unii

Radio eM Kielce / 27 marca 2019 /

Jedną z fundamentalnych zasad Unii Europejskiej jest równość obywateli. Postulat ten powinien się przekładać na równe traktowanie wszystkich państw członkowskich. Czy tak jest? Praktyka pokazuje, że do głosu często dochodzą partykularne interesy najsilniejszych państw.

Trwa rządowa akcja informacyjna "Nowa piątka" Morawieckiego, w ramach której odbywają się spotkania wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek i wicewojewody Bartłomieja Dorywalskiego z mieszkańcami świętokrzyskich gmin.

– Republika Okrągłego Stołu, która powstała zamiast III Rzeczpospolitej, opiera się na czterech fundamentach: mediach, sądach, kapitale i służbach specjalnych – mówił Witold Gadowski, dziennikarz śledczy i publicysta tygodnika „Niedziela” w rozmowie z Katarzyną Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia 26.03.2019 

Gość: Łukasz Pabian, naczelnik Wydziału Prewencji w IV Komisariacie Policji w Kielcach, alpinista, który w 2017 roku zdobył Elbrus i pomógł Kacprowi i Julce, a w lutym tego roku Acconcaguę, żeby pomóc 15-letniej Monice Wawrzkiewicz z Połańca 

Temat: Wspinaczka górska, połączenie pasji z pomaganiem innym, wyprawa na Aconcaguę

Około 400 szkół w naszym województwie przystąpi do strajku, co stanowi około 20 procent wszystkich placówek. Strajk nie zakłuci egzaminów, które rozpoczną się 8 kwietnia.

Audycja z dnia 25.03.2019

Gość: Olga Kowalińska instruktor rekreacji ruchowej, nauczyciel pilatesu i jogi. 

Temat: Zajęcia ruchowe dla seniorów

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji Radio eM Kielce oraz Fundacja Kochaj Mnie po Prostu zorganizowali akcję „Gratis 21”, w ramach której powstało niezwykłe słuchowisko „Bajkowa kraina” (odsłuchaj poniżej).

 

Coraz więcej obywateli innych krajów wybiera Polskę jako miejsce, w którym chce spędzić urlop. – Turystyka jest bardzo szybko rozwijającą się gałęzią gospodarki. To około 6 proc. naszego PKB i z roku na rok przybywa coraz więcej turystów zagranicznych. W 2017 roku było ich 18,3 mln. Wstępne prognozy wskazują, że w 2018 roku było to już 19,3 mln osób. Jedną z bardzo ważnych przyczyn, dla których przyjeżdżają do nas osoby z innych krajów, jest fakt, że jesteśmy krajem nie tylko pięknym i gościnnym, ale przede wszystkim bezpiecznym – powiedziała minister sportu i turystyki Anna Krupka w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia: 23.03.2019 

Gość: Marzena Kądziela, podróżniczka, dziennikarka, wicedyrektor Domu Kultury w Końskich

Temat: O Japonii, święcie Hanami, japońskich zwyczajach, wielkich miastach, kulturze i jedzeniu

Audycja z dnia 23.03.2019

Gość: Jarosław Skulski- filmoznawca, kierownik kina „Fenomen” w Kielcach.

Temat: Rozmowa o wiosennych propozycjach filmowych i o tym, na jakie tytuły szczególnie warto zwrócić uwagę wiosną.

Strona 2 z 70

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna