Dąbrowa 750x200

Na antenie: Twoje Ulubione Wakacje
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Twoje Ulubione Wakacje
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Każdy, kto ukończył 18 rok życia, posiada kategorią zdrowia A oraz wykształcenie minimum gimnazjalne, może zasilić szeregi wojska. – Służba przygotowawcza może być wstępem do dalszej kariery wojskowej. Jest ona dedykowana wszystkim ludziom, którzy na początku roku stają do tzw. kwalifikacji wojskowej. Są oni później przenoszeni do rezerwy, ale nie są żołnierzami rezerwy, a jak ktoś nim nie jest, to nie może później służyć w wojsku, więc ta służba przygotowawcza jest pierwszym krokiem, w którym on staje się żołnierzem rezerwy - powiedział ppłk. Mirosław Smerdzyński, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Dzięki działalności senatu, Polacy przebywający na obczyźnie, mogą brać udział w świętowaniu 100 – rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, tak samo jak rodacy w kraju. Dla wszystkich są organizowane konferencje naukowe, konkursy, a ponadto szczególne zwiedzanie senatu. – Wszystkie wycieczki, które przychodzą do senatu, nastawione są na to, aby zobaczyć, jak bardzo polski senat jest symbolem tej niepodległości. Jest on izbą, która pojawiła się w II Rzeczpospolitej, jako atrybut Niepodległej - mówił senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń.

Kolonie, półkolonie, obozy harcerskie – to formy wypoczynku dla dzieci i młodzieży przygotowane w województwie świętokrzyskim. – Mamy zgłoszonych 14 obozów harcerskich. Są one pod szczególnym nadzorem, aby wypoczywającej młodzieży zapewnić bezpieczeństwo – podkreśla Tomasz Pleban, Świętokrzyski Kurator Oświaty.

- Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Politechnika Świętokrzyska będą się rozwijały - zapewnił na antenie Radia eM Kielce Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego. - Nieuzasadnione są obawy o przyszłość uczelni z mniejszych ośrodków - podkreślił wicepremier.

Rusza Święto Kielc. Już w najbliższy piątek odbędzie się tzw. biała noc, dzięki, której chętne osoby będą mogły odwiedzić instytucje kultury - bez kupowania wejściówek. Dla zwiedzających otworzony zostanie Ogród Botaniczny przy Karczówce. Święto Kielc uświetniać będzie wiele koncertów, a gwiazdą całego wydarzenia będzie Margaret, której występ przewidziano na godzinę 18 w niedzielę. – Część muzyczna jest dosyć istotna, bo staramy się trafić w różne gusta kielczan. Margaret wystąpi w niedzielę na głównej scenie na rynku. Poza tym możemy spodziewać się koncertu zespołu Mafia – mówił Karol Gadowski, zastępca dyrektora wydziału Kultury, Sportu i Promocji Miasta Urzędu Miasta w Kielcach.

Od „Święta Kielc” przez „Wiatraczek” do „Alleluja, czyli Happy Day III” – tak przedstawiają się wakacyjne atrakcje dla młodych  spędzających czas w Kielcach. – Jest to podziękowanie za cały rok dla uczniów oraz studentów. Jest czas pracy, ale jest też czas zabawy, radości i to będzie właśnie ten moment - mówił Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.

Malejący przyrost naturalny to obraz współczesnego świata, w którym panuje trend na bycie singlem. Rodziny wielodzietne nie są dobrze postrzegane, a ma to swoje negatywne skutki.- Nauczyciele nie mają kogo uczyć, lekarze nie mają kogo leczyć. W rodzinie nie ma kto opiekować się osobą starszą.- mówiła Maria Zuba, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Dobry start

15 czerwca 2018 /

165 tys. osób z województwa Świętokrzyskiego skorzysta z rządowego programu „Wyprawka plus”, czyli 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka od pierwszej klasy szkoły podstawowej, aż do ukończenia 20. roku życia. Natomiast niepełnosprawni  mają przedłużony ten czas do 24. roku. –Nie obowiązuje kryterium dochodowe rodziców. Wszystkie dzieci idą do szkoły i wszystkie dzieci mogą skorzystać z tego programu. Jedynym warunkiem jest złożenie wniosku -mówiła Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

Więcej na ten temat w audycji „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat.

Sejmowa i Senacka Komisja Obrony Narodowej obradowała wczoraj w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce.

Rząd startuje z programem "Czyste powietrze". Będą mogli skorzystać z niego także mieszkańcy województwa świętokrzyskiego.  - Jest to kompleksowy program, który obejmie tak naprawdę sto procent naszych zasobów mieszkaniowych  i  domków jednorodzinnych. Będzie obejmował termomodernizację budynków, czy wymianę źródeł ciepła. W ramach tego programu będzie można uzyskać  dofinansowaniu nawet do 54 tys. - powiedział Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Więcej na ten temat w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat.  

W środę rozpocznie się trzydniowa krajowa konferencja duszpasterstwa firm wodociągowych. - Co roku inna firma jest organizatorem pielgrzymki, w ramach której odbywają się spotkania o charakterze konferencyjnym. Mówimy na nich o problemach branży, ale jest też czas na przeżycia duchowe i prezentację bogactwa regionu - powiedział prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce 

Rodzina jest silna Bogiem

Kielce / 11 czerwca 2018 /

W minioną niedzielę ulicami Kielc przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestniczył w nim między innymi senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń. – Rodzina konstytuuje naród i społeczeństwo. Pozwala im istnieć i funkcjonować w rzeczywisty sposób. Nikt nie wymyślił niczego lepszego, gdyż rodzina jest pomysłem Pana Boga. Jeśli rodzina jest Bogiem silna, to i naród oraz społeczeństwo są silne – powiedział senator w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

- Jeszcze w tym roku ruszą trzy programy rządowe skierowane do organizacji pozarządowych wspierających rozwój społeczeństwa obywatelskiego - poinformował w Radiu eM Kielce Wojciech Kaczmarczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego; Sekretarz Komitetu do spraw Pożytku Publicznego.

W najbliższy wtorek w "Przystanku Historia" Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach odbędzie się konferencja "Wieś polska w okresie okupacji niemieckiej". – Ta konferencja rozpocznie obchody rocznicowe związane z Dniami Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Uważam, że to bardzo ważne, bo rola wsi polskiej w oporze i poniesionych stratach wojennych jest marginalizowana – powiedziała Dorota Koczwańska-Kalita, naczelnik kieleckiej delegatury IPN w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Strona 3 z 87

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna