Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

GUM z dofinansowaniem z RPO

Kielce / 20 grudnia 2018 /

Wczoraj obradował zarząd województwa świętokrzyskiego. Najważniejszą decyzją było dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego budowy kampusu laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar. – Ta inwestycja będzie realizowana w Kielcach w cyklu pięcioletnim. Ma ona ogromne znaczenie dla stolicy województwa, ponieważ buduje się u nas instytucja o zasięgu ogólnopolskim – powiedział marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia 20.12.2018

Gość: Beata Tokarska-Wójcik z "Kwiatowej Pasji".

Temat: Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia nie możemy zapomnieć o choince i pięknych świątecznych dekoracjach :)

W najnowszym wydaniu programu „Wokół kultury” moim gościem będzie doktor Paweł Wolańczyk, autor książki poświęconej prezydentom, którzy rządzili Kielcami w latach 1919-1950. Warto posłuchać jaki wpływ na miasto miały ich decyzje, czy z jakimi problemami musieli się wówczas mierzyć. Zaprasza Małgorzata Cioroch.

W przestrzeni publicznej trwa dyskusja o tym, jak powinna być kształtowana polityka promocyjna Kielc. Coraz częściej pojawiają się postulaty wypracowania jednej spójnej marki, która będzie promować stolicę świętokrzyskiego w kraju i na świecie. – Najważniejszym elementem jest znalezienie pakietu finansowego, który da nam możliwość zainwestowania w to, by nazwa Kielce istniała w sferze publicznej. Aby przybliżać nasze miasto turystom czy inwestorom – powiedział prezydent Kielc Bogdan Wenta w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Zapraszam na kolejne wydanie magazynu „Na 4 Łapy”. Tym razem z moimi gośćmi rozmawiać będę między innymi o programie zapobiegania bezdomności jaki ma powstać w Kielcach.

Audycja z dnia 18.12.2018 

Gość: Piotr Krzysztofik, pasjonat rekonstrukcji historycznych i kolekcjoner wojskowego sprzętu łączności 

Temat: Kolekcjonerstwo, rekonstrukcje, spotkania z młodzieżą, umiejętność godzenia pasji z obowiązkami zawodowymi i rodziną

Wspomną bohaterów

Kielce / 18 grudnia 2018 /

21 grudnia obchodzimy Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa. Ma on szczególne znaczenie dla Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Audycja z dnia 17.12.2018

Gość: Anna Jaros ze Studia Figura w Morawicy 

Temat: Nie wszystkie ćwiczenia muszą męczyć, kalorie da się również spalać na leżąco. Nieprawdopodobne? A jednak! O innowacyjnych urządzeniach, które nie tylko pozwolą spalić kalorię, ale też wyrzeźbić ciało opowiada Ania Jaros ze Studia Figura w Morawicy.

Pomagamy na święta

Kielce / 17 grudnia 2018 /

Święta skłaniają wszystkich do pomagania. Jednak warto pamiętać, że każda pomoc ma swoją wartość.

Audycja z dnia: 15.12.2018 

Gość: Jakub Juszyński, podróżnik i autor bloga tymrazem.pl 

Temat: O ciekawych miejscach na weekend w Polsce

Audycja z dnia 15.12.2018

Gość: Arkadiusz Latos-rzeźbiarz, artysta, właściciel galerii „Wieża Sztuki” w Kielcach

Temat: Najnowsza wystawa malarstwa do zobaczenia w galerii „Wieża Sztuki” i o planach na 2019 rok

Gościem najnowszego wydania programu „Wokół kultury” będzie Przemysław Krystian, z Muzeum Zabawek i Zabawek, który opowiadać będzie o fenomenie komiksu.

Dziś obchodzimy 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. – Wciąż odczuwamy konsekwencje tamtej decyzji i niezrozumienia pewnych faktów historycznych. Sięgamy dziś pamięcią do tamtych czasów, wiemy, jak tragiczny był to okres i jak władza wystąpiła przeciwko narodowi i jego wolnościowym pragnieniom. Dziś, kiedy porównuje się różne manifestacje do tamtego czasu, to wynika z niezrozumienia. Każdy przejaw niesubordynacji powodował, że człowiek był zamykany, wyrzucany z pracy i nie mógł realizować swoich marzeń i pragnień. Porównywanie dzisiejszej sytuacji do stanu wojennego jest ogromnym nadużyciem i niezrozumieniem tego, czym naprawdę jest demokracja – powiedziała Dorota Koczwańska-Kalita, naczelnik kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia 13.12.2018

Gość: Karolina Zawierucha z "Domowej Spiżarni".

Temat: Otwieramy piękne i pachnące przyprawami drzwi wyjątkowego miejsca w stolicy regionu świętokrzyskiego jakim jest "Domowa Spiżarnia". Powiemy także o powstającym Kulinarnym Studio "Domowej Spiżarni" i o specjalnych koszach świątecznych.

Audycja z dnia 12.12.2018

Gość: dr Jakub Spałek

Temat: Profilaktyka nowotworów

Nowy szpital MSWiA

Kielce / 12 grudnia 2018 /

Trwa budowa nowych obiektów Szpitala MSWiA w Kielcach. – Infrastruktura szpitalna przy ulicy Ogrodowej nie odpowiada rozporządzeniu ministra zdrowia dotyczących warunków w służbie zdrowia. Dlatego postanowiliśmy wybudować nowy szpital przy ulicy Wojska Polskiego. On już stoi, choć  jeszcze nie działa. Łączy się z Polikliniką. Wszystkie poradnie, szpital i rehabilitacje będziemy mieli w jednym miejscu – mówiła w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat Halina Olendzka, dyrektor szpitala.

Audycja z dnia 11.12.2018

Gość: Karolina Bulanowska, pedagog, prezes Stowarzyszenia "Kalejdoskop", dzięki niej w Kielcach powstało kilka punktów, w których rodzice mogą przebrać lub nakarmić dziecko. Jeden z nich znajduje się w Urzędzie Marszałkowskim. 

Temat: Praca z ludźmi, aktywność, Radość z obcowania z ludźmi

Czy dokarmianie ptaków miejskich, kiedy nie ma srogiej zimy jest wskazane? Jeśli już dawać jeść, to co, czy chleb to dobry pomysł? Na te i inne pytania w dzisiejszym magazynie „Na 4 łapy” odpowie doktor Karolina Siedlecka – Kowalczewska, specjalista chorób zwierząt nieudomowionych.

Kultura, sport, turystyka, promocja i Biuro Radców Prawnych, Biuro Audytu Wewnętrznego oraz Biuro Kontroli – to kompetencje, za jakie w nowym zarządzie województwa świętokrzyskiego będzie pełnił Mariusz Gosek. Część z nich będzie się wpisywała w strukturę zmienionego schematu organizacyjnego Urzędu Marszałkowskiego – Będzie on wdrożony w najbliższym czasie, wierzę, że jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Jesteśmy już po spotkaniu z kierownictwem Urzędu Marszałkowskiego i przedstawiliśmy naszą wizję zmian – powiedział członek zarządu województwa świętokrzyskiego Mariusz Gosek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

W minionym tygodniu w Jachrance odbyło się wyjazdowe posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości. – To dla naszego środowiska bardzo ważne spotkanie. Rozmawialiśmy o wielu istotnych dla naszego ugrupowania i dla Polski sprawach. Za nami wybory samorządowe, które wygraliśmy. Przed nami wybory parlamentarne i europarlamentarne oraz prezydenckie. Prezes Kaczyński zwrócił uwagę na konieczność ustabilizowania życia publicznego. Opozycja podejmuje działania destrukcyjne, nie licząc się z ich efektami – powiedział w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości.

Audycja z dnia 10.12.2018

Gość: Aleksandra Małota Fitness Klub Dynamika 

Temat: Te zajęcia to niekwestionowany ulubieniec wszystkich Pań! Można się na nich zmęczyć ale czego nie robi się dla pięknej sylwetki :) O zajęciach "Brazylijskie pośladki" szczegółowo opowiada Ola Małota :)

Audycja z dnia: 08.12.2018 

Gość: Jacek Słowak i Ludwik Pisarski, podróżnicy, którzy jako pierwsi w historii okrążyli Afrykę

Temat: O pierwszej części wyprawy dookoła Afryki

Sezon grzewczy w pełni. W tym okresie istnieje zwiększone ryzyko powstania pożaru, ale również zatrucia tlenkiem węgla.

Powyborcze zmiany w samorządzie objęły również powiat kielecki. W radzie tej jednostki, większość zdobyło Prawo i Sprawiedliwość. Starostą został Mirosław Gębski, a wicestarostą Tomasz Pleban. W czwartek byli oni gośćmi Radia eM Kielce.

Strona 9 z 70

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna