Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

Audycja z dnia 04.01.2019

Gość: Paulina Drozdowska, specjalista ds. marketingu i PR w Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach i Wojciech Niemczyk, aktor Teatru im. S. Żeromskiego i odtwórca głównej roli w "Widnokręgu" w reż. Michała Kotańskiego.

Temat: Obchody 140-lecia Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach i wyzwania związane z premierą "Widnokręgu".

Waldemar Bartosz: to był dobry rok

świętokrzyskie / 03 stycznia 2019 /

– Miniony rok był rokiem bardzo ważnym i bardzo dobrym. Ważnym, bo wiążącym się z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W tych stu latach prawie 40 lat to udział „Solidarności” i niemała zasługa milionów ludzi, którzy przyczynili się do odzyskania prawdziwej niepodległości po raz drugi w 1989. Ponadto, po wielu latach starań pracownicy mogli skorzystać z przywróconego, niższego wieku emerytalnego, zaczęliśmy odchodzić od umów śmieciowych, wzrosły płace minimalne, a w zamówieniach publicznych pojawiają się klauzule społeczne – wymienił Waldemar Bartosz, przewodniczący świętokrzyskiej „Solidarności” w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia 02.01.2019

Gość: Patrycja Osman, psychoterapeutka.

Temat: Postanowienia noworoczne czyli jak w nich wyrwać.

– Najważniejszymi wydarzeniami minionego roku było stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i wybory. Jeśli chodzi o to pierwsze, mogliśmy być uczestnikami całego szeregu fantastycznych i ważnych imprez mających uczcić tę rocznicę. Jeśli chodzi o wybory, to na scenie lokalnej doszło do całkowitego przemodelowania układu sił – ocenił Tomasz Natkaniec, zastępca redaktora naczelnego Tygodnika eM Kielce w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia: 29.12.2018 

Gość: Ks. Adam Kaczmarczyk, wikariusz parafii Ducha Świętego w Kielcach

Temat: Betlejem – Bazylika Narodzenia, kościół św. Katarzyny, Pole Pasterzy, Grota Mleczna, klasztor Małej Arabki.

Rok 2018 dobiega końca. Jaki był ten czas dla Wodociągów Kieleckich?

– Mnóstwo osób z całego świata i coraz więcej Polaków pielgrzymuje do Betlejem. Ustawiają się w długiej kolejce, aby chociaż przez chwilę pomodlić się w miejscu, w którym narodził się Jezus Chrystus. Mieszkańcy Betlejem do Bożego Narodzenia przygotowują się wcześniej. Juz na początku grudnia są tam przyozdabiane ulice – powiedział Władysław Burzawa, dziennikarz tygodnika Niedziela w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia 27.12.2018

Gość: Marta Płusa-kierownik hotelu Aviator.

Temat: Odwiedzimy prawie wszystkie zakamarki hotelu Aviator i powiemy min. i nowym menu oraz o bogatej ofercie zabiegów SPA Orchidea, które znajduje się w hotelu Aviator.

22 grudnia minęło 17 lat od śmierci Grzegorza Ciechowskiego. Przypominamy wywiad z Republiką, który w 1993 roku został przeprowadzony w ówczesnym Radiu Jedność.

Naszym gościem w Dzień Bożego Narodzenia był aktor Jan Nowicki, znany chyba najbardziej z roli "Wielkiego Szu". Pan Jan opowiedział o tym, jak postrzega przeżywanie Świąt przez współczesnych ludzi i wspominał swoje święta z dzieciństwa.

Audycja z dnia 25.12.2018

Gość: Marek Piekarczyk-legendarny wokalista TSA, juror The Voice of Poland.

Temat: O wigilijnych potrawach, jego artystycznych perypetiach, życiu w drodze i muzyce przez duże „M”

Audycja z dnia 22.12.2018

Gość: Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Jacek Sienkiewicz. To bratersko-siostrzany duet folk-elektroniczny.

Temat: W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej łączącej instrumenty klawiszowe i mandolinę z elektroniką. Rozmawiamy m.in. o planowanej premierze płyty „Niemożliwe”

W czwartek została podpisana umowa na dofinansowanie budowy laboratorium Głównego Urzędu Miar w Kielcach. – To inwestycja, która będzie kołem zamachowym gospodarki naszego regionu. Na całym świecie wokół takich laboratoriów powstają nowe inwestycje, innowacyjne firmy. Kiedy w 2016 roku pojawiło się pismo z GUM, w którym było napisane, że potrzebują terenu pod taką budowę, nie mieliśmy wątpliwości, że należy o to powalczyć – powiedziała wojewoda Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

GUM z dofinansowaniem z RPO

Kielce / 20 grudnia 2018 /

Wczoraj obradował zarząd województwa świętokrzyskiego. Najważniejszą decyzją było dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego budowy kampusu laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar. – Ta inwestycja będzie realizowana w Kielcach w cyklu pięcioletnim. Ma ona ogromne znaczenie dla stolicy województwa, ponieważ buduje się u nas instytucja o zasięgu ogólnopolskim – powiedział marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia 20.12.2018

Gość: Beata Tokarska-Wójcik z "Kwiatowej Pasji".

Temat: Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia nie możemy zapomnieć o choince i pięknych świątecznych dekoracjach :)

W najnowszym wydaniu programu „Wokół kultury” moim gościem będzie doktor Paweł Wolańczyk, autor książki poświęconej prezydentom, którzy rządzili Kielcami w latach 1919-1950. Warto posłuchać jaki wpływ na miasto miały ich decyzje, czy z jakimi problemami musieli się wówczas mierzyć. Zaprasza Małgorzata Cioroch.

W przestrzeni publicznej trwa dyskusja o tym, jak powinna być kształtowana polityka promocyjna Kielc. Coraz częściej pojawiają się postulaty wypracowania jednej spójnej marki, która będzie promować stolicę świętokrzyskiego w kraju i na świecie. – Najważniejszym elementem jest znalezienie pakietu finansowego, który da nam możliwość zainwestowania w to, by nazwa Kielce istniała w sferze publicznej. Aby przybliżać nasze miasto turystom czy inwestorom – powiedział prezydent Kielc Bogdan Wenta w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Zapraszam na kolejne wydanie magazynu „Na 4 Łapy”. Tym razem z moimi gośćmi rozmawiać będę między innymi o programie zapobiegania bezdomności jaki ma powstać w Kielcach.

Audycja z dnia 18.12.2018 

Gość: Piotr Krzysztofik, pasjonat rekonstrukcji historycznych i kolekcjoner wojskowego sprzętu łączności 

Temat: Kolekcjonerstwo, rekonstrukcje, spotkania z młodzieżą, umiejętność godzenia pasji z obowiązkami zawodowymi i rodziną

Wspomną bohaterów

Kielce / 18 grudnia 2018 /

21 grudnia obchodzimy Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa. Ma on szczególne znaczenie dla Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Audycja z dnia 17.12.2018

Gość: Anna Jaros ze Studia Figura w Morawicy 

Temat: Nie wszystkie ćwiczenia muszą męczyć, kalorie da się również spalać na leżąco. Nieprawdopodobne? A jednak! O innowacyjnych urządzeniach, które nie tylko pozwolą spalić kalorię, ale też wyrzeźbić ciało opowiada Ania Jaros ze Studia Figura w Morawicy.

Pomagamy na święta

Kielce / 17 grudnia 2018 /

Święta skłaniają wszystkich do pomagania. Jednak warto pamiętać, że każda pomoc ma swoją wartość.

Audycja z dnia: 15.12.2018 

Gość: Jakub Juszyński, podróżnik i autor bloga tymrazem.pl 

Temat: O ciekawych miejscach na weekend w Polsce

Audycja z dnia 15.12.2018

Gość: Arkadiusz Latos-rzeźbiarz, artysta, właściciel galerii „Wieża Sztuki” w Kielcach

Temat: Najnowsza wystawa malarstwa do zobaczenia w galerii „Wieża Sztuki” i o planach na 2019 rok

Strona 9 z 70

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna