Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

Audycja z dnia 14.01.2017 

Gość: Ela Ungier z Klubu Fitness Dynamika 

Temat: Czy trening poranny to dobry pomysł? Czy można ćwiczyć na czczo? 

Ministerstwo Sportu i Turystyki inwestuje w infrastrukturę sportową i sport powszechny duże kwoty. - Ministerstwo działa w oparciu o dobrze sformułowane programy, których różne jednostki samorządu terytorialnego i stowarzyszenia mogą ubiegać się o dofinansowania na budowę infrastruktury sportowej, ale również w ramach aktywizacji sportowej dzieci, młodzieży i osób starszych. W 2019 roku udało się utrzymać rekordowy budżet Ministerstwa Sportu i Turystyki na infrastrukturę sportową i było to ponad 516 milionów złotych oraz rekordowe nakłady na sport powszechny w wysokości 226 milionów złotych - powiedziała poseł Anna Krupka, wiceminister Sportu i Turystyki w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia 12.01.2019

Gość: Janusz Buczkowski – artysta fotografik, podróżnik, pisarz i ekonomista, przedstawiciel słynnej „Kieleckiej Szkoły Krajobrazu”

Temat: Rozmowa o licznych podróżach, przygodach z fotografią i powieściach, które napisał gość Radia eM Kielce

Audycja z dnia: 12.01.2019 

Gość: Adam Grzegorzewski, podróżnik, członek Świętokrzyskiej Nieformalnej Grupy Motocyklowej 

Temat: Podróże i wyprawy motocyklowe

Muzeum Wsi Kieleckiej podsumowało 2018 rok. Są powody do zadowolenia. – To był dla nas bardzo dobry rok. We wszystkich oddziałach odwiedziło nas 150 tysięcy osób. Gigantem generującym największą frekwencję jest oczywiście Park Etnograficzny w Tokarni. W minionym roku wybrało się do niego 117 tysięcy osób. Aktualnie analizujemy wszystkie dane, po to, by wzbogacić ofertę na kolejny rok – powiedziała Beata Ryń, rzecznik prasowy Muzeum Wsi Kieleckiej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Kogo na jednej ze swoich fotografii rozpoznał po wielu latach, co o jego zdjęciach mówi jego żona? To tylko niektóre pytania, na które odpowie Janusz Buczkowski, ceniony i uznany fotografik, który był gościem najnowszego wydania programu „Wokół kultury”. Od kilku dni w Muzeum Dialogu Kultur możemy oglądać wystawę artysty pokazującą jego inne oblicze – „ Portrety wybrane- nieznana twórczość Janusza Buczkowskiego z lat 1985-1985”.

Audycja z dnia 10.01.2019

Gość: Edyta Szczepanek, manager Salonu JUMLA w Kielcach.

Temat: Wszystko o najmodniejszych stylizacjach studniówkowych głównie dla Panów. Jak się dobrze i modnie ubrać na ten Wyjątkowy Bal. 

Audycja z dnia 10.01.2019

Gość: Ernest Miszczyk z KK Chikara Kielce.

Temat: Propozycja na ferie z Klubem Karate Chikara.

W związku z reformą edukacji minister Anna Zalewska dała szkołom możliwość organizowania lekcji również w soboty. Jak zapewniają władze miasta w Kielcach nie będzie takiej potrzeby. – Będzie ciaśniej, szkoły będą pracować dłużej, ale nie będzie nauki w soboty. Dyrektorzy pracują nad planami zajęć, a do potrzeb uczniów będą dostosowywane między innymi kursy autobusów –  zapewnił wiceprezydent Kielc Marcin Różycki w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia 09.01.2019

Gość: Karol Bożęcki, optyk, specjalista refrakcji, współwłaściciel salonu optycznego Okoekspert.

Temat: Jak prawidłowo dobrać okulary korekcyjne, kiedy na pierwszą wizytę z dzieckiem do okulisty i jakie niespodzianki czekają na kielczan już w najbliższy piątek w salonie Okoekspert?

– Postanowiliśmy, że bez względu na cenę musi on powrócić do Kielc – powiedział Marcin Perz, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice o rękopisie Józefa Piłsudskiego, który SSE kupiła dla Muzeum Narodowego w Kielcach. Marcin Perz był gościem audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat. W wywiadzie udzielonym dla Radia eM Kielce pokusił się również o gospodarcze podsumowanie roku.

 

Audycja z dnia 08.01.2019

Gość: Marcin Przywara, właściciel Szkoły Polskiego Języka Migowego "CODA" 

Temat: Dzieciństwo, nauka języka migowego, praca z osobami niesłyszącymi, działalność społeczna

W najnowszym wydaniu programu „Na 4 łapy” moimi gośćmi były Dominika Nathali i Patrycja Malicka, uczennice I L.O im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Dziewczyny są autorkami projektu „Misja na 4 łapach”. Jego celem są spotkania z młodzieżą i dziećmi na temat bezdomności zwierząt i ich praw. Zapraszam. Małgorzata Cioroch.

Audycja z dnia 07.01.2019

Gość: Katarzyna Kiczor, trener personalny z GO4IT Przygotowanie Motoryczne.

Temat: Jak ćwiczyć żeby się nie zniechęcić? Dlaczego warto wytrwać w postanowieniu noworocznym dotyczącym utraty wagi, poprawy nie tylko sylwetki, ale i zdrowia?

Remont dworca PKP w Kielcach staje się realną inwestycją. Przekazano już na to 21 milionów złotych ze środków unijnych.  

Audycja z dnia 05.01.2019

Gość: Robert Wieczorek – animator kultury z impresariatu Kieleckiego Centrum Kultury.

Temat: styczniowy spektakl „Nie lubię pana, Panie Fellini” w reżyserii Marka Koterskiego i kolędy rodziny Pospieszalskich.

Audycja z dnia 05.01.2019

Goście: Anna Żmudzińska współorganizator wydarzenia i Magdalena Prokop-Elghoriny- projektant mody i właściciel marki "Secret Angel".

Temat: Dziś w "100 pomysłach na weekend" Gośćmi Radia eM były: Anna Żmudzińska i Magdalena Prokop-Elghoriny. Rozmawialiśmy o wyjątkowym, karnawałowym pokazie mody "Secret Angel" by Magdalena Prokop-Elghoriny, który odbędzie się dziś o godz.16.00 w Salonie Firmowym Marki przy ul. Planty 16B/2 W Kielcach. Podczas pokazu będą zbierane środki na sfinansowanie operacji rekonstrukcji przełyku Kasi Krawczyk z Kielc.

Audycja z dnia: 05.01.2019 

Gość: Michał Paszkowski, podróżnik i autor przewodników 

Temat: Beskid Niski i jego niesamowite walory turystyczno-przyrodnicze

Audycja z dnia 04.01.2019

Gość: Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Pani Renata Janik.

Temat: Co zawiera Wojewódzki Program Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu na lata 2018-2023? Jak będzie wyglądał program współpracy z organizacjami pozarządowymi? 

Audycja z dnia 04.01.2019

Gość: Paulina Drozdowska, specjalista ds. marketingu i PR w Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach i Wojciech Niemczyk, aktor Teatru im. S. Żeromskiego i odtwórca głównej roli w "Widnokręgu" w reż. Michała Kotańskiego.

Temat: Obchody 140-lecia Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach i wyzwania związane z premierą "Widnokręgu".

Waldemar Bartosz: to był dobry rok

świętokrzyskie / 03 stycznia 2019 /

– Miniony rok był rokiem bardzo ważnym i bardzo dobrym. Ważnym, bo wiążącym się z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W tych stu latach prawie 40 lat to udział „Solidarności” i niemała zasługa milionów ludzi, którzy przyczynili się do odzyskania prawdziwej niepodległości po raz drugi w 1989. Ponadto, po wielu latach starań pracownicy mogli skorzystać z przywróconego, niższego wieku emerytalnego, zaczęliśmy odchodzić od umów śmieciowych, wzrosły płace minimalne, a w zamówieniach publicznych pojawiają się klauzule społeczne – wymienił Waldemar Bartosz, przewodniczący świętokrzyskiej „Solidarności” w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia 02.01.2019

Gość: Patrycja Osman, psychoterapeutka.

Temat: Postanowienia noworoczne czyli jak w nich wyrwać.

– Najważniejszymi wydarzeniami minionego roku było stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i wybory. Jeśli chodzi o to pierwsze, mogliśmy być uczestnikami całego szeregu fantastycznych i ważnych imprez mających uczcić tę rocznicę. Jeśli chodzi o wybory, to na scenie lokalnej doszło do całkowitego przemodelowania układu sił – ocenił Tomasz Natkaniec, zastępca redaktora naczelnego Tygodnika eM Kielce w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia: 29.12.2018 

Gość: Ks. Adam Kaczmarczyk, wikariusz parafii Ducha Świętego w Kielcach

Temat: Betlejem – Bazylika Narodzenia, kościół św. Katarzyny, Pole Pasterzy, Grota Mleczna, klasztor Małej Arabki.

Strona 8 z 70

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna