Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

Zakończenie ważnych inwestycji, pozyskiwanie środków zewnętrznych oraz modernizacja i poprawa warunków w placówkach służby zdrowia – to główne zadania samorządu powiatu kieleckiego na kadencję 2018 do 2023.

Audycja z dnia 17.01.2019

Gość: Ryszard Gliwiński-prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Temat: Wszystko o programie " Czyste Powietrze" i o ważnych zmianach związanych z wprowadzeniem ulgi termomodernizacyjnej w 2019 roku.

Audycja z dnia 17.01.2019

Gość: Robert Drobniuch-dyrektor Teatru Lalki I Aktora "Kubuś" w Kielcach.

Temat: Ferie z "Kubusiem" i jakie plany ma teatr w Nowym 2019 roku.

Gościem najnowszego wydania programu „Wokół kultury” była Anna Latos- Paryska, kurator wystawy „Od sacrum do profanum. Rzeźba i malarstwo w sztuce ludowej”, którą oglądać możemy w Muzeum Dialogu Kultur, oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach. Na ekspozycji zgromadzono ponad 400 unikalnych eksponatów, których autorami są artyści z regionu świętokrzyskiego. Oglądając ich prace, możemy poznać również ich sylwetki. Na ekranie dotykowym udostępniono bowiem biogramy opowiadające o życiu artystów.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przygotowuje nową strukturę organizacyjną Urzędu Marszałkowskiego. Jak mówi Mariusz Gosek, członek zarządu, nie należy spodziewać się rewolucyjnych zmian – Będzie to bardziej ewolucja i dostosowanie urzędu do jego potrzeb. Niewątpliwym jest to, że zmiany są potrzebne. Na pewno jednak nie w takim zakresie, jaki pojawia się w przestrzeni medialnej. Chciałbym zdementować te informacje. Pracujemy nad nowym schematem i wymaga to dużego wysiłku, wielu analiz i konsultacji. Potrzeba do tego nie tylko dużo mądrości, ale i roztropności. Pośpiech nie jest wskazany – powiedział Mariusz Gosek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Trwa drugi etap kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Wojsko przekonuje do siebie młodych ludzi przede wszystkim stałą pracą i dobrymi zarobkami. – Przekonujemy też możliwością pracy w ciekawym środowisku i spełniania się w zawodowej sferze. Możemy też szkolić się w kraju i za granicą, wyjeżdżać na misje. To wszystko składa się na wiele aspektów przyciągających młodych ludzi do armii – powiedział ppłk Mirosław Smerdzyński, komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia 16.01.2019

Gość: Grażyna Łobaszewska - wokalistka i kompozytorka

Temat: Rozmowa o muzycznych projektach, twórczości i planach artystycznych.

Poseł Krzysztof Lipiec z Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział na swoim profilu w portalu społecznościowym dobre informacje dla naszego województwa po spotkaniu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Między innymi ten temat poruszył w rozmowie z Małgorzatą Cioroch na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia 15.01.2019

Gość: Magdalena Banaś, fizjoterapeutka, pasjonatka muzyki, tańca i poezji, autorka tomiku wierszy "Na moim podwórku" 

Temat: Praca z ludźmi, zamiłowanie do muzyki, tańca i poezji, twórczość własna

Rusza Fundusz Dróg Samorządowych, który jest szansą na poprawę stanu dróg, ale także bezpieczeństwa na nich.

To właśnie w okolicach sylwestra, Nowego Roku i w samym styczniu do schronisk trafia najwięcej psów. Te akurat mają sporo szczęścia, bo pozostałe giną pod kołami samochodów, uciekając w panice przed petardami i fajerwerkami. Nawet te, którym nie uda się pod wpływem sylwestrowych huków zerwać ze smyczy właścicielom, słysząc strzały ogromnie cierpią i przeżywają silny stres. Niektóre nigdy nie zostaną odnalezione. Także w Kielcach do dziś poszukiwane są psy, które uciekły i ślad po nich zaginął. Ale w najnowszym wydaniu magazynu „Na 4 łapy” powiemy o historii, która zakończyła się szczęśliwie. To dzięki wielkiej determinacji opiekunki Zuzi i obcych sobie ludzi sunia jest już bezpieczna.

Audycja z dnia 14.01.2017 

Gość: Ela Ungier z Klubu Fitness Dynamika 

Temat: Czy trening poranny to dobry pomysł? Czy można ćwiczyć na czczo? 

Ministerstwo Sportu i Turystyki inwestuje w infrastrukturę sportową i sport powszechny duże kwoty. - Ministerstwo działa w oparciu o dobrze sformułowane programy, których różne jednostki samorządu terytorialnego i stowarzyszenia mogą ubiegać się o dofinansowania na budowę infrastruktury sportowej, ale również w ramach aktywizacji sportowej dzieci, młodzieży i osób starszych. W 2019 roku udało się utrzymać rekordowy budżet Ministerstwa Sportu i Turystyki na infrastrukturę sportową i było to ponad 516 milionów złotych oraz rekordowe nakłady na sport powszechny w wysokości 226 milionów złotych - powiedziała poseł Anna Krupka, wiceminister Sportu i Turystyki w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia 12.01.2019

Gość: Janusz Buczkowski – artysta fotografik, podróżnik, pisarz i ekonomista, przedstawiciel słynnej „Kieleckiej Szkoły Krajobrazu”

Temat: Rozmowa o licznych podróżach, przygodach z fotografią i powieściach, które napisał gość Radia eM Kielce

Audycja z dnia: 12.01.2019 

Gość: Adam Grzegorzewski, podróżnik, członek Świętokrzyskiej Nieformalnej Grupy Motocyklowej 

Temat: Podróże i wyprawy motocyklowe

Muzeum Wsi Kieleckiej podsumowało 2018 rok. Są powody do zadowolenia. – To był dla nas bardzo dobry rok. We wszystkich oddziałach odwiedziło nas 150 tysięcy osób. Gigantem generującym największą frekwencję jest oczywiście Park Etnograficzny w Tokarni. W minionym roku wybrało się do niego 117 tysięcy osób. Aktualnie analizujemy wszystkie dane, po to, by wzbogacić ofertę na kolejny rok – powiedziała Beata Ryń, rzecznik prasowy Muzeum Wsi Kieleckiej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Kogo na jednej ze swoich fotografii rozpoznał po wielu latach, co o jego zdjęciach mówi jego żona? To tylko niektóre pytania, na które odpowie Janusz Buczkowski, ceniony i uznany fotografik, który był gościem najnowszego wydania programu „Wokół kultury”. Od kilku dni w Muzeum Dialogu Kultur możemy oglądać wystawę artysty pokazującą jego inne oblicze – „ Portrety wybrane- nieznana twórczość Janusza Buczkowskiego z lat 1985-1985”.

Audycja z dnia 10.01.2019

Gość: Edyta Szczepanek, manager Salonu JUMLA w Kielcach.

Temat: Wszystko o najmodniejszych stylizacjach studniówkowych głównie dla Panów. Jak się dobrze i modnie ubrać na ten Wyjątkowy Bal. 

Audycja z dnia 10.01.2019

Gość: Ernest Miszczyk z KK Chikara Kielce.

Temat: Propozycja na ferie z Klubem Karate Chikara.

W związku z reformą edukacji minister Anna Zalewska dała szkołom możliwość organizowania lekcji również w soboty. Jak zapewniają władze miasta w Kielcach nie będzie takiej potrzeby. – Będzie ciaśniej, szkoły będą pracować dłużej, ale nie będzie nauki w soboty. Dyrektorzy pracują nad planami zajęć, a do potrzeb uczniów będą dostosowywane między innymi kursy autobusów –  zapewnił wiceprezydent Kielc Marcin Różycki w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia 09.01.2019

Gość: Karol Bożęcki, optyk, specjalista refrakcji, współwłaściciel salonu optycznego Okoekspert.

Temat: Jak prawidłowo dobrać okulary korekcyjne, kiedy na pierwszą wizytę z dzieckiem do okulisty i jakie niespodzianki czekają na kielczan już w najbliższy piątek w salonie Okoekspert?

– Postanowiliśmy, że bez względu na cenę musi on powrócić do Kielc – powiedział Marcin Perz, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice o rękopisie Józefa Piłsudskiego, który SSE kupiła dla Muzeum Narodowego w Kielcach. Marcin Perz był gościem audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat. W wywiadzie udzielonym dla Radia eM Kielce pokusił się również o gospodarcze podsumowanie roku.

 

Audycja z dnia 08.01.2019

Gość: Marcin Przywara, właściciel Szkoły Polskiego Języka Migowego "CODA" 

Temat: Dzieciństwo, nauka języka migowego, praca z osobami niesłyszącymi, działalność społeczna

W najnowszym wydaniu programu „Na 4 łapy” moimi gośćmi były Dominika Nathali i Patrycja Malicka, uczennice I L.O im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Dziewczyny są autorkami projektu „Misja na 4 łapach”. Jego celem są spotkania z młodzieżą i dziećmi na temat bezdomności zwierząt i ich praw. Zapraszam. Małgorzata Cioroch.

Strona 7 z 69

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna