Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

22 grudnia minęło 17 lat od śmierci Grzegorza Ciechowskiego. Przypominamy wywiad z Republiką, który w 1993 roku został przeprowadzony w ówczesnym Radiu Jedność.

Naszym gościem w Dzień Bożego Narodzenia był aktor Jan Nowicki, znany chyba najbardziej z roli "Wielkiego Szu". Pan Jan opowiedział o tym, jak postrzega przeżywanie Świąt przez współczesnych ludzi i wspominał swoje święta z dzieciństwa.

Audycja z dnia 25.12.2018

Gość: Marek Piekarczyk-legendarny wokalista TSA, juror The Voice of Poland.

Temat: O wigilijnych potrawach, jego artystycznych perypetiach, życiu w drodze i muzyce przez duże „M”

Audycja z dnia 22.12.2018

Gość: Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Jacek Sienkiewicz. To bratersko-siostrzany duet folk-elektroniczny.

Temat: W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej łączącej instrumenty klawiszowe i mandolinę z elektroniką. Rozmawiamy m.in. o planowanej premierze płyty „Niemożliwe”

W czwartek została podpisana umowa na dofinansowanie budowy laboratorium Głównego Urzędu Miar w Kielcach. – To inwestycja, która będzie kołem zamachowym gospodarki naszego regionu. Na całym świecie wokół takich laboratoriów powstają nowe inwestycje, innowacyjne firmy. Kiedy w 2016 roku pojawiło się pismo z GUM, w którym było napisane, że potrzebują terenu pod taką budowę, nie mieliśmy wątpliwości, że należy o to powalczyć – powiedziała wojewoda Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Wczoraj obradował zarząd województwa świętokrzyskiego. Najważniejszą decyzją było dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego budowy kampusu laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar. – Ta inwestycja będzie realizowana w Kielcach w cyklu pięcioletnim. Ma ona ogromne znaczenie dla stolicy województwa, ponieważ buduje się u nas instytucja o zasięgu ogólnopolskim – powiedział marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia 20.12.2018

Gość: Beata Tokarska-Wójcik z "Kwiatowej Pasji".

Temat: Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia nie możemy zapomnieć o choince i pięknych świątecznych dekoracjach :)

W najnowszym wydaniu programu „Wokół kultury” moim gościem będzie doktor Paweł Wolańczyk, autor książki poświęconej prezydentom, którzy rządzili Kielcami w latach 1919-1950. Warto posłuchać jaki wpływ na miasto miały ich decyzje, czy z jakimi problemami musieli się wówczas mierzyć. Zaprasza Małgorzata Cioroch.

W przestrzeni publicznej trwa dyskusja o tym, jak powinna być kształtowana polityka promocyjna Kielc. Coraz częściej pojawiają się postulaty wypracowania jednej spójnej marki, która będzie promować stolicę świętokrzyskiego w kraju i na świecie. – Najważniejszym elementem jest znalezienie pakietu finansowego, który da nam możliwość zainwestowania w to, by nazwa Kielce istniała w sferze publicznej. Aby przybliżać nasze miasto turystom czy inwestorom – powiedział prezydent Kielc Bogdan Wenta w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Zapraszam na kolejne wydanie magazynu „Na 4 Łapy”. Tym razem z moimi gośćmi rozmawiać będę między innymi o programie zapobiegania bezdomności jaki ma powstać w Kielcach.

Audycja z dnia 18.12.2018 

Gość: Piotr Krzysztofik, pasjonat rekonstrukcji historycznych i kolekcjoner wojskowego sprzętu łączności 

Temat: Kolekcjonerstwo, rekonstrukcje, spotkania z młodzieżą, umiejętność godzenia pasji z obowiązkami zawodowymi i rodziną

21 grudnia obchodzimy Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa. Ma on szczególne znaczenie dla Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Audycja z dnia 17.12.2018

Gość: Anna Jaros ze Studia Figura w Morawicy 

Temat: Nie wszystkie ćwiczenia muszą męczyć, kalorie da się również spalać na leżąco. Nieprawdopodobne? A jednak! O innowacyjnych urządzeniach, które nie tylko pozwolą spalić kalorię, ale też wyrzeźbić ciało opowiada Ania Jaros ze Studia Figura w Morawicy.

Święta skłaniają wszystkich do pomagania. Jednak warto pamiętać, że każda pomoc ma swoją wartość.

Audycja z dnia: 15.12.2018 

Gość: Jakub Juszyński, podróżnik i autor bloga tymrazem.pl 

Temat: O ciekawych miejscach na weekend w Polsce

Audycja z dnia 15.12.2018

Gość: Arkadiusz Latos-rzeźbiarz, artysta, właściciel galerii „Wieża Sztuki” w Kielcach

Temat: Najnowsza wystawa malarstwa do zobaczenia w galerii „Wieża Sztuki” i o planach na 2019 rok

Strona 10 z 101

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna