Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE»Embargo 2017 obsłuży ARiMR

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

RADIO AUDYCJE

Embargo 2017 obsłuży ARiMR

Kielce / 02 października 2017 / Tekst

Po raz pierwszy nie Agencja Rynku Rolnego, lecz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała powiadomienia o zamiarze wycofania z rynku owoców celem ich bezpłatnej dystrybucji.

Zmiana jest skutkiem procesu przejmowania obowiązków ARR przez ARiMR. Program, popularnie zwany „Embargo 2017”, jest skierowany do ściśle określonej grupy producentów rolnych. – To producenci indywidualni prowadzący gospodarstwo o łącznej powierzchni minimum 1 hektara, przy czym powierzchnia działki, na której prowadzona jest uprawa owoców musi wynosić co najmniej 0,1 hektara. Uczestnikami wsparcia mogą być też organizacje producentów owoców i warzyw realizujące program operacyjny – wyjaśnia dyrektor świętokrzyskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Małgorzata Erlich-Smurzyńska i dodaje, że zostały ogłoszone już limity co do ilości przekazywanych warzyw i owoców. – W tym roku Polska otrzymała przydział na jabłka i gruszki w wysokości niemal 76 tysięcy ton, śliwki – 425 ton, a także brzoskwinie i nektarynki 510 ton.

Na początku października zostaną ogłoszone szczegóły dotyczące przyjmowania powiadomień. Pewne jest już to, że będą one obsługiwane wyłącznie w siedzibie świętokrzyskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przy ulicy Warszawskiej 430.

Posłuchaj wywiadu:

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna