Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

Przed nami kolejna, 79. rocznica zbrodni katyńskiej. 22 tysiące oficerów i osób cywilnych zostało zamordowanych przez Sowietów wiosną 1940 roku. – Ci ludzie oddali życie w służbie ojczyźnie. Pamięć o nich jest naszym pokoleniowym obowiązkiem. To budowanie naszej tożsamości patriotycznej i narodowej – powiedział Leszek Bukowski, historyk z kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

W tym tygodniu w programie "Debata w Radiu eM" gościliśmy wiceprezydenta Kielc, Marcina Różyckiego. Tematami naszej rozmowy był ogólnopolski strajk nauczycieli oraz sprawa szkoły podstawowej prowadzonej przez Siostry Nazaretanki.

 Zapraszamy do odsłuchania audycji! 

Audycja z dnia 01.04.2019

Gość: Grzegorz Kożuchowski, trener triathlionu w Klubie Towarzystwo Sportowe Akwedukt. 

Temat: Jakie korzyści daje nam pływanie? Jak przełamać swoje lęki i od czego zacząć naukę pływania, m.in. o tym można posłuchać w rozmowie z Grzegorzem Kożuchowskim

Audycja z dnia 09.04.2019 

Gość: Anna Pluta, prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona w Kielcach

Temat: Praca społeczna, pomoc osobom z chorobą Parkinsona

W poniedziałek w naszym województwie strajkowało ponad 41 procent szkół.  Kurator zapewnia, że pomimo strajków egzaminy odbędą się.

Audycja z dnia 08.04.2019

Gość: Andrzej Grzyb, prezes Klubu Sportowego Wschodnia Kielce 

Temat: Jak rozpocząć swoją przygodę z tenisem oraz jakie korzyści daje nam szaleństwo na korcie? Na te i inne pytania odpowie Andrzej Grzyb, prezes w Klubie Sportowym Wschodnia Kielce. Dzięki, pozdrawiam, Magda

Dziś Związek Nauczycielstwa Polskiego i Federacja Związków Zawodowych rozpoczęły strajk nauczyciele. W Kielcach deklarację strajkową ogłosiło 15 szkół ponadgimnazjalnych, 25 szkół podstawowych i 8 przedszkoli.

Audycja z dnia: 06.04.2019 

Gość: Jacek Śniadecki, podróżnik i przewodnik świętokrzyski 

Temat: Tuszetia, jedna z najniebezpieczniejszych dróg świata, Tuszeci, ich zwyczaje i piękna przyroda

Audycja z dnia 06.04.2019

Gość: Alicja Majewska – piosenkarka, artystka

Temat: Rozmawiamy o nowej płycie "Żyć się chce", wspominamy wielkich twórców polskiej piosenki: Wojciecha Młynarskiego, Zbigniewa Wodeckiego i Andrzeja Zauchę.

­Wicepremier Beata Szydło przedstawiła "pakt społeczny dla oświaty". Zakłada on zmiany systemowe i wzrost wynagrodzeń nauczycieli, ale jednocześnie zwiększa pensum. – Jeżeli mamy rozmawiać o podwyżkach rozmawiajmy też o zmianie systemu – powiedziała na antenie Radia eM Kielce wicepremier Beata Szydło.

- Jednym z najważniejszych wyzwań, przed którymi stoi dzisiaj Europa jest walka o to, żeby Europa powróciła do korzeni, aby znów była chrześcijańska. Niestety chrześcijaństwo jest w Europie w dużym odwrocie przez to, że osoby o poglądach prawicowych i partie konserwatywne w Europie przeżywały kryzys wartości. Bardzo zależy mi na tym, aby w Parlamencie Europejskim przypomnieć, na jakich fundamentach była budowana wspólnota europejska - mówił Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości i kandydat do Parlamentu Europejskiego z regionu świętokrzysko-małopolskiego w rozmowie z Katarzyną Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Co wyróżnia Świętokrzyskie OHP, jakie są zasady rekrutacji i realizowane projekty – to tylko niektóre z tematów jakie poruszył w rozmowie z Małgorzatą Cioroch Jacek Sabat, Wojewódzki Komendant Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Kielcach.

Dziś w halach Targów Kielce rozpoczynają się targi Dom, Ogród i Ty. – Będzie można na nich zobaczyć bardzo duży wybór materiałów budowlanych, a także artykułów do wyposażenia wnętrz i ogrodów. Dużym atutem tych targów jest kompleksowość oferty wystawców – poinformował Grzegorz Figarski, dyrektor targów Dom, Ogród i Ty w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia 04.04.2019

Goście: Maja Wanat i Paula Kopciak z Fundacji im. Stefana Artwińskiego.

Temat: Najbliższe plany i projekty fundacji oraz co to jest RODM i czy tramwaje w Kielcach to dobry pomysł...

Audycja z dnia 04.04.2019

Gość: Michał Gołąbek z NEODOM nieruchomości.

Temat: Na czym polega praca doradcy nieruchomości i jak obecnie wygląda rynek nieruchomości.

Audycja z dnia 04.04.2019

Gość: Paulina Domagała, Dekoratorka w Kieleckiej Fabryce Mebli.

Temat: Jak w prosty i przystępny sposób zmienić wystrój mieszkania bez specjalnych nakładów finansowych, a także o wiodących trendach w wystroju wnętrz.

Nauczyciele przygotowują się do strajku, który zapowiadają na przyszły tydzień. W mediach pojawiły się informacje, że jego legalność sprawdzi Inspekcja Pracy. – Nie zajmujemy się kontrolą legalności strajku. Dyrektorzy szkół, tak jak każdy pracodawca, jeżeli wejdzie w spór zbiorowy, to powinien zgłosić do Powiatowego Inspektoratu Pracy taką informację. Stanowi to dla nas źródło informacji o tym, czy nie są naruszone przepisy prawa pracy. Jeśli nie, to nie zajmujemy się kontrolą. Dodam, że nie mamy takiego polecenia – wyjaśniła w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat Barbara Kaszycka, nadinspektor pracy w Powiatowym Inspektoracie Pracy w Kielcach.

Gościem ostatniego programu „Wokół kultury” była Agata Sobota, aktorka Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”, która mówiła o swojej miłości do małego widza, o degradacji zawodu lalkarza i o tym, z jakimi problemami borykają się aktorzy kieleckiego Teatru dla najmłodszych.

18 marca Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski i wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski rozpoczęli akcję informacyjną dotyczącą „Nowej Piątki” premiera Mateusza Morawieckiego. Przedstawiciele rządu odwiedzili już ponad połowę gmin w naszym województwie.

Audycja z dnia 02.04.2019 

Goście: Anita Grzesik, koordynatorka wolontariatu hospicyjnego i Edyta Jurczak, wolontariuszka w Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach

Temat: Wolontariat hospicyjny, trudy i radości służby drugiemu człowiekowi

Gościem ostatniego programu „Na 4 łapy” był Paweł Zawadzki z Dragonem, który ma szansę być pierwszym w regionie świętokrzyskim certyfikowanym psem mogącym brać udział w poszukiwań osób zaginionych. Zapraszam Małgorzata Cioroch.

Władze miasta zmniejszyły czas dzierżawy budynku Zespołowi Szkół Nazaretanek w Kielcach do 16 lat. Zgromadzenie bierze pod uwagę jednak tylko umowę użyczenia obiektu.

Audycja z dnia 30.03.2019

Gość: Arkadiusz Latos - artysta rzeźbiarz, właściciel kieleckiej galerii „Wieża Sztuki”.

Temat: Rozmowa m.in. o wystawie malarstwa Pauliny Góry, z natury niepoprawnej romantyczki, której największą radością jest rodzina i podróże ścieżkami wyobraźni. Artystka zajmuje się głównie malarstwem olejnym, akrylowym i rysunkiem.

Audycja z dnia: 30.03.2019 

Gość: Artur Zieliński, podróżnik i pracownik naukowy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach 

Temat: O Jakucji, Jakutach, bogactwie tamtejszej przyrody, architekturze i życiu codziennym mieszkańców

Strona 1 z 70

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna