Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

RADIO AUDYCJE

W poniedziałek 22 maja odbędzie się Droga Światła ulicami Kielc. Rozpocznie ją nabożeństwo w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II przy ul. Wesołej o godzinie 19.30. Tego typu modlitwa w przestrzeni miejskiej jest wciąż nową propozycją. W swej naturze może przypominać Drogę Krzyżową. Jednak Droga Światła podkreśla zmartwychwstanie Jezusa.

W rolnictwie, budownictwie i turystyce rozpoczyna się okres zatrudniania do pracy sezonowej. – Najważniejsze jest to, by podpisać umowę. Często przychodzą do nas osoby, którym przedsiębiorca obiecał taki dokument, tymczasem do samego końca pracy go nie wystawił, a co gorsza – nie wypłacił należnego wynagrodzenia – uczulała Barbara Kaszycka, rzecznik prasowy Okręgowej Inspekcji Pracy w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

- Wskazywana dzisiaj lokalizacja dla centralnego portu lotniczego jest obciążona wieloma wadami. One mogą zadecydować, że port między Łodzią a Warszawą nigdy nie powstanie – mówił prezydent Kielc Wojciech Lubawski na antenie Radia eM Kielce. W jego opinii podkielecka lokalizacja ma duży potencjał i na ten temat chciałby rozmawiać z politykami, między innymi z premier Beatą Szydło. Włodarz stolicy województwa świętokrzyskiego deklaruje dalszą walkę o budowę dużego lotniska w Obicach.

Międzynarodowy Dzień Rodziny jest okazją do dyskusji o sytuacji polskich rodzin. - Zgodnie z wyborczymi obietnicami wprowadziliśmy program Rodzina 500+, który działa rewelacyjnie. W Polsce nie ma już skrajnego ubóstwa, dzieci nie głodują. Ma on również bardzo dobry wpływ na całą gospodarkę - powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń pracujący w Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Zawód wysokiego zaufania

Świętokrzyskie / 10 maja 2017 /

Na 13 maja przypada Wojewódzki Dzień Strażaka. - Straż pożarna cieszy się największym zaufaniem społecznym. Jestem dumny, że mogę reprezentować ten zawód. Rodzaj zadań, które wykonujemy zmienia się. Dziś strażacy nie tylko gaszą pożary. To tylko 40 procent naszej pracy. Pozostałe 60 wiąże się z likwidowaniem przeróżnych zagrożeń – wyjaśnił zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, starszy brygadier Robert Sabat, który wraz z księdzem Łukaszem Zygmuntem, kapelanem naszych strażaków był gościem audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Kielce znajdą się w internetowej bazie świadectw „Zapisy Terroru”, którą prowadzi Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego. W OMPIO przygotowywane są relacje z okresu II wojny światowej z terenu Kielecczyzny. W tej chwili instytucja ze Wzgórza Zamkowego opracowuje 300 różnych opowieści, które trafią do sieci. Co ciekawe, nasz region znajdzie się w bazie jako drugi, zaraz po Warszawie. Prowadzone prace były jednym z tematów porannej audycji Prawdę Mówiąc. Gościem Katarzyny Bernat był dyrektor OMPIO Marek Maciągowski.

- Ponad dwudziestoletni okres funkcjonowania życia politycznego i układania państwa wokół dotychczasowej Konstytucji pokazuje, że ustawa zasadnicza powinna ulec zmianie – powiedziała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Maria Zuba odnosząc się do przyszłorocznych planów prezydenta Andrzeja Dudy związanych z referendum dotyczącym zmiany Konstytucji.

Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii przygotowuje widowiskowe rekonstrukcje. Przed hotelem Bristol rekonstruktorzy przypomną wydarzenia z 1914 roku, kiedy Prażmowski z żołnierzami odwiedzał Kielce. Podczas obiadu w hotelowej restauracji na kieleckim deptaku pojawił się patrol carski. Spotkanie dwóch oddziałów zakończyło się walką. - Mówi się, że to był chrzest odrodzonej kawalerii polskiej. W tym roku zamierzamy zorganizować rekonstrukcję tego co się wtedy wydarzyło – zapowiada Robert Mazur, dowódca Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii imienia 13. Pułku Ułanów Wileńskich.

Msza Święta w intencji ojczyzny, piknik historyczny czy koncert majowy - między innymi takie wydarzenia będą towarzyszyć kieleckim obchodom Święta Konstytucji 3 Maja. - Dla nas Polaków tożsamość narodowa jest bardzo ważna. Przeżywamy renesans patriotyzmu i bardzo dobrym zjawiskiem jest to, że ludzie w różnym wieku jednoczą się w dniu Święta Konstytucji i uczestniczą w uroczystościach - powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Majówka w Tokarni

Kielce/Tokarnia / 27 kwietnia 2017 /

Muzeum Wsi Kieleckiej po raz pierwszy samodzielnie organizuje filmowe wydarzenie. Impreza pod hasłem „Filmowy skansen” odbędzie się 3 maja w Parku Etnograficznym w Tokarni. To jedna z propozycji instytucji na majówkę.

Wsparcie dla agroturystyki

powiat kielecki / 26 kwietnia 2017 /

Turystyka wiejska może przyczynić się do rozwoju przedsiębiorczości. Takiego zdania są pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach i dlatego organizują program „Agroturystyka – usługi agroturystyczne rozwojem przedsiębiorczości w powiecie kieleckim”. To szereg działań skierowanych do bezrobotnych, które mają dać narzędzia do założenia profesjonalnej firmy nastawionej na potrzeby turystów wybierających Kielecczyznę jako miejsce wypoczynku.

- Zaledwie jedna czwarta spodziewanych wniosków o płatności obszarowe wpłynęła dotychczas do biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w naszym województwie – informuje Małgorzata Erlich-Smurzyńska, dyrektor jej świętokrzyskiego biura regionalnego i apeluje do rolników, by nie zostawiali załatwiania formalności na ostatnią chwilę. Więcej w audycji Gość Radia eM Piotra Wójcika.

- Kupując i scalając grunty w Obicach zrobiliśmy naprawdę dobry interes. Mamy dokumentację, która pozwala nam bardzo szybko rozpocząć tam budowę. W Polsce centralnej i wschodniej nie ma takiej 600-hektarowej działki, na której mógłby powstać na przykład port lotniczy. Nadal uważam, że najlepszą lokalizacją dla tego centralnego dla Polski są właśnie okolice stolicy naszego województwa – powiedział prezydent Kielc, Wojciech Lubawski, w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

To już 7 lat…

Kielce / 11 kwietnia 2017 /

10 kwietnia minęło 7 lat od katastrofy polskiego samolotu TU154M, w wyniku której zginęło 96 osób udających się na obchody upamiętniające Zbrodnię Katyńską. - Uczestniczyłem w uroczystościach w Warszawie. 7 lat temu była ona bijącym sercem Polski w żałobie. W tym roku uroczystości przybrały szczególny wymiar. W kancelarii Prezesa Rady Ministrów zostały odsłonięte tablice poświęcone pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wicepremiera Przemysława Gosiewskiego i ministra Zbigniewa Wassermana – powiedział senator Krzysztof Słoń w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Strona 2 z 71

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay