Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

Pomimo że Święto Niepodległości obchodziliśmy w minioną niedzielę, to uroczystości związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości nadal trwają. Dziś Instytut Pamięci Narodowej wraz z uczniami liceum im. Józefa Piłsudskiego sadził Dąb Niepodległości. – Kontynuujemy obchody rocznicowe. Jest ich bardzo dużo. Dąb, który sadziliśmy z uczniami został poświęcony w maju przez papieża Franciszka. Przekazali nam go polscy leśnicy – powiedział w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce Leszek Bukowski, historyk z kieleckiej delegatury IPN.

Pogoda za oknem już nie zachęca do spacerów, dlatego świetną alternatywą dla aury jest dobre kino. O jesiennych propozycjach w najnowszym wydaniu programu „Wokół kultury” opowie Jarek Skulski, filmoznawca, kierownik kina Fenomen.

Fitness klub Symetris przeszedł metamorfozę. Zostały otworzone nowe sale i dokupiony sprzęt do ćwiczeń.

Dzięki wprowadzonym zmianom klienci będą mogli jeszcze bardziej komfortowo korzystać z tego miejsca.

Nasza reporterka Magdalena Nowak odwiedziła klub Symetris i porozmawiała z Katarzyną Woldan, która jest menadżerem klubu.

Audycja z dnia 15.11.2018

Goście: Maja Wanat-prezes Zarządu Fundacji im. Stefana Artwińskiego i Paula Kopciak-członek Zarządu Fundacji. 

Temat: Czym zajmuje się Fundacja i jakie wdarzenia ma w planach w najbliższym czasie.

23 listopada odbędzie się uroczysta gala „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”. – To podsumowanie działalności Okręgowego Inspektoratu Pracy – mówił w audycji „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce Adam Derza, okręgowy inspektor pracy.

Rozpoczął się nabór wniosków do programu „Czy Powietrze”. Jak podkreśla Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, cieszy się on dużym zainteresowaniem.

W niedzielę przeżywaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wielkie uroczystości miały miejsce również w Kielcach.

Audycja z dnia 13.11.2018

Gość: Maciej Kowalski, uczeń II klasy Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, członek Aeroklubu Kieleckiego i zwycięzca Szybowcowych Mistrzostw Polski Juniorów w klasie Klub B w Lesznie 2018 roku.

Temat: Szybownictwo, mistrzostwa, pasja.

Niewątpliwie, wiele akwariów z różnokolorowymi rybkami robi wrażenie i wzbudza w nas podziw. Akwarium, poza funkcją ozdobną, pełni również funkcje relaksacyjną. Jednak założenie własnego akwarium wcale nie jest rzeczą prostą – musimy widzieć jakie gatunki można łączyć z sobą, jakie rośliny posadzić, jakie urządzenia wybrać i jak wpuszczać rybki do akwarium. O tym, w najnowszym wydaniu magazynu „Ma 4 łapy” mówić będzie Marcin Jarząbek, prezes kieleckiego Forum Akwarystycznego. Cz.1

Audycja z dnia: 12.11.2018 

Gość: Robert Kulak, przewodnik PTTK, uczestnik Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej 

Temat: O miejscach związanych z setną rocznica odzyskania niepodległośc

Audycja z dnia: 10.11.2018 

Gość: Jakub Juszyński, podróżnik, miłośnik Czech i twórca bloga tymrazem.pl 

Temat: O czeskich zamkach, zabytkach, jedzeniu i najciekawszych miejscach

Audycja z dnia 09.11.2018

Gość: Prezydent elekt Bogdan Wenta.

Temat: Takiego wywiadu jeszcze nie udzielił… Zapytany o swoją najmocniejszą stronę odpowiedział: odpowiedzialność, za wypowiedź, za decyzje. Bliska mu dewiza brzmi: żeby ruszyć świat rusz najpierw siebie. Jego muzyczne oczekiwania spełnia David Sanborn, choć nie ma nic przeciwko disco polo. O rodzinie mówi, że to oaza, która zawsze pomagała i zawsze sprowadzała na ziemie. Kielczanom chciałby powiedzieć: grajmy razem! 

"Zaproponowałam mieszkańcom ziemi świętokrzyskiej pewien sposób świętowania. Mam nadzieję, że zechcemy być razem tego dnia" - mówi Wojewoda Świetokrzyski Agata Wojtyszek.

Jakie znaczenie w odzyskaniu niepodległości miały kobiety?

Na to pytanie spróbują odpowiedzieć moi dzisiejsi goście w programie „Wokół kultury” Marzena Nosek, autorka książki „ Nie (d) ocenione kobiety w dziejach Kielc” oraz Krzysztof Myśliński, historyk sztuki z Muzeum Historii Kielc.

Audycja z dnia 08.11.2018

Gość: Kris Kojder dyrektor ds wizerunku i zarazem rzecznik Energylandii :-)

Temat rozmowy: Najnowsze inwestycje w Energylandii.

Zasłużony Żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej – takim wyróżnieniem został uhonorowany pułkownik Paweł Chabielski, komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Strona 1 z 87

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna