Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Świętokrzyski Sztetl w Chmielniku został uhonorowany Medalem Powstania w Getcie Warszawskim. – To dla nas wielkie zaskoczenie, tym bardziej, że nasza podstawowa działalność dotyczy czasów głównie przed II wojną światową i do 1942 roku. Historii nie można jednak poszatkować i temat Holocaustu również nie jest nam obcy. Staramy się na przykład, by marzec zawsze upływał u nas pod znakiem pamięci o sprawiedliwych Polakach ratujących Żydów. 28 marca zapraszamy na spotkanie z jedną takich rodzin  – powiedziała Agnieszka Dziarmaga, kierownik Świętokrzyskiego Sztetla w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na terenie Masłowa, przebudowa sieci w Kowali, a także szereg inwestycji w Kielcach – to tylko niektóre z prac, jakie planują wykonać w najbliższym czasie Wodociągi Kieleckie. Więcej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat, której gościem był prezes Wodociągów, Henryk Milcarz.

Bartłomiej Dorywalski, radny Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku został pełnomocnikiem wojewody ds. zrównoważonego rozwoju. - Będę się zajmował współdziałaniem sektora prywatnego z publicznym w celu wypracowania optymalnych kierunków polityki regionalnej na rzecz efektywnego rozwoju naszego regionu. Będę też monitorował prawidłowość wykorzystania funduszy unijnych. Wiemy doskonale, że problemów z tym jest bardzo wiele, a stopień wydatkowania środków mamy zatrważająco niski. Jednym z przykładów na to, że system kuleje może być chociażby sprawa internetu szerokopasmowego Polski Wschodniej. Spółka, która jest operatorem sieci ogłosiła upadłość i nie wpłaciła raty czynszu opiewającej na kwotę ponad miliona złotych. Teraz Urząd Marszałkowski stara się o uzyskanie tych pieniędzy z gwarancji bankowych - powiedział Dorywalski w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Kielecki Park Technologiczny to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm w regionie świętokrzyskim. - Przez ostatnie lata udało nam się zrobić bardzo dobrze i jesteśmy wzorem dla podobnych instytucji z zagranicy. Młodym ludziom zapewniamy wsparcie na każdym etapie rozwoju ich biznesów. Tych najbardziej kreatywnych zabierzemy do Doliny Krzemowej w USA. Może to być dla nich życiowy przełom - powiedział Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT w audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

- Zrobiło się cieplej, więc rozpoczęły się prace budowlane na otwartej przestrzeni. Nasze apele głównie skierowane są do małych firm, które powinny pamiętać, że muszą odpowiednio zabezpieczyć pracowników i dbać o ich bezpieczeństwo na budowie czy w innym miejscu - mówiła w porannej rozmowie Radia eM Kielce Barbara Kaszycka, nadinspektor z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach. 

- Przede wszystkim stawiamy na synergię działań samorządowych na każdym szczeblu z działaniami Rządu. Tylko to może przynieść dobre i spektakularne efekty – powiedział o przygotowaniach do wyborów w 2018 roku senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Posłuchaj całej audycji:

- Cały czas w naszym kraju jest grupa osób, która powinna być ubezpieczona, a w wyniku nieznajomości przepisów nie jest. Nowelizacja ustawy, która weszła w życie 12 stycznia daje możliwość wstecznego ubezpieczenia – powiedziała Beata Szczepanek, rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce zapraszając słuchaczy na jutrzejszy dzień otwarty NFZ.

Obchodzona dziś w Kościele katolickim Środa Popielcowa jest dniem rozpoczynającym okres Wielkiego Postu. - Posypanie głów popoiołem mówi nam o tym, kim jest człowiek. Karnawał to czas zakładania masek. W czasie Wielkiego Postu maski te zdejmujemy. Popiół uświadamia nam o tym, kim jesteśmy i jak kruche jest nasze życie. To również znak nawrócenia - powiedział ks. Dariusz Gącik, wikariusz generalny diecezji kieleckiej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Agroturystyka – to jest to!

powiat kielecki / 28 lutego 2017 /

Powiat kielecki jest miejscem, w którym przyroda i tradycje historyczne stanowią walory przekonujące turystów do odwiedzania naszego regionu. Uruchamiamy więc IV edycję programu Agroturystyka Szansą na Rozwój Przedsiębiorczości, dzięki któremu postaramy się przekonać mieszkańców, by zaczęli zarabiać właśnie na turystyce – powiedział Michał Godowski, starosta powiatu kieleckiego w audycji Prawdę Mówiąc Roberta Majchrzyka na antenie Radia eM Kielce.

Po więzieniu kieleckim i innych miejscach uświęconych krwią ofiar zbrodniczego systemu oprowadza Marek Maciągowski, dyrektor Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, Andrzej Wiatkowski ze Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego i Katarzyna Bernat.

Jak odczytać w swoim życiu powołanie od Boga? W programie "Jak Bóg da" zastanawiali się nad tym ks. Józef Majchrzyk oraz Ania i Grzegorz Stawscy z Domowego Kościoła Diecezji Kieleckiej. Audycja przeprowadzona została na podstawie fabuły filmu Edoardo Marii Falcone "Jak Bóg da".

- Młodym ludziom coraz ciężej podejmować trudne decyzje dotyczące dalszej drogi życia. Spotkanie „zostań klerykiem na weekend” jest sposobem na to by, wyjść naprzeciw tym, którzy rozważają związanie swojego dalszego życia z powołaniem kapłańskim – powiedział ks. dr Mirosław Kowalski, diecezjalny moderator powołań w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce. W studiu towarzyszyli mu alumni Karol Rasała, Dawid Dzienniak i Łukasz Chowaniec z kieleckiego Wyższego Seminarium Duchownego.

Pamiętamy o Wyklętych

Kielce / 24 lutego 2017 /

Zbliża się Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. - To nasza najnowsza historia, która przez wiele lat zakopana była w niepamięci. Dziś możemy i chcemy o tych bohaterach mówić, tym bardziej, że część z nich jeszcze żyje - powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce odnosząc się do wydarzenia, które będziemy obchodzić 1 marca. - Jeśli nie będziemy pamiętali o historii, zapomnimy kim jesteśmy. To ona kształtuje naszą przyszłość i teraźniejszość - dodał Andrzej Wiatkowski ze Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego.

- Tłusty czwartek rozpoczynał ostatni tydzień zapustów, czyli karnawału. Wypełniony on był hucznymi zabawami, organizowano też bardzo dużo wesel – opowiadała o dawnych zwyczajach świętokrzyskich wsi Ewa Tomaszewska, etnograf z Muzeum Wsi Kieleckiej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Strona 1 z 69

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay