online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Rok Niepodległości

Kielce / 18 stycznia 2018 /

W tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W województwie świętokrzyskim obchody tego jubileuszu rozpoczęły się w ubiegłym roku Korowodem Niepodległości. – Korowód dotarł już do około 3 tysięcy uczniów, ale przd nami jeszcze wizyta w kilku miastach powiatowych, między innymi w Busku-Zdroju. Na stronie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego funkcjonuje zakładka „Niepodległa”. Można znaleźć na niej informacje o tym, jakie wydarzenia organizują samorządy w związku z jubileuszem niepodległości. Chcemy, aby całe województwo żyło Rokiem Niepodległości – powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Wyzwoliciele czy okupanci?

Kielce / 17 stycznia 2018 /

Mija 73. rocznica wkroczenia do Polski Armii Czerwonej. Propaganda okresu PRL podawała, że byli oni naszymi wyzwolicielami. - Przyszedł najwyższy czas, by jednoznacznie stwierdzić, że ten termin był stosowany w sposób nieuprawniony - powiedział Marek Jończyk, historyk z kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Jutro XXI Dzień Judaizmu

Kielce / 16 stycznia 2018 /

Jutro w Kościele katolickim będziemy obchodzić XXI Dzień Judaizmu. Jego tegoroczna edycja jest skupiona wokół biblijnego wezwania „Pokój! Pokój dalekim i bliskim” z Księgi Izajasza gościem audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat była Agnieszka Dziarmaga, dyrektor Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego Świętokrzyski Sztetl.

Staną w obronie życia

Kielce / 15 stycznia 2018 /

Istnieje prawdopodobieństwo, że parlament jeszcze w tej kadencji przyjmie ustawę „W obronie życia” zakazującej aborcji.

MPK wygrało przetarg na obsługę linii autobusowych w Kielcach. W czwartek Sąd Okręgowy zmienił wyrok Krajowej Izby Odwoławczej i odrzucił skargę firmy Michalczewski. – Odczuliśmy ogromną ulgę. Tak naprawdę jednak wygrali wszyscy pasażerowie i komunikacja miejska w Kielcach. Nie wyobrażam sobie sytuacji, by było inaczej – powiedziała w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach.

Czy należy zburzyć pomnik Bojowników o Wyzwolenie Narodowe i Społeczne na kieleckiej Kadzielni w ramach ustawy dekomunizacyjnej? Co dalej z planami budowy biurowca przy ul. Leśnej oraz jak będzie funkcjonowała pierwsza publiczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Kielcach? Na te i inne pytania odpowiadał dziś prezydent Kielc, Wojciech Lubawski w audycji Prawdę Mówiąc.

Choć wydawać by się mogło, że skoro mamy łagodną zimę, to problem związany z ochroną osób bezdomnych nie osiąga dużej skali, to i tak powinniśmy dokładać wszelkich starań, by zapewnić im miejsca noclegowe. Czy w województwie mamy ich pod dostatkiem? Odpowiedź na te i inne tematy w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat, której gościem była Anna Gromska, kierownik wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.

Obchody 100-lecia niepodległości Polski, wybory samorządowe, inwestycje i kontynuacja rządowych programów społecznych, to najważniejsze wydarzenia 2018 roku. – Mam nadzieję, że wytrzymamy również presję Unii Europejskiej, bo walczymy o zjednoczoną i chrześcijańską Europę taką, jaką chcieli jej twórcy – mówił Krzysztof Słoń, senator RP z Prawa i Sprawiedliwości.

Rok 2017. Rok pracowników.

Świętokrzyskie / 03 stycznia 2018 /

- Miniony rok był dobrym rokiem dla pracowników – uważa Waldemar Bartosz, przewodniczący Regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność.

Rok 2017. Naprawa państwa

Kielce / 02 stycznia 2018 /

Miniony rok to naprawa państwa. To wszystko co się działo w tym obszarze rzutowało na życie kielczan – uważa redaktor Tomasz Natkaniec.

W piątek Sąd Okręgowy w Kielcach zdecyduje kto będzie woził kielczan: MPK Kielce czy firma Michalczewski. – Liczę, że sąd wyda decyzję sprawiedliwą – mówił w Radiu eM Kielce Bogdan Latosiński, poseł PiS, honorowy przewodniczący „Solidarności” w MPK Kielce i przewodniczący Rady Nadzorczej spółki pracowniczej.

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny, wybrany do Sejmu z list PiS z województwa świętokrzyskiego przez ostatnie dwa lata rzadko pojawiał się w regionie. – Minister nie zapomniał o świętokrzyskim – zapewnia Mariusz Gosek, sekretarz generalny Solidarnej Polski.

Budżet Kielc na 2018 rok jest inwestycyjny. – Oznacza to, że w wydatkach majątkowych jest on większy o około 200 mln zł niż w 2017 roku – wyjaśnia Tomasz Bogucki, radny Porozumienia Samorządowego Rady Miasta Kielc.

Wodociągi podsumowują rok

Kielce / 21 grudnia 2017 /

W 2017 roku o 13 groszy spadła cena wody dostarczanej przez Wodociągi Kieleckie, choć i tak mamy jedne z najniższych stawek w Polsce. Spółka przyczyniła się ponadto do poprawy gospodarki ściekowej w kieleckim obszarze metropolitarnym, zmodernizowała kanalizację w wielu miejscach, a także zajmowała wysokie miejsca w rankingach. Te i inne wydarzenia mijającego roku omówił w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Strona 1 z 78

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna