Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

Powiat kielecki otrzymał dofinansowanie do dwóch dróg w gminie Zagnańsk i Masłów. Wsparcie pochodzi z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych.

Audycja z dnia 23.04.2019

Gość: Sebastian Bątor, łucznik klubu Stella Kielce

Temat: Łucznictwo, sukcesy, pasja, plany na przyszłość

Od września ubiegłego roku obowiązują nowe zasady dotyczące wspierania inwestycji. – Ogromną przyjemnością jest praca z przedsiębiorcami, którzy zaczęli postrzegać województwo świętokrzyskie jako region, w którym warto inwestować. Jesteśmy pod tym względem bardziej atrakcyjni, niż inne regiony w kraju, nawet te znajdujące się w zachodniej Polsce – powiedział Marcin Perz, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Gość: Rafał Szpak, dyr. Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka.

Temat: Nowości w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka.

Gość: Grzegorz Łączkiewicz z Karczmy "Kuźnia Smaków" w Parku Etnograficznym w Tokarni.

Temat: Odkrywamy wyjątkowe i bardzo smaczne miejcie w Parku Etnograficznym w Tokarni i śmiało zaglądamy do kuchni "Kuźni Smaków".

W Wielki Czwartek zostały ustanowione dwa sakramenty: kapłaństwo i Eucharystia. Jednak bardzo często nie zdajemy sobie sprawy jak ważna jest Msza święta i nie doceniamy posługi kapłanów.

1 kwietnia minęły 3 lata od wprowadzenia programu Rodzina 500 plus. W międzyczasie polski rząd uruchomił jednak i inne programy społeczne, skierowane między innymi do mam czy przedszkolaków. – Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć dziś, że nie ma osób, a zwłaszcza dzieci żyjących w skrajnym ubóstwie – powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Premier Mateusz Morawiecki zaproponował przebudowę systemu emerytalnego. Pieniądze z OFE będą zgodnie z nią mogły trafić albo na indywidualne konta emerytalne, albo do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wybór ma należeć do obywatela. – Oznacza to przywrócenie ładu prawnego. Od 1999 roku Polacy oszczędzali na kontach w OFE myśląc, że to są ich pieniądze. W 2014 roku rządy PO i PSL doprowadziły do nacjonalizacji tych środków. Aby ratować budżet państwa Donald Tusk odebrał Polakom te fundusze. W tej chwili rząd PiS chce oddać obywatelom decyzję, czy te pieniądze nadal będą w ZUS-ie, czy też przeniosą je na swoje indywidualne konta emerytalne – powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia 16.04.2019

Gość: Piotr Pisiewicz, założyciel Stowarzyszenia IMPAKT w Kielcach

Temat: Projekty, akcje i wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenie, Jak zmieniać świat na lepszy?

Urząd Marszałkowski obejmie dofinansowaniem dwa projekty dotyczące hosteli dla osób uzależnionych. – Oba te projekty dotyczą osób bardzo potrzebujących. To ludzie zmagający się z uzależnieniem od alkoholu i środków psychoaktywnych. Muszą one wcześniej przejść odwyk w szpitalu, a później trafiają na okres od pół roku do roku do miejsca, w którym przygotowują się do powrotu do normalnego życia – powiedziała wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Gościem Radia eM Kielce był prof. Ryszard Legutko, przewodniczący Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim. W rozmowie z Katarzyną Bernat poruszył między innymi problem pamięci historycznej i jej roli w kształtowaniu tożsamości narodowej.

W Muzeum Wsi Kieleckiej już zapanowała wiosna. W Parku Etnograficznym w Tokarni trwają już prace polowe, co nie przeszkadza turystom w zwiedzaniu tego miejsca. – Już w pierwszym kwartale odwiedziła nas rekordowa liczba osób. W porównaniu z minionymi latami zanotowaliśmy przyrost aż o 80 proce. To bardzo dobrze zapowiada nam cały rok. Najbliższa impreza plenerowa odbędzie się u nas już w niedzielę 28 kwietnia. Będzie to „Niedziela za węgłem” – zapowiadała Beata Ryń, rzecznik Muzeum Wsi Kieleckiej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Goście: Kama Kępczyńska-Kaleta, nauczyciel języków obcych i doświadczony koordynator projektów międzynarodowych. Alan Mazur instruktor Klubu Karate Kyokushin Shiro.

Temat: Bieżąca działalność Klubu i zaproszenie na wyjątkowy obóz sportowo-językowy w Górach Świętokrzyskich.

Audycja z dnia 11.04.2019

Gość: Tomasz Prokop z Papugarni Ara.

Temat: Zapraszamy Słuchaczy Radia eM do fascynującego i kolorowego świata tych wyjatkowo pięknych inteligentnych ptaków.

Przed nami kolejna, 79. rocznica zbrodni katyńskiej. 22 tysiące oficerów i osób cywilnych zostało zamordowanych przez Sowietów wiosną 1940 roku. – Ci ludzie oddali życie w służbie ojczyźnie. Pamięć o nich jest naszym pokoleniowym obowiązkiem. To budowanie naszej tożsamości patriotycznej i narodowej – powiedział Leszek Bukowski, historyk z kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

W tym tygodniu w programie "Debata w Radiu eM" gościliśmy wiceprezydenta Kielc, Marcina Różyckiego. Tematami naszej rozmowy był ogólnopolski strajk nauczycieli oraz sprawa szkoły podstawowej prowadzonej przez Siostry Nazaretanki.

 Zapraszamy do odsłuchania audycji! 

Audycja z dnia 01.04.2019

Gość: Grzegorz Kożuchowski, trener triathlionu w Klubie Towarzystwo Sportowe Akwedukt. 

Temat: Jakie korzyści daje nam pływanie? Jak przełamać swoje lęki i od czego zacząć naukę pływania, m.in. o tym można posłuchać w rozmowie z Grzegorzem Kożuchowskim

Audycja z dnia 09.04.2019 

Gość: Anna Pluta, prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona w Kielcach

Temat: Praca społeczna, pomoc osobom z chorobą Parkinsona

W poniedziałek w naszym województwie strajkowało ponad 41 procent szkół.  Kurator zapewnia, że pomimo strajków egzaminy odbędą się.

Audycja z dnia 08.04.2019

Gość: Andrzej Grzyb, prezes Klubu Sportowego Wschodnia Kielce 

Temat: Jak rozpocząć swoją przygodę z tenisem oraz jakie korzyści daje nam szaleństwo na korcie? Na te i inne pytania odpowie Andrzej Grzyb, prezes w Klubie Sportowym Wschodnia Kielce. Dzięki, pozdrawiam, Magda

Dziś Związek Nauczycielstwa Polskiego i Federacja Związków Zawodowych rozpoczęły strajk nauczyciele. W Kielcach deklarację strajkową ogłosiło 15 szkół ponadgimnazjalnych, 25 szkół podstawowych i 8 przedszkoli.

Audycja z dnia: 06.04.2019 

Gość: Jacek Śniadecki, podróżnik i przewodnik świętokrzyski 

Temat: Tuszetia, jedna z najniebezpieczniejszych dróg świata, Tuszeci, ich zwyczaje i piękna przyroda

Audycja z dnia 06.04.2019

Gość: Alicja Majewska – piosenkarka, artystka

Temat: Rozmawiamy o nowej płycie "Żyć się chce", wspominamy wielkich twórców polskiej piosenki: Wojciecha Młynarskiego, Zbigniewa Wodeckiego i Andrzeja Zauchę.

­Wicepremier Beata Szydło przedstawiła "pakt społeczny dla oświaty". Zakłada on zmiany systemowe i wzrost wynagrodzeń nauczycieli, ale jednocześnie zwiększa pensum. – Jeżeli mamy rozmawiać o podwyżkach rozmawiajmy też o zmianie systemu – powiedziała na antenie Radia eM Kielce wicepremier Beata Szydło.

Strona 1 z 70

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna