Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Dni otwarte w NBP

Kielce / 15 września 2017 /

W najbliższy weekend w kieleckim oddziale Narodowego Banku Polskiego odbędą się dni otwarte. – Takie wydarzenie organizujemy cyklicznie, co dwa lata. Służą one temu, by przybliżyć mieszkańcom zadania, jakie stoją przed NBP - powiedział Łukasz Pastuszyński, specjalista do spraw komunikacji społecznej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

- Księdza biskupa Ryczana znałam krótko. Jednak te kilka odbytych spotkań pozwoliły mi zobaczyć w Nim człowieka bardzo zatroskanego o losy ojczyzny i regionu – mówiła Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski podczas audycji „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat.

Wojewoda dla seniorów

Kielce / 14 września 2017 /

W najbliższą sobotę na Placu Artystów w Kielcach organizowane będzie spotkanie dla seniorów „Senioralia 2017” - Ma być ono okazją do porozmawiania z  osobami, które udzielą seniorom praktycznych informacji dotyczących problemów, z którymi borykają się oni na co dzień – powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce.

Od 1 września Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje wnioski od osób chcących od października przejść na emeryturę zgodnie z ustawą o obniżeniu wieku emerytalnego. – Od pierwszego dnia radzimy sobie bardzo dobrze z obsługą interesantów, pomimo że przychodzi ich do nas bardzo dużo. Wnioski jak na razie złożyło prawie 6 tysięcy osób. Wiele z nich było naprawdę bardzo dobrze do tego przygotowanych. Nasi doradcy emerytalni, którzy mieli za zadanie w tym pomagać, stanęli więc na wysokości zadania – oceniał Paweł Szkalej, rzecznik świętokrzyskiego oddziału ZUS w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Powędrują na Święty Krzyż

Kielce / 12 września 2017 /

23 września już po raz 18. odbędzie się Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. W tym roku organizatorzy przygotowali 15 różnych tras. Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 września poprzez formularz internetowy, który jest dostępny na stronie: http://rajd.pttkkielce.pl/. Gośćmi Katarzyny Bernat w audycji Prawdę Mówiąc byli: Krzysztof Sabat, komandor rajdu, Ksiądz Jacek Kopeć, koordynator organizacyjny z ramienia diecezji kieleckiej oraz Łukasz Zarzycki, rzecznik prasowy wydarzenia.

W 1863 wybuchło powstanie styczniowe. Ludność Kielecczyzny aktywnie włączała się w walkę z zaborcą. W wyniku represji 43 miejscowości zostały pozbawione praw miejskich. Dekret carski sprawił też, że na Świętym Krzyżu zostało ustanowione więzienie. – W przyszłym roku mamy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i 155. Wybuchu powstania styczniowego.  Chcielibyśmy, by pokrzywdzone przez zaborcę miejscowości odzyskały prawa miejskie. Mamy też nadzieję, że uda się uregulować sprawy własnościowe na Świętym Krzyżu, by mógł on w pełni służyć ojcom Oblatom – powiedział Bogdan Latosiński, poseł Prawa i Sprawiedliwości z NSZZ „Solidarność” w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce.

Upamiętnią żołnierzy NSZ

Kielce / 08 września 2017 /

W najbliższą niedzielę w kieleckiej Bazylice Katedralnej zostanie odprawiona Msza święta w intencji Narodowych Sił Zbrojnych. – W tym roku przypada 75. rocznica powstania NSZ. Chcieliśmy upamiętnić nie tylko to wydarzenie, ale i tych ludzi, którzy byli prześladowani, zwłaszcza w więzieniu na ulicy Zamkowej. Powstała inicjatywa zawieszenia tam tablicy pamiątkowej. Zostanie ona odsłonięta po uroczystościach w Katedrze – zapowiedział Wojciech Zapała, prezes grupy rekonstrukcji historycznej im. porucznika Stanisława Grabdy „Bema” w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

W gronie wystawców jubileuszowego, 25. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego nie zabrakło świętokrzyskich akcentów. Najsilniejszym z nich było stoisko skarżyskiego Mesko wchodzącego w skład Polskiej Grupy Zbrobjeniowej.

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz odwiedził Święty Krzyż. Podczas swojej wizyty zapowiedział, że to miejsce ma być ważne dla Wojska Polskiego. – To bardzo ważna wiadomość dla naszego regionu. Jak bowiem zapowiedział Pan minister, Święty Krzyż stanie się duchową stolicą Wojska Polskiego – przypomniała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w  audycji „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat.

Szkoły bez barier

Kielce / 04 września 2017 /

Polscy uczniowie rozpoczynają dziś nowy rok szkolny. Wśród nich bardzo dużą grupę stanowią niepełnosprawni. W ocenie senatora Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Słonia szkoły coraz lepiej są przygotowane na ich przyjęcie. – Nie doszliśmy jeszcze do satysfakcjonującego wszystkich poziomu, ale jest coraz więcej możliwości dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży– powiedział w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Ginęli niewinni

Kielce / 01 września 2017 /

Mija 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. Jednym z miejsc naznaczonych krwią kielczan było więzienie kieleckie. – Kielce były zajęte przez Niemców, którzy już od pierwszego dnia okupacji stosowali represje. Zastrzelili wówczas na przykład właściciela sklepu kolonialnego, który stanął w obronie żony. Na murze pamięci znajdują się fotografie ludzi, którzy byli więzieni na Wzgórzu Zamkowym. Pochodzą one w większości od dzieci tych ludzi. To też dzieci wojny. Miały one bowiem wtedy zaledwie po kilka lat – opowiadał Marek Maciągowski, dyrektor Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce.

Sierpień był przełomem

Kielce / 30 sierpnia 2017 /

31 sierpnia będziemy obchodzić 37. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. - To przełomowy moment w historii Polski, które zapisze się na jej kartach złotymi zgłoskami. Niestety są środowiska, które chciałyby przejąć jego dziedzictwo i wykorzystać do własnych celów. Zatrzeć różnice między dobrem a złem Prawda zawsze jednak wypłynie na wierzch – powiedział Waldemar Bartosz, przewodniczący świętokrzyskiego zarządu regionalnego NSZZ „Solidarność” w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Z Caritas w nowy rok szkolny

Kielce / 29 sierpnia 2017 /

Koniec wakacji i początek nowego roku szkolnego to nowe wyzwania. Caritas jak zawsze organizuje wyprawki dla uczniów. – Podchodzimy do tych działań podobnie jak w latach poprzednich. Od kilku lat nie kupujemy już podręczników, tylko plecaki i przybory, czyli rzeczy potrzebne w szkole każdemu dziecku. Plecaki kupujemy ze środków własnych pozyskanych w różnego rodzaju akcjach. Prosimy zaś o pomoc w wypełnieniu tych tornistrów. Włączyły się w nią parafie i sponsorzy – poinformował ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Na prośbę naszych słuchaczy i pielgrzymów zamieszczamy wspomnieniową audycję wyemitowaną w Radiu eM tuż po zakończeniu 36. PP Kielelckiej na Jasną Górę.

Strona 1 z 73

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay