online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE»RADIO AUDYCJE
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Kolejne instytucje kultury ze wsparciem resortu

niedziela, 15 stycznia 2017 04:15

Teatr Żeromskiego w Kielcach oraz niedawno powstały oddział Muzeum Narodowego w Wiślicy, to kolejne instytucje w województwie świętokrzyskim, które mogą liczyć na rządowe wsparcie. Inwestycje planowane przez placówki trafiły na listę projektów rekomendowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego do kontraktu terytorialnego.

Szansa dla Wiślicy

czwartek, 08 września 2016 11:33

- Wiślica jest bardzo ważnym zabytkiem średniowiecznej historii Polski, który czeka na ponowne odkrycie – powiedział w Radiu eM Kielce dr hab. Robert Kotowski, dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach.

Życie to nie teatr?

piątek, 27 marca 2015 11:35

Początki jego historii sięgają starożytnej Grecji, potem rozwijał się również w starożytnym Rzymie, a następnie został zaadaptowany przez chrześcijańskie średniowiecze. Dziś ewoluował i ciągle ewoluuje, ma wielu entuzjastów i fanów. Chodzi oczywiście o teatr, bo 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Czy teatr to ważne ogniwo kultury?

Sztuka spowolni

środa, 23 kwietnia 2014 13:44

Kielce po raz kolejny włączają się w ogólnopolską akcję Dzień Wolnej Sztuki. Przez godzinę będziemy zastanawiać się nad historią, które opowiadają przedstawiane obiekty.

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay