online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE»RADIO AUDYCJE
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Druga rocznica Ingresu Biskupa Kieleckiego

wtorek, 29 listopada 2016 09:38

Dziś mija druga rocznica Ingresu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Z tej okazji kieleckiej Bazylice, o godz. 18.  odprawiona zostanie Msza Święta.

15. rocznica zamachów na WTC

niedziela, 11 września 2016 00:45

W Kielcach w piętnastą rocznicę  ataków na wieże World Trade Center odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary zamachów terrorystycznych Uroczystości rozpoczną się 11 września br. o godz. 12.00 przed pomnikiem "Homo Homini" przy ul. Ściegiennego. W programie znalazły się  m.in. okolicznościowe przemówienia, modlitwa w intencji ofiar ataków terrorystycznych oraz ceremonia składania kwiatów.

W 77. rocznicę wybuchu wojny

czwartek, 01 września 2016 15:24

- II Rzeczpospolita to był wielki, piękny sen – mówił senator Krzysztof Słoń w 77. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej. Z tego snu wyrwała Polskę hitlerowska agresja, którą kielczanie wspominali podczas uroczystości na cmentarzu przy ulicy Ściegiennego. Przedstawiciele parlamentu, lokalnych władz oraz środowisk kombatanckich złożyli kwiaty w Kwaterze Ofiar Września 1939 roku oraz przy grobie prezydenta Artwińskiego.

Mija 77 lat

czwartek, 01 września 2016 00:41

Dziś obchodzimy 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W Kielcach z tej okazji zorganizowane zostały oficjalne uroczystości. 

Rocznica Porozumień Sierpniowych

środa, 31 sierpnia 2016 10:06

Mija 36. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania „Solidarności”. – To jedno z najważniejszych wydarzeń w historii.  Wydawało się, że upadek komunizmu musi się wiązać z kataklizmem. Okazało się, że tak naprawdę wola 10 milionów ludzi i jednoznaczny cel, jakim była wolna Polska oraz niepodległość i demokracja spowodowały kompletny rozkład komunizmu - mówi przewodniczący Waldemar Bartosz przewodniczący „Solidarności” w Świętokrzyskiem.

Uroczystości przy Menorze

niedziela, 28 sierpnia 2016 08:46

W niedzielę (28.08) odbędą się uroczystości rocznicowe przy pomniku Menora w Kielcach. Obchody upamiętniające 74. rocznicę zagłady Żydów z kieleckiego getta rozpoczną się o godzinie 12.

Strona 1 z 6

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay