Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
NAJBLIŻSZE TRANSMISJE VIDEO ONLINE
POGODA
KIELCE
BUSKO-ZDRÓJ
KIELCE
Msze
KOŚCIÓŁ

GALERIA

PUBLICYSTYKA
CIEKAWOSTKI
AKADEMIA FINANSÓW
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43.

MIASTO

Przedstawiciele Komisji Europejskiej pod wrażeniem KPT

wtorek, 15 stycznia 2013 12:00 / Autor:

Przedstawiciele Komisji Europejskiej i Ministerstwa Rozwoju Regionalnego odwiedzili dziś Kielecki Park Technologiczny. Goście byli pod wrażeniem funkcjonowania instytucji.

Dyrektor wydziału ds. projektów polskich w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej Patric  Amblard chwalił Park m.in. za skuteczne i szybkie wypełnienie przestrzeni Inkubatora i Centrum Technologicznego. Podkreślił, że wrażenie na przedstawicielach Komisji Europejskiej robi fakt, iż w tak krótkim czasie od powstania, swoją siedzibę znalazło tu już 80 firm.

- To flagowa inwestycja, która powinna być pokazywana nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej. System wsparcia oferowany przedsiębiorcom przez Park,  jest właśnie,  jakiego oczekiwałaby Komisja Europejska - mówił Patric Amblard.

Jak dodał, instytucje, tak funkcjonujące, jak Kielecki Park Technologiczny będą mogły liczyć na wsparcie Komisji w kolejnej perspektywie finansowej. Obecny podczas spotkania zastępca prezydenta Kielc Tadeusz Sayor stwierdził, że decyzja o zaprezentowaniu KPT, komisji była bardzo dobra.

- Budowa i funkcjonowanie Kieleckiego Parku Technologicznego, to jedna z najważniejszych i z pewnością najlepiej zrealizowanych inwestycji  w regionie świętokrzyskim . Możemy powiedzieć, że to były bardzo dobrze wydane pieniądze unijne. Widać, że  inwestycja  przynosi konkretne efekty m.in.  w postaci nowych miejsc pracy - powiedział Tadeusz Sayor.

Na początku spotkania goście z Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Regionalnego zapoznali się z prezentacją przygotowaną przez dyrektora KPT Szymona Mazurkiewicza. Później mieli okazję obejrzeć infrastrukturę oraz spotkać się z lokatorami Parku.

- Była to dla nas bardzo istotna wizyta. Słowa, które usłyszeliśmy wiele znaczą. Potwierdziły sens naszych działań - mówił dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz.

W spotkaniu wzięli udział także Mariusz Mielczarek - Programme Manager w wydziale ds. projektów polskich w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej, Iwona Elżbieta Gańko - Programme Manager w wydziale ds. polityk unii europejskiej w Dyrekcji Generalnej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego oraz Katarzyna Ptak - Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego.

Kielecki Park Technologiczny powstał dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Źródło: technopark.kielce.pl

Nowy numer!
14/2020 14/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ