Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
POGODA
KIELCE
BUSKO-ZDRÓJ
KIELCE
Zwrot podatków
Koronaw
reporterm
KOŚCIÓŁ

GALERIA

PUBLICYSTYKA
CIEKAWOSTKI
AKADEMIA FINANSÓW
AUDYCJE RADIOWE
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43.

MIASTO

Zieleń miejska przejmie PUK?

wtorek, 08 stycznia 2013 14:18 / Autor:

W najbliższy czwartek dojdzie do pierwszej w tym roku sesji Rady Miasta. W porządku obrad znalazło się sprawozdanie z pracy Komisji Rewizyjnej za 2012 rok. Zaplanowano także siedem projektów uchwał. Wywołana została uchwała dotycząca podziału miasta Kielce na stałe obwody głosowania. To pokłosie uchwały, jaka została podjęta 30 października 2012 roku. W ciągu trzech miesięcy od uchwalenia okręgów należy dostosować obwody.

Jest również projekt uchwał dotyczący wyrażenia zgody na połączenie spółek komunalnych Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. – Rada podejmie dwie uchwały, czyli wyrażenie zgody na połączenie spółek. Druga natomiast stwierdzi ich połączenie i będzie podstawą do rejestracji nowego podmiotu – Tomasz Bogucki, przewodniczący Rady Miasta.

Podmiot przejmowany, czyli PUK przestanie istnieć, jednak w obszarach szczególnie rozpoznawalnych zachowa swoją dotychczasową nazwę - dodaje Tomasz Bogucki.

Zdaniem przewodniczącego rady miasta konsolidacja spółek jest potrzebna. W wielu obszarach PUK posiłkował się usługami zewnętrznymi, które może wykonywać RPZ. Ponadto, obecnie PUK w niektórych obszarach musiałby redukować zatrudnienie, RPZ natomiast – zwiększać.

Styczniowa sesja Rady Miasta już w najbliższy czwartek.

Tag:
PUK
Nowy numer!
30/2020 30/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO