Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE»RADIO AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

RADIO AUDYCJE

"Rodzina 500+" zgodnie z harmonogramem

środa, 23 października 2019 13:48

Są kilkudniowe opóźnienia w wypłacie świadczenia "Rodzina 500+", bo Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie nie otrzymał pieniędzy z Urzędu Miasta. Taki sygnał otrzymaliśmy od naszej słuchaczki. Urzędnicy zapewniają jednak, że pieniądze są wypłacane zgodnie z harmonogramem i nie ma żadnych opóźnień.

Dobiega końca kadencja Sejmu. Przez ostatnie cztery lata politykę rządu w województwie świętokrzyskim wdrażała wojewoda świętokrzyski, Agata Wojtyszek. Jak ocenia ten okres?

W województwie świętokrzyskim złożono drogą elektroniczną prawie 60 tysięcy wniosków o wsparcie w ramach programu "Rodzina 500+" na pierwsze dziecko. Połowa z nich została już zrealizowana. Podań nie złożyło jeszcze ponad 40 procent mieszkańców, których program powinien objąć.

Od 1 lipca świadczenie wychowawcze w ramach programu Rodzina 500 plus jest wypłacane w nowej formule i przysługuje już nie na drugie i kolejne, lecz każde niepełnoletnie dziecko w rodzinie. Trwa kampania informacyjna, która ma przybliżyć rodzinom szczegóły tego świadczenia. W województwie świętokrzyskim złożono już elektronicznie niemal 30 tysięcy wniosków o jego wypłatę.

Po odpoczynku czas do szkoły

piątek, 31 sierpnia 2018 12:27

Około 22 tysięcy dzieci i młodzieży z województwa świętokrzyskiego skorzystało w kończące się wakacje z różnych form wypoczynku. W naszym regionie uczniowie odpoczywali w blisko 400 miejscach. W poniedziałek ponad 190 tysięcy uczniów wróci do szkół.

 

Dwa lata programu Rodzina 500+

piątek, 06 kwietnia 2018 14:50

Program Rodzina 500+ działa już 2 lata. W tym czasie do naszego regionu na świadczenia wychowawcze trafiło w sumie 1,4 mld złotych. Obecnie z programu korzysta około 78 tysięcy świętokrzyskich rodzin, w których wychowuje się prawie 118 tysięcy dzieci. W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się podsumowanie dotychczasowej realizacji rządowego projektu.

Strona 1 z 4