Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE»RADIO AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

RADIO AUDYCJE

Roman Mojecki „Róg” zidentyfikowany

poniedziałek, 25 czerwca 2018 13:29

W Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej Fundacja „Niezłomni” wręczyła notę identyfikacyjną rodzinie Romana Mojeckiego ps. „Róg”, żołnierza Armii Krajowej. Jego szczątki odnaleziono w lesie w miejscowości Zgórsko.

Pobiegli „Tropem Wilczym”

niedziela, 04 marca 2018 14:53

Siedemset czterdzieści sześć osób wzięło udział w kieleckiej odsłonie „Biegu Tropem Wilczym". Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Dawid Kubiec ze Statachowic, który dziesięciokilometrową trasę pokonał w czasie 32 minut i dwudziestu sekund.  Wśród kobiet z wynikiem 37 minut i 32 sekund bezkonkurencyjna okazała się Sabina Jarząbek z Niestachowa.

W niedzielę pobiegną Tropem Wilczym

piątek, 02 marca 2018 09:55

Blisko siedemdziesiąt tysięcy zawodników w 280 miastach i miasteczkach Polski oraz kilku innych krajów weźmie udział w VI edycji "Biegu Tropem Wilczym". Tegoroczna akcja odbędzie się w niedzielę. Swoje dziesięć kilometrów lub tysiąc dziewięćset sześćdziesiąt trzy metry dla uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych będzie można pokonać po raz kolejny w Kielcach.

Obchodzimy dziś Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ich historie bardzo mocno oddziałują na poczucie tożsamości narodowej wielu Polaków. – O historii trzeba powiedzieć jeszcze bardzo dużo. Jest jeszcze wiele prawdy do odkrycia. Żołnierze Wyklęci byli bardzo związani z ideą niepodległościową, która bardzo mocno zakorzeniona była i nadal jest w duszach Polaków. Tę ideę komuniści okresu PRL utożsamili z faszyzmem – powiedziała dr Dorota Koczwańska–Kalita, naczelnik kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Księża - Żołnierze Wyklęci

czwartek, 01 marca 2018 00:51

Rozmowa z ks. doktorem Tomaszem Gocelem, dyrektorem Archiwum Diecezjalnego w Kielcach.

Koncert ku pamięci Wyklętych

środa, 01 marca 2017 00:40

Muzycy wystąpili w Kieleckim Centrum Kultury z patriotycznym repertuarem. W koncercie pt. „Waszej Pamięci Żołnierze Wyklęci” zaśpiewali młodzi wokaliści i chóry akademickie z Krakowa. Była to kulturalna propozycja z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

Strona 1 z 6