Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE»RADIO AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

RADIO AUDYCJE

Sztuka reportażu

piątek, 16 marca 2018 15:18

Do końca lutego w Muzeum Dialogu Kultur można było oglądać wystawę poświęconą społeczności romskiej. W przyszłym tygodniu zmienia się ekspozycja. – Mamy  propozycję dla wszystkich entuzjastów dobrej fotografii. Tym razem proponujemy młodą artystkę, wywodzącą się z kultury odległej dla nas. Będą to zdjęcia pokazujące ludzi żyjących na Bliskim Wschodzie, a konkretnie w Teheranie, stolicy Iranu. Newsha Tavakolian wywodzi się z tego kraju. Jest młodą fotoreporterką, ale została już dostrzeżona przez najważniejsze dzienniki, takie jak New York Times czy Der Spiegel. Artystka skupia się na dramacie jednostki, ale nie epatuje negatywnymi emocjami – powiedział Michał Sierlecki, koordynator wystawy "Sztuka reportażu" w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat. – Chcieliśmy sięgnąć właśnie po kulturę bliskowschodnią. Chcemy też przedstawiać relację między naszą kulturą, a tamtejszą – dodała Agnieszka Caban, kierownik muzeum.

Zrekonstruowali wrześniowe walki

niedziela, 09 października 2016 15:35

Jak świętokrzyskie miasta i wsie broniły się przed hitlerowską agresją we wrześniu 1939 roku? Można się było o tym przekonać podczas widowiska historycznego, które odbyło się w niedzielę w Parku Etnograficznym w Tokarni.

Zatrzymać wojnę!

piątek, 16 października 2015 09:16

Rozmowa z księdzem Paulem Karam, dyrektorem Caritas Liban.

Z języka francuskiego wywiad tłumaczył ks. biskup Jan Piotrowski.

Rozmawiała Katarzyna Bernat

Kielczanie oddali cześć ofiarom wojny

niedziela, 20 września 2015 19:56

W niedziele, 20 września w Kielcach odbyły się uroczystości upamiętniające 76. rocznicę napadu Związku Sowieckiego na Polskę. Obchody poświęcone zostały również pamięci mieszkańców regionu zamordowanych przez Niemców w Kielcach podczas II wojny światowej.

Kielce pamiętają o wojnie

wtorek, 01 września 2015 15:42

We wtorek 1 września o godzinie 12.00 na kieleckim cmentarzu wojskowym przy ul. Ściegiennego odbyły się uroczystości upamiętniające 76. rocznice wybuchu II wojny światowej.

 

Kat Łysogór - część II

niedziela, 01 grudnia 2013 18:19

Jak już wspominaliśmy w pierwszym odcinku tego cyklu, 62. Zmotoryzowany Pluton Żandarmerii pod dowództwem Oberleutnanta Alberta Schustera, nazywanego katem Łysogór, prowadził swoją zbrodniczą działalność od wiosny 1943 r. Odział na początku kwaterował w istniejącym do dzisiaj schronisku w Nowej Słupi, a potem w zabudowaniach klasztoru w Świętej Katarzynie.

Strona 1 z 2