Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
POGODA
KIELCE
BUSKO-ZDRÓJ
KIELCE
Zwrot podatków
KOŚCIÓŁ

GALERIA

PUBLICYSTYKA
CIEKAWOSTKI
AKADEMIA FINANSÓW
AUDYCJE RADIOWE
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43.

MIASTO

Pięć nowych placówek dla bezdomnych

środa, 12 grudnia 2012 10:59 / Autor:

Zima jest czasem szczególnie ciężkim dla ludzi bezdomnych. Niskie temperatury są zagrożeniem dla osób, które koczują w nieogrzewanych budynkach lub na ulicach. W tym roku w województwie świętokrzyskim powstało pięć nowych placówek, które świadczą pomoc bezdomnym.

W Kielcach nową placówką jest noclegownia przy ulicy Żeromskiego 36a dysponująca 20 miejscami. Dzięki temu w naszym regionie schronienie będzie mogło znaleźć ponad 750 osób bezdomnych. - Biorąc pod uwagę, że w zeszłym roku mieliśmy 600 taki ludzi w miesiącu grudniu jesteśmy spokojni o to, że każdy potrzebujący znajdzie ciepły kąt - mówi Renata Segiecińska, zastępca dyrektora wydziału polityki społecznej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.

W naszym regionie działa 30 schronisk, ogrzewalni czy noclegowni. W placówkach bezdomni mogą liczyć na nocleg, ciepły posiłek i możliwość skorzystania z łazienki. Niestety ze statystyk policyjnych wynika, że co roku kilkadziesiąt osób umiera w wyniku wychłodzenia organizmu. Niezbędne jest więc szybkie reagowanie na potrzeby osób pozostających bez dachu nad głową. Policja i straż miejska patroluje ogródki działkowe czy okolice dworów. Jednak funkcjonariusze wszędzie nie dotrą.

– Zwracajmy uwagę nie tylko na osoby bezdomne ale też na rodziny, które znajdują się w bardzo trudnych warunkach mieszkaniowych – apeluje Anna Gromska, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach. Pomoc dla potrzebujących można zgłosić pod numer telefonu 112 lub 997. W świętokrzyskim działa także bezpłatna infolinia pod numerem 987.

Nowy numer!
27/2020 27/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ