online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE»RADIO AUDYCJE
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Marszałek apeluje do działaczy Prawa i Sprawiedliwości o rzeczową rywalizację polityczną i zaprzestanie kreowania złego wizerunku województwa świętokrzyskiego. To reakcja na ostatnie komentarze działaczy prawicy na temat działalności urzędu marszałkowskiego. Przypomnijmy, że padały zarzuty o odstraszanie inwestorów, nieudolne wydatkowanie funduszy unijnych czy złe nakierowanie środków finansowych.

Co z operatorem światłowodów?

poniedziałek, 23 stycznia 2017 17:04

Czy interesy województwa świętokrzyskiego są zabezpieczone jeśli chodzi o wykorzystanie Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej - zastanawia się radny sejmiku Bartłomiej Dorywalski. Zaniepokojenie wzbudziła sprzedaż zorganizowanej części spółki Glenbrook, wcześniejszego operatora świętokrzyskiej sieci, na rzecz spółki Smart-Net. Wartość tej transakcji opiewała na kwotę 77 tysięcy złotych. Wraz z tymi zmianami formalnie zmienił się operator światłowodów na terenie regionu. Jak mówi Bartłomiej Dorywalski, zarówno sprzedawcą jak i nabywcą majątku jest ta sama osoba. 

Pół miliona złotych źle nałożonych kar

poniedziałek, 19 grudnia 2016 15:07

Nawet pół miliona złotych – na tyle oszacowana jest skala problemu związanego z karami nieprawidłowo nakładanymi przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego na przewoźników.

Ponad 13 tysięcy złotych niewłaściwie nałożonych kar musi zwrócić jednemu z przewoźników Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. O szczegółach sprawy informuje Bartłomiej Dorywalski w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM.

Radni chcą zmiany dyrektora szpitala

wtorek, 27 września 2016 11:45

Radni Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku wojewódzkim domagają się odwołania Andrzeja Domańskiego ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Zespolonego. Zarzucają mu niegospodarność i nieudolne zarządzanie lecznicą.

O wniosku o odwołanie Andrzeja Domańskiego

wtorek, 27 września 2016 10:15

Wniosek o odwołanie Andrzeja Domańskiego, dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach na sesji sejmiku złożył radny PiS dr Bartłomiej Dorywalski. - Na pytanie, czy szpital korzysta z usług firm zewnętrznych, dyrektor odpowiedział, że nie korzysta. Na to samo pytanie marszałek Adam Jarubas odpowiedział, że  szpital na takie usługi wydaje blisko 10 tysięcy zł miesięcznie. Dyrektor, który w takich sprawach mija się z prawdą, powinien być odwołany - powiedział w Radiu eM Kielce Bartłomiej Dorywalski.

Strona 1 z 2

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay