STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Koncert życzeń
Piotr Zawadzki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Drużyna z Politechniki Świętokrzyskiej pokonała międzynarodową konkurencję

Na antenie: Koncert życzeń
Piotr Zawadzki
online button
online button

Radio eM Kielce - informacje z Kielc, wiadomości świętokrzyskie

Drużyna z Politechniki Świętokrzyskiej pokonała międzynarodową konkurencję

14 czerwca 2018 / Tekst
Łazik marsjański wykonany przez studentów Politechniki Świętokrzyskiej Łazik marsjański wykonany przez studentów Politechniki Świętokrzyskiej

Konstruktorzy z Politechniki Świętokrzyskiej, należący do koła naukowego „IMPULS” zajęli wysokie, trzecie miejsce w zawodach University Rover Challange, organizowanych w Stanach Zjednoczonych. Studenci skonstruowali łazik marsjański, który musiał wykonać szereg zadań, np. pobrać próbki gruntu do analiz, zebrać umieszczone na polu narzędzia oraz pokonać trudno dostępne wzniesienia terenu.

-Trzecie miejsce to ogromny sukces dla naszych studentów. Łazik musiał poradzić sobie na trasie, która do złudzenia przypominała powierzchnię Marsa. Były tam duże rozpadliny, kamienie do tego dochodzi komunikacja i wizja, to było bardzo trudne zadanie- powiedział Paweł Łaski z Katedry Automatyki i Robotyki Politechniki Świętokrzyskiej.

Siłą Politechniki Świętokrzyskiej są kreatywni studenci. To dzięki ich ciężkiej pracy udało się osiągnąć tak ogromny sukces. Dawid Pietrala, który przyczynił się do stworzenia niesamowitej konstrukcji podkreślił, że łazik poradził sobie ze wszystkimi konkurencjami. Pomimo, że miał wypadek - spadł z 15 metrowego urwiska, udało się go poskładać i dalej brać udział w konkursie.

Oprócz ogromnego sukcesu w USA, studenci kieleckiej uczelni zwyciężyli w zawodach bolidów w wyścigu na torze w Bydgoszczy. Pokonali sześć doświadczonych drużyn z całej Polski

Obecnie na PŚk działa 35 kół naukowych na 5 wydziałach uczelni. Dzięki nim studenci mogą rozwijać swoje pasje i zdobywać sukcesy w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna